Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φορτιστής του nexus 5x υποστηρίζει USB 3.0 15W charging 5V x 3A.

Το LG G6 υποστηρίζει QC 3 charging στα 9V x 1.8A

 

είναι διαφορετικά πρότυπα.

 

Για αυτό ο φορτιστής του Galaxy A5 2017 της γυναίκας δε φορτίζει το κινητό μου γρήγορα ούτε ο δικός μου εκείνης γρήγορα; ενώ με του G5 το φορτιστή φορτίζα το Samsung γρήγορα και το αντίστροφο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα σε ολους τους φιλους...νεος κατοχος g6, εχοντας περασει απο g4, g5, v10..θεωρω οτι εδω εχουμε την καλυτερη οθονη...ποιοτητα...μπαταρια...ταχυτητσα....ομως πηγαμε πολυ πισω στο θεμα καμερας....:mad:
Καλησπερα.

Πλάκα θα κάνεις για τη κάμερα έτσι;;;

Είχα και εγώ G2,G3,G4,G5 και τώρα G6, λοιπόν η κάμερα του είναι πολύ ανώτερη από τους προκατόχους του!

28b2d8a6a6348cfe16ce143c16f5d753.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξανά πάρω το G6 Dual που είχα αλλά το μόνο που με κρατάει είναι ο πολύ χαμηλός ήχος του από τα ακουστικά. Ότι και να του έβαλα επάνω παρέμενε πολύ χαμηλός. Αυτός άλλωστε ήταν και ο λόγος που το έδωσα.

Ξέρει κανένας τι μπορούμε να κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξανά πάρω το G6 Dual που είχα αλλά το μόνο που με κρατάει είναι ο πολύ χαμηλός ήχος του από τα ακουστικά. Ότι και να του έβαλα επάνω παρέμενε πολύ χαμηλός. Αυτός άλλωστε ήταν και ο λόγος που το έδωσα.

Ξέρει κανένας τι μπορούμε να κάνουμε?

Εγώ στο μονόκαρτο που έχω δεν έχω παρατηρήσει το θέμα που λες. Ισα ίσα η ένταση δεν παλεύεται στο τέρμα. Και σε mp3 και σε flac αρχεία!

Πάντως η συσκευή είναι απίστευτη για τα την τιμή της! Το μόνο που με έχει ξεβολέψει είναι που δεν έχει ασύρματη φόρτιση, 4 χρόνια τώρα, με το lumia 930 και το Samsung S6 Edge Plus είχα καλομάθει.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξανά πάρω το G6 Dual που είχα αλλά το μόνο που με κρατάει είναι ο πολύ χαμηλός ήχος του από τα ακουστικά. Ότι και να του έβαλα επάνω παρέμενε πολύ χαμηλός. Αυτός άλλωστε ήταν και ο λόγος που το έδωσα.

Ξέρει κανένας τι μπορούμε να κάνουμε?

 

Μάλλον είχες ενεργοποιήσει το HiFi DAC γι'αυτό και η χαμηλή ένταση.Απενεργοποιημένο,μια χαρά ένταση έχει.

Link to comment
Share on other sites

Eχει φοβερο ηχο αλλα θελεις και καλα ακουστικα.προσπαθησε την μουσικη που βαζεις να ειναι 320klbs,η flac!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το G6 H870. Αποσυνδέεται απ'το WiFi σε video streaming (youtube, vimeo, dailymotion) και μέσω εφαρμογών και μέσω browser και μετα από format, clear cache και reset του router. Σίγουρα δε φταίει το δίκτυο καθώς άλλες συσκευές που είναι συνδεδεμενες σε αυτό δεν αποσυνδέονται. Έχετε να προτείνετε κάτι; Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το G6 H870. Αποσυνδέεται απ'το WiFi σε video streaming (youtube, vimeo, dailymotion) και μέσω εφαρμογών και μέσω browser και μετα από format, clear cache και reset του router. Σίγουρα δε φταίει το δίκτυο καθώς άλλες συσκευές που είναι συνδεδεμενες σε αυτό δεν αποσυνδέονται. Έχετε να προτείνετε κάτι; Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

μηπως μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα βοηθουσε τη κατασταση ;

Link to comment
Share on other sites

μηπως μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα βοηθουσε τη κατασταση ;

 

Έκανα επαναφορά αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι εκπομπής στον router σου.

Θυμάμαι, παλιότερα ότι τα G3 και Flex2 ήταν πολύ ευαίσθητα και άλλαζα κανάλι για να συνδεθούν.

