Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασίλη τρομερή!! Μαγεία αυτο το δέντρο!!!

 

Ορίστε μια και από μένα με mate 10 pro Snapseed edited

 

27021441767_094340b605_c.jpgSnapseed edited by John, on Flickr

 

Mate the 10 pro be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους για τις τρομερες φωτογραφιες που για μια ακομα φορα κυκλοφορουν στο νημα!

Για να μην αδικησουμε και κανεναν φυσικα γιατι ειναι και μεγαλος οογκος των φωτογραφιων που κυκλοφορουν εδω!

Θα ειμαι λιγο εκτος-εντος topic...Για πειτε μου αν ξερει καποιος...ποιο ειναι το φτηνοτερο Huawei που σου δινει αυτα τα πανεμορφα εφε και ειδικοτερα το silky water και φυσικα να εχει αξιοπρεπη λεπτομερεια?

Εντος τοπικ τωρα, απο το L640

a><a href=b/w..untitled..BLACK_13_4_2018 21_13_47 (4) by jon jon (mobile pics), on Flickr

Φιλε εχω δει και τις υπολοιπες σου στο Flickr και πραγματικα το Α/Μ το εχεις πολυ. Ειναι εξαιρετικες δημιουργιες...Στη συγκεκριμενη νομιζω το βινιεταρισμα βεβαια δεν μου κολλαει τοσο γιατι μου χαλαει λιγο το ποσο ωραια το εχεις περιστρεψει...Θα ηθελα δηλαδη ο διαχωρισμος αναμεσα στο ασπρο και το μαυρο να μεινει απο τη γραμμη που εχεις ορισει.

 

Στο ερωτημα σου, P10 το απλο το εχει, honor 9 νομιζω και 8 επισης το εχουν, που πλεον θα το βρεις σε καλες τιμες αλλα εξαρταται απο τι θες να θυσιασεις. Νομιζω πχ τα Honor δεν εχουν OIS (Ο βασιλης ο τιμωρος ειχε οποτε μπορει να επιβεβαιωσει η να διαψευσει).

 

Μια κι απο μενα με P10+

https://farm1.staticflickr.com/905/40990740455_919c939ce3_z.jpg' alt='40990740455_919c939ce3_z.jpg'>Couple Colour by alex-mand, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω δει και τις υπολοιπες σου στο Flickr και πραγματικα το Α/Μ το εχεις πολυ. Ειναι εξαιρετικες δημιουργιες...Στη συγκεκριμενη νομιζω το βινιεταρισμα βεβαια δεν μου κολλαει τοσο γιατι μου χαλαει λιγο το ποσο ωραια το εχεις περιστρεψει...Θα ηθελα δηλαδη ο διαχωρισμος αναμεσα στο ασπρο και το μαυρο να μεινει απο τη γραμμη που εχεις ορισει.

 

Στο ερωτημα σου, P10 το απλο το εχει, honor 9 νομιζω και 8 επισης το εχουν, που πλεον θα το βρεις σε καλες τιμες αλλα εξαρταται απο τι θες να θυσιασεις. Νομιζω πχ τα Honor δεν εχουν OIS (Ο βασιλης ο τιμωρος ειχε οποτε μπορει να επιβεβαιωσει η να διαψευσει).

 

Μια κι απο μενα με P10+

40990740455_919c939ce3_z.jpgCouple Colour by alex-mand, on Flickr

 

Ευχαριστώ Αλέξη,αμοιβαίο είναι όπως γνωρίζεις!

Η συγκεκριμένη φωτογραφία δεν εχει περιστραφει,ετσι στο πλάι την τράβηξα..

Απλα την έκανα λίγο πιο συμμετρικη,ασπρόμαυρη και την βινιέτα.

Την εχω και χωρίς αλλά αυτή μου αρέσει πιο πολύ.

Ευχαριστώ για τις συσκευές που προτείνεις,το κακό είναι πως εχω κόλλημα με τα WM10

 

:rolleyes: αλλά θα δούμε...ωραια η φωτο σου όπως πάντα!

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αλέξη,αμοιβαίο είναι όπως γνωρίζεις!

Η συγκεκριμένη φωτογραφία δεν εχει περιστραφει,ετσι στο πλάι την τράβηξα..

Απλα την έκανα λίγο πιο συμμετρικη,ασπρόμαυρη και την βινιέτα.

Την εχω και χωρίς αλλά αυτή μου αρέσει πιο πολύ.

