Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Meta apo arketo psaksimo vrika mia selida me free games alla einai gia to D500. Apo diafora forums pou exw diavasei, exw katalavei oti einai sumbata me to D600 alla otan paw na ta perasw, me bluetooth, apo to laptop sto kinito mou leei oti den upostirizei tin morfi. Einai se .jad. Mipws ftaei i morfi, den kanoun gia to D600 i prepei na ta perasw me allon tropo? :worry:

 

Thx ek twn proterwn,

Xristina

Be happy we live once!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χριστινα καλοσωρησες στο Myphone.εδω υπαρχει σχετικο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90526.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
επιστροφη ξανα στο d-600,μου ειχε λειψει αρκετα το κινητακι και το βρηκα σε αριστη κατασταση και σε καλη τιμουλα και το τσιμπησα.επειδη εχω χασει πολλα επεισοδια εχουμε βρει τροπο για να περναμε java games?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπομονή 3 μηνάκια που θα κυκλοφορήσουν τα νέα samsung με εκπληκτικές δυνατότητες...Μην βιάζεστε να αγοράσετε κινητό...

 

που κολλαει αυτο?:confused:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά χαρά σε όλους. Πρόσφατα απόκτησα το D600 και έχω μιά απορία.Πώς μπορώ να βάλω παιχνίδια ή εφαρμογές.Βρίσκω αρχεία jad αλλά δέν τα δέχεται.Τί μπορώ να κάνω.Εάν υπάρχει κανείς που να γνωρίζει παρακαλώ να με βοηθήσει.Ευχαριστώ.
Ειρήνη σε όλους μας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους

 

Είπα μετά απο καιρό να δοκιμάσω να βάλω κάποια εφαρμογή αλλά και παιχνίδι στο Samsnug D600 με τους τρόπους που περιγράφονται για το D500 αλλά κατά την εγκατάσταση μου έβγαλε το μήνυμα "Install Error" και με πέταξε την σύνδεση την έχω κάνει με το καλώδιο και όχι με Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πού μπορώ επιτέλους να βρω μπαταρία για το κινητό μου? Έχω ψάξει σχεδόν παντού και δεν έχω βρεί πουθενά στη Θεσσαλονίκη. Βοηθείστε με!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις έναν πλήρη οδηγό.

 

 

Γειά χαρά σε όλους. Πρόσφατα απόκτησα το D600 και έχω μιά απορία.Πώς μπορώ να βάλω παιχνίδια ή εφαρμογές.Βρίσκω αρχεία jad αλλά δέν τα δέχεται.Τί μπορώ να κάνω.Εάν υπάρχει κανείς που να γνωρίζει παρακαλώ να με βοηθήσει.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πού μπορώ επιτέλους να βρω μπαταρία για το κινητό μου? Έχω ψάξει σχεδόν παντού και δεν έχω βρεί πουθενά στη Θεσσαλονίκη. Βοηθείστε με!

 

Φίλε μου κάποια στιγμή ήθελα και εγώ να βρώ μπαταρία για το D 500 αλλα πρόλαβα και το έδωσα για να πάρω το D 600.

Τότε, είχα βρεί αυτό το site, και ήμουν έτοιμος να πάρω τηλέφωνο... Αν θές, κοίτα το, και αν πάρεις τηλέφωνο και θές, πές μας τι θα σου πεί να ξέρουμε

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κάποια στιγμή ήθελα και εγώ να βρώ μπαταρία για το D 500 αλλα πρόλαβα και το έδωσα για να πάρω το D 600.

Τότε, είχα βρεί αυτό το site, και ήμουν έτοιμος να πάρω τηλέφωνο... Αν θές, κοίτα το, και αν πάρεις τηλέφωνο και θές, πές μας τι θα σου πεί να ξέρουμε

Φιλικά

Κώστας

 

Τελικώς βρήκα αυτό http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=92&p=3917

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω μερικές ερωτήσεις για το κινητό:

1) Ήχος και δόνηση ταυτόχρονα: ξέρω ότι δεν γίνεται να έχει ήχο και δόνηση μαζί. Σε ένα καινούργιο Samsung που έχει ένας φίλος μου έχει διορθωθεί το πρόβλημα. Υπάρχει κανένας τρόπος για το D600;

2) Όταν βγάλει ένδειξη για χαμηλή μπαταρία πέφτει η ένταση του φωτισμού της οθόνης (σε σημείο που σε εξωτερικό χώρο με ήλιο να μην βλέπεις τίποτα) , δεν παίζει μουσική, βίντεο και δεν σε αφήνει να βλέπεις τα mms που έχεις λάβει. Πως μπορώ να σταματήσω αυτή την αηδία;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές ερωτήσεις για το κινητό:

1) Ήχος και δόνηση ταυτόχρονα: ξέρω ότι δεν γίνεται να έχει ήχο και δόνηση μαζί. Σε ένα καινούργιο Samsung που έχει ένας φίλος μου έχει διορθωθεί το πρόβλημα. Υπάρχει κανένας τρόπος για το D600;

2) Όταν βγάλει ένδειξη για χαμηλή μπαταρία πέφτει η ένταση του φωτισμού της οθόνης (σε σημείο που σε εξωτερικό χώρο με ήλιο να μην βλέπεις τίποτα) , δεν παίζει μουσική, βίντεο και δεν σε αφήνει να βλέπεις τα mms που έχεις λάβει. Πως μπορώ να σταματήσω αυτή την αηδία;

1.Δεν νομιζω να υπαρχει τροπος

2.Το κανει κανει για εξοικονομιση ενεργειας απλα για να εχεις μπαταρια για τηλεφωνικες κλησεις.το ίδιο συμβαίνει και στο d500 ,d900 δεν γινεται τιποτα:(

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, έχω κάνει εγκατάσταση μια εφαρμογή java αλλά όταν την ανοίγω αυτή κλείνει ξανά πριν καν προλάβει να ανοίξει. Πρόκειται για το mobisms. Μήπως ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό; Οι υπόλοιπες εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες λειτουργούν κανονικά εκτός από αυτήν. Καμιά βοήθεια;

 

ΥΓ: Για το D600 λέω εννοείται ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, πως κάνουμε master reset, full reset, format (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται) στο D600; Ακόμα δεν κατάφερα να κάνω το mobisms να δουλέψει και λέω να δοκιμάσω κάτι τέτοιο. Καμιά βοήθεια κανείς...;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Νέος κάτοχος D600 εδώ! Η 1η μου επαφή με Samsung. Καλούτσικο φαίνετε!

Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware και τι διαφορές έχει?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο τα έπαιξε το D600. Μίλαγα στο τηλέφωνο, έκλεισα και το ακούμπησα στο κρεβάτι μου. Κλείδωσε το πληκτρολόγιο (όπως πάντα όταν κλείνουμε το πορτάκι) αλλά έβλεπα ότι δεν έσβηνε το φως της οθόνης. Πατάω να το ξεκλειδώσω, τίποτα. Εμφανίζω και το υπόλοιπο πληκτρολόγιο, πατάω νούμερα και τίποτα, δεν ανταποκρινόταν σε καμία εντολή. Βγάζω την μπαταρία, την ξαναβάζω και τώρα δεν ανάβει καθόλου. Το έβαλα στην φόρτιση και δεν ξεκινάει ούτε να φορτίζει. Η μπαταρία ήταν γεμάτη. Αν δεν είχα δεδομένα μέσα, δεν θα με ενδιέφερε. Τώρα έχω κάποια πράγματα τα οποία δεν είχα προλάβει να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης. Το κυριότερο είναι ότι δεν έχω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο σε back up :mad: Τι μπορώ να κάνω πριν το πάω στο service;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν από λίγο τα έπαιξε το D600. Μίλαγα στο τηλέφωνο, έκλεισα και το ακούμπησα στο κρεβάτι μου. Κλείδωσε το πληκτρολόγιο (όπως πάντα όταν κλείνουμε το πορτάκι) αλλά έβλεπα ότι δεν έσβηνε το φως της οθόνης. Πατάω να το ξεκλειδώσω, τίποτα. Εμφανίζω και το υπόλοιπο πληκτρολόγιο, πατάω νούμερα και τίποτα, δεν ανταποκρινόταν σε καμία εντολή. Βγάζω την μπαταρία, την ξαναβάζω και τώρα δεν ανάβει καθόλου. Το έβαλα στην φόρτιση και δεν ξεκινάει ούτε να φορτίζει. Η μπαταρία ήταν γεμάτη. Αν δεν είχα δεδομένα μέσα, δεν θα με ενδιέφερε. Τώρα έχω κάποια πράγματα τα οποία δεν είχα προλάβει να μεταφέρω στην κάρτα μνήμης. Το κυριότερο είναι ότι δεν έχω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο σε back up :mad: Τι μπορώ να κάνω πριν το πάω στο service;

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις... Το πήγα στο service και την επόμενη μέρα από αυτή που το πήγα ήταν έτοιμο. Από ότι είπαν έγινε επισκευή της πλακέτας. Δεν χάθηκε απολύτως τίποτα από τα δεδομένα που υπήρχαν στην ενσωματωμένη μνήμη του τηλεφώνου.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια μηπως γνωριζεται κανενα καλο service samsung γιατι μου χαλασε η δονηση...αλλα φοβαμε να το παω σε κανα γερμανο για οσες φορες εχω παει αλλα κινητα μου εχω φυγει με προβληματα!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware για το d600 και πως την βλεπω?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Τι software bluetooth εχεις?Στα εργοστασιακα ψαξε στον πινακα ελεγχου στο bluetooth ψαξε για ρυθμισεις καπου θα λεει εφανιση η ορατο η κατω διπλα στο ρολοι που εχει το σηματακι κανε δεξι κλικ δες ρυθμισεις καπου θα λεει για ενεργο ορατο..στα λεω ετσι γενικα γιατι δεν εχω το λαπτοπ μου μαζι.....:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...