Βέβαια, με το V20 κανένα θέμα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το G6 H870. Αποσυνδέεται απ'το WiFi σε video streaming (youtube, vimeo, dailymotion) και μέσω εφαρμογών και μέσω browser και μετα από format, clear cache και reset του router. Σίγουρα δε φταίει το δίκτυο καθώς άλλες συσκευές που είναι συνδεδεμενες σε αυτό δεν αποσυνδέονται. Έχετε να προτείνετε κάτι; Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

κοίτα αν έχεις αυτόματη εναλλαγή δικτύου.

είναι στις ρυθμίσεις wifi... στο αδύνατο σήμα,κάνει αυτόματη αλλαγή σε data.

....αλλιώς άνοιξε airplane mode,άστο κανένα λεπτό και κλείστο....

....Και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου δεν θα ήταν κακή.είναι πάνω από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Στον "βασικό " φακό ναι, στον υπέρ ευρυγωνιο είναι αρκετά καλύτερο το g6.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απο το θεμα ενημερωσεων μειναμε πισω οι καημενοι ενω οι αλλοι εδωσαν την ενημερωση ασφαλειας Σεμπτεμβριου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το dual sim(TWN) εχει παρει του σεπτεμβρη το patch ασφαλειας.

Για κανε ενα χειροκινητο check μπας και...

Πως και εχει αργησει τοσο στο ευρωπαϊκο μοντελο...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dual sim(TWN) εχει παρει του σεπτεμβρη το patch ασφαλειας.

Για κανε ενα χειροκινητο check μπας και...

Πως και εχει αργησει τοσο στο ευρωπαϊκο μοντελο...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχουμε μεινει πισω αδερφε λεει:

1 Ιουλιου 2017

NRD90U Αρ Κατασκευης

V10t-EUR-XX Εκδοση Λογισμικου.

Θες και αλλες πληροφοριες ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μεινει πισω αδερφε λεει:

1 Ιουλιου 2017

NRD90U Αρ Κατασκευης

V10t-EUR-XX Εκδοση Λογισμικου.

Θες και αλλες πληροφοριες ;

Οχι αγορινα.

Δεν το εγραψα γιατι δε σε πιστευω απλα εννοουσα κανε εναν ελεγχο για ενημερωσεις χειροκινητα μηπως παρελειψε να κανει αυτοματοποιημενα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι αγορινα.

Δεν το εγραψα γιατι δε σε πιστευω απλα εννοουσα κανε εναν ελεγχο για ενημερωσεις χειροκινητα μηπως παρελειψε να κανει αυτοματοποιημενα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και αυτο τωρα απο την μια σε ωθει να πας σε custom rom αλλα απο την αλλη εχεις το θεμα με την εγγυηση που 1/10000000 συμβει κατι

Link to comment
Share on other sites

και αυτο τωρα απο την μια σε ωθει να πας σε custom rom αλλα απο την αλλη εχεις το θεμα με την εγγυηση που 1/10000000 συμβει κατι

 

Να παω σε custom rom μόνο κ μόνο για ένα patch δεν υπάρχει περίπτωση... Αν κάτι αξίζει είναι για το root και τις έξτρα δυνατότητες.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

και αυτο τωρα απο την μια σε ωθει να πας σε custom rom αλλα απο την αλλη εχεις το θεμα με την εγγυηση που 1/10000000 συμβει κατι

Σιγά μην έχεις ενημερώσεις ασφαλείας αν πας σε custom rom....

Link to comment
Share on other sites

Το g6 εχει χειροτερη καμερα απο το g5?

το γ6 εχει καλητερη καμερα...απο το γ5 τα ειχα και τα 2..

ενταξει σελφιε δεν εχει το γ6 ...πολυ μετρια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας φορτιστής πιο γρήγορος από την ήδη υπάρχον; τον γνήσιο εννοώ. Δεν είναι fast charge αυτό το πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Κ τι είναι; συγνώμη που ρωτάω ειναι η πρώτη συσκευή fast charge και δε μπορω να συγκρίνω. Δλδ τι χρόνους πρέπει να εχει;; το να σε παει απο 30 σε 80 % σε 40 λεπτα δεν ειναι fast charge?

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου από ebay DS.

Να ρωτήσω, δεν μπορώ να καταλάβω αν του έχουν βάλει

ήδη tempered glass ή είναι το gorilla glass,

καθώς βλέπω γύρω γύρω μια γραμμή σε όλη την πρόσοψη,

που όμως δεν καλύπτει τις κάμερες.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου από ebay DS.

Να ρωτήσω, δεν μπορώ να καταλάβω αν του έχουν βάλει

ήδη tempered glass ή είναι το gorilla glass,

καθώς βλέπω γύρω γύρω μια γραμμή σε όλη την πρόσοψη,

που όμως δεν καλύπτει τις κάμερες.

Εχει αυτακι καπου; αν ναι ειναι ζελατινα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...