Jump to content

Aπο s7 edge σε ιPhone 7 αξιζει?


Pwpwpw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώστε γι αυτό πάτωσα τελευταία?... .. :lol:

Στα σοβαρά τώρα. Κι εγώ προτιμώ το s7. Το ios έχει κάποια κολλήματα (πχ iTunes) που με απωθούν. Έχει βέβαια και τα υπέρ του όπως ταχύτητα, υποστήριξη κλπ. Η δική μου ζυγαριά έδειξε ξεκάθαρα s7 edge βέβαια....

Βλέπω όμως πως σε "τρωει" και το μήλο. Για να σου φύγει λοιπόν η ιδέα γιατί αλλιώς μάλλον θα σε κυνηγάει πάντα, μπορείς να κάνεις την δοκιμή σου στο μήλο κι αν δεν σε κερδίσει τότε το πουλάς (εμπορικό μοντέλο είναι, θα φύγει εύκολα) και επιστρέφεις εκεί που ήσουν (ή και αλλου)...... Σήμερα οι αγοροπωλησιες κινητών (ειδικά γι αυτά τα δυο) είναι πολύ εύκολη οπότε εγώ προτείνω πάντα να δοκιμάζουμε αυτό που μας "καρφωνεται".....

 

Γενικα δεν αλλαζω παρα πολυ συχνα συσκευες, συνηθως αλλαζω μια φορα το χρονο περιπου και παιρνω κατι καλο.Αλλα παντα παιρνω κατι καλυτερο απο το προηγουμενο, εφοσον ολοι μου λετε οτι το s7 που εχω τωρα ειναι καλυτερο δεν υπαρχει λογος ουτε ουσια.Αν θελησω να δοκιμασω Ios ας το κανω με το 7s μπας και ειναι αναβαθμιση.

Χαχα εγινε μεγαλο θεμα η ατάκα μου....

 

Απλο είναι για να τραβήξεις την προσοχή με το S7...

Της λες βγαλε μια selfi με το δικό μου... μόλις βγάλει σου λέει= οοοοο καταπληκτικό, πόσο το πείρες;;;;

... και απαντάς!!!! = 850€!!!!

 

Βουαλα εχεις ολη την προσοχή της ;)

 

Think smart... act smart

 

Ενω το iphone 7 ουτε καν προσπαθεις, με το που το δει στο στραπεζι σου πιανει αυτη την κουβεντα ε?:lol:

Για γκομενοπαγιδες αυτοκινητα ηξερα, για κινητα ειλικρινα ειναι η πρωτη φορα που το ακουω:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tι ακριβως να ξερεις δηλαδη?:p

 

 

 

Σοβαρα τωρα?

 

 

 

Προφανώς και αστειεύομαι.Πρεπει καποιος να έιναι πιο χαζός και από χαρτοπετσέτα ώστε να πάρει συσκευή για να πουλήσει μούρη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και αστειεύομαι.Πρεπει καποιος να έιναι πιο χαζός και από χαρτοπετσέτα ώστε να πάρει συσκευή για να πουλήσει μούρη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Περίπου το 99% του πληθυσμού......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τη γνωμη μου στον φιλο, μιας και στο θεμα του s7 edge Που ρωτησε νομιζα πως το πε για πλακα οτι θα πληρωσει για να παρει το απλο 7αρι..

Λοιπον, ολα ειναι θεμα αντικειμενικων και υποκειμενικων κριτηριων..

Τα αντικειμενικα ειναι οσα προανεφεραν τα παιδια, καλυτερη μπαταρια, καλυτερη και πιο μεγαλη οθονη, πολυ μαζεμενα μπεζελ (μην ξεχνας οτι εχεις 5,5" οθονη σε πολυ μικρο σασι), καρτα μνημης με επεκταση αλλα και ασφαλεια (πες οτι πεφτει και σπαει η οθονη, αν τα βαζεις ολα στην Sd απλα δεν σε νοιαζει να αλλαξεις οθονη για να σωσεις φωτο πχ), περισσοτερη παραμετροποιηση στο μενου με πολυ περισσοτερες λειτουργιες και τελος καλυτερη καμερα κατα τη γνωμη μου.

Γενικα μιλαμε για μια καλυτερη συσκευη σε ολα της. Τωρα στο θεμα ταχυτητα, ναι ισως κανει ενα κλασμα του κλασματος του δευτερολεπτου πιο πολυ να ξεκλειδωσει με το δαχτυλικο ή να ρολαρει στο μενου, για μενα αυτο ειναι αστειο αλλα πες οτι ειναι μειον στο s7 edge..

Για υποστηριξη και αναβαθμισεις θεωρω οτι ειναι ισαξια, μια χαρα support εχουμε.

 

Τωρα τα υποκειμενικα ειναι το οτι μπορει να σου αρεσει πιο πολυ το iphone, το οτι μπορει να θες μικρη οθονη με μεγαλα μπεζελ, το οτι μπορει να την βρισκεις με το itunes και τους περιορισμους της apple που ακομα και για την αναλυση της καμερας πρεπει να βγεις απο την καμερα, να πας στις ρυθμισεις κτλ κτλ για να την αλλαξεις..

Ολα αυτα υπαρχουν ατομα που τα βρισκουν στα θετικα. Για μενα ειναι αρνητικα. Αν τα θες αυτα, παρε iphone, αλλα παρει το plus. Το να δωσεις λεφτα για το μικρο συν το edge ειναι αμαρτια πραγματικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τη γνωμη μου στον φιλο, μιας και στο θεμα του s7 edge Που ρωτησε νομιζα πως το πε για πλακα οτι θα πληρωσει για να παρει το απλο 7αρι..

Λοιπον, ολα ειναι θεμα αντικειμενικων και υποκειμενικων κριτηριων..

