Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα θα σου ελεγα οτι στην τωρινη πιο χαμηλη του τιμη αξιζει αλλα δεν προτεινω/εμπιστευομαι τα φθηνοτερα καταστηματα του bestprice.
μπορει να ρωτηση από πια χωρα είναι κ να παρει από το αντιστοιχο μαγαζι που εχει από εκεινη την χωρα προελευσης χωρις θεματα , το δικο μου χωρις κανενα θεμα είναι made in korea Κ ΜΟΛΙς ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ιταλικο !!! , κ αγοραστηκε 410 ευρο τιμη με τιμολογικο πριν 5 μηνες :rolleyes: Edited by giorgos_xperia
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να ρωτηση από πια χωρα είναι κ να παρει από το αντιστοιχο μαγαζι που εχει από εκεινη την χωρα προελευσης χωρις θεματα , το δικο μου χωρις κανενα θεμα είναι made in korea , κ αγοραστηκε 410 ευρο τιμη με τιμολογικο πριν 5 μηνες :rolleyes:

 

΄'Οσες φορές έχω πάρει τηλ για άσχετα τηλ δεν ξέρουν να μου πουν από που είναι το κινητό γιατί αυτοί ειναι λεει στο τηλεφωνικό κέντρο και όχι στην αποθήκη.Βλάκειες δηλαδή..Δηλαδή όυτε από σκρουτζ να το πάρω? Να βρώ δηλαδή από μόνη μου μέσω Κορέας?

Link to comment
Share on other sites

Από Κορέα δεν θα έχεις εγγύηση. Προσοχή!

 

Πάρε από κάποιο σκρουτζομαγαζο με πολλές θετικές αξιολογήσεις. Μην τρελαίνεσαι. :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Από Κορέα δεν θα έχεις εγγύηση. Προσοχή!

 

Πάρε από κάποιο σκρουτζομαγαζο με πολλές θετικές αξιολογήσεις. Μην τρελαίνεσαι. :p

 

Είμαι καινούρια στα δρώμενα του Myforum και έχω μάθει πολλά. Σας ευχαριστώ όλους.Αρα από σκρούτζ είναι προτιμότερο από Best price? ΑΝ και κάποιοι στο μπεστ πραισ έχουν πολύ καλά σχόλια.Θα δω και θα πράξω αναλόγως.Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να βρω με δόσεις για να μην μου φανεί το ποσό.:D:)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούρια στα δρώμενα του Myforum και έχω μάθει πολλά. Σας ευχαριστώ όλους.Αρα από σκρούτζ είναι προτιμότερο από Best price? ΑΝ και κάποιοι στο μπεστ πραισ έχουν πολύ καλά σχόλια.Θα δω και θα πράξω αναλόγως.Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να βρω με δόσεις για να μην μου φανεί το ποσό.:D:)

 

1-2 σελίδες πριν αναφέρει κάποιος κατάστημα από το bestprice που παρέλαβε απροβλημάτιστα :) check it out και καλές αγορές ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι από Best Price ρε σεις, μην μπερδεύετε / τρομάζετε τον κόσμο! Εφόσον γράφει EU ή στο βεβαιώνουν τηλεφωνικά .... τότε ΕΙΝΑΙ ΕU!!!

Να σας πως ένα κόλπο που πάντα κάνω στις παραγγελίες μου τόσα χρόνια, στις παρατηρήσεις στην παραγγελία, πάντα βάζω όρο πως θέλω να είναι unbrabded, σφραγισμένο από την εταιρεία και φυσικά Ευρωπαϊκό. Έτσι έχω χειροπιαστό αποδεικτικό σε περίπτωση στραβής!

