Jump to content

Περί μπαταρίας & αυτονομίας


m4rvel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δώσε μου ένα παράδειγμα σε παρακαλώ, γιατί πάλι δεν καταλαβαίνω αυτό που κάνεις.

Για πιο λόγο δηλ. θέλεις να κάνεις συγχρονισμό με τα ημερολόγια?

Εχω 4S 7.0.4

 

Edit. Μάλλον κατάλαβα τι εννοείς, δεν θέλεις οποια εφαρμογή χρησιμοποιεί ημερολόγιο να περνάει και στο icloud για αρχείο backup...

Edited by kapet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δώσε μου ένα παράδειγμα σε παρακαλώ, γιατί πάλι δεν καταλαβαίνω αυτό που κάνεις.

Για πιο λόγο δηλ. θέλεις να κάνεις συγχρονισμό με τα ημερολόγια?

Εχω 4S 7.0.4

 

Edit. Μάλλον κατάλαβα τι εννοείς, δεν θέλεις οποια εφαρμογή χρησιμοποιεί ημερολόγιο να περνάει και στο icloud για αρχείο backup...

 

Αν έχεις 2-3 συσκευές με το icloud και δημιουργήσεις μια ειδοποίηση θα συγχρονιστεί και στις αλλες συσκευές.

Αν δημιουργήσεις ας πούμε γενέθλια μετά και σε άλλη συσκευή θα περαστούν μόνα τους αυτό κάνει ο συγχρονισμός.

Και βέβαια αν αλλάξεις τηλέφωνο μόνο το icloud σου περνάς και τα έχεις όλα χωρίς backup χωρίς τίποτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τι κανει ακριβως?

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZU3lyvtEESM]Battery Doctor - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω λογο να μην ειμαι ευχαριστημενος. Οι χρονοι αυτοι ειναι χωρις να εχω ακουσει ουτε ενα λεπτο μουσικη.[ATTACH]42630[/ATTACH] Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γτ η μουσικη μειωνει την καταναλωση?? :P

Όχι, το λέω για να ξέρετε ότι η χρήση που αναγράφεται, είναι κυρίως με ανοιχτή οθόνη, όχι του στυλ, ακούω 2-3 ώρες μουσική, με σβηστή οθόνη και στο μεταξύ αυτό φαίνεται σαν χρήση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες μουσικη δλδ καταναλωνει λιγοτερο απο 3 ωρες"κατι αλλο" οπως πχ 1,5 ωρα browsing,1,5 ωρα viber,facebook,messenger,imessage?
Link to comment
Share on other sites

3 ωρες μουσικη δλδ καταναλωνει λιγοτερο απο 3 ωρες"κατι αλλο" οπως πχ 1,5 ωρα browsing,1,5 ωρα viber,facebook,messenger,imessage?

3 ώρες μουσική καταναλώνει λιγότερο από 3 ώρες browsing βέβαια.

Λιγότερο και από 1 ώρα browsing μη σου πώ. όταν η οθόνη είναι σβηστή, η κατανάλωση είναι μικρή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα,να σε ρωτησω κατι αλλο οι 23 ωρες που λεει αναμονη το κινητο σου ... απο την αρχη που το εβγαλες απο την πριζα αρχισες να το χρησιμοποιεις? η το εβγαλες πχ απο την πριζα και κοιμηθηκες,εγραψε πχ 8 ωρες αναμονη και μετα οταν σηκωθηκες που ηταν στο 98% πχ αρχισες να το χρησιμοποιεις?
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα,να σε ρωτησω κατι αλλο οι 23 ωρες που λεει αναμονη το κινητο σου ... απο την αρχη που το εβγαλες απο την πριζα αρχισες να το χρησιμοποιεις? η το εβγαλες πχ απο την πριζα και κοιμηθηκες,εγραψε πχ 8 ωρες αναμονη και μετα οταν σηκωθηκες που ηταν στο 98% πχ αρχισες να το χρησιμοποιεις?

Όπως είναι λογικό, δεν είμαι 23 ώρες ξύπνιος. :p

Σε αυτές τις 23 ώρες αναμονής (24 σχεδόν) περιλαμβάνονται και 7 ώρες που το κινητό ήταν σε κατάσταση πτήσης το βράδυ. (έχασε 2% σε αυτές τις 7 ώρες.). Πάντως, γενικά το χρησιμοποίησα αρκετά το κινητό και κυρίως σε 3G, όχι σε wifi.

Και όπως βλέπεις, έχω υπόλοιπο μπαταρίας 28% !!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν προλαβαινει να γραψει αυτο το 8ωρο,καθως δεν το φορτιζω το βραδυ,το πηγαινω 100% πχ το μεσημερι kata th 1,και μετα απο 13 ωρες οτι και να γινει το κινητο θα εχει μπαταρια 10%.
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν προλαβαινει να γραψει αυτο το 8ωρο,καθως δεν το φορτιζω το βραδυ,το πηγαινω 100% πχ το μεσημερι kata th 1,και μετα απο 13 ωρες οτι και να γινει το κινητο θα εχει μπαταρια 10%.

Μάλλον θα το χρησιμοποιείς πολύ πιο εντατικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες χρηση μου βγαζει και μενα αλλα στο 10 % οχι στο 28% και με 13 ωρες αναμονη οχι 23

Εξαρτάται τι κάνεις αυτές τις 5 ώρες. Γιατί αν παίζεις 2 ώρες real racing , να είσαι σίγουρος ότι θα χάσεις τη μισή σου μπαταρία.

Με άλλες 2 ώρες browsing, Θα χάσεις την άλλη μισή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν προλαβαινει να γραψει αυτο το 8ωρο,καθως δεν το φορτιζω το βραδυ,το πηγαινω 100% πχ το μεσημερι kata th 1,και μετα απο 13 ωρες οτι και να γινει το κινητο θα εχει μπαταρια 10%.

 

Από το 100% μέχρι το 10% η κύλιση ήταν μονάδα-μονάδα, ή παρατήρησες π.χ από το 67% να πάει αμέσως στο 50%?

Κατάλαβες τι θέλω να πω!

Link to comment
Share on other sites

οχι η κυλιση ηταν μια χαρα παντα τοσο μου κραταει.

οχι δεν παιζω κανενα παιχνιδι ουτε 2 ωρες browsing,μηνυματα στελνω πολλα imessage,messenger καποια,λιγα τηλεφωνα και λιγο facebook.

Link to comment
Share on other sites

οχι η κυλιση ηταν μια χαρα παντα τοσο μου κραταει.

οχι δεν παιζω κανενα παιχνιδι ουτε 2 ωρες browsing,μηνυματα στελνω πολλα imessage,messenger καποια,λιγα τηλεφωνα και λιγο facebook.

 

Γενικώς, η αναμμένη οθόνη, τρώει μπαταρία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το σε πτήση δεν θα μας δείξεις καλό αποτέλεσμα. Εκεί είναι όλα κλειστά.

Εγώ το αφήνω ανοιχτό και το βράδυ όλα κανονικά ανοιχτά όπως την μέρα και βγάζω σχεδόν 24 ώρες.

Ανάλογα βέβαια την χρήση κάποιες φορές περισσότερο viber και safari αρκούν για να περάσω ίσα ίσα τις 12 ώρες.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κπαως ετσι ειμαι και εγω στο δευτερο σκελος που ειπες,12 ωριτσες μου βγαζει καθημερινα και 5 ωρες χρηση περιπου
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες άλλαξα μπαταρία και όντως βλέπω διάφορα. Η παλιά μου είχε πέσει αρκετά.

iPhone 4s εχω πρέπει να είναι 2 χρόνων η συσκευή μου.

Η άλλη είχε 300 φορτίσεις από ότι είδα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone και θέματα μπαταρίας / αυτονομίας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...