Τα αντικειμενικα ειναι οσα προανεφεραν τα παιδια, καλυτερη μπαταρια, καλυτερη και πιο μεγαλη οθονη, πολυ μαζεμενα μπεζελ (μην ξεχνας οτι εχεις 5,5" οθονη σε πολυ μικρο σασι), καρτα μνημης με επεκταση αλλα και ασφαλεια (πες οτι πεφτει και σπαει η οθονη, αν τα βαζεις ολα στην Sd απλα δεν σε νοιαζει να αλλαξεις οθονη για να σωσεις φωτο πχ), περισσοτερη παραμετροποιηση στο μενου με πολυ περισσοτερες λειτουργιες και τελος καλυτερη καμερα κατα τη γνωμη μου.

Γενικα μιλαμε για μια καλυτερη συσκευη σε ολα της. Τωρα στο θεμα ταχυτητα, ναι ισως κανει ενα κλασμα του κλασματος του δευτερολεπτου πιο πολυ να ξεκλειδωσει με το δαχτυλικο ή να ρολαρει στο μενου, για μενα αυτο ειναι αστειο αλλα πες οτι ειναι μειον στο s7 edge..

Για υποστηριξη και αναβαθμισεις θεωρω οτι ειναι ισαξια, μια χαρα support εχουμε.

 

Τωρα τα υποκειμενικα ειναι το οτι μπορει να σου αρεσει πιο πολυ το iphone, το οτι μπορει να θες μικρη οθονη με μεγαλα μπεζελ, το οτι μπορει να την βρισκεις με το itunes και τους περιορισμους της apple που ακομα και για την αναλυση της καμερας πρεπει να βγεις απο την καμερα, να πας στις ρυθμισεις κτλ κτλ για να την αλλαξεις..

Ολα αυτα υπαρχουν ατομα που τα βρισκουν στα θετικα. Για μενα ειναι αρνητικα. Αν τα θες αυτα, παρε iphone, αλλα παρει το plus. Το να δωσεις λεφτα για το μικρο συν το edge ειναι αμαρτια πραγματικα.

 

Oxι ρε συ τι για πλακα, πραγματικα το σκεφτομουν.

Επειδη εχω δοκιμασει αρκετες συσκευες αλλα iphone δεν ετυχε. καποια στιγμη θα το δοκιμασω και αυτο για να μπορω να εχω και εγω προσωπικη αποψη.

Αλλα την ανταλλαγη με το μετεχειρο iphone7 παντως αποφασισα να μην την προχωρησω με αυτα που μου ειπατε.

Το Plus απο την αλλη καταλαβα με αυτα που γραψατε ειναι αρκετα καλη συσκευη, αλλα κοιταζοντας τιμς ειναι πανακριβη, πρπει να πουλησω το s7 edge και να συπληρωσω σχεδον αλλα τοσα πραγμα που δεν προκυτε να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Oxι ρε συ τι για πλακα, πραγματικα το σκεφτομουν.

Επειδη εχω δοκιμασει αρκετες συσκευες αλλα iphone δεν ετυχε. καποια στιγμη θα το δοκιμασω και αυτο για να μπορω να εχω και εγω προσωπικη αποψη.

Αλλα την ανταλλαγη με το μετεχειρο iphone7 παντως αποφασισα να μην την προχωρησω με αυτα που μου ειπατε.

Το Plus απο την αλλη καταλαβα με αυτα που γραψατε ειναι αρκετα καλη συσκευη, αλλα κοιταζοντας τιμς ειναι πανακριβη, πρπει να πουλησω το s7 edge και να συπληρωσω σχεδον αλλα τοσα πραγμα που δεν προκυτε να κανω.

 

προσωπικα η μονη συσκευη που δεν εχω μπει στον πειρασμο να παρω ειναι το αι φον.. Ο λογος ειναι απλος..τουλαχιστον για τα τελευταια χρονια γιατι αν το συζητουσαμε πριν 7 χρονια ισως να αξιζε μια δοκιμη.

Οταν θες τα διπλα λεφτα για να παρεις μια συσκευη νταμαρι, για να μην κερδισεις τιποτα καλυτερο αλλα να υποβιβασεις την εμπειρια χρησης σου, τοτε γιατι να το κανεις αυτο στον εαυτο σου?

Ειναι πολλοι που λενε οτι εχει μεταπωλητικη αξια. Εχει αν εχεις σκοπο να το κρατησεις 1-2 χρονια και θες να το δωσεις, σιγουρα θα φυγει σε καλυτερη τιμη απο ενα ανδροιδ, αλλα και το ανδροιδ αν δεν το παρεις day one Και περιμενεις 4-5 μηνες να πεσει η τιμη του, παλι τα ιδια λεφτα θα εχεις χασει σαν ποσο... Στο ανδροιδ απλα χανεις πολλα αν το παρεις πρωτη μερα και το πουλησεις μετα απο 6-7 μηνες.

Ομως με το 7 plus πχ που ισως αξιζει η συγκριση, δεν βρισκω κατι στο οποιο εχεις οφελος. Αντικειμενικα, η ελλειψη επεκτασης μνημης, ο περιορισμος των itunes, η ελλειψη BT (δεν ξερω αν μπορεις να κανεις share αρχεια με wifi οπως στο ανδροιδ που πλεον στελνεις βιντεο πολλων ΜΒ σε ελαχιστο χρονο), το παιδικο μενου με τις παιδικες ελλειψεις που σιγουρα ειναι απλο αλλα απο ενα σημειο και μετα ειναι κουραστικα μη παραμετροποιησιμο..και πολλα αλλα, δε νομιζω οτι αξιζουν τα λεφτα αυτα. Αν εκανε σημερα 400-500 ευρω οκ, θα σου ελεγα κανε τη δοκιμη. Αλλα στις τιμες που παιζει δεν αξιζει απο καθε αποψη.

