Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλορίζικο....

κι εγώ που έκανα την μετάβαση από s7 edge,την ίδια άποψη έχω...για την σβελτάδα.

...και 2 φώτο...απλή και wide

https://www.flickr.com/photos/32294956@N05/36205032140/in/dateposted-public/

https://www.flickr.com/photos/32294956@N05/35766032444/in/dateposted-public/

 

Καταπληκτικές φωτογραφίες!!!!

:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δει σχεδόν όλα τα βίντεο και τις κριτικές για το G6. Αφήνω εδώ ένα από αυτά που θεωρώ ότι είναι αξιόλογο, βεβαίως υπάρχουν κι άλλα.

:p
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά...

κατέβασε κουρτίνα ειδοποιήσεων....πάτα πάνω δεξιά το βελάκι να γίνει επέκταση....πάτα κάτω από τα εικονίδια δεξιά επεξεργασία....πάτα πάνω δεξιά τις 3 κάθετες τελείες...ξετικάρισε ότι δεν θες

Χίλια ευχαριστώ

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος lg v10 σκέφτομαι την αλλαγή σε G6 αξίζει η να μείνω όπως είμαι.

 

Μείνε εκεί....χειρότερες φώτο, πιο

πληρες το v10 συνολικά

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος lg v10 σκέφτομαι την αλλαγή σε G6 αξίζει η να μείνω όπως είμαι.

 

Κατσεεεεεε μια χαρα εισαι.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηχητικη ενδειξη οταν η μπαταρια εχει φορτισει στο 100%?

Ακομα δεν εχω βρει κατι στις ρυθμισεις.....

 

Εσεις εχετε βρει κατι?

Edited by Spiros79
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να γίνεται auto hide τα κουμπιά στο κατω μερος της οθόνης; χωρίς root;;

 

Ποια κουμπια φιλε; δεν εχει κουμπια η οθονη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει ηχητικη ενδειξη οταν η μπαταρια εχει φορτισει στο 100%?

Ακομα δεν εχω βρει κατι στις ρυθμισεις.....

 

Εσεις εχετε βρει κατι?

 

Να την κανεις τι; κλείνει η φορτιση αυτόματα ρε φιλε μου δεν παθαινει κατι φηλαδη εγω και αλλοι που το φορτιζουμε νυχτα πχ στον υπνο και 3 τα χαράματα ολοκληρωνει να βαζουμε ξυπνητηρι να το αποσυνδεουμε; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει τροπος να γίνεται auto hide τα κουμπιά στο κατω μερος της οθόνης; χωρίς root;;

 

Χιλια συγγνωμη φιλε μου σε λαθος κινητο εγραψα τωρα το ειδα με συγχωρεις. :(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

@mger,spiros79 οχι και στα δυο...
ναι και στα δύο για το V10,στο g6 το αφαίρεσαν?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο idg επαγγελματίες φωτογράφοι κάνουν αναλύσεις σε φωτογραφίες και βίντεο.

Έχουμε λοιπόν και λέμε.

Το G6 καλύτερο από το Pixel

 

Και συνεχίζουμε....

 

Το G6 νικάει στη σκληρή μάχη με το S8

 

Το G6 στον τελικό με το HTC U11 που κατά γενική παραδοχή έχει εκπληκτική κάμερα.

Και πάλι το G6 κόβει πρώτο το νήμα.

 

Αυτές είναι και οι ιστοσελίδες της εταιρείας http://www.idg.tv/ https://www.idg.com/

 

Απολαύστε τα βίντεο και το κινητό σας παιδιά που αναδεικνύεται σε τεράστια έκπληξη και φοβερή ευκαιρία για τα λεφτά του.

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα G6 ΜΑΛΛΟΝ απο Cosmote μιας και εχει μπολικες εφαρμογες της Cosmote μεσα.. Υποστηριζει WiFiCall και VoLTE το κινητο μας ? το εχει δουλεψει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

Στο idg επαγγελματίες φωτογράφοι κάνουν αναλύσεις σε φωτογραφίες και βίντεο.

Έχουμε λοιπόν και λέμε.

Το G6 καλύτερο από το Pixel

 

Και συνεχίζουμε....