Μην τα γράφω πάλι, κοιτάξτε από προηγούμενες σελίδες, εγώ το πήρα από το φτηνότερο bestprice κατάστημα που δεν έλεγε EU στο site, αλλά εννοείτε το πρώτο που ρώτησα ήταν από ποια χώρα είναι και αν είναι σφραγισμένο με την ταινία ασφαλείας της LG και όχι την κοινή άσπρη που μπορεί να βάλει ο καθένας. Μου είπαν Γερμανικό σφραγισμένο και σε συνάρτηση και με τις άψογες κριτικές του συγκεκριμένου καταστήματος, προχώρησα στην αγορά και ΌΛΑ κομπλέ. Γιατί γράφετε για κορεάτικα?? Πήρε κανείς κορεάτικο από εδώ και ΔΕΝ του το είχαν πει από πριν???? Αν ναι, δώστε λινκ να το δούμε και μεις! Τα κορεάτικα από το ebay θα τα βρείτε! Από εδώ θα πάρετε Ευρωπαικά εφόσον σαν ενημερώσουν ότι έτσι είναι. Για παράδειγμα υπάρχει και η έκδοση των 64GB που σου λέει το κατάστημα πως αυτός ο ίδιος σου δίνει εγγύηση. Εντάξεις, αυτό είναι στην κρίση του καθένα να τον εμπιστευτεί, εγώ για παράδειγμα δεν θα το έπαιρνα αν δεν ήξερα πως η ίδια η LG δεν με καλύπτει!

Αυτό που πρέπει να σας καίει είναι αν πρόκειται για branded ή όχι. Και που είστε .... ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΨΕΙΡΙΖΕΤΕ! 300 ευρώ κοντά πήγε, μην τρελαθούμε! Είναι τούμπανο, είναι εργαλείο, είναι πανέμορφο, είναι sexy :p, τα κάνει όλα ρε φίλε και δεν σε απογοητεύει! Θες καλό σήμα, το έχεις, θες καλή εμβέλεια wifi την έχεις, θες ομορφιά, μέσα, θες καλή αυτονομία, κομπλέ, θες καλή οθόνη, χάρμα οφθαλμών (και dolby vision άμα λάχει στο netflix), θες καλές φωτογραφίες και βίντεο? Χαλαρά! (Δεν χρειάζεται καν 4κ που να τρώει άδικα χώρο, βάζεις 1080p και 60fps και σου πέφτει το σαγόνι στο βίντεο, έχει και wide)

Αυτά! (προσωπική γνώμη πάντα):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

΄'Οσες φορές έχω πάρει τηλ για άσχετα τηλ δεν ξέρουν να μου πουν από που είναι το κινητό γιατί αυτοί ειναι λεει στο τηλεφωνικό κέντρο και όχι στην αποθήκη.Βλάκειες δηλαδή..Δηλαδή όυτε από σκρουτζ να το πάρω? Να βρώ δηλαδή από μόνη μου μέσω Κορέας?

 

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση!!!!! Ποιο κατάστημα στο έκανε αυτό?

Πήρες και δεν ήξεραν από ποια χώρα είναι? Αν ναι, πες μας σε παρακαλώ το κατάστημα.

Ποια είναι τα άσχετα τηλέφωνα που εννοείς? Εκτός και αν μιλάς για τηλέφωνα στυλ τηλεμάρκετινγκ του 80ευρου!

Αν κατάλαβες πάντως καλά, στο συγκεκριμένο που μπήκες εδώ στο τόπικ και σκέφτεσαι ν' αγοράσεις, είναι ναυαρχίδα του προηγούμενου έτους και .... λίγο του 18! :p

Φιλικά!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι από Best Price ρε σεις, μην μπερδεύετε / τρομάζετε τον κόσμο!!

 

Γιατί μπερδεύεται κάποιος αν του προτείνω εγώ ένα σκρουτζομαγαζο;;; :confused:

Γιατί τον τρομάζω με την παραπάνω πρόταση; :blink::wacko:

 

Πρότεινα κάτι. Αν θέλει το ακολουθεί.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελέ ... σχήμα λόγου! Εννοείτε κουβέντα κάνουμε! ;)

Εξάλλου δεν το ξεκίνησες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναγραψει και το ξαναγραφω.

 

Ο καθενας ναι μεν αγοραζει απο που θελει και γουσταρει με ή και χωρις εγγυηση.

Οταν ομως προτεινουμε σε καποιον 3ο ο οποιος δεν ασχολειται κιολας πολυ με αυτα,καλο ειναι να προτεινουμε εχοντας στο μυαλο μας και το after sales support.

 

Το οτι καποιος αγορασε απο ενα καταστημα και του ηρθε αυτο που αγορασε δεν λεει σε κανενα κατι.