Τελος να σου πω οτι αι φον εχουν πολλοι φιλοι μου τριγυρω και τα εχω χειριστει παρα πολλες φορες. Πραγματικα καθε φορα που πιανω ενα αι φον (εχω χειριστει και το 7 PLus) χαιρομαι που δεν εκανα το λαθος να δωσω τοσα λεφτα για κατι τετοιο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Oxι ρε συ τι για πλακα, πραγματικα το σκεφτομουν.

Επειδη εχω δοκιμασει αρκετες συσκευες αλλα iphone δεν ετυχε. καποια στιγμη θα το δοκιμασω και αυτο για να μπορω να εχω και εγω προσωπικη αποψη.

Αλλα την ανταλλαγη με το μετεχειρο iphone7 παντως αποφασισα να μην την προχωρησω με αυτα που μου ειπατε.

Το Plus απο την αλλη καταλαβα με αυτα που γραψατε ειναι αρκετα καλη συσκευη, αλλα κοιταζοντας τιμς ειναι πανακριβη, πρπει να πουλησω το s7 edge και να συπληρωσω σχεδον αλλα τοσα πραγμα που δεν προκυτε να κανω.

 

 

Κάτοχος του 7 plus από τον Νοέμβρη και

ειλικρινά δεν μου λείπει κάτι.Ταχυτατο με κορυφαία μπαταρία και κάμερα. Ότι έχει ελλείψεις έχει σίγουρα αλλά αυτά είναι υποκειμενικά. Έλλειψη μπορεί να είναι για κάποιον η μη επιλογή για αλλαγή launcher πχ Δεκτό αλλά προσωπικά ούτε όταν είχα ανδροιδ άλλαζα launcher. Επίσης θα παίρνεις απευθείας τα updates και όχι 1 μετά γιατί έτσι γουστάρει η σαμσουνγκ. Για να μη σε κουράζω αυτό που θα πρέπει να σκεφτείς είναι iOS vs Android και όχι 7plus vs s7 edge. Θα άξιζε να κανεις μια δοκιμή και αν δε σου κάτσει ξανά γυρνάς σε android.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 7 plus από τον Νοέμβρη και

ειλικρινά δεν μου λείπει κάτι.Ταχυτατο με κορυφαία μπαταρία και κάμερα. Ότι έχει ελλείψεις έχει σίγουρα αλλά αυτά είναι υποκειμενικά. Έλλειψη μπορεί να είναι για κάποιον η μη επιλογή για αλλαγή launcher πχ Δεκτό αλλά προσωπικά ούτε όταν είχα ανδροιδ άλλαζα launcher. Επίσης θα παίρνεις απευθείας τα updates και όχι 1 μετά γιατί έτσι γουστάρει η σαμσουνγκ. Για να μη σε κουράζω αυτό που θα πρέπει να σκεφτείς είναι iOS vs Android και όχι 7plus vs s7 edge. Θα άξιζε να κανεις μια δοκιμή και αν δε σου κάτσει ξανά γυρνάς σε android.

 

Εδώ το παιδί ρωτάει για το iPhone 7 το απλό και όχι το Plus...

Όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω άμα ειναι για το plus τότε μικραίνει η ψαλίδα...

ΌΟΟμως θα αναγκαστεί να δώσει 250+ διάφορα και σίγουρα τόσα λεφτά δεν ανταποκρίνονται στην διαφορά "ποιότητας" των δυο συσκευών! Εγώ θα τα χαρακτήριζα εφάμιλλα (άντε ένα 5% παραπάνω στο iPhone λόγο μεταπολιτικής άξιας).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το παιδί ρωτάει για το iPhone 7 το απλό και όχι το Plus...

 

Όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω άμα ειναι για το plus τότε μικραίνει η ψαλίδα...

 

ΌΟΟμως θα αναγκαστεί να δώσει 250+ διάφορα και σίγουρα τόσα λεφτά δεν ανταποκρίνονται στην διαφορά "ποιότητας" των δυο συσκευών! Εγώ θα τα χαρακτήριζα εφάμιλλα (άντε ένα 5% παραπάνω στο iPhone λόγο μεταπολιτικής άξιας).

 

 

 

Του απάντησα σε άλλο ποστ ότι δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να πάει στο απλό 7, αλλ αν τον τρώει να δοκιμάσει το iOS τοτε μόνο το 7 plus μπορεί να συγκριθεί με το s7.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τη γνωμη μου στον φιλο, μιας και στο θεμα του s7 edge Που ρωτησε νομιζα πως το πε για πλακα οτι θα πληρωσει για να παρει το απλο 7αρι..

Λοιπον, ολα ειναι θεμα αντικειμενικων και υποκειμενικων κριτηριων..

Τα αντικειμενικα ειναι οσα προανεφεραν τα παιδια, καλυτερη μπαταρια, καλυτερη και πιο μεγαλη οθονη, πολυ μαζεμενα μπεζελ (μην ξεχνας οτι εχεις 5,5" οθονη σε πολυ μικρο σασι), καρτα μνημης με επεκταση αλλα και ασφαλεια (πες οτι πεφτει και σπαει η οθονη, αν τα βαζεις ολα στην Sd απλα δεν σε νοιαζει να αλλαξεις οθονη για να σωσεις φωτο πχ), περισσοτερη παραμετροποιηση στο μενου με πολυ περισσοτερες λειτουργιες και τελος καλυτερη καμερα κατα τη γνωμη μου.

Γενικα μιλαμε για μια καλυτερη συσκευη σε ολα της. Τωρα στο θεμα ταχυτητα, ναι ισως κανει ενα κλασμα του κλασματος του δευτερολεπτου πιο πολυ να ξεκλειδωσει με το δαχτυλικο ή να ρολαρει στο μενου, για μενα αυτο ειναι αστειο αλλα πες οτι ειναι μειον στο s7 edge..

Για υποστηριξη και αναβαθμισεις θεωρω οτι ειναι ισαξια, μια χαρα support εχουμε.

 

Τωρα τα υποκειμενικα ειναι το οτι μπορει να σου αρεσει πιο πολυ το iphone, το οτι μπορει να θες μικρη οθονη με μεγαλα μπεζελ, το οτι μπορει να την βρισκεις με το itunes και τους περιορισμους της apple που ακομα και για την αναλυση της καμερας πρεπει να βγεις απο την καμερα, να πας στις ρυθμισεις κτλ κτλ για να την αλλαξεις..

Ολα αυτα υπαρχουν ατομα που τα βρισκουν στα θετικα. Για μενα ειναι αρνητικα. Αν τα θες αυτα, παρε iphone, αλλα παρει το plus. Το να δωσεις λεφτα για το μικρο συν το edge ειναι αμαρτια πραγματικα.

 

Θα συμφωνήσω σε όλα (γι αυτό άλλωστε πήρα το s7 edge) αλλά στο θέμα δαχτυλικο αποτύπωμα είμαι απογοητευμένος. Στο iPhone 6 της γυναίκας που (που έχω προσθέσει και το δικό μου αποτύπωμα για να την ελέγχω... χαχαχα) ανοίγει αστραπιαία. Στο s7 edge το πιάνει όποτε του καπνίσει σε σημείο να το έχω απενεργοποιώ ενός γιατί κάνω πολλά τηλέφωνα μέσα στην ημέρα κι αυτό μου έσπαγε τα νεύρα.

Όσο για την sd, είναι ένα πλεονέκτημα αλλά αν μιλάμε για μεγάλη έκδοση iPhone τότε η πλάστιγγα γέρνει στο μήλο αφού η εσωτερική μνήμη είχα Ι σαφώς ταχύτερη. Αν πιάσουμε το σενάριο που ανέφερες για το σπάσιμο οθόνης (και τότε μπορείς να το συνδέσεις με PC αλλά και πάντα υπάρχει το clound) υπάρχει και ο αυξημένος κίνδυνος της καταστροφής της sd (δεν είναι σπάνιο φαινομενο).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε όλα (γι αυτό άλλωστε πήρα το s7 edge) αλλά στο θέμα δαχτυλικο αποτύπωμα είμαι απογοητευμένος. Στο iPhone 6 της γυναίκας που (που έχω προσθέσει και το δικό μου αποτύπωμα για να την ελέγχω... χαχαχα) ανοίγει αστραπιαία. Στο s7 edge το πιάνει όποτε του καπνίσει σε σημείο να το έχω απενεργοποιώ ενός γιατί κάνω πολλά τηλέφωνα μέσα στην ημέρα κι αυτό μου έσπαγε τα νεύρα.

Όσο για την sd, είναι ένα πλεονέκτημα αλλά αν μιλάμε για μεγάλη έκδοση iPhone τότε η πλάστιγγα γέρνει στο μήλο αφού η εσωτερική μνήμη είχα Ι σαφώς ταχύτερη. Αν πιάσουμε το σενάριο που ανέφερες για το σπάσιμο οθόνης (και τότε μπορείς να το συνδέσεις με PC αλλά και πάντα υπάρχει το clound) υπάρχει και ο αυξημένος κίνδυνος της καταστροφής της sd (δεν είναι σπάνιο φαινομενο).

 

Παντως για το δαχτυλικο διαφωνω εν μερη.

Ισχυει οτι στο iphone ανοιγει λιγο πιο γρηγορα, αλλα ταχυτατο ειναι και το δακτυλικο του s7.

Απλως στο iphone πατας μια το κουμπι και ξεκλειδωνει ενω στο s7 πρπει να πατησεις μια να φωτισει η οθονη και μετα να ξαναγγιξεις με το δαχτυλο το home button για να ξεκλυδωσει.Επισης κατα την διαδικασια που περνας το αποτυπωμα σημαντικο ειναι να αλλαζεις σημεια/γωνια/κλιση στο δαχτυλο ωστε να στα πιασεις απ ολες τις γωνιες για να στο αναγνωριζει συνεχως κατα το ξεκλειδωμα και να μην σου σπαει τα νευρα.Παρα πολυ σημαντικο ρολο στην συμπεριφορα του δαχτυλικου παιζει η διαδικασια "σεταρισματος".

Συμφωνω οτι στα iphone το δαχτυλικο ειναι πιο αμμεσο αλλα σε καμια περιπτωση το δαχτυλικο του s7 δεν ειναι απογοητευτικο, επειδη ανοιγει λιγα δεκατα του δευτερολεπτου πιο αργα.

 

Περ μνημης συμφωνω, αλλα αν παρεις συσκευη με μεγαλη εσωτερικη μνημη εκτοξευεται η τιμη, ενω η προσθηκη μιας sd card εχει αστειο κοστος, οπως και να χει πλεονεχτημα ειναι η δυνατοτητα επεκτασης μνημης.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge με την nugat τουλαχιστον,εγω με σβηστη οθονη παταω το κουμπι μεσα και ξεκλειδωνει.

Οχι οτι χρησιμοποιω δακτυλικο αποτυπωμα,δεν μου χρειαζεται αλλα οταν το δοκιμασα επιανε αμεσως.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge με την nugat τουλαχιστον,εγω με σβηστη οθονη παταω το κουμπι μεσα και ξεκλειδωνει.

Οχι οτι χρησιμοποιω δακτυλικο αποτυπωμα,δεν μου χρειαζεται αλλα οταν το δοκιμασα επιανε αμεσως.