 

Το G6 νικάει στη σκληρή μάχη με το S8

 

Το G6 στον τελικό με το HTC U11 που κατά γενική παραδοχή έχει εκπληκτική κάμερα.

Και πάλι το G6 κόβει πρώτο το νήμα.

 

Αυτές είναι και οι ιστοσελίδες της εταιρείας http://www.idg.tv/ https://www.idg.com/

 

Απολαύστε τα βίντεο και το κινητό σας παιδιά που αναδεικνύεται σε τεράστια έκπληξη και φοβερή ευκαιρία για τα λεφτά του.

 

παντως και μονο που βγαζει καλυτερο σε λεπτομερεια το s8 απο το g6, κατι δε μου κολλαει με τα παλικαρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαρείτε βρε παιδιά τη συσκευή σας. Πάντα θα υπάρχουν τα καλύτερα και τα χειρότερα...

 

Παιδια εχω ενα G6 ΜΑΛΛΟΝ απο Cosmote μιας και εχει μπολικες εφαρμογες της Cosmote μεσα.. Υποστηριζει WiFiCall και VoLTE το κινητο μας ? το εχει δουλεψει κανεις ?

 

Υποστηρίζει, εφόσον έχεις και το firmware του παρόχου θα βρεις και τις αντίστοιχες επιλογές ενεργοποίησης/απενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Χαρείτε βρε παιδιά τη συσκευή σας. Πάντα θα υπάρχουν τα καλύτερα και τα χειρότερα...

 

 

 

Υποστηρίζει, εφόσον έχεις και το firmware του παρόχου θα βρεις και τις αντίστοιχες επιλογές ενεργοποίησης/απενεργοποίησης.

 

Που θα τις βρω ? ξερουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Που θα τις βρω ? ξερουμε ?

 

Στις ρυθμίσεις κλήσεων,λογικά. Εγώ έχω unlocked dual sim και δεν έχω τις επιλογές, οπότε, δε γνωρίζω κάτι παραπάνω να σε βοηθήσω τι παίζει με το ευρωπαϊκό μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Στο idg επαγγελματίες φωτογράφοι κάνουν αναλύσεις σε φωτογραφίες και βίντεο.

Έχουμε λοιπόν και λέμε.

Το G6 καλύτερο από το Pixel

 

Και συνεχίζουμε....

 

Το G6 νικάει στη σκληρή μάχη με το S8

 

Το G6 στον τελικό με το HTC U11 που κατά γενική παραδοχή έχει εκπληκτική κάμερα.

Και πάλι το G6 κόβει πρώτο το νήμα.

 

Αυτές είναι και οι ιστοσελίδες της εταιρείας http://www.idg.tv/ https://www.idg.com/

 

Απολαύστε τα βίντεο και το κινητό σας παιδιά που αναδεικνύεται σε τεράστια έκπληξη και φοβερή ευκαιρία για τα λεφτά του.

Ποιον να πιστέψεις τελικά δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω τη συσκευή 3 μήνες περίπου

είναι απο τις ελάχιστες συσκευές που εχω χαρεί .. σε όλες έκανα ροοτ κ τους αλλαζα τον αδόξαστο σε αυτή κρατιέμαι γτ δε βλέπω τι άλλο μπορεί να μου προσφέρει το ροοτ περισσότερο αν κ μπαίνω στο πειρασμό συχνά πυκνα κ μπαίνω στο xda

 

χρήση κυρίως επαγγελματικη ,οχι φώτο αν και το κινητό ενδείκνυται τραβάει εκπληκτικές

πολλά τηλεφωνά τη μέρα πολλή whats app αρκετη χρηση 3g (έχω απενεργοποιησει το 4g) ,mails και στο τελος της ημερας εχω περιπου 10-15 %

του εχω βαλει greenify βέβαια καθώς και Dns66 για τις διαφημίσεις, δε ξερω αν βοηθάει τόσο πολυ το greenify γιατι το εβαλα απο τη πρωτη ημερα που πειρα τη συσκευή άλλα παρολαυτα το 10% στο τέλος της ημέρας για μένα ειναι εξαιρετικό

 

όταν θελω να παω για τρέξιμο κανα απόγευμα κ ειμαι στο 30% επειδή ανοιγει bt και gps το fast charge με εχει σώσει πριν φύγω από το σπίτι . ειμαι απο αυτους που το ραδιόφωνο το θεωρούν απαραίτητο στα κινητά γιαυτό κ πηγα στο lg g6

δε μπορώ να καταλάβω τη γκρινια για τις υπέρυθρες γτ δε τις χρησημοποιησα ποτέ αλλα κρίνοντας το βιτσιο μου με το ραδιο που χω μπορώ να δικαιολογήσω αυτους με τις υπέρυθρες και το led ειδοποιήσεων , το ποιο πιθανό και αυτοί να μη καταλαβαινουν και έμενα για το ράδιο.

 

έχω πάρει 2 μεγαλα φθηνά καλώδια https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC6-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144831.html?rmmds=myorder τα οποία με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο για την ώρα

το ενα καλώδιο το εχω στο αμαξι όταν το χρησιμοποιώ σαν gps το οποιο σήμα του είναι αξιοπρεπεστατο κ δε χάνετε εύκολα

η συσκευή όμως εδω να αναφέρω οτι ζεσταίνετε

 

η ακουστική του στα τηλ είναι μια χαρά αλλά χάνει νομίζω στο μικρόφωνο όταν δεν είναι κολλημένη η συσκευή στο μάγουλο

 

πραγματικά ο μονος λόγος για να κάνω root αυτη τη στιγμη ειναι μονο για τις διαφημίσεις στο youtube η και να δοκιμάσω ακομα την fullmics rom κανένας άλλος.. αλλά δε μου πάει η καρδιά καθώς με καλύπτει στο 95% της καθημερινοτητας μου

 

το πηρα 600 ευρώ και θεωρό στη τιμη που ειναι τώρα για κάποιον που το σκευτεται και τον βολεύει στο χέρι είναι must buy συσκευή

 

δε ξέρω αν θα βγάλει κάποιο πρόβλημα σε 2 3 6 μήνες για την ώρα όμως θεωρώ είναι απο τις πιο πετυχημένες αγορές που έχω κάνει

 

 

βλέπω τα συγκριτικα και το μονο που μπορώ να πω απο τη πλευρα μου ειναι οτι τελικα ισως δε παίζουν τόσο πολύ ρολο.. είναι πως βολευεται ο καθένας και πως του καθετε στα χερια η καθε συσκευη άλλωστε πιο το νοημα σε 1 2 6 μηνες θα βγει αλλη συσκευη καλύτερη.

απλά χαρείτε οτι αγοράζεται και μη προβληματιζεστε για μικροδιαφορες , αν δεν σας κάνει δώστε την και πάρτε άλλη μεχρι να βρειτε καποια να ταίριαζει στις ανάγκες σας

Link to comment
Share on other sites

εχω τη συσκευή 3 μήνες περίπου

είναι απο τις ελάχιστες συσκευές που εχω χαρεί .. σε όλες έκανα ροοτ κ τους αλλαζα τον αδόξαστο σε αυτή κρατιέμαι γτ δε βλέπω τι άλλο μπορεί να μου προσφέρει το ροοτ περισσότερο αν κ μπαίνω στο πειρασμό συχνά πυκνα κ μπαίνω στο xda

 

χρήση κυρίως επαγγελματικη ,οχι φώτο αν και το κινητό ενδείκνυται τραβάει εκπληκτικές

πολλά τηλεφωνά τη μέρα πολλή whats app αρκετη χρηση 3g (έχω απενεργοποιησει το 4g) ,mails και στο τελος της ημερας εχω περιπου 10-15 %

του εχω βαλει greenify βέβαια καθώς και Dns66 για τις διαφημίσεις, δε ξερω αν βοηθάει τόσο πολυ το greenify γιατι το εβαλα απο τη πρωτη ημερα που πειρα τη συσκευή άλλα παρολαυτα το 10% στο τέλος της ημέρας για μένα ειναι εξαιρετικό

 

όταν θελω να παω για τρέξιμο κανα απόγευμα κ ειμαι στο 30% επειδή ανοιγει bt και gps το fast charge με εχει σώσει πριν φύγω από το σπίτι . ειμαι απο αυτους που το ραδιόφωνο το θεωρούν απαραίτητο στα κινητά γιαυτό κ πηγα στο lg g6

δε μπορώ να καταλάβω τη γκρινια για τις υπέρυθρες γτ δε τις χρησημοποιησα ποτέ αλλα κρίνοντας το βιτσιο μου με το ραδιο που χω μπορώ να δικαιολογήσω αυτους με τις υπέρυθρες και το led ειδοποιήσεων , το ποιο πιθανό και αυτοί να μη καταλαβαινουν και έμενα για το ράδιο.

