Jump to content

Κάπνισμα! Η άποψή σας;


DrGus
 Κοινοποίηση

Καπνίζετε?  

393 members have voted

  1. 1. Καπνίζετε?

    • Ναι, καπνίζω
      149
    • Όχι, δεν καπνίζω
      244


Recommended Posts

OXI den kapnizo....

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spidey, καταπληκτικη η υπογραφη σου με το λογοτυπο των Lucky Strike ελαφρως "πειραγμενο"... (κ καλα αυτο βλεπουμε! :) ) Ενας ωραιος κ ΟΜΟΡΦΟΣ τροπος να πειτε οχι στο καπνισμα! :D

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DrGus ( 3 Μάι. 2004 , 09:50)

 

Spidey, καταπληκτικη η υπογραφη σου με το λογοτυπο των Lucky Strike ελαφρως "πειραγμενο"... (κ καλα αυτο βλεπουμε! :) ) Ενας ωραιος κ ΟΜΟΡΦΟΣ τροπος να πειτε οχι στο καπνισμα! :D

 

 

:p :p :D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spidey ( 2 Μάι. 2004 , 15:14)

 

10 μετρα,ε;μηπως αν ηταν κανενα χιλιομετρο θα ηταν καλυτερα;Ειμαστε σοβαροι ρε παιδια?Κ τι πιο βαρυ δηλαδη θα πεις που αξιζει απολυτα στους καπνιστες?

ειμαι καπνιστης απο τα 18 μου,εναμισυ πακετο την ημερα,οχι παραπανω.εχω απολυτη γνωση οτι μου κανει κακο.εχω καπνισει απειρες φορες σε κουζινα,στην απομονωση,σε σπιτια οπου ημουν ειτε επισκεπτης ειτε φιλοξενουμενος και θα συνεχισω να το κανω ως σεβασμο σε εκεινους που δεν καπνιζουν σπιτι τους.οπως και θα συνεχισω να καπνιζω εξω,στον καθαρο αερα,εστω κι αν διπλα μου υπαρχουν ατομα που δεν καπνιζουν.εννοειται οτι δε θα φυσαω τον καπνο μου πανω τους.

προσωπικα βρισκω φασιστικα αυτα που γραφεις

μεχρι να ψηφιστει νομος που θα απαγορευει το καπνισμα στο δρομο,στα παρκα,στη φυση,στις καφετεριες,εγω θα καπνιζω φιλε μου.ελπιζω να μη σκεφτονται ολοι οπως εσυ.ολα αυτα σου τα λεω τελειως φιλικα,γιατι δεν ειμαι ατομο που θελει καβγαδες στο forum.αλλα με αυτα που ειπες,ενιωσα μια προσβολη,για εμας τους βλακες που καπνιζουμε

 

 

Συγγνώμη άλλα αν εμένα με ενοχλεί να καπνίσεις δίπλα μου, εσύ θα συνεχήσεις; Όπως λες, αντιλαμβάνεσαι τις συνέπειες που έχει στην υγεία σου. Καταλαβαίνεις όμως ότι έχει συνέπειες και στην υγεία των άλλων; Δεν σου λέω να μην καπνίσεις σε ένα πάρκο ή γενικά σε έναν υπαίθριο χώρο, αλλά αν κάθεσαι κοντά σε μη-καπνιστές...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πιστεύω οτι σε όλα τα πράγματα πρέπει να υπάρχει μέτρο. Προσωπικά κάνω ένα πακέτο σε περίπου 4 μέρες, αν και πολλές φορές δεν βάζω τσιγάρο στο στόμα μου για μέρες απλά γιατι...δεν έχω όρεξη τότε! Επίσης τυχαίνει να μου αρέσουν τα πολύ ελαφριά τσιγάρα (0,1/1) οπότε μάλλον κάνω λιγότερο κακό στην υγεία μου απ'ότι αν κάπνιζα τα κανονικής περιεκτικότητας. Η πλάκα είναι ότι όποιος νορμάλ καπνιστης παει να μου κάνει τράκα με βρίζει μετα γιατι είναι λεει γι'αυτόν σαν να καπνίζει αέρα!!! (Χεχε, οπότε γλιτώνω και τις τράκες!) Πάντως αν κάποτε διαπιστώσω ότι δεν μπορώ να μην καπνίσω ούτε για μια μέρα θα κάνω τα αδύνατα δύνατα για να το κόψω διότι...το θέμα είναι να το καπνίζεις, όχι να σε καπνίζει! Κι όσοι πιστεύουν ότι τα λέω αυτά επειδή το ανακάλυψα πρόσφάτα και οτι πιο μετα θα καπνίζω περισσότερο και πιο βαριά τσιγάρα τους πληροφορώ οτι ένα χρόνο τώρα που το ξαναξεκίνησα (Καπνιζα για κάποιους μήνες στα 16 μου αλλά πάλι στο ίδιο στιλ, δλδ όχι πολύ) ούτε έχουν πληθύνει αυτά που καπνίζω, ούτε έχουν γίνει πιό βαριά. Όσο για το γιατί καπνίζω; 1.Γιατι όσο παράξενο κι αν ακούγεται μου αρέσει η γεύση!!! 2.Γιατι χαλαρώνω 3.Γιατι μια τελειως απλή και καθημερινή στιγμή μπορεί (για μένα τουλαχιστόν) να ομορφύνει όταν την περνάω κάνοντας ένα τσιγαράκι...

