Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ωραια το τζαμι το παρηγγειλα και ερχεται...

Εχετε να προτείνετε και καμια θηκη να μην το κανει κουμουτσα.

Υγ εχω το black

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nillkin frosted ...κομψή αλλά πολύ μικρή προστασία..

Ωραια το τζαμι το παρηγγειλα και ερχεται...

Εχετε να προτείνετε και καμια θηκη να μην το κανει κουμουτσα.

Υγ εχω το black

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη παρήγγειλα, μαζι με την nature...

 

Κατι αλλο το τωρα. Το youtube γιατι δεν παιζει 18:9?

 

Σε ενα s8 που ειχα δει, επιανε ολη την οθονη; ειναι καποια ρυθμιση;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Nillkin frosted ...κομψή αλλά πολύ μικρή προστασία..

 

Δυστυχώς, για πρώτη φορά την παράτησα την frosted. Αφήνει το πάνω και κάτω τμήμα του κινητού ακάλυπτο και δεν με εμπνέει. Και δεν θα με πείραζε τόσο αυτό, μια και θα ήθελα να έχω το κινητό κάποιες φορές πιο κομψό, αλλά μπαίνει/βγαίνει τόσο δύσκολα, που αν την "βαζοβγάζω" συχνά, φοβάμαι ότι θα το πληγώσω τελικά το κινητό. Την παρέλαβα, την φόρεσα για λίγο και την έβαλα πίσω στο κουτί της, μάλλον θα την πουλήσω. Περιμένω την Nillkin nature, μου φαίνεται πιο πρακτική για τις ημέρες που δεν χρειάζομαι πολλή προστασία, και ας χάσει την διαφάνειά της σε λίγο καιρό.

 

Ωραια το τζαμι το παρηγγειλα και ερχεται...

Εχετε να προτείνετε και καμια θηκη να μην το κανει κουμουτσα.

Υγ εχω το black

 

Η βασική μου θήκη είναι αυτή. Μαλακή, σχετικά κομψή και προστατευτική.

Αν δεν χρειάζεσαι τόση προστασία, μπορείς να πας στην Nillkin Nature. Και αν πάρεις την dark grey, μάλλον θα γλιτώσεις και τον αποχρωματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη παρήγγειλα, μαζι με την nature...

 

Κατι αλλο το τωρα. Το youtube γιατι δεν παιζει 18:9?

 

Σε ενα s8 που ειχα δει, επιανε ολη την οθονη; ειναι καποια ρυθμιση;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν παίζει ενα βίντεο κάνε την κίνηση με τα δάχτυλα που κάνεις για ζουμ σε φωτογραφία/βίντεο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια!!

Την έχω παραγγείλει! Την είχα και σε αλλά κινητά!!

Παρεπιπτόντως με έχει εκπλήξει ευχάριστα αυτή:

https://www.ebay.co.uk/itm/H%C3%BClle-f%C3%BCr-LG-G6-Hardcase-Schutzh%C3%BClle-Tasche-Cover-Hartschale-Back-Farbwahl/272654864087?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=571782997707&_trksid=p2060353.m1438.l2649

την πήρα ως λύση ανάγκης- λόγω Ευρωπαικής ΄'καταγωγής΄και γρήγορης άφιξης και έχω παραγγείλει και αυτή:

https://www.ebay.co.uk/itm/For-LG-Q8-Q6-Case-Original-MOFI-Hard-PC-Cover-for-LG-K8-K7-V30-G6-G5-Phone-Case/401456464082?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=671118425158&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Δυστυχώς, για πρώτη φορά την παράτησα την frosted. Αφήνει το πάνω και κάτω τμήμα του κινητού ακάλυπτο και δεν με εμπνέει. Και δεν θα με πείραζε τόσο αυτό, μια και θα ήθελα να έχω το κινητό κάποιες φορές πιο κομψό, αλλά μπαίνει/βγαίνει τόσο δύσκολα, που αν την "βαζοβγάζω" συχνά, φοβάμαι ότι θα το πληγώσω τελικά το κινητό. Την παρέλαβα, την φόρεσα για λίγο και την έβαλα πίσω στο κουτί της, μάλλον θα την πουλήσω. Περιμένω την Nillkin nature, μου φαίνεται πιο πρακτική για τις ημέρες που δεν χρειάζομαι πολλή προστασία, και ας χάσει την διαφάνειά της σε λίγο καιρό.

 

 

 

Η βασική μου θήκη είναι αυτή. Μαλακή, σχετικά κομψή και προστατευτική.

Αν δεν χρειάζεσαι τόση προστασία, μπορείς να πας στην Nillkin Nature. Και αν πάρεις την dark grey, μάλλον θα γλιτώσεις και τον αποχρωματισμό.