Το μαγαζι στα δυσκολα φαινεται και εκει ειναι που ξεχωριζουν τα πιο γνωστα σκρουτζομαγαζα(που ειναι και στο bestprice)απο τα συνηθως φθηνοτερα.

 

Και τελος για να προλαβω πριν γραψουν καποιοι το γνωστο''ελα μωρε Ευρωπαικο να ειναι και το πας και εσυ στην αντιπροσωπεια''.

Η σωστη/προβλεπομενη διαδικασια ειναι το καταστημα να δωθει στον πωλητη και αυτος να το στειλει στο service/αντιπροσωπεια.

 

Αν ο αλλος που ρωταει μενει επαρχια τον ρωτατε αν γνωριζει/θελει να ασχοληθει με την ολη διαδικασια της αποστολης στην αντιπροσωπεια?

 

Αρα λοιπον οταν προτεινετε σε καποιον 3ο καποια πραγματα να εχετε υποψη σας ολες τις παραμετρους γιατι τον παιρνετε στο λαιμο σας,γιατι οι περισσοτεροι στο να προτεινουν ειναι πρωτοι αλλα οταν μετα ερθουν καποια στιγμη τα δυσκολα(γιατι ηλεκτρονικα ειναι αρα πολυ πιθανο να εμφανιστει η βλαβη)μετα εξαφανιζονται ή κανουν τους Κινεζους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελέ ... σχήμα λόγου! Εννοείτε κουβέντα κάνουμε! ;)

Εξάλλου δεν το ξεκίνησες εσύ.

 

Ωραια λοιπον μιας και εισαι τοσο σιγουρος για το εν λογω καταστημα ας σε ρωτησω λοιπον και εγω.

Σε περιπτωση βλαβης ποια ειναι η σταση του καταστηματος οπως και σε περιπτωση αντικατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ακριβώς υπάρχουν και οι κριτικές καταστημάτων / eshops και μπορεί ο καθένας να έχει μια καλύτερη άποψη, ειδικά όταν μιλάμε και 20 κριτικές+ και πάει λέγοντας! Μετά ο καθένας επιβάλετε να γνωρίζει τα δικαιώματά του σαν καταναλωτής και να ξέρει πως να κινηθεί σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά. Είναι χρέος του καθενός μας! Όσο για το after sales support που λέτε συνεχώς!! Τι εννοείτε??? Το DOA των 7 ημερών? Μετά ασχολείστε με την επίσημη αντιπροσωπεία service.

Aν εννοείτε την υπαναχώρηση που και αυτό είναι στα δικαιώματά μας, αυτό είναι άλλο κεφάλαιο!

Τέλος πάντων, μην χαλάμε τις καρδιές μας μάγκες. Ο καθένας μελετάει, κρίνει και και αποφασίζει σύμφωνα με την έρευνα που θα κάνει. Εμείς λέμε τις γνώμες εδώ φιλικά και αδερφικά μιας και γουστάρουμε το αντικείμενο. Πάμε παρακάτω και να έχουμε μια όμορφη Κυριακή με τα μαραφέτια μας και την υγεία μας πάνω απ' όλα!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Για να διευκολύνω λίγο την κατάσταση.

Η "ποιότητα" του καταστήματος αφορά μονο το doa.Απο κει κ μετά procordia.η οποία παρεμπιπτόντως είναι άψογη. Είχα θέμα, μιλησα με lg στο τσατ ,ελτα courier κ τέλος.όλα άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπον μιας και εισαι τοσο σιγουρος για το εν λογω καταστημα ας σε ρωτησω λοιπον και εγω.

Σε περιπτωση βλαβης ποια ειναι η σταση του καταστηματος οπως και σε περιπτωση αντικατασταση?

 

Μου απάντησαν γραπτώς αλλά και τηλεφωνικά πως ισχύει DOA 7 ημερών.

Αλλά γιατί ρωτάς εμένα και όχι το κατάστημα? Εγώ λέω την γνώμη μου και αυτό που βίωσα ΕΓΩ, ο ενδιαφερόμενος αγοραστής επιβάλετε να τα ψάξει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ όπως και επίσης να κοιτάξει τους όρους του καταστήματος που ΌΛΟΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΝ αναγκαστικά και σύμφωνα με τη νομοθεσία!

ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ , από εκεί που το πήρα εγώ! (ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ από που το πήρα βασικά, ο καθένας ας ψάξει κάποιο καλύτερο)

Στου όρους τους λένε στο site αν μπεις!

 

DOA 7 ημερών

 

Σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος επικοινωνήστε μαζί μέσα στο χρονικό διάστημα 7 ημερολογιακών ημερών από την παραλαβή του προϊόντος, για την άμεση αντικατάστασή του (εφόσον πιστοποιηθεί η βλάβη από την επίσημη αντιπροσωπεία service) ή την επιδιόρθωση του. Τα έξοδα αποστολής βαρύνουν το κατάστημα.

 

Επιστροφή 14 ημερών

 

Ο πελάτης έχει το δικαίωμα να επιστρέψει εντός 14 ημερών το προϊόν που αγόρασε εξ' αποστάσεως, εφόσον δεν είναι ικανοποιημένος από αυτό που παρήγγειλε, και εφόσον δεν έχει ανοίξει την συσκευασία του προϊόντος.

Τα έξοδα αποστολής σε αυτή την περίπτωση βαρύνουν αποκλειστικά τον πελάτη.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφω περιπτωση βλαβης εννοω περιπτωση να βγαλει προβλημα μετα το Doa.

 

Επισης για τις κριτικες του σκρουτζ που αναφερθηκαν να με συγχωρειτε αλλα να την βρασω την κριτικη του τυπου''εκανα παραγγελια ενα προιον και μου ηρθε μετα απο 3 μερες αρα το καταστημα παιρνει 5 αστερια''.

 

Αυτο που ενδιαφερει τους περισσοτερους ειναι σε περιπτωση βλαβης(εκτος doa)την σταση του καταστηματος.

 

Το ξαναλεω στην περιπτωση του G4 με τα bootloop θυμαμαι αρκετες περιπτωσεις ατομων στις οποιες το καταστημα αγορας δεν εκανε αντικατασταση της συσκευης με αλλη(ουτε βεβαια η proccordia μπορουσε λογω παραεισαγωγης),ουτε εδινε επιστροφη χρηματων και ο συμφορουμιτης εβγαζε ακρη μονο με την ΓΓΚ ή συνηγορο.

 

Γιαυτο λεω οτι το καταστημα στα δυσκολα φαινεται και γιατι εγω προσωπικα δεν εμπιστευομαι τα φθηνοτερα καταστηματα του bestprice,ορισμενα απο τα οποια δεν εχουν καν φυσικο καταστημα.....

 

Το ξαναλεω και αν θελετε ρωτηστε τους αρμοδιους φορεις. Ειναι παρανομο ενα καταστημα να αρνηθει να αναλαβει την διαδικασια του rma σε περιπτωση βλαβης και να λεει στον αγοραστη/πελατη να την παει αυτος στην αντιπροσωπεια.

 

Προφανως δεν μιλαμε για το αν αξιζει τα 310ευρω το G6...

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφω περιπτωση βλαβης εννοω περιπτωση να βγαλει προβλημα μετα το Doa.

 

Επισης για τις κριτικες του σκρουτζ που αναφερθηκαν να με συγχωρειτε αλλα να την βρασω την κριτικη του τυπου''εκανα παραγγελια ενα προιον και μου ηρθε μετα απο 3 μερες αρα το καταστημα παιρνει 5 αστερια''.

 

Αυτο που ενδιαφερει τους περισσοτερους ειναι σε περιπτωση βλαβης(εκτος doa)την σταση του καταστηματος.

 

Το ξαναλεω στην περιπτωση του G4 με τα bootloop θυμαμαι αρκετες περιπτωσεις ατομων στις οποιες το καταστημα αγορας δεν εκανε αντικατασταση της συσκευης με αλλη(ουτε βεβαια η proccordia μπορουσε λογω παραεισαγωγης),ουτε εδινε επιστροφη χρηματων και ο συμφορουμιτης εβγαζε ακρη μονο με την ΓΓΚ ή συνηγορο.

 

Γιαυτο λεω οτι το καταστημα στα δυσκολα φαινεται και γιατι εγω προσωπικα δεν εμπιστευομαι τα φθηνοτερα καταστηματα του bestprice,ορισμενα απο τα οποια δεν εχουν καν φυσικο καταστημα.....

 

Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα σου με το κατάστημα όταν υπάρχει η Procordia? :blink:

Να μιλάγαμε για καμιά Arvato να πω οκ.

Και το κατάστημα στην Procordia θα το στείλει. Γιατί να χάνω το χρόνο μου;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα σου με το κατάστημα όταν υπάρχει η Procordia? :blink:

Να μιλάγαμε για καμιά Arvato να πω οκ.

Και το κατάστημα στην Procordia θα το στείλει. Γιατί να χάνω το χρόνο μου;

 

1)Γιατι δεν ειναι αυτη η σωστη διαδικασια.

 

2)Γιατι δεν μενουν ολοι Αθηνα για να μπορουν να ''πεταχτουν'' μεχρι την procordia και την καθε procordia(αυτο φυσικα πιανει και τις υπολοιπες εταιρειες κινητης. Και αυτοι που μενουν Auhna ακομα δεν σημαινει οτι μενουν ολοι διπλα στην procordia για να πεταχτουν να αφησουν το κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα θα σου ελεγα οτι στην τωρινη πιο χαμηλη του τιμη αξιζει αλλα δεν προτεινω/εμπιστευομαι τα φθηνοτερα καταστηματα του bestprice.

 

Και μιας και ξεφυγαμε καπως απο αυτο που ρωτηθηκε πιο πισω εγω αυτο εξ αρχης απαντησα και ανεφερα αργοτερα για ποιο λογο το εγραψα αυτο.

Τωρα για το απο που θα αγορασει ο καθενας και με τι κριτηρια(δεν αναφερθηκε πχ αν μενει στην Αθηνα για να μπορουμε να του πουμε να το παει αυτος στην αντιπροσωπεια αν παθει κατι)αυτο ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι από Best Price ρε σεις, μην μπερδεύετε / τρομάζετε τον κόσμο! Εφόσον γράφει EU ή στο βεβαιώνουν τηλεφωνικά .... τότε ΕΙΝΑΙ ΕU!!!

Να σας πως ένα κόλπο που πάντα κάνω στις παραγγελίες μου τόσα χρόνια, στις παρατηρήσεις στην παραγγελία, πάντα βάζω όρο πως θέλω να είναι unbrabded, σφραγισμένο από την εταιρεία και φυσικά Ευρωπαϊκό. Έτσι έχω χειροπιαστό αποδεικτικό σε περίπτωση στραβής!

Μην τα γράφω πάλι, κοιτάξτε από προηγούμενες σελίδες, εγώ το πήρα από το φτηνότερο bestprice κατάστημα που δεν έλεγε EU στο site, αλλά εννοείτε το πρώτο που ρώτησα ήταν από ποια χώρα είναι και αν είναι σφραγισμένο με την ταινία ασφαλείας της LG και όχι την κοινή άσπρη που μπορεί να βάλει ο καθένας. Μου είπαν Γερμανικό σφραγισμένο και σε συνάρτηση και με τις άψογες κριτικές του συγκεκριμένου καταστήματος, προχώρησα στην αγορά και ΌΛΑ κομπλέ. Γιατί γράφετε για κορεάτικα?? Πήρε κανείς κορεάτικο από εδώ και ΔΕΝ του το είχαν πει από πριν???? Αν ναι, δώστε λινκ να το δούμε και μεις! Τα κορεάτικα από το ebay θα τα βρείτε! Από εδώ θα πάρετε Ευρωπαικά εφόσον σαν ενημερώσουν ότι έτσι είναι. Για παράδειγμα υπάρχει και η έκδοση των 64GB που σου λέει το κατάστημα πως αυτός ο ίδιος σου δίνει εγγύηση. Εντάξεις, αυτό είναι στην κρίση του καθένα να τον εμπιστευτεί, εγώ για παράδειγμα δεν θα το έπαιρνα αν δεν ήξερα πως η ίδια η LG δεν με καλύπτει!

Αυτό που πρέπει να σας καίει είναι αν πρόκειται για branded ή όχι. Και που είστε .... ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΨΕΙΡΙΖΕΤΕ! 300 ευρώ κοντά πήγε, μην τρελαθούμε! Είναι τούμπανο, είναι εργαλείο, είναι πανέμορφο, είναι sexy :p, τα κάνει όλα ρε φίλε και δεν σε απογοητεύει! Θες καλό σήμα, το έχεις, θες καλή εμβέλεια wifi την έχεις, θες ομορφιά, μέσα, θες καλή αυτονομία, κομπλέ, θες καλή οθόνη, χάρμα οφθαλμών (και dolby vision άμα λάχει στο netflix), θες καλές φωτογραφίες και βίντεο? Χαλαρά! (Δεν χρειάζεται καν 4κ που να τρώει άδικα χώρο, βάζεις 1080p και 60fps και σου πέφτει το σαγόνι στο βίντεο, έχει και wide)

Αυτά! (προσωπική γνώμη πάντα):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση!!!!! Ποιο κατάστημα στο έκανε αυτό?

Πήρες και δεν ήξεραν από ποια χώρα είναι? Αν ναι, πες μας σε παρακαλώ το κατάστημα.

Ποια είναι τα άσχετα τηλέφωνα που εννοείς? Εκτός και αν μιλάς για τηλέφωνα στυλ τηλεμάρκετινγκ του 80ευρου!

Αν κατάλαβες πάντως καλά, στο συγκεκριμένο που μπήκες εδώ στο τόπικ και σκέφτεσαι ν' αγοράσεις, είναι ναυαρχίδα του προηγούμενου έτους και .... λίγο του 18! :p

Φιλικά!

 

Σε ευχαριστώ είσαι τρομερά καταοπιστικός.Αν θυμάμαι καλά πήρα πάλι για το lg στο kaizer και ο πωλητης δεν ηξερε από που ήταν το κινητό.Επίσης είχα πάρει και στο drele.com.πάλι και εκει τα ίδια. Η απάντηση ότι δεν γνωρίζουν από ποιά χώρα είναι.Σε γενικές γραμμέ μου είπαν οτι δνε γνωρίζουν τι έχει η αποθήκη τους.

Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα προτιμηση/αγορας ειναι κατι που θα το κρινεις εσυ με βαση τα δικα σου κριτηρια.

 

Αν αυτα που αναφερθηκαν πιο πισω δεν σε ενδιαφερουν πας και αγοραζεις απο οπου το βρεις φθηνοτερα αρκει να ειναι Ευρωπαικο μοντελο.

 

Δυστηχως δεν υπαρχουν καλες προσφορες σε μτχ αυτη την περιοδο(αλλος δεν εχει αποδειξη αγορας,αλλος εχει γρατζουνιες το κινητο,αλλος το δινει σχεδον οσο κανει καινουργιο κλπ).

Link to comment
Share on other sites

1)Γιατι δεν ειναι αυτη η σωστη διαδικασια.

 

2)Γιατι δεν μενουν ολοι Αθηνα για να μπορουν να ''πεταχτουν'' μεχρι την procordia και την καθε procordia(αυτο φυσικα πιανει και τις υπολοιπες εταιρειες κινητης. Και αυτοι που μενουν Auhna ακομα δεν σημαινει οτι μενουν ολοι διπλα στην procordia για να πεταχτουν να αφησουν το κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και μιας και ξεφυγαμε καπως απο αυτο που ρωτηθηκε πιο πισω εγω αυτο εξ αρχης απαντησα και ανεφερα αργοτερα για ποιο λογο το εγραψα αυτο.

Τωρα για το απο που θα αγορασει ο καθενας και με τι κριτηρια(δεν αναφερθηκε πχ αν μενει στην Αθηνα για να μπορουμε να του πουμε να το παει αυτος στην αντιπροσωπεια αν παθει κατι)αυτο ειναι αλλο θεμα.

 

.. Και ποια είναι η σωστή διαδικασία; Αλεξανδρούπολη χρειάστηκα την προκόρντια, σε 1 μέρα παρέλαβαν, παρέδωσαν και σε 1 βδομάδα είχα πίσω το κινητό. Μην κολλάς... Δεν είναι ανάγκη να πας στην αντιπροσωπία ο ίδιος

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Προχθές το βράδυ, εκεί που καθόμουν σε ένα μαγαζί, πήρα το μήνυμα για υγρασία στη θύρα USB. Το κινητό είναι πάντα μέσα σε θήκη και η μόνη περίπτωση να πλησιάζει σε υγρασία είναι όταν τρέχω, που το εχω στην μπανάνα μέσης, δεν θα έλεγα πάντως ότι υγραίνεται ούτε σε αυτές τις περιτπώσεις. Να σημειώσω επίσης ότι χρησιμοποιώ μαγνητικό ανταπτοράκι στην θύρα USB, για να φορτίζω το κινητό με μαγνητικό καλώδιο.

Όταν γύρισα σπίτι καθάρισα την θύρα USB με ένα χαρτάκι, ήταν πεντακάθαρη. Τα ίδια. Στη συνέχεια έκανα το λάθος να φυσήξω με ένα σεσουάρ την θύρα και αμέσως, χωρίς να δοκιμάσω αν το "στέγνωμα" είχε αποτέλεσμα, να αλλάξω και το ανταπτοράκι. Το κινητό δουλεύει χωρίς πρόβλημα και χωρίς να εμφανίζεται το μήνυμα, αλλά δεν ξέρω αν έφταιγε η υγρασία ή το ανταπτοράκι. Φυσικά δεν έχω διάθεση να ξαναβάλω το παλιό ανταπτοράκι για να εξακριβώσω αν όντως έφταιγε αυτό ή όχι!..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το ανταπτοράκι να σου έκανε την δουλειά αδερφέ, ή έστω όντως κάποια μικρή υγρασία να μπήκε μέσα και απλά να στέγνωσε τώρα και όλα κομπλέ. Εφόσον δεν στο έβγαλε ξανά, μην ανησυχείς!

Είχα διαβάσει κάτι παρόμοιο κάπου πριν το πάρω (μπορεί και εδώ στο τόπικ) για κάποιον που του έβγαζε συνέχεια το μήνυμα αυτό και το πήγε στο service και του το έφτιαξαν εντός εγγύησης. Βασικά δεν ξέρω αν βοηθάει καθόλου, εγώ έχω πάρει αυτό εδώ το προστατευτικό και το έχω με το σκεπτικό ότι θα κόβει έστω και λίγο την υγρασία ή έστω κάνα νερό που θα σκάσει κατά λάθος στο κινητό πάνω. 10 έχει το πακέτο, ξεφτίλα τιμή είναι , δεν χάνετε κάτι να το πάρετε και σεις! Αν κάποιος είναι Χανιά ας μου στείλει pm να του χαρίσω 2-3.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το ανταπτοράκι να σου έκανε την δουλειά αδερφέ, ή έστω όντως κάποια μικρή υγρασία να μπήκε μέσα και απλά να στέγνωσε τώρα και όλα κομπλέ. Εφόσον δεν στο έβγαλε ξανά, μην ανησυχείς!

Είχα διαβάσει κάτι παρόμοιο κάπου πριν το πάρω (μπορεί και εδώ στο τόπικ) για κάποιον που του έβγαζε συνέχεια το μήνυμα αυτό και το πήγε στο service και του το έφτιαξαν εντός εγγύησης. Βασικά δεν ξέρω αν βοηθάει καθόλου, εγώ έχω πάρει αυτό εδώ το προστατευτικό και το έχω με το σκεπτικό ότι θα κόβει έστω και λίγο την υγρασία ή έστω κάνα νερό που θα σκάσει κατά λάθος στο κινητό πάνω. 10 έχει το πακέτο, ξεφτίλα τιμή είναι , δεν χάνετε κάτι να το πάρετε και σεις! Αν κάποιος είναι Χανιά ας μου στείλει pm να του χαρίσω 2-3.

 

Παλιά χρησιμοποιούσα και εγώ τέτοια, τα κατήργησα από όταν έβαλα το μαγνητικό για την φόρτιση, τώρα πλέον έχω τέτοια για την θύρα των ακουστικών. Από όσο είδα συμβαίνει και σε άλλα κινητά, αλλά δεν τολμώ να φανταστώ τι θα γινόταν αν το G6 δεν ήταν στεγανό...

Link to comment
Share on other sites

319 ευρω εχει στο best price ρε παιδια.

Μιλαμε για τιμη χωμα...σκεφτομαι να το τσιμπησω κιεγω

 

Μονο που σε έχουν ακόμα εδω μέσα πρέπει να χαίρεσαι μετά από τόσα μπαν και οσα έχεις κάνει είσαι ένα ζώο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...