Jump to content

ZTE Blade V7 Lite


stratigos24
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και δεν βλεπω να υπάρχει θέμα για αυτό το μοντέλο άνοιξα εγώ. Αν υπάρχει και δεν το είδα παρακαλώ το μήνυμα να μεταφερθεί.

 

Εχει κάποιος το εν λόγω κινητό να μας πει 2 λόγια για το αν τρώει κολληματακια και αν η μπαταρία πέφτει γρήγορα ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To είχα επεξεργαστεί για αρκετή ώρα σε κατάστημα ηλεκτρικών ειδών και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση! Καλές κάμερες, ωραία οθόνη σε χρώματα και φωτεινότητα, φωτιζόμενα πλήκτρα, smooth λειτουργία, marshmallow, fingerprint sensor, και μεταλλική επίστρωση στο πίσω μέρος που σου δίνει μια πιο premium αισθηση. Αν είχε λίγο καλύτερο χρονισμό θα ενέπνεε ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά. Αλλά και πάλι μια χαρά μου φάνηκε.

Τότε ήταν στα 139 ευρώ. Εξαιρετικό vfm λοιπόν. Αν έψαχνα για κινητό μέχρι 150 ευρώ θα ήταν σίγουρα μέσα στις 3 πρώτες επιλογές μου.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε τελικά η μάνα μου από τα media markt προσφορά στα 129 (και είχα και ένα πιστωτικό 30 ευρώ άρα 99) γιατί ενω της έλεγα να πάρει το lg k10 dual που έχω και εγώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ποτέ κόλλημα κλπ, εκείνης της άρεσε εκεί στο κατάστημα πιο καλά οπτικά το v7 lite και μου λέει, αυτό θέλω κλπ και έτσι το πήρε (είπα και εγώ 2gb ram, μπαταρία 2500 mah καλό φαίνεται).

 

Το κράτησε 5 μέρες και από όσο είδα:

 

- ήταν λίγο πιο αργό από το k10 και κάτι ψιλολαγγάκια, όχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά είχε καπως..

- στο antutu έβγαλε 25000 το k10 dual βγάζει 36000 κοντά

- η μπαταρία πολύ χειρότερη από την 2300 mah του k10, έπεφτε πολύ γρήγορα

- τα κουμπιά home, back, μερικές φορές ''ακούγανε'' με τη 2η

- χειρότερο ui από το k10

 

Ενημερωτικά, το επιστρέψαμε και πήραμε το lg k10 dual (139 το είχαν). Στα media σου λένε ότι αν δεν το θέλεις μέσα στις επόμενες 14 μέρες από την αγορά μπορείς να το φέρεις πίσω με κουτιά και όλα τα συνοδευτικά και να πάρεις τα χρήματα σου ή κάτι άλλο. Αν το έχεις ανοίξει σου κόβουν ένα 10% (έτσι μας έκοψαν 12.9 ευρώ) και δώσαμε άλλα 20 ευρώ για το k10.

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνιστάς δηλαδή....

Εμένα μου φάνηκε καλό πάντως. Τι να πω. Αν το είχα για κάποιες μέρες στα χέρια μου θα είχα πιο σφαιρική εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνιστάς δηλαδή....

Εμένα μου φάνηκε καλό πάντως. Τι να πω. Αν το είχα για κάποιες μέρες στα χέρια μου θα είχα πιο σφαιρική εικόνα.

 

Κοίτα, μια χαρά πήγαινε, τα ψιλολαγκάκια ήταν ελάχιστα, απλά σε σχέση πάντα με το k10 που έχω ήταν κάπως λιγότερο smooth στην κίνηση. Από εκεί και πέρα και η μπαταρία με χάλασε, τελείωνε αρκετά γρήγορα και δεν ήταν και αποσπόμενη, να πεις αν μου πέσει και άλλο η απόδοση με τον καιρό πάω παίρνω μια άλλη. Και τα home, back buttons κλπ με χάλασαν που δεν ακούγαν πάντα με την πρώτη όπως είπα.

 

Όμορφη κατασκευή, notification led, κάμερες ίσως λίγο καλύτερες από του k10 που έχει αρκετά μέτριες.

 

Από ζέστη, κάπως ζεσταινότανε στο πίσω μέρος, ίσως και λόγω της κατασκευής, αλουμίνιο κλπ.

 

Γενικά δεν είναι ότι δεν θα το πρότεινα, απλά προτιμώ από όσο το είδα το k10 και για αυτό και το αλλάξαμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Δεν το έχουν πολλοί το κινητό, αλλά θα ρωτήσω μήπως και γνωρίζει κάποιος. Το έχει η μητέρα μου με την έκδοση B10. Έχει βγάλει διαθέσιμη ενημέρωση. Γίνεται να μπει χωρίς να σβηστούν τα δεδομένα;

 

Μεγάλο αρνητικό ότι το clean master υπάρχει σαν εφαρμογή συστήματος. Προσπάθησα να το απενεργοποιήσω και να βάλω CCleaner, αλλα δεν λειτουργούσε σωστά. Οπότε ενεργοποίησα ξανά το clean master..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade V7 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...