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζει ενα βίντεο κάνε την κίνηση με τα δάχτυλα που κάνεις για ζουμ σε φωτογραφία/βίντεο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αλλαζει κατι... Εκτος αν λες οτι εξαφανιζονται τα κουμπια...

 

Αν δεν το διατύπωσα εγω σωστα... Εγω θελω να βλεπω το βιντεο σρ ολοκληρη την οθονη χωριςβνα αφηνει μαυρες μπαρες δεξια και αριστερα, σε landscape view.

Αλλα μαλλον δεν γίνεται στο youtube αντιθετα με οσες εφαρμογες έχουν κατέβει απο το playstore που εχεις την επιλογη μεσα απο τις ρυθμισεις.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζει το βίντεο θα κάνεις κίνηση όπως ξεζουμαρεις τη φωτο. Και θα παίζει σε όλη την οθόνη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει κατι... Εκτος αν λες οτι εξαφανιζονται τα κουμπια...

 

Αν δεν το διατύπωσα εγω σωστα... Εγω θελω να βλεπω το βιντεο σρ ολοκληρη την οθονη χωριςβνα αφηνει μαυρες μπαρες δεξια και αριστερα, σε landscape view.

Αλλα μαλλον δεν γίνεται στο youtube αντιθετα με οσες εφαρμογες έχουν κατέβει απο το playstore που εχεις την επιλογη μεσα απο τις ρυθμισεις.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά όταν τα βίντεο του youtube είναι 16:9 και το βλέπετε σε οθόνη άλλων διαστάσεων πχ. 18:9 τότε για να βλέπεις "'ολο" το βίντεο πρέπει να έχει μαυράδες αριστερά και δεξιά. Τα κινητά ή οι εφαρμογές που σου λένε ότι μπορούν να παίζουν αυτά τα βίντεο χωρίς μαύρες μπάρες αυτό που κάνουν είναι να γίνεται stretch το βίντεο στο πλάτος.. αλλά έτσι κόβεται μέρος του βίντεο! Άρα εκ των πραγμάτων αν θέλεις να έχεις την προβολή που θέλει ο "σκηνοθέτης" του βίντεο δεν υπάχει τρίπος να φύγουν οι μπάρες. Αναγκαίο κακό! Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ετσι ειναι...το τσεκαρα σε καποια βίντεο στο youtube που ειναι γυρισμενα σε 18:9 και παιζουν σε ολη την οθόνη...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα..μια ερωτηση θελω να κανω σχετικα με το θεμα εγγυησης..απο τη στιγμη που η επισημη αντιπροσωπεια δεν εισαγει το συγκεκριμενο μοντελο,κι οσοι το εχετε αγορασει απο σκρουτζομαγαζα τι γινεται;σας καλυπτει η αντιπροσωπεια λογω ευρωπαικης συσκευης η το εκαστοτε καταστημα κ για ποσο διαστημα;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά εγγύηση για 2 έτη.

Χαιρετω την παρεα..μια ερωτηση θελω να κανω σχετικα με το θεμα εγγυησης..απο τη στιγμη που η επισημη αντιπροσωπεια δεν εισαγει το συγκεκριμενο μοντελο,κι οσοι το εχετε αγορασει απο σκρουτζομαγαζα τι γινεται;σας καλυπτει η αντιπροσωπεια λογω ευρωπαικης συσκευης η το εκαστοτε καταστημα κ για ποσο διαστημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι διαφορά έχει.

Procordia θα πάει το κινητό αν χρειαστεί.

2 ετη απο την αντιπροσωπεια η απο το καταστημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι διαφορά έχει.

Procordia θα πάει το κινητό αν χρειαστεί.

 

Ειχα την απορια επειδη δεν το εισαγει επισημα η lg μηπως κ δεν καλυπτει κιολας οτιδηποτε συμβει κ σε καλυπτει μονο το καταστημα..δεν ξερω πως παει το ολο πραγμα με τα σερβις..μακαρι εννοειται να μη σου χρειαστει να το πας..καλοδουλευτο κ σε ευχαριστω για την ανταποκριση..καλη χρονια με υγεια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και εγώ ακριβώς.

Πάντως σε επικοινωνία με procordia μου είπαν κανονικά 2 χρονια εγγύηση!

Καλή χρονιά με υγεία!!