Ευχαριστώ για τις συσκευές που προτείνεις,το κακό είναι πως εχω κόλλημα με τα WM10

 

:rolleyes: αλλά θα δούμε...ωραια η φωτο σου όπως πάντα!

Το προσωπικο γουστο παντα μετραει οποτε παω πασο. Προσωπικα εμενα μου βγηκε λιγο πιο "χλωμη" απ οτι θα την ηθελα οποτε χανεται καπως το selective colour του κοκκινου που ηθελα, αλλα το "ειδα" αφου την ανεβασα. Οταν κανεις επεξεργασια πολλες φορες παρασυρεσαι.

 

Σε καταλαβαινω φιλε! Εγω ας πουμε οσο εχει μονο η Huawei το silky water δεν νομιζω οτι θα φυγω απο την εταιρεια, οποτε εχω αυτο το κολλημα. Σε ολα τα υπολοιπα μπορω να κανω εκπτωσεις και να προσαρμοστω, αλλα αυτα τα modes με εχουν κερδισει απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

Το προσωπικο γουστο παντα μετραει οποτε παω πασο. Προσωπικα εμενα μου βγηκε λιγο πιο "χλωμη" απ οτι θα την ηθελα οποτε χανεται καπως το selective colour του κοκκινου που ηθελα, αλλα το "ειδα" αφου την ανεβασα. Οταν κανεις επεξεργασια πολλες φορες παρασυρεσαι.

 

Σε καταλαβαινω φιλε! Εγω ας πουμε οσο εχει μονο η Huawei το silky water δεν νομιζω οτι θα φυγω απο την εταιρεια, οποτε εχω αυτο το κολλημα. Σε ολα τα υπολοιπα μπορω να κανω εκπτωσεις και να προσαρμοστω, αλλα αυτα τα modes με εχουν κερδισει απολυτα.

 

Είναι ένας πολύ καλός λόγος για να πας στην εταιρία αυτή!

Αλήθεια τα p8 p9 p10 τα lite δεν τα έχουν τα mode αυτά?

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη τρομερή!! Μαγεία αυτο το δέντρο!!!

 

Ορίστε μια και από μένα με mate 10 pro Snapseed edited

 

[ig]https://farm1.staticflickr.com/951/27021441767_094340b605_c.jpg[/img]Snapseed edited by John, on Flickr

 

Mate the 10 pro be with you

 

ευχαριστώ Γιάννη..πολυ όμορφη και η δική σου

 

Είναι ένας πολύ καλός λόγος για να πας στην εταιρία αυτή!

Αλήθεια τα p8 p9 p10 τα lite δεν τα έχουν τα mode αυτά?

 

ναι φίλε μου τα έχουν κανονικότατα, όπως και τα νεότερα midrange mate 10 lite και p smart

η γνώμη μου ομως ειναι να πας σε περσινή ναυαρχίδα αν θες κάτι πιο οικονομικό (honor 9 ή p10) μιας κι εχουν καλύτερους φακούς και ανάλυση απο τα προαναφερθέντα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου τα έχουν κανονικότατα, όπως και τα νεότερα midrange mate 10 lite και p smart

η γνώμη μου ομως ειναι να πας σε περσινή ναυαρχίδα αν θες κάτι πιο οικονομικό (honor 9 ή p10) μιας κι εχουν καλύτερους φακούς και ανάλυση απο τα προαναφερθέντα

 

 

ευχαριστω φιλε για τις ενδιαφερουσες πληροφοριες!!

Θα τα δω και σε κανενα μαγαζι στην πραξη

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Samsung S7 + επεξεργασια με snapseed

 

40103590540_8db24aec7d_c.jpgKAPE Beach by Vasiliki Pantazi, on Flickr

 

40103586980_0e8d5ed639_c.jpgKAPE Beach by Vasiliki Pantazi, on Flickr

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ντράφι είναι ναι!