Εννοείται ότι η παραπάνω είναι απλά η προσωπική μου άποψη και δεν προτρέπω κανέναν στο να αρχίσει το κάπνισμα, έτσι; :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν καπνίζω γιατί είμαι κατά του καπνίσματος και προσωπικά δεν θέλω να το αγγίξω καν.

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα φίλο, ήρθε μια μέρα και μου λέει καπνίζω, βγάζει το πακέτο, ανάβει τσιγάρο και περιμένει εγώ να ξαφνιαστώ. Χαλαρά το πήρα, δεν είχε πρόβλημα, απλά όποτε ερχόταν σπίτι έπρεπε να έχω ανοιχτό παράθυρο :whistle:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τυχεροι οσοι δεν καπνιζουν θα ελεγα εγω.... αλλα απο κει και περα αν σε νοιαζει τοσο για την υγεια σου, απομακρυνσου απο τον καπνιστη οπως θα απομακρυνοσουν απο οτιδηποτε επιβλαβες για την υγεια σου... Ειδικα αν τον βρεις στο χωρο που πας... ηταν εκει πριν απο σενα, καπνιζει, δε σου αρεσει, πηγαινε παραπερα... δε δεχομαι να περιθωριοποιηθω επειδη καπνιζω, οπως δε δεχομαι καμμια μορφη ρατσισμου... και στην τελικη ελπιζω απλα να χω την υγεια μου να καπνιζω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Eγω καπνιζα απο την πρωτη γυμνασιου περιπου,1 πακετο μπορει και παραπανω τη μερα,αλλα ενα πρωι μετα απο αρκετα χρονια οταν πια ειχα φτασει στο τελος των μαθητικων μου χρονων εφαγα ενα φλας(δεν θυμαμαι τι μαρκα :lol: ) και δεν ξαναεβαλα τσιγαρο στο στομα μου.Απο τοτε μεχρι σημερα με αηδιαζει,και οταν ειμαι σ'ενα χωρο που οι περισσοτεροι καπνιζουν αηδιαζω και ασφυκτιω.Λιγο κουφο αλλα αυτη ειναι η δικη μου προσωπικη εμπειρια με το καπνισμα... :p
Link to comment
Share on other sites

κάπνισμα = χαζομάρα αυτή είναι η γνώμη μου και όσοι λένε ότι το έκαναν για εμπειρία,μου φαίνεται λιγάκι κουλό..να κανεις κάτι που είναι καλο για σένα για εμπειρία το καταλαβαίνω,όταν όμως γνωρίζεις το κακό που κάνει το θεωρώ τουλάχιστον χαζομάρα να το κανεις έστω και για εμπειρία,αν ήταν έτσι να σφάξουμε και κανέναν για την εμπειρία,μυαλό να υπάρχει και όλα καλά.και δεν θεωρώ ρατσισμό αυτό που είπε η φίλη μας παραπάνω,ρατσισμός είναι να κανεις κακό στον άλλον χωρίς να το θέλει και δεν είναι δυνατόν επειδή εσύ (γενικά) θες να καπνίζεις να φύγει ο άλλος από τον χώρο,δεν είναι ο άλλος που κάνει την ζημια σε σένα εσύ την κανεις,μην ξεφτιλίζουμε τώρα και την έννοια του ρατσισμού παρακαλώ,πας σε ένα club και είναι γεμάτο καπνό μακάρι να είχε club για αντικαπνιστές,εγώ σταμάτησα να πηγαίνω μονο και μονο επειδή δεν άντεχα αυτό το πράγμα,και αυτό το βλέπω πιο μεγάλο ρατσισμό από το να μην ανάψετε tsigaro.υπάρχει και το έξω για οποιων θέλει να κάνει,όχι να φλομώνουμε την ατμόσφαιρα και να καπνίζουν όλοι,θα ήταν πολύ καλο ο καθένας να μάθει να σέβεται τον συνάνθρωπο του και να μην του κάνει κακό.γιατί κακό είναι που κανεις σε μένα (και σε όλους) αν καπνίζεις κοντά μου,πως ζητάς εσύ να φύγω εγώ αφού εσύ κανεις την ζημια,δεν καταλαβαίνω πως θεωρείτε ρατσισμό κάτι τέτοιο,δηλαδή ναι σας κάνουμε κακό θέλουμε να φύγετε k όλας...για σκεφτείτε λιγάκι πιο σωστά παρακαλώ :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΙΖ

Κάθομαι στο μπαλκόνι μου και ενοχλούμαι από τα καυσαέρια των αυτοκινήτων. Αν μάλιστα σταματήσει εν' λειτουργία ένα αυτοκίνητο δίπλα στο ανοιχτό μου παράθυρο την ώρα που κοιμάμαι, μετά από μισή ώρα θα με έχει δολοφονήσει.

 

Τι πρέπει να κάνω;

α. Να πεζοδρόμησω την Κηφισίας.

β. Να βάλω περίφραξη στο οδόστωμα.

γ. Να αλλάξω σπίτι.

........................

ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΤΡΕΛΑΣ

Με καλούν οι πρώην καπνιστές και νυν αντικαπνιστές αγαπημένοι φίλοι μου στο σπίτι τους, ενώ γνωρίζουν ότι είμαι καπνιστής.

 

Τα πρώτα 2-3 χρόνια κάπνιζα με συναγωνιστές στο χιονισμένο μπαλκόνι.

Το έκανα επειδή είχαν νεογέννητα.

Στον 4ο χρόνο αρνήθηκα την πρόσκληση τους, λέγοντάς τους το λόγο.

 

Τώρα όποτε με καλούν, καπνίζω μέσα στο σαλόνι των φίλων μου. Που και που μου κάνουν και καμμία τράκα.

........................

 

1. Όσοι δεν καπνίζουν, καλό θα ήταν να μην το αρχίσουν.

2. Όσοι καπνίζουν και θέλουν να το κόψουν καλό θα ήταν να σταματήσουν το συντομότερο.

3. Όσοι καπνίζουν και δεν μπορούν να το κόψουν, καλό θα ήταν να πάψουν να κοροιδεύουν εμάς και τους εαυτούς τους και να διαβάσουν ή την επιλογή Νο 4 ή την επιλογή Νο 2.

4. Όσοι καπνίζουν και δεν θέλουν να το κόψουν, έχουν τα ίδια δικαιώματα με όλους τους άλλους πολίτες.

 

Με λένε Blade και είμαι καλά...

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

και τι σημαίνει δικαίωμα παρακαλώ να κανεις ζημια στον άλλο επειδή έτσι γουστάρεις εσύ?(γενικά μιλάμε πάντα)η να αναγκάσεις τους άλλους να φύγουν για να καπνίσεις?τότε αφού είναι δικαίωμα σου γιατί να μην το κανεις και στα νεογέννητα,εκεί τι σέβεσαι που δεν σέβεσαι στον άλλο συνάνθρωπο σου?δηλαδή εγώ πες ότι μου αρέσει να καπνίζω ναρκωτικά έτσι αφού εσύ το ξέρεις αν με καλέσεις νομιμοποιούμε και να καπνίζω?τι σόι λογική είναι αυτή?.καλο θα είναι επαναλαμβάνω να σεβόμαστε τους συναθρώπους μας αλλιώς δεν σεβόμαστε πάνω από όλα τον ίδιο μας τον εαυτό,είναι αδιανόητο (τουλάχιστον για εμενα) αυτός που προκαλεί την ζημια να ζητάει από τον άλλο να φύγει. με λένε θανάση και είμαι καλύτερα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Den einai sosto ena aplo thema na to kanoume sintheto.To kapnisma kani kako ston xristi kai stous allous.O xristis mporei na pisteuei oti thelei.To exei auto to dikaioma.Mesa se auta mporei na pisteuei oti exei to dikaioma na kanei kako ston eauto tou arkei na min epireazei tous allous.Den simainei omws oti einai alithia..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona (11 Σεπ. 2004 , 14:34)

 

και τι σημαίνει δικαίωμα παρακαλώ να κανεις ζημια στον άλλο επειδή έτσι γουστάρεις εσύ?(γενικά μιλάμε πάντα)η να αναγκάσεις τους άλλους να φύγουν για να καπνίσεις?τότε αφού είναι δικαίωμα σου γιατί να μην το κανεις και στα νεογέννητα,εκεί τι σέβεσαι που δεν σέβεσαι στον άλλο συνάνθρωπο σου?δηλαδή εγώ πες ότι μου αρέσει να καπνίζω ναρκωτικά έτσι αφού εσύ το ξέρεις αν με καλέσεις νομιμοποιούμε και να καπνίζω?τι σόι λογική είναι αυτή?.καλο θα είναι επαναλαμβάνω να σεβόμαστε τους συναθρώπους μας αλλιώς δεν σεβόμαστε πάνω από όλα τον ίδιο μας τον εαυτό,είναι αδιανόητο (τουλάχιστον για εμενα) αυτός που προκαλεί την ζημια να ζητάει από τον άλλο να φύγει. με λένε θανάση και είμαι καλύτερα :)

 

 

Γιατί δεν απάντησες στο κουίζ!!!

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

γιατί το έβαλες όπως σε βολεύει με απαντήσεις και καταστάσεις που βολεύουν και δεν έχουν καμια σχέση με το θέμα :) εσύ γιατί δεν απαντάς στις δικες μου ερωτήσεις?που έχουν σχέση με το θέμα :o
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (11 Σεπ. 2004 , 14:52)

 

Den einai sosto ena aplo thema na to kanoume sintheto.To kapnisma kani kako ston xristi kai stous allous.O xristis mporei na pisteuei oti thelei.To exei auto to dikaioma.Mesa se auta mporei na pisteuei oti exei to dikaioma na kanei kako ston eauto tou arkei na min epireazei tous allous.Den simainei omws oti einai alithia..

 

Ο χρήστης τσιγάρου μπορεί να πιστεύει ότι θέλει, ακριβώς όπως κάνει και ένας χρήστης coca-cola ή ένας χρήστης ρετσίνας, ή ένας χρήστης αυτοκινήτου ή ένας χρήστης κινητού κλπ κλπ

 

Εννοείς ότι είναι ψέμματα πως εσύ για παράδειγμα,

έχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις κακό στον εαυτό σου αν το αποφασίσεις;

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

η λέξη κλειδί είναι (στον εαυτό σου ) εκεί έχει δικαίωμα να κανεις όσο κακό θες,όμως πουθενά αλλου δεν το έχεις το δικαίωμα αυτό,θες εσύ να πας να πνιγείς δικαίωμα σου αλλα δεν θα πνίξεις και εμάς μαζί,επειδή έτυχε να βρισκόμαστε εκεί,εκτος και πρέπει να φύγουμε για να μην μας πνίξεις :blink:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona (11 Σεπ. 2004 , 15:04)

 

γιατί το έβαλες όπως σε βολεύει με απαντήσεις και καταστάσεις που βολεύουν και δεν έχουν καμια σχέση με το θέμα :) εσύ γιατί δεν απαντάς στις δικες μου ερωτήσεις?που έχουν σχέση με το θέμα :o

 

 

Αρφι!

 

η γενική μου τοποθέτηση απαντά, σε όλα τα ερωτήματά σου.

 

Πως συμπέρανες ότι δεν σέβομαι;

Τα συμπεράσματά σου, είναι αυθαίρετα φίλε μου καλέ.

Αν ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι ισχύει το αντίθετο!

 

Αν κατάλαβα σωστά απέφυγες να απαντήσεις στο quiz γιατί έτσι βολεύει εσένα;!!! Επειδή στις άλλες τοποθετήσεις μου απάντησες, εγώ νομίζω ότι ξέρω γιατί απέφυγες το quiz!!!

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

Καπνίζω επειδή μου αρέσει και φυσικά σέβομαι τους γύρω μου..:rolleyes:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona (11 Σεπ. 2004 , 15:19)

 

η λέξη κλειδί είναι (στον εαυτό σου ) εκεί έχει δικαίωμα να κανεις όσο κακό θες,όμως πουθενά αλλου δεν το έχεις το δικαίωμα αυτό,θες εσύ να πας να πνιγείς δικαίωμα σου αλλα δεν θα πνίξεις και εμάς μαζί,επειδή έτυχε να βρισκόμαστε εκεί,εκτος και πρέπει να φύγουμε για να μην μας πνίξεις :blink:

 

Φίλε arfi θα σου το θέσω αλλιώς γιατί πρέπει να σας αφήσω...

 

Εσύ γιατί με πνίγεις με τα καυσαέρια του οχήματός σου μέσα στη μούρη μου; Επειδή έτυχε να βρίσκομαι στο φανάρι με το νεογέννητο μου στο καροτσάκι;

 

Ποιός απομακρύνεται για να γλυτώσει; Εσύ ή εγώ;

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις παρα πολύ καλά ότι το παράδειγμα σου είναι άστοχο και όμως το λες,εσύ μπορείς να φύγεις,εγώ που να πάω από την καφετερια να με δίωξης?όταν είσαι σε εσωτερικό χώρο είναι διαφορετικά από τον εξωτερικό,εκεί που μπορώ να φύγω θα φύγω.δεν σου είπε κανένας να μην καπνίζεις έξω ;) μπορώ και εγώ να σου δώσω πολλά άστοχα παραδείγματα τέτοιου είδους για εντυπωσιασμό,σημασία έχει να σέβεσαι τον άλλον.στο μπαλκόνι (σπίτι) όπως είπες έχεις και την λύση να μπεις μέσα και να κλήσης τα παράθυρα αν σε ενοχλεί(ούτε να μετακομίσεις χρειάζεται ούτε να πεζοδρομήσεις ktlp),σπίτι σου ήσουν και σπίτι μένεις!!.Εγώ όμως δεν μπορώ ούτε την μύτη να κλεισω ούτε και να με αναγκάσεις να φύγω από το καφέ,πολύ καλά έκαναν που το απαγόρευσαν σε εσωτερικούς χώρους,κάνανε και κάτι σωστό στα τόσα χαλια που έχουν κάνει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

As kapnizei opoios thelei (kanei kai kalo sta asfalistika tameia, toses syntakseis glytonoyn :wacko: ) arkei o kapnos toy na min erxetai sta moytra moy kai na min bromizei ta royxa moy. Den katalabaino giati o kapnistis prepei nte kai kala na mporei na kapnisei opoydipote, apo tin stigmi poy einai desmios tis synitheias as tin eksaskei :lol: xoris na talaiporei toys alloys. Kai to oti den gkriniaksa stin kopelitsa poy kathotan sto diplano trapezei kai estelne olo ton karkino pano moy den simainei oti den enoxlithika.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος uncle_blade (11 Σεπ. 2004 , 13:31)

 

Αρφι!

 

η γενική μου τοποθέτηση απαντά, σε όλα τα ερωτήματά σου.

 

Πως συμπέρανες ότι δεν σέβομαι;

Τα συμπεράσματά σου, είναι αυθαίρετα φίλε μου καλέ.

Αν ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι ισχύει το αντίθετο!

 

Αν κατάλαβα σωστά απέφυγες να απαντήσεις στο quiz γιατί έτσι βολεύει εσένα;!!! Επειδή στις άλλες τοποθετήσεις μου απάντησες, εγώ νομίζω ότι ξέρω γιατί απέφυγες το quiz!!!

 

 

κανένα συμπέρασμα μου δεν είναι αυθαίρετο φιλε μου αν δειs κάλα και τα δικά μου post,μιλάω γενικά και όχι για εσένα,σε 1 μάλιστα το τονίζω,δεν μπορώ να το λέω σε όλα :o

 

Av σου βάλω εγώ ένα kuiz και λέω.

 

 

ο έλληνας είναι.

 

1.βλάκας?

2.ηλίθιος?

3.h κόπανος

 

εσύ τι θα απαντήσεις? θα διάλεξης 1 από τα 3? και θα πέσεις στην παγίδα μου? η θα απαντήσεις με την δικη σου απάντηση?

 

με αυτό θέλω να πω ότι το kuiz αυτό που έβαλες είναι φτιαγμένο όπως βολεύει τον κάθε ένα που τον φτιάχνει.και κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα απάντηση έτσι όπως το θετής.

 

ορίστε και η απάντηση στο kuiz σου αν δεν την είδες quote από το παραπάνω post μου.

 

στο μπαλκόνι (σπίτι) όπως είπες έχεις και την λύση να μπεις μέσα και να κλήσης τα παράθυρα αν σε ενοχλεί,(ούτε να μετακομίσεις χρειάζεται ούτε να πεζοδρομήσεις ktlp)σπίτι σου ήσουν και σπίτι μένεις!!.Εγώ όμως δεν μπορώ ούτε την μύτη να κλεισω ούτε και να με αναγκάσεις να φύγω από το καφέ.πολύ καλά έκαναν που το απαγόρευσαν σε εσωτερικούς χώρους.

 

 

όπως είδες απάντησα στο kuiz σου αλλα ακόμα να πάρω τις δικες σου απαντήσεις στα ερωτήματα μου,δεν νομίζω ότι χρειάζεται να τα επαναλαμβάνω είναι στα πιο πάνω post.

 

 

 

1. Όσοι δεν καπνίζουν, καλό θα ήταν να μην το αρχίσουν.

2. Όσοι καπνίζουν και θέλουν να το κόψουν καλό θα ήταν να σταματήσουν το συντομότερο.

3. Όσοι καπνίζουν και δεν μπορούν να το κόψουν, καλό θα ήταν να πάψουν να κοροιδεύουν εμάς και τους εαυτούς τους και να διαβάσουν ή την επιλογή Νο 4 ή την επιλογή Νο 2.

4. Όσοι καπνίζουν και δεν θέλουν να το κόψουν, έχουν τα ίδια δικαιώματα με όλους τους άλλους πολίτες.

 

 

με αυτό που λες γενικά σύμφωνο, αρκεί όμως και ο καπνιστής να αναγνωρίζει που αρχίζουν τα δικαιώματα του αλλου ατόμου.

 

YG:συγγνώμη που ήταν λιγάκι μακρύ το post αλλα πιστεύω να κάλυψα τουλάχιστον τα περισσότερα (κενά) που δημιουργήθηκαν :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis

ego pantos pistevo to eksis pedes:

oti ta 3 kalitera pragmata sti zoi ine i stigmi pou pou plironese apo tin doulia su, to sex-mono me tin kopela su giati to pliromeno ine entos xali(kai olo afto to oreo! pou legete sxesi) kai 3o to tsigaro.

ti pio oreo apo to na katsis stin kanapedara sou mazi me tin parea sou kai na dis podosfero kapnizontas ena pouro avanas (kai mia biritsa kali tha itan) ;)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους καπνίζουν.

 

Μπορείτε να μου πείτε τι είναι αυτό που σας προσφέρει το τσιγάρο και τι σας αφαιρεί? Θετικά και αρνητικά μόνο. Και μετά τι θεωρείται ποιο σημαντικό.

 

Προσωπικά κανένα πρόβλημα, αρκεί να μην καπνίζουν δίπλα μου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...