 

Δεν εχω nougat ακομη, αλλα απο αυτα που διαβασα στο νετ η ταχυτητα αποκρισης του δακτυλικου αποτυπωματος ειναι μια απο τις βελτιωσεις που φερνει στο s7 edge.Επισης γενικα διαβαζω οτι η συσκευη δινει πιο smooth αισθηση με το nougat.

Βεβαια δεν εχω προσωπικη εμπειρια καθως οπως ειπα δεν την εχω βαλει ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε όλα (γι αυτό άλλωστε πήρα το s7 edge) αλλά στο θέμα δαχτυλικο αποτύπωμα είμαι απογοητευμένος. Στο iPhone 6 της γυναίκας που (που έχω προσθέσει και το δικό μου αποτύπωμα για να την ελέγχω... χαχαχα) ανοίγει αστραπιαία. Στο s7 edge το πιάνει όποτε του καπνίσει σε σημείο να το έχω απενεργοποιώ ενός γιατί κάνω πολλά τηλέφωνα μέσα στην ημέρα κι αυτό μου έσπαγε τα νεύρα.

Όσο για την sd, είναι ένα πλεονέκτημα αλλά αν μιλάμε για μεγάλη έκδοση iPhone τότε η πλάστιγγα γέρνει στο μήλο αφού η εσωτερική μνήμη είχα Ι σαφώς ταχύτερη. Αν πιάσουμε το σενάριο που ανέφερες για το σπάσιμο οθόνης (και τότε μπορείς να το συνδέσεις με PC αλλά και πάντα υπάρχει το clound) υπάρχει και ο αυξημένος κίνδυνος της καταστροφής της sd (δεν είναι σπάνιο φαινομενο).

 

προσωπικα δεν το χρησιμοποιω το αποτυπωμα γιατι το θεωρω οτι πιο ηλιθιο υπαρχει. ΚΑθε φορα που θελω να δειξω κατι σε καποιον, και σβηνει η οθονη με ψαχνουν να βαλω δαχτυλο. Οχι δεν εχω κρατικα μυστικα και δε με νοιαζει να ειναι κλειδωμενο το κινητο, οποτε προσωπικα δεν εχω κανενα κλειδωμα. Τωρα θα μου πεις, αμα στο κλεψουν... Ε δε μου το κλεβουν, προσεχω. Οποτε για μενα ειναι κατι που δεν υφισταται σαν θεμα, αλλα σιγουρα αλλους μπορει να τους ενδιαφερει.

Τωρα για την εσωτερικη μνημη, δεν ξερω ποσο πιο γρηγορη ειναι, αλλα ξερω οτι το κινητο ειναι παρα πολυ γρηγορο, τωρα αν το Plus ειναι παλι μερικα κλασματα του κλασματος πιο γρηγορο, νομιζω οτι ειναι αναξιο λογου.

Απο την αλλη με 60 ευρω εχω βαλει 128gb pro plus καρτα μνημης και εχω αρχειο (φωτο-βιντεο) 5ετιας και αυτο το ευχαριστιεμαι πιο πολυ απο ολα καθως πολλες φορες εχει χρειαστει να δειξω κατι, πχ πως περασαμε σε μια εκδρομη καπου,πριν χρονια, στο rafting, σε μια ποδηλατοβολτα, κτλ κτλ..και δεν σκεφτομαι καν να σβησω κατι..απλα τα εχω τακτοποιημενα σε φακελους.

Οσο για το cloud, 1ον τοσα αρχεια που εχω δεν χωρανε σε κανενα cloud, 2ον καθε τοσο τα κανω ενα copy/paste στο pc και 3ον, αν σου πεσει το κινητο και σπασει δεν ειναι σιγουρο οτι θα μπορεις με καλωδιο να παρεις δεδομενα απο μεσα..Τωρα για καρτα μνημης να μου τα τιναξει, δεν μου εχει τυχει ακομα και εχω και καρτες 10ετιας.

 

Γενικα λοιπον θελω να πω οτι εχει τοσα πλεονεκτηματα το s7 edge που ακομα και το PLus για μενα μου φαινεται αστειο να το επιθυμει καποιος σε αυτη την τιμη...ποσο μαλλον οταν εχει πολυ πιο σημαντικες ελλειψεις απο ο,τι οι ελλειψεις του s7e σε σχεση με το Plus. Για το μικρο δεν το συζηταμε καν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το iOS είναι ιδιότροπο λειτουργικό, ειδικά εσυ που έχεις s7, δεν υπάρχει λόγος να πας σε iphone. Ούτε μπαταρία καλύτερη έχει, ούτε κάμερα, ούτε οθόνη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κακός συγκρίνεις με το 7 και όχι με το plus αν έλεγες το plus ναι αξίζει αλλά το μικρό ούτε καν μόνο και μόνο μπαταρία του είναι πολύ κατώτερη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει λίγο τα παραλετε αλλα όχι και έχει καλύτερη μπαταρία το s7 edge. Το iPhone 7 που έχω, παίζει να έχει ίδια αυτονομία με το s7 edge

Το iPhone 7 plus έχει ακόμα καλύτερη.

 

Στην θεωρία μην λέμε πράγματα που δεν στεκουν. Κάποιος που έχει τις συσκευές ξέρει καλύτερα.

Στο θέμα ταχυτητα; Το iPhone πάλι είναι αρκετά μπροστά.

 

Το s7 edge συμφωνώ πολύ καλη συσκευή αλλά στα σημεία πχ οθόνη, ελευθερία λογισμικού, πιο φθηνό, κάπως πιο εμφανισιμο. Μέχρι εκεί

Το 7 plus έχει καλύτερη μεταπωλητικη, πιο γρήγορο, καλύτερη υποστήριξη, πιο εύκολο σε σχέση με το χάος ρυθμίσεων και υπομενου των Samsung, καλύτερη μπαταρία, ειδικά στα παιχνίδια όλοι γνωρίζουν τις κάρτες γραφικών των iPhone που είναι χρονιά μπροστά, καλύτερο ήχο, καλύτερο βίντεο

 

Το μόνο πρόβλημα είναι το μεγάλο μέγεθος.

 

Τώρα αν ο φίλος θέλει να πάει στο μικρό 7αρι θα το πρότεινα μόνο αν έχει δει ότι το s7 edge του έρχεται μεγάλο και δυσχρηστο με το ένα χέρι.

Εγώ πήγα στο μικρό γι αυτόν τον λόγο. Θέλω μια συσκευη να μπορώ πολύ εύκολα να κάνω τα πάντα με το ένα χέρι. Είχα πιο πριν 2 φορές το 6 plus αλλά δεν άντεξα.

 

Σημείωση ότι σαν ιδανικό μέγεθος συσκευής οθόνης σαν το LG g2 δεν έχω ξανά πιάσει

 

Αυτήν την στιγμή έχω ένα s6 edge για δεύτερη συσκευή. Δυστυχώς είναι πίσω σε ταχύτητα, μπαταρία, ομαλοτητα ακόμα και από το iPhone 6. Δυστυχώς για την Samsung αυτά είναι θα σημεία που πονάει χρόνια τώρα και με το s7 δείχνει να έχει αλλάξει πολιτική προσπαθώντας να ρίξει στην αγορά κάτι πιο δουλεμενο. Χρειάζεται όμως ακόμα δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο, ξαναλέω είχα το s7 το απλό, κανένα μικρό iPhone δε το φτάνει σε μπαταρία(σε 4g ειδικά καληνύχτα)! ΝΑΙ, θα μου λείψει η κάμερα του s7 2-3 μέρες το μήνα που θέλω να βγάλω ένα τοπίο μετά το σούρουπο, ΝΑΙ θα μου λείψει η μπαταρία του s7 όταν λείψω πάνω από 8 ώρες έξω αλλά μέχρι εκεί. Ενώ υπάρχουν συσκευές με φοβερό hardware εκεί έξω, κανένα Android,Viber,Skype,Google photos ή Drive, δε μπορούν να μου αντικαταστήσουν τη σπιρτάδα και την εμπειρία χρήσης του iOS,iMessage,FaceTime,iCloud και της συνεργασίας με tablet(handoff) και συσκευές ήχου-εικόνας στο σπίτι(airplay) που τα χρησιμοποιώ καθημερινα. Δε πιστεύω ότι είναι σόφρων ,ο φίλος που ρωτά, να μεταπηδήσει σε iPhone, αν δε ξέρει τί να το κάνει πρώτα εφόσον διαθέτει ήδη android ναυαρχίδα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει λίγο τα παραλετε αλλα όχι και έχει καλύτερη μπαταρία το s7 edge. Το iPhone 7 που έχω, παίζει να έχει ίδια αυτονομία με το s7 edge

Το iPhone 7 plus έχει ακόμα καλύτερη.

 

Έχω και εγώ iPhone 7 στο σπίτι και ούτε για πλάκα δεν φτάνει το s7 edge σε μπαταρία. Αυτό είναι δεδομένο και μπορούν να το επιβεβαίωσουν όλοι. Με την ίδια χρήση όταν το iphone φτάνει 10% μπαταρία το edge είναι στο 30-40% μπαταρία. Το plus μπορεί να έχει καλύτερη μπαταρία.

Τώρα αν είναι ένα κλικ γρηγορότερο το ios δεν με συγκινεί όταν σε όλα τα υπόλοιπα χάνει κατά κράτος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει λίγο τα παραλετε αλλα όχι και έχει καλύτερη μπαταρία το s7 edge. Το iPhone 7 που έχω, παίζει να έχει ίδια αυτονομία με το s7 edge

Το iPhone 7 plus έχει ακόμα καλύτερη.

αμα εχεις Iphone 7 και λες οτι εχει καλυτερη μπαταρια απο s7 edge, τοτε ή το edge Που δοκιμασες ειχε προβλημα ή δεν τα εχεις δοκιμασει.

Απο εκει και περα και το Plus ειναι στα ιδια επιπεδα με το edge περιπου. Ειδικα σε χρηση, το εχω βαλει με φιλο κατω και βγαζαμε φωτο και browsing μαζι και επεσε και στους 2 με τον ιδιο ρυθμο η μπαταρια για 2 ωρες..

 

Τωρα αν βαριεσαι να ψαχνεις τις ρυθμισεις δεκτο, ομως το ελλειπες μενου και την μη παραμετροποιηση να τα λες και προβλημα ειναι αστειο. Εξαλλου για ολο το μενου να κατσεις να τα δεις δε θες πανω απο 1-2 ωρες..και νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τρομερο την 1η φορα που θα παρεις μια συσκευη να την ψαξεις.. Αλλα κλασσικα εμεις οι ελληνες, ποτε δε διαβαζουμε οδηγιες χρησεως, ποτε δεν ψαχνουμε, τα θελουμε ολα χωρις κοπο.

Για τη μεταπωλητικη αξια, τι να το κανει οταν θα το χρυσοπληρωσει? ΕΙπαμε day One δε συμφερει κανενα ανδροιδ αν κοιτας τη μεταπωλητικη, μετα απο 3-5 μηνες συμφερει ομως. Στα γραφικα οντως σπερνει το Iphone, αλλα αν δεν παιζεις παιχνιδια ειναι αχρειαστο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις Iphone 7 και λες οτι εχει καλυτερη μπαταρια απο s7 edge, τοτε ή το edge Που δοκιμασες ειχε προβλημα ή δεν τα εχεις δοκιμασει.

Απο εκει και περα και το Plus ειναι στα ιδια επιπεδα με το edge περιπου. Ειδικα σε χρηση, το εχω βαλει με φιλο κατω και βγαζαμε φωτο και browsing μαζι και επεσε και στους 2 με τον ιδιο ρυθμο η μπαταρια για 2 ωρες..

 

Τωρα αν βαριεσαι να ψαχνεις τις ρυθμισεις δεκτο, ομως το ελλειπες μενου και την μη παραμετροποιηση να τα λες και προβλημα ειναι αστειο. Εξαλλου για ολο το μενου να κατσεις να τα δεις δε θες πανω απο 1-2 ωρες..και νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τρομερο την 1η φορα που θα παρεις μια συσκευη να την ψαξεις.. Αλλα κλασσικα εμεις οι ελληνες, ποτε δε διαβαζουμε οδηγιες χρησεως, ποτε δεν ψαχνουμε, τα θελουμε ολα χωρις κοπο.

Για τη μεταπωλητικη αξια, τι να το κανει οταν θα το χρυσοπληρωσει? ΕΙπαμε day One δε συμφερει κανενα ανδροιδ αν κοιτας τη μεταπωλητικη, μετα απο 3-5 μηνες συμφερει ομως. Στα γραφικα οντως σπερνει το Iphone, αλλα αν δεν παιζεις παιχνιδια ειναι αχρειαστο.

 

Παιδιά δεν ειπα ότι το μικρό iPhone μπορεί να πέρασε σε αυτονομία το s7 edge

Ειπα ότι έχει πολύ καλή το 7 και είναι κοντά.

Επίσης δεν είμαι άσχετος. Έχουν περάσει από τα χέρια μου χρόνια τώρα συσκευές και συσκευές

Htc, Samsung, lg, xiaomi, iPhone, Nokia

Τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα.

 

Το iPhone προσφέρει απλότητα και ομαλότητα πως να το κάνουμε;

Δεν θέλω να πείσω κανέναν και για τίποτα απλα ειπα την άποψη μου όπως κι εσείς

Δοκιμασμένα πάντα μιλάω όχι έτσι στον αέρα.

 

Το iPhone 7 με το iPhone 6s και πιο πριν έχουν χοντρικά 30% διαφορά στην μπαταρία. Επειδή τα είχα όλα τα iPhone τα γνωρίζω από έξω και ανακατωτά γι αυτό σας λέω.

Βγάζω με το 7 δυο μέρες αυτονομία και 6+ ώρες χρήσης την στιγμή που με Τάσος προηγούμενα iPhone ήμουν 1 ημέρα αυτονομία και 4,5 ώρες χρήση

 

Το 7plus ξεπερνάει τις 7-8 ώρες που είναι παρά πολλές

Δεν λέω ότι είναι σκάρτο το edge απλα ανέφερα και κάποια καλά του iPhone

Πριν δυο μέρες έπεσε στα χέρια μου το edge. Σίγουρα είναι συσκευή με τα όλα της και οι περισσότερες διάφορες είναι android vs iOS γιατί στα υπόλοιπα είναι πάνω κάτω τα ίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν το χρησιμοποιω το αποτυπωμα γιατι το θεωρω οτι πιο ηλιθιο υπαρχει. ΚΑθε φορα που θελω να δειξω κατι σε καποιον, και σβηνει η οθονη με ψαχνουν να βαλω δαχτυλο. Οχι δεν εχω κρατικα μυστικα και δε με νοιαζει να ειναι κλειδωμενο το κινητο, οποτε προσωπικα δεν εχω κανενα κλειδωμα. Τωρα θα μου πεις, αμα στο κλεψουν... Ε δε μου το κλεβουν, προσεχω. Οποτε για μενα ειναι κατι που δεν υφισταται σαν θεμα, αλλα σιγουρα αλλους μπορει να τους ενδιαφερει.

Τωρα για την εσωτερικη μνημη, δεν ξερω ποσο πιο γρηγορη ειναι, αλλα ξερω οτι το κινητο ειναι παρα πολυ γρηγορο, τωρα αν το Plus ειναι παλι μερικα κλασματα του κλασματος πιο γρηγορο, νομιζω οτι ειναι αναξιο λογου.

Απο την αλλη με 60 ευρω εχω βαλει 128gb pro plus καρτα μνημης και εχω αρχειο (φωτο-βιντεο) 5ετιας και αυτο το ευχαριστιεμαι πιο πολυ απο ολα καθως πολλες φορες εχει χρειαστει να δειξω κατι, πχ πως περασαμε σε μια εκδρομη καπου,πριν χρονια, στο rafting, σε μια ποδηλατοβολτα, κτλ κτλ..και δεν σκεφτομαι καν να σβησω κατι..απλα τα εχω τακτοποιημενα σε φακελους.

Οσο για το cloud, 1ον τοσα αρχεια που εχω δεν χωρανε σε κανενα cloud, 2ον καθε τοσο τα κανω ενα copy/paste στο pc και 3ον, αν σου πεσει το κινητο και σπασει δεν ειναι σιγουρο οτι θα μπορεις με καλωδιο να παρεις δεδομενα απο μεσα..Τωρα για καρτα μνημης να μου τα τιναξει, δεν μου εχει τυχει ακομα και εχω και καρτες 10ετιας.

 

Γενικα λοιπον θελω να πω οτι εχει τοσα πλεονεκτηματα το s7 edge που ακομα και το PLus για μενα μου φαινεται αστειο να το επιθυμει καποιος σε αυτη την τιμη...ποσο μαλλον οταν εχει πολυ πιο σημαντικες ελλειψεις απο ο,τι οι ελλειψεις του s7e σε σχεση με το Plus. Για το μικρο δεν το συζηταμε καν..

 

Το clound το ανέφερα για την περίπτωση που σου σπάσει η συσκευή. Όσες δεν έχεις αποθηκεύσει στο PC θα έχουν σωθεί εκεί.

Επίσης αυτό με τις παλιές φωτογραφίες (το οποίο το κάνω κι εγω) γίνεται και στη μνήμη της συσκευής. Με ένα copy/paste την πρώτη ημέρα αγοράς καθάρισες. Εγώ να πω ότι θα ήθελα εκδόσεις του s7 edge με μεγαλύτερη μνήμη. Την προτιμώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω s7 edge το εδωσα να δοκιμασω iphone 7 αλλα τωρα σκεφτομαι να ξαναγυρισω, ομορφο το iphone γρηγορο ωραια η καμερα αλλα κατι δεν μου κανει, θα ηθελα να μπορω ευκολα πχ να αλλαξω καποια πραγματα στο μενου, και επισης η μεγαλυτερη οθονη που εχει το edge βολευει καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται σύγκριση. Έχεις το καλύτερο κινητό του 2016 για πιο λόγο να δώσεις χρήματα να πας σε κάτι πολύ χειρότερο που μόνο πιο δύσκολη θα σε κάνει την καθημερινότητα σου με τους ατελείωτους περιορισμούς του? Μακριά από iphone αν θες την ψυχική σου ηρεμία.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ειπα ότι το μικρό iPhone μπορεί να πέρασε σε αυτονομία το s7 edge

Ειπα ότι έχει πολύ καλή το 7 και είναι κοντά.

Επίσης δεν είμαι άσχετος. Έχουν περάσει από τα χέρια μου χρόνια τώρα συσκευές και συσκευές

Htc, Samsung, lg, xiaomi, iPhone, Nokia

Τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα.

 

Το iPhone προσφέρει απλότητα και ομαλότητα πως να το κάνουμε;

Δεν θέλω να πείσω κανέναν και για τίποτα απλα ειπα την άποψη μου όπως κι εσείς

Δοκιμασμένα πάντα μιλάω όχι έτσι στον αέρα.

 

Το iPhone 7 με το iPhone 6s και πιο πριν έχουν χοντρικά 30% διαφορά στην μπαταρία. Επειδή τα είχα όλα τα iPhone τα γνωρίζω από έξω και ανακατωτά γι αυτό σας λέω.

Βγάζω με το 7 δυο μέρες αυτονομία και 6+ ώρες χρήσης την στιγμή που με Τάσος προηγούμενα iPhone ήμουν 1 ημέρα αυτονομία και 4,5 ώρες χρήση

 

Το 7plus ξεπερνάει τις 7-8 ώρες που είναι παρά πολλές

Δεν λέω ότι είναι σκάρτο το edge απλα ανέφερα και κάποια καλά του iPhone

Πριν δυο μέρες έπεσε στα χέρια μου το edge. Σίγουρα είναι συσκευή με τα όλα της και οι περισσότερες διάφορες είναι android vs iOS γιατί στα υπόλοιπα είναι πάνω κάτω τα ίδια

 

Φιλε μου και εγω συγκρινα με το PLus και ηταν κοντα με το edge, τωρα αν εσενα το μικρο σου εβγαλε επιδοσεις edge σε μπαταρια, μαλλον το edge Που ειχες ειχε προβλημα.

ΕΠισης δεν εχω δει εναν με 7αρι να βγαζει μερα ανετα, οχι 2 που λες εσυ.

Τωρα για μενα οντως η διαφορα ειναι το λογισμικο, που το Ios εχει πολλους περιορισμους και ταυτοχρονα πολλες ελλειψεις. Σαν H/w Και τα 2 ειναι καλα γενικως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το clound το ανέφερα για την περίπτωση που σου σπάσει η συσκευή. Όσες δεν έχεις αποθηκεύσει στο PC θα έχουν σωθεί εκεί.

Επίσης αυτό με τις παλιές φωτογραφίες (το οποίο το κάνω κι εγω) γίνεται και στη μνήμη της συσκευής. Με ένα copy/paste την πρώτη ημέρα αγοράς καθάρισες. Εγώ να πω ότι θα ήθελα εκδόσεις του s7 edge με μεγαλύτερη μνήμη. Την προτιμώ.

 

Σιγουρα, απλα το ιδιο θα συμβει και με την καρτα μνημης στην περιπτωση που σπασει, ενω ταυτοχρονα χωρις να δωσεις ενα καρο λεφτα εχεις πολυ χωρο αποθηκευσης..Το να τα περασεις στην εσωτερικη εχει περιορισμο, εκτος αν παιρνεις μεγαλη εσωτερικη αλλα το αι φον ειδικα, δες ποσο κανει στην αμεσως μεγαλυτερη εκδοση...δε νομιζω οτι αξιζει καν να το συζηταμε.

Τελος τον συγχρονισμο προσωπικα δεν τον θελω γιατι 1ον τρωει δεδομενα, 2ον μπαταρια, και 3ον αν τον εχεις κλειστο για οικονομια, ειναι ανουσιος... ΠΧ αντε να εισαι εκδρομη, 2ημερο και να δουλευεις κυριως data Και να εχεις βγαλει 2 βιντεο απο 400ΜΒ πχ.. Που θα τα συγχρονισεις? Ενω στην καρτουλα εισαι κομπλε..καποτε ο συγχρονισμος βολευε αλλα τωρα τα αρχεια ειναι πολυ μεγαλα, ειδικα σε βιντεο και προσωπικα οταν ειμαι εκδρομη (γιατι τοτε τον θες κυριως), δεν θα σπαταλουσα μπαταρια και δεδομενα. Ειδικα αν εχεις το μικρο αι φον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...