Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lg g6 manual wide lens shutter speed 30sec/iso 50 ούτε πολύ φωτεινή ούτε πολύ άσπρη,επειδή πολλά άκουσα για το mode του p10 χωρίς να το ρίχνω για κόντρα απλά να μην λέμε ανακρίβειες ότι το lg δεν μπορεί να βγάλει σωστή φωτογραφία σε μεγάλο χρόνο έκθεσης.

38413128826_be6b35b736_c.jpgLg g6 wide lens manual by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες ότι μόνο με φλας βγάζεις ανθρώπινες φωτογραφίες προφανώς μιλας για χερατες auto στο οποίο εγώ δεν βλέπω να υστερεί του ανταγωνισμού στα χρήματα του. Αυτό που περιγράφεις τωρα ειναι long exposure που δεν εχει καμια σχέση με αυτό που περιέγραψες στην αρχή.

 

Τεσπα. Εμενα με νοιάζει auto και χερατο manual. Αν εκει είναι καλύτερο εμένα μου αρκεί και έχω καλυφθεί από τις απαντήσεις.

 

Σταματάω και γω με τη σειρά μου ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα σε g6 κατέληξες τελικά?

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω Γιάννη. Με προβληματίζει και το Mi Note 3. Μπορείς να δεις στη σχετική ενότητα "επιλογη συσκευής" το προβληματισμό μου.

 

Ένα άλλο σενάριο είναι να βολευτώ με ένα οικονομικό κινητό (πχ mi a1 που παίρνει και gcam) και να περιμένω να δω τι ψάρια πιάνει το Mi Note 3 αλλά και το πότε υπολογίζεται το Mi 7 που θα ειναι 6 ίντσες :cool:

 

Τέσπα, μη χαλάω το θέμα. Περισσότερα δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460472

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω Γιάννη. Με προβληματίζει και το Mi Note 3. Μπορείς να δεις στη σχετική ενότητα "επιλογη συσκευής" το προβληματισμό μου.

 

Ένα άλλο σενάριο είναι να βολευτώ με ένα οικονομικό κινητό (πχ mi a1 που παίρνει και gcam) και να περιμένω να δω τι ψάρια πιάνει το Mi Note 3 αλλά και το πότε υπολογίζεται το Mi 7 που θα ειναι 6 ίντσες :cool:

 

Τέσπα, μη χαλάω το θέμα. Περισσότερα δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460472

 

gcam παίρνει και το G6, εγώ με αυτή φωτογραφίζω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λίγο τα φώτα σας γιατί δεν καταλαβαίνω. έστειλε το παιδί από πάνω το site plusmobi. Εγώ βλέπω αυτό https://plusmobi.net/mobile-cases/cases-LG-Phones-Nexus%20/%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-LG-G6-CASE-THIKI-THEKE/Nillkin-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-H-Plus-Anti-Explosion-Glass-Screen-Protector-LG-tempered-glass-G6

 

και αυτό http://www.e-shop.gr/nillkin-amazing-h-pro-tempered-glass-for-lg-g6-p-TEL.040537 το οποίο το παράγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Δεν καταλαβαίνω την διαφορά στην τιμή, εγώ για ίδια τα βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι. 'Ακους εκεί 26,90... ουστ..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λίγο τα φώτα σας γιατί δεν καταλαβαίνω. έστειλε το παιδί από πάνω το site plusmobi. Εγώ βλέπω αυτό https://plusmobi.net/mobile-cases/cases-LG-Phones-Nexus%20/%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-LG-G6-CASE-THIKI-THEKE/Nillkin-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-H-Plus-Anti-Explosion-Glass-Screen-Protector-LG-tempered-glass-G6

 

και αυτό http://www.e-shop.gr/nillkin-amazing-h-pro-tempered-glass-for-lg-g6-p-TEL.040537 το οποίο το παράγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Δεν καταλαβαίνω την διαφορά στην τιμή, εγώ για ίδια τα βλέπω

 

Ναι το ίδιο είναι,πάντως είναι το καλύτερο εγώ πήρα 2 από το eshop.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο είναι,πάντως είναι το καλύτερο εγώ πήρα 2 από το eshop.

 

και εγω το ιδιο εκανα, εχω και την νιλκιν nature και ειναι κουκλα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Με €18 αγόρασα τρία Nillkin H+ pro από το ebay...

Θα αργήσουν βέβαια, αλλά δεν τα βιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Από πότε ο ευρυγώνιος έχει καλύτερη ποιότητα;

 

Το s6 edge δεν το είχα ποτέ οπότε και δεν εκφέρω γνώμη. Για το p10 μίλησα ;)

Βγάζοντας δύο φωτογραφίες το ίδιο αντικείμενο, με τον απλό και τον ευρυγώνιο, ριξ' τες στο pc και κάνε zoom στο ίδιο σημείο για να συγκρίνεις. Θα καταλάβεις τι εννοώ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βγάζοντας δύο φωτογραφίες το ίδιο αντικείμενο, με τον απλό και τον ευρυγώνιο, ριξ' τες στο pc και κάνε zoom στο ίδιο σημείο για να συγκρίνεις. Θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Τοσο σε specs όσο και απο reviews έχω καταλάβει το αντίθετο.

 

Δεν το έχω το κινητό αλλά ενδιαφέρομαι να το αγοράσω. Για αυτό σας έχω ζαλίσει 2 σελίδες τώρα :p ωστε να αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, είναι λίγο σχετικό αυτό με την κάμερα. Εγώ για παράδειγμα, που έρχομαι από Samsung S6 Edge Plus, δεν είμαι ικανοποιημένος από την κάμερα του G6, δεν είναι τόσο καθαρές οι φωτογραφίες (ειδικά όταν κάνεις zoom), και οι βραδινές λήψεις είναι αρκετά χειρότερες, κατ' εμέ. Μπορεί στο manual να βγάζει καλές φωτογραφίες όμως δεν είμαι διατεθειμένος να παίζω με τις ρυθμίσεις. Εγώ τόσα χρόνια έχω μάθει το κινητό μου να είναι "shot ready", να το βγάζω από την τσέπη και να φωτογραφίζω, όχι να κάνω παραμετροποίηση και αρκετές λήψεις για να δω ποια θα κρατήσω. Μπορεί κάποιος άλλος που έρχεται από άλλη συσκευή να τη θεωρεί ανώτερη, όμως για εμένα χάνει πολύ κυρίως λόγω του λογισμικού, γιατί είναι θέμα λογισμικού, με την εφαρμογή camera της google τα πράγμτα είναι λίγο καλύτερα.

Επιπλέον, δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική των δύο αισθητήρων με διαφορετική ποιότητα, δηλαδή, αν θέλω καλύτερη ποιότητα πρέπει να χρησιμοποιώ τον ευρυγώνιο? Δεν λέω, είναι πολύ καλή συσκευή γενικότερα, όμως όταν πουλάς μία συσκευή στα 699€, τόσο το πήρα εγώ), οφείλεις να έχεις προσέξει τις λεπτομέρειες.

 

καλησπερα.επειδη εχει ο αδερφος μ το s6 edge plus δεν υπαρχει καμια σηγκριση ..το γ6 ειναι ανωτερο κ με διαφορα μερα νυχτα..

 

και γενικα επειδη ειναι η δουλεια μου τετια κ εχω δει σχεδον ολλες της σησκευες το γ6 εχει τοπ 5 καμερα αυτη τι στιγμη.μην σου πω τοπ 3.

Link to comment
Share on other sites

και γενικα επειδη ειναι η δουλεια μου τετια κ εχω δει σχεδον ολλες της σησκευες το γ6 εχει τοπ 5 καμερα αυτη τι στιγμη.μην σου πω τοπ 3.

Τις άλλες 3 ποιες θα έβαζες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα. Μόλις αγόρασα τη συσκευή. Πραγματικά πανέμορφη. Θα ήθελα να ρωτήσω, το μενού των μη ρυθμίσεων γίνεται μαυρο ? Αν ναι πως το κάνω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα. Μόλις αγόρασα τη συσκευή. Πραγματικά πανέμορφη. Θα ήθελα να ρωτήσω, το μενού των μη ρυθμίσεων γίνεται μαυρο ? Αν ναι πως το κάνω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλορίζικο το εργαλείο,ναι γινεται εφαρμόζοντας το θέμα high contrast.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα. Μόλις αγόρασα τη συσκευή. Πραγματικά πανέμορφη.

Ποιο χρώμα έχεις;

 

Γενικά παιδιά ποιο χρώμα προτιμάτε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρώμα έχεις;

 

Γενικά παιδιά ποιο χρώμα προτιμάτε;

 

ice platinum...και δεν τραβάω το μάτι από πάνω του!!!:baby::baby::baby:...σαν τα μωρά που χαζεύουν με τα χρώματα.:dance::dance::dance:

βέβαια,το θέμα με το χρώμα της συσκευής είναι εντελώς υποκειμενικό.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Το πήρα μαυρο μιας και δεν είχα ποτέ ένα τέτοιο εντυπωσιακό κινητό σε αυτό το χρώμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω κάποιες πρώτες εντυπώσεις αν και πρώτη συσκευή μου lg :

1. Πολύ αργό

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο! Σου φάνηκε αργό? Πριν τι συσκευή είχες?

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τρολαρει λογικά.... το κινητό είναι σφαιράτο, εντάξει σε θέματα καμερών μπορεί να υπάρχουν αντιθέσεις ( όπως κι εγώ δεν τις θεωρώ πολύ καλές σε ποιότητα εικόνας με ακριβότερες ναυαρχίδες) όμως το εργαλείο φυσάει γενικώς....και είναι κουκλί τόσο σε μαύρο που είχα όσο και στο ice platinum που αναφέρουν και τα παιδιά παραπάνω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ειρωνικά θα το λέει αλλιώς δεν εξηγείται. :)

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...