 

έχω πάρει 2 μεγαλα φθηνά καλώδια https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC6-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144831.html?rmmds=myorder τα οποία με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο για την ώρα

το ενα καλώδιο το εχω στο αμαξι όταν το χρησιμοποιώ σαν gps το οποιο σήμα του είναι αξιοπρεπεστατο κ δε χάνετε εύκολα

η συσκευή όμως εδω να αναφέρω οτι ζεσταίνετε

 

η ακουστική του στα τηλ είναι μια χαρά αλλά χάνει νομίζω στο μικρόφωνο όταν δεν είναι κολλημένη η συσκευή στο μάγουλο

 

πραγματικά ο μονος λόγος για να κάνω root αυτη τη στιγμη ειναι μονο για τις διαφημίσεις στο youtube η και να δοκιμάσω ακομα την fullmics rom κανένας άλλος.. αλλά δε μου πάει η καρδιά καθώς με καλύπτει στο 95% της καθημερινοτητας μου

 

το πηρα 600 ευρώ και θεωρό στη τιμη που ειναι τώρα για κάποιον που το σκευτεται και τον βολεύει στο χέρι είναι must buy συσκευή

 

δε ξέρω αν θα βγάλει κάποιο πρόβλημα σε 2 3 6 μήνες για την ώρα όμως θεωρώ είναι απο τις πιο πετυχημένες αγορές που έχω κάνει

 

 

βλέπω τα συγκριτικα και το μονο που μπορώ να πω απο τη πλευρα μου ειναι οτι τελικα ισως δε παίζουν τόσο πολύ ρολο.. είναι πως βολευεται ο καθένας και πως του καθετε στα χερια η καθε συσκευη άλλωστε πιο το νοημα σε 1 2 6 μηνες θα βγει αλλη συσκευη καλύτερη.

απλά χαρείτε οτι αγοράζεται και μη προβληματιζεστε για μικροδιαφορες , αν δεν σας κάνει δώστε την και πάρτε άλλη μεχρι να βρειτε καποια να ταίριαζει στις ανάγκες σας

 

Πραγματικά συγχαρητήρια για τα σχόλια σου..είμαι πιθανός αγοραστής της συσκευής στο κοντινό μέλλον χωρίς να είμαι lg fan. αδιαφορώ για τις μικροδιαφορες περσινών και φετινών χαρακτηριστικών και εκτιμώ και εγώ ότι σε αυτή την τιμη (400€) παίρνεις κάτι πολύ όμορφο και πολύ αξιοπρεπές εκτός και αν κάποιον τον ενδιαφέρει να αλλάζει συνεχώς συσκευές για να έχει το καλύτερο . Δυστυχώς τετοιες γνώμες από την συσκευη δεν υπάρχουν πολλές σε αυτό το θέμα εκτός και αν οι κάτοχοι δεν έχουν κάποιο ιδιατερο παράπονο. Είναι όπως το είπες φίλε μου..χρειάζεται σαφώς να κάνουμε και τα παράπονα μας για τις εταιρείες αλλά αν κάποιος δεν καλύπτεται μπορεί να δοκιμάσει κάτι άλλο που να καλύπτει τις ανάγκες του.

 

Sent from my LG-D802

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος εδώ και δυο μέρες,θα έλεγα ότι είναι σίγουρα vfm αγορά εάν δεν βγάλει τα γνωστά προβλήματα της lg.

 

δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί αλλά τα κουμπιά του ήχου είναι αριστερά άρα θέλει κράτημα με το αριστερό,κάτι που δεν θα αρέσει στους "βαριά" δεξιούς :lol:

Edited by solas
LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...