Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

an exeis mia sim karta pou exei 2 noumera file mou elegxeis poia apo ta 2 noumera einai energo.

twra pou esu exeis mia sim me ena noumero einai automata energh h prwth grammh :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Kάποια απάντηση, pls....:O

φιλε μου το t9 ειναι μονιμα ενεργοποιημενο συμφωνα φυσικα με την επιλογη σου.

η αναφορα σου ερχεται κανονικα σαν μηνυμα,το βρισκω καλυτερο αυτο:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το t9 ειναι μονιμα ενεργοποιημενο συμφωνα φυσικα με την επιλογη σου.

η αναφορα σου ερχεται κανονικα σαν μηνυμα,το βρισκω καλυτερο αυτο:)

Toτε το βλέπω σαφώς βελτιωμένο με το παρελθόν (E 720)....Απομένει στους σχιστομάτηδες να διορθωσουν και την διπλή καταχώρηση των επαφών (τηλεφώνου και sim) για να γίνουν επιτέλους ευρωπαίοι....:rolleyes:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαλω για ηχο μηνυματος εναν δικο μου ηχο η μονο τους δικους του μπορω. Το εχει η κοπελα μου κ ειναι πολυ ******* να μην μπορεις να βαλεις ενα mp3 η κατι παρομοιο για ηχο μηνυματος! :(

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν η αναγνώριση κλήσης με φωτό είναι ίδια σε έκταση με το D 500 ή μεγαλύτερη και επίσης το ίδιο για την αναγνώριση με βίντεο....
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Και στη περίπτωση της φωτογραφίας και στη περίπτωση του βίντεο η έκταση είναι ίδια σε όλο το μήκος της οθόνης! Στη περίπτωση του βίντεο όταν σε καλέσει η επαφή που έχεις ορίσει το βίντεο γίνετε αναπαραγωγή του κανονικα αλλά χωρίς τον ήχο, ακούς τον ήχο που όρισες εσύ για τη συγκεκριμένη επαφή ή ομάδα ή γενικά για τις εισερχόμενες σου.
Link to comment
Share on other sites

Χμ...μου φαίνεται πολύ καλό...:) Στο screen saver φαίνονται κανονικά και ευκρινώς ώρα, χαμένες κλήσεις και μηνύματα;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαλω για ηχο μηνυματος εναν δικο μου ηχο η μονο τους δικους του μπορω. Το εχει η κοπελα μου κ ειναι πολυ ******* να μην μπορεις να βαλεις ενα mp3 η κατι παρομοιο για ηχο μηνυματος! :(

 

 

dustixws den mporeis na baleis diko sou hxo mhnumatos mono hxo klhshs mporeis :happy:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν η αναγνώριση κλήσης με φωτό είναι ίδια σε έκταση με το D 500 ή μεγαλύτερη και επίσης το ίδιο για την αναγνώριση με βίντεο....

 

 

 

nomizw einai ligo megaluterh apo tou D500 oxi omws full screen alla pisteuw einai ikanopoihtika megalh kai se video kai se foto :ninja:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

nomizw einai ligo megaluterh apo tou D500 oxi omws full screen alla pisteuw einai ikanopoihtika megalh kai se video kai se foto :ninja:

 

Prosopika mou fenetai poli megaliteri apo tou D500.....to video san caller ID exei poli gelio....... exo grapsei videakia apo olous tous filous mou kai opote me pernoun tous vlepo na mou kanoun grimatses...gelao kathe fora

 

Χμ...μου φαίνεται πολύ καλό...:) Στο screen saver φαίνονται κανονικά και ευκρινώς ώρα, χαμένες κλήσεις και μηνύματα;

 

Distixos den exei to screensaver tou D500 kai etsi to mono pou vlepeis einai mia mauri othoni.....to screensaver fotizetai(emfanizetai) kratontas to plaino pliktro entasis patimeno...alla mexri na to kaneis auto, anoigeis kai to idio to tilefono

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μήπως μπορείτε να μου πείτε τις ρυθμίσεις για τη λειτουργία του email? Όταν προσπαθώ να στείλω μου ζητάει να φτιάξω τις ρυθμίσεις πρώτα.....
Link to comment
Share on other sites

Χμ...μου φαίνεται πολύ καλό...:) Στο screen saver φαίνονται κανονικά και ευκρινώς ώρα, χαμένες κλήσεις και μηνύματα;

 

 

Για να δεις την ώρα δε χρειάζεται να κρατήσεις πατημένο κανένα πλήκτρο.Απλά πατάς μια φορά οποιοδήποτε πλήκτρο της πρόσοψης και ανάβει για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη που σου λέει οτι τα πλήκτρα είναι κλειδωμένα και στην οθόνη πάνω δεξιά γράφει και την ώρα και ημερομηνία.Αν έχεις και χαμένες κλήσεις ή μυνήματα στα δείχνει μπροστά στην οθόνη απλά ξεκλειδώνεις τα πλήκτρα για να τα δεις ένα-ένα.Είναι πολύ απλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι ακόμα που δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει και εσείς.Η μπαταρία τελικά στο d600 κρατάει πάαααρα πολύ :) Οι κορεάτες έχουν κάνει την οθόνη πολύ φωτεινή.Δοκιμάστε να χαμηλώσετε το φωτισμό στο minimum δηλαδή στο 1.

Θα δείτε οτι και πάλι ο φωτισμός είναι πολύ ικανοποιητικός και διακρίνεται καθαρά ακόμα και στον ήλιο.Αν λοιπόν δουλέψετε το κινητό με αυτόν το φωτισμό θα εκπλαγείτε απο τη διάρκεια της μπαταρίας μέχρι να αδειάσει.Εγώ το άνοιξα φορτισμένο Παρασκευή πρωί.Είναι Δευτέρα και το έχω δουλέψει πάρα πολύ.Δέχομαι και κάνω αρκετά τηλεφωνήματα τη μέρα τα οποία συνήθως είναι σε ανοικτή ακρόαση.Άκουσα πολλά mp3 και έχω κάνει πολλές φωνητικές σημειώσεις γιατι με διευκολύνουν στη δουλειά μου.Έως και σήμερα Δευτέρα 8.45 απόγευμα έχει χάσει μόνο μια γραμμή η μπαταρία!!Το έχω κλείσει μόνο ένα βράδυ τα υπόλοιπα ήταν ανοιχτό.Α και κάτι ακόμα που ίσως παίζει ρόλο.Έχει μία επιλογή στο μενου που σε ρωτάει αν θες να είναι η οθόνη σβηστή όταν φορτίζει ή ανοιχτή.Στην προεπιλογή το έχει ανοιχτή. Εγώ το έβαλα να είναι σβηστή.Νομίζω έτσι γίνεται καλύτερη φόρτιση αφού δεν χαλάει ρεύμα όταν φορτίζει.Απλά άν θες να δεις σε πιο στάδιο είναι κατα τη φόρτιση πατάς ένα οποιοδήποτε εξωτερικό πλήκτρο και ανάβει για λίγο η οθόνη.Επίσης μπορεί να πέζει ρόλο στην αυτονομία οτι το κινητό έχει πολύ χαμηλή ακτινοβολία κατα τη διάρκεια της κλήσης επομένως καταναλώνει λιγότερο ρεύμα για να εκπέμπει.Δηλαδή έχει δείκτη SAR μόλις 0,41 τη στιγμή που τα περισσότερα κινητά που είδα παίζουν απο 0.70-0.90 για να μην πω οτι είδα κάτι άλλα που τραβάνε πάνω απο 1,0.Άρα λογικά θα καταναλώνει λιγότερο ρεύμα και θα είναι και πιό ακίνδυνο απο άποψη υγειηνής αφού εκπέμπει λιγότερο. Δοκιμάστε το να μου πείτε εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να και μερικοί κωδικοί.

*#06# IMEI number

*#1111# S/W version

*#1234# Firmware version

*#2222# H/W version

*#232337# Bluetooth address

*#7465625# Lock status

*#92782# Wap name (changeable)

*#8999*8378# Test Menu

*#4777*8665# GPSR,EDGE Menu (you can activate EGPRS)

*#8999*377# Error Menu (error logs)

*#8999*327# EEP Menu

*#8999*667# Debug Menu

*2767*3855# Reset memory ("SIMLOCK removing")

*2767*2878# "Reset CUSTOM memory"

Αλήθεια τι είναι το EGPRS ?Σε τι διαφέρει απο το GPRS ?

Link to comment
Share on other sites

Να και μερικοί κωδικοί.

*#06# IMEI number

*#1111# S/W version

*#1234# Firmware version

*#2222# H/W version

*#232337# Bluetooth address

*#7465625# Lock status

*#92782# Wap name (changeable)

*#8999*8378# Test Menu

*#4777*8665# GPSR,EDGE Menu (you can activate EGPRS)

*#8999*377# Error Menu (error logs)

*#8999*327# EEP Menu

*#8999*667# Debug Menu

*2767*3855# Reset memory ("SIMLOCK removing")

*2767*2878# "Reset CUSTOM memory"

Αλήθεια τι είναι το EGPRS ?Σε τι διαφέρει απο το GPRS ?

 

 

takis3 epideis eimai asxetos me olous autous tous kwdikous ti kaneis?

an 8es na min kourazoume edw tous allous apanthse mou se pm grafontas dipla apo ton ka8e kwdiko ti peripou kanei h allazei sto kinhto :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Apla pliktrologis enan kodiko opos ton vlepis sti lista opos tha epernes tilefono.Alla den patas to ok gia na sindethi afou molis patisis kai to telefteo psifio tou kodikou se vgazi se ena menu.Merikoi kodikoi dinoun mono plirofories opos aftos *#1234# pou dixni to Firmware version tou kinitou.Eno alloi se vazoun se krifo menu tou samsung kai mporis na kanis allages.Endiaferon exi o kodikos *#8999*8378# Test Menu opou mporis na allaksis polla sto kinito opos o ixos.Dinamonis ta ixia alla diaforopoieis kai tin piotita tou ixou.Apoti katalaba mporis na epemvis kai sto bluetooth alla den to piraksa giati den ksero ti simenoun aftes oi rithmiseis.Episis endiaferon exi kai aftos o kodikos *#4777*8665# GPSR,EDGE Menu (you can activate EGPRS) opou mporis na allaksis tis rithmiseis tou GPRS akoma kai na to katargiseis.Ego prosopika to apenergopoihsa entelos afou den to xrisimopoio kai nomizo oti etsi tha kani kai oikonomia sti mpataria.Kapou to eixa diavasi aloste kai se kapio forum.

Prosoxi!! O kodikos *2767*3855# Reset memory ("SIMLOCK removing") kani pithanon flash sto kinito afou tin stigmi pou kani reset grafi ''bin downloading'' ara flashari malon ti memory me kainourio bin arxio.Afto vevea ine poli kali epilogi tis samsung alla min to kanete pote me adia mpataria giati an mini apo mpataria to kinito tin ora pou kani flash nomizo oti de ftiaxnete meta.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι ακόμα που δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει και εσείς.Η μπαταρία τελικά στο d600 κρατάει πάαααρα πολύ :) Οι κορεάτες έχουν κάνει την οθόνη πολύ φωτεινή.Δοκιμάστε να χαμηλώσετε το φωτισμό στο minimum δηλαδή στο 1.

Θα δείτε οτι και πάλι ο φωτισμός είναι πολύ ικανοποιητικός και διακρίνεται καθαρά ακόμα και στον ήλιο.Αν λοιπόν δουλέψετε το κινητό με αυτόν το φωτισμό θα εκπλαγείτε απο τη διάρκεια της μπαταρίας μέχρι να αδειάσει.Εγώ το άνοιξα φορτισμένο Παρασκευή πρωί.Είναι Δευτέρα και το έχω δουλέψει πάρα πολύ.Δέχομαι και κάνω αρκετά τηλεφωνήματα τη μέρα τα οποία συνήθως είναι σε ανοικτή ακρόαση.Άκουσα πολλά mp3 και έχω κάνει πολλές φωνητικές σημειώσεις γιατι με διευκολύνουν στη δουλειά μου.Έως και σήμερα Δευτέρα 8.45 απόγευμα έχει χάσει μόνο μια γραμμή η μπαταρία!!Το έχω κλείσει μόνο ένα βράδυ τα υπόλοιπα ήταν ανοιχτό.Α και κάτι ακόμα που ίσως παίζει ρόλο.Έχει μία επιλογή στο μενου που σε ρωτάει αν θες να είναι η οθόνη σβηστή όταν φορτίζει ή ανοιχτή.Στην προεπιλογή το έχει ανοιχτή. Εγώ το έβαλα να είναι σβηστή.Νομίζω έτσι γίνεται καλύτερη φόρτιση αφού δεν χαλάει ρεύμα όταν φορτίζει.Απλά άν θες να δεις σε πιο στάδιο είναι κατα τη φόρτιση πατάς ένα οποιοδήποτε εξωτερικό πλήκτρο και ανάβει για λίγο η οθόνη.Επίσης μπορεί να πέζει ρόλο στην αυτονομία οτι το κινητό έχει πολύ χαμηλή ακτινοβολία κατα τη διάρκεια της κλήσης επομένως καταναλώνει λιγότερο ρεύμα για να εκπέμπει.Δηλαδή έχει δείκτη SAR μόλις 0,41 τη στιγμή που τα περισσότερα κινητά που είδα παίζουν απο 0.70-0.90 για να μην πω οτι είδα κάτι άλλα που τραβάνε πάνω απο 1,0.Άρα λογικά θα καταναλώνει λιγότερο ρεύμα και θα είναι και πιό ακίνδυνο απο άποψη υγειηνής αφού εκπέμπει λιγότερο. Δοκιμάστε το να μου πείτε εντυπώσεις.

ειναι δυνατον να παιζει τοσο πολυ ρολο ο φωτισμος?και να κραταει ετσι 4 μερες?ουαου!!!να ρωτησω,pdf και word αρχεια διαβαζει?ειναι βασικο(το θελω για σκονακια.....:p )

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,pdf και word αρχεια διαβαζει?ειναι βασικο(το θελω για σκονακια.....:p )

 

Ναι, και χωρίς να τα αλλοιώνει!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Distixos den exei to screensaver tou D500 kai etsi to mono pou vlepeis einai mia mauri othoni.....to screensaver fotizetai(emfanizetai) kratontas to plaino pliktro entasis patimeno...alla mexri na to kaneis auto, anoigeis kai to idio to tilefono

Moυ κάνει εντύπωση...Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;;; Το D500 είναι άψογο στον τομέα αυτό....:worry:

 

Για να δεις την ώρα δε χρειάζεται να κρατήσεις πατημένο κανένα πλήκτρο.Απλά πατάς μια φορά οποιοδήποτε πλήκτρο της πρόσοψης και ανάβει για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη που σου λέει οτι τα πλήκτρα είναι κλειδωμένα και στην οθόνη πάνω δεξιά γράφει και την ώρα και ημερομηνία.Αν έχεις και χαμένες κλήσεις ή μυνήματα στα δείχνει μπροστά στην οθόνη απλά ξεκλειδώνεις τα πλήκτρα για να τα δεις ένα-ένα.Είναι πολύ απλό.

Φαντάζομαι πως αυτό δεν είναι ό,τι απλούστερο...και φυσικά είναι εκνευριστικότατο κάθε φορά που απομακρύνεσαι από το κινητό να θυμάσαι να πατάς το κουμπάκι για να δεις αν εχεις νέο μήνυμα ή κλήση....Bye D600...:(

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Diladi esi otan apomakrinese apo to kinito sou ti kanis gia na deis an sou exoun stili minima otan epistrepsis?To mantevis?Den to pernis sta xeria sou to kinito?De nomizo oti iparxi tipota pio aplo apo to na patisis ena koumpi kai na fotisi i othoni.Mipos protimas na exis tin othoni monima anameni?Tote tha plirosis to timima me mia mpataria pou tha telioni kathe 1 imera kai poli leo.Etsi loipon ti na to kanis to screensaver na pezi 24 ores afou den fotizete apo piso kai fenontai mono skies.Kai gia na deis tin ora se mia skotini othoni prepei na paris to kinito sta xeria sou afou apo makria de fenete tipota.Kanis den kremaei to kinito sto tixo gia na to kani roloi kai na to vlepei apo makria.To D600 ine poli omorfo me tin othoni svisti kai pistevo oti sxediastike etsi mavro gia afto akrivos to logo.To kinito ine sketo kosmima.Otan to afino sto trapezi oloi to xazevoun.Dini mia aisthisi politelias.Kai stin opsi alla kai stin piotita kataskevis.
Link to comment
Share on other sites

Το D500 είναι άψογο στον τομέα αυτό....:worry:

....Bye D600...:(

 

Ontos to screensaver tou D500 pisteuo einai to monadiko simeio sto opoio iperterei apo to 600 alla oxi kai logos gia na tou peis antio.......100 fores na mou dinotan i epilogi na anavathmiso apo D500 se kapoio allo kinito PALI TO D600 THA EPERNA.......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ontos to screensaver tou D500 pisteuo einai to monadiko simeio sto opoio iperterei apo to 600 alla oxi kai logos gia na tou peis antio.......100 fores na mou dinotan i epilogi na anavathmiso apo D500 se kapoio allo kinito PALI TO D600 THA EPERNA.......:lol:

 

 

 

karga D600 file kalo kai to D500 alla thn o8onh tou D600 den thn exei :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι...πως γινεται να ενεργοποιεισω το e mail?:confused: Ααααααα...και κατι ακομα..ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ!!!:p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...