Ειχα την απορια επειδη δεν το εισαγει επισημα η lg μηπως κ δεν καλυπτει κιολας οτιδηποτε συμβει κ σε καλυπτει μονο το καταστημα..δεν ξερω πως παει το ολο πραγμα με τα σερβις..μακαρι εννοειται να μη σου χρειαστει να το πας..καλοδουλευτο κ σε ευχαριστω για την ανταποκριση..καλη χρονια με υγεια!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εισαγουν οι μεγάλες αλυσίδες

Σκρουτζ και γενικά Ευρώπη κυκλοφορισε μια χαρά

Κοινώς και από Ιταλία να το είχες πάρει εσύ προσωπικά σε μαγαζι, πάλι στην procordia θα πήγαινες ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αυτά τα adapters από type c σε micro usb κάνουν γοα τη συσκευή μας?

Είναι και για φόρτιση και για δεδομένα?

Έχουμε κανένα λινκ αγοράς δοκιμασμένο?Από Κίνα-Ευρώπη?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

 

Σχεδόν σίγουρα όχι. Γράφει "compatible with LG G6". Και είναι και υπερβολικά φθηνή...

 

Καλησπέρα!

Αυτά τα adapters από type c σε micro usb κάνουν γοα τη συσκευή μας?

Είναι και για φόρτιση και για δεδομένα?

Έχουμε κανένα λινκ αγοράς δοκιμασμένο?Από Κίνα-Ευρώπη?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Αυτό τα κάνει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αυτά τα adapters από type c σε micro usb κάνουν γοα τη συσκευή μας?

Είναι και για φόρτιση και για δεδομένα?

Έχουμε κανένα λινκ αγοράς δοκιμασμένο?Από Κίνα-Ευρώπη?

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι μια χαρά δουλεύουν. Εγω έχω πάρει ένα της Huawei από ΜΜ. Ακριβούτσικα είναι βέβαια. 8 ευρώ το πήρα.

 

PIC%20(41).png

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εύχομαι σε όλους καλή χρονιά. Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός G6 και πραγματικά δεν το έχω μετανιώσει στιγμή για την αγορά που έκανα.

Διαβάζω αυτά που γράφονται σε αυτό το τμήμα του φόρουμ, εδώ και κάποιο διάστημα, και ομολογώ ότι είναι αρκετά κατατοπιστικά.

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ένας αρκετά απλός χρήστης της συσκευής μου και ούτε κατά το 1/4 ψαγμένος όσο πολλά από τα παιδιά εδώ.

Θα ήθελα επομένως να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε για κάποιο power bank που να είναι κατάλληλο για το g6, κατά προτίμηση μεγάλης χωρητικότητας από 15.000mAh και άνω, που να αξιοποιεί χωρίς πρόβλημα τη δυνατότητα γρήγορης φόρτισης του κινητού.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Edited by Hesperus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εύχομαι σε όλους καλή χρονιά. Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός G6 και πραγματικά δεν το έχω μετανιώσει στιγμή για την αγορά που έκανα.

Διαβάζω αυτά που γράφονται σε αυτό το τμήμα του φόρουμ, εδώ και κάποιο διάστημα, και ομολογώ ότι είναι αρκετά κατατοπιστικά.

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ένας αρκετά απλός χρήστης της συσκευής μου και ούτε κατά το 1/4 ψαγμένος όσο πολλά από τα παιδιά εδώ.

Θα ήθελα επομένως να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε για κάποιο power bank που να είναι κατάλληλο για το g6, κατά προτίμηση μεγάλης χωρητικότητας από 15.000mAh και άνω, που να αξιοποιεί χωρίς πρόβλημα τη δυνατότητα γρήγορης φόρτισης του κινητού.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό. https://www.skroutz.gr/s/11883219/TP-LINK-Ally-Series-20100mAh.html. Γενικά Κάνε μια αναζήτηση στο Σκρουτζ και θα βρεις αυτό που θες ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό. https://www.skroutz.gr/s/11883219/TP-LINK-Ally-Series-20100mAh.html. Γενικά Κάνε μια αναζήτηση στο Σκρουτζ και θα βρεις αυτό που θες ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ :). Ναι, από ένα γρήγορο κοίταγμα που έκανα στο Σκρουτζ το είχα δει. Απλώς, επειδή λόγω άγνοιας, φοβήθηκα μήπως και αγοράσω κάποιο power bank που ενδεχομένως θα έδινε περισσότερη τάση ή ένταση (δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό) από όση είναι σχεδιασμένο το κινητό να προσλαμβάνει. Επιπλέον ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη αν κάνω λάθος, αλλά δεν πρόσεξα να αναφέρει στα χαρακτηριστικά του κάπου ότι το power bank αυτό ότι υποστηρίζει fast charge.

 

-Edit- από κοίταγμα εδώ http://uk.tp-link.com/products/details/cat-5689_TL-PB20100.html πρόσεξα ότι υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Edited by Hesperus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...