7 λεπτά κατάβαση είναι απ' το δρόμο αρκετά βατή. Σε σχέση με πρόπερσι που είχα πρωτοπάει έχει μεγαλώσει κατά πολύ η γούρνα αλλά έχει στερέψει ο δεύτερος καταρράκτης που είχε δίπλα. Αξίζει μια εκδρομή σίγουρα αν και το νερό ήταν γύρω στους 5 βαθμούς :lol:

 

έχεις συντεταγμένες; το τσεκαρα κ εγω πριν μερικες μέρες και θέλω να παω για φωτογράφιση

 

ευχαριστω

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις εδω φωτος χωρις το flicker ;Δεν ξερω αν το χετε ακουστα αλλα το flicr το αγορασε το smugmag ενα σαιτ που πρεπει να πληρωνεις fee για να χεις τις φωτος εκει οπως το flcr βεβαια.Eτσι απο 25 μαιου αν δεν εχεις ξεγραψει τις φωτος απo flicr θα περαστουν αυτοματα στο smugmag .Και δεν ξερω αν αυτο το σαιτ θα σου ζητα να πληρωνεις συνδρομη για να ανεβαζεις και αλλες φωτος.

αυτο ενημερωτικα για οσους ασχολουντε παραπανω με αυτο το χομπι και να ξερουν τι να περιμενουv απ το flicr

ειχα 900 κατι φωτος και πηγα και τις ξεγραψα αν και δεν εχω διαγραψει το λογ μου εκει.Και δε θελω να ανεβασω και αλλη φωτος σε κεινο το σαιτ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

 

έχεις συντεταγμένες; το τσεκαρα κ εγω πριν μερικες μέρες και θέλω να παω για φωτογράφιση

 

ευχαριστω

 

Καλημέρα , είναι πολύ εύκολο υπάρχει ακριβώς η τοποθεσία στο google/maps αν ψάξεις "Καταρράκτης Βαλανάρη Ντράφι - Πεντέλη"

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις εδω φωτος χωρις το flicker ;Δεν ξερω αν το χετε ακουστα αλλα το flicr το αγορασε το smugmag ενα σαιτ που πρεπει να πληρωνεις fee για να χεις τις φωτος εκει οπως το flcr βεβαια.Eτσι απο 25 μαιου αν δεν εχεις ξεγραψει τις φωτος απo flicr θα περαστουν αυτοματα στο smugmag .Και δεν ξερω αν αυτο το σαιτ θα σου ζητα να πληρωνεις συνδρομη για να ανεβαζεις και αλλες φωτος.

αυτο ενημερωτικα για οσους ασχολουντε παραπανω με αυτο το χομπι και να ξερουν τι να περιμενουv απ το flicr

ειχα 900 κατι φωτος και πηγα και τις ξεγραψα αν και δεν εχω διαγραψει το λογ μου εκει.Και δε θελω να ανεβασω και αλλη φωτος σε κεινο το σαιτ

 

Τουλάχιστον εσύ, κατάλαβες τι έγραψες?

Γιατί δεν πιστεύω κάποιος άλλος να κατάλαβε...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , είναι πολύ εύκολο υπάρχει ακριβώς η τοποθεσία στο google/maps αν ψάξεις "Καταρράκτης Βαλανάρη Ντράφι - Πεντέλη"

 

ευχαριστώ πολύ :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Samsung S8+ και ...ώρα για φαγητό

 

http://i161.photobucket.com/albums/t212/ckouko/Net%20post/fiori.jpg

 

http://i161.photobucket.com/albums/t212/ckouko/Net%20post/fiori1.jpg

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Samsung S7 + επεξεργασια με snapseed

 

40103590540_8db24aec7d_c.jpgKAPE Beach by Vasiliki Pantazi, on Flickr

 

Τέλεια!

 

.........

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις εδω φωτος χωρις το flicker ;Δεν ξερω αν το χετε ακουστα αλλα το flicr το αγορασε το smugmag ενα σαιτ που πρεπει να πληρωνεις fee για να χεις τις φωτος εκει οπως το flcr βεβαια.Eτσι απο 25 μαιου αν δεν εχεις ξεγραψει τις φωτος απo flicr θα περαστουν αυτοματα στο smugmag .Και δεν ξερω αν αυτο το σαιτ θα σου ζητα να πληρωνεις συνδρομη για να ανεβαζεις και αλλες φωτος.

αυτο ενημερωτικα για οσους ασχολουντε παραπανω με αυτο το χομπι και να ξερουν τι να περιμενουv απ το flicr

ειχα 900 κατι φωτος και πηγα και τις ξεγραψα αν και δεν εχω διαγραψει το λογ μου εκει.Και δε θελω να ανεβασω και αλλη φωτος σε κεινο το σαιτ

 

Από όσο βλέπω δεν μπορείς να τις ανεβάζεις αν δεν έχεις κάποιο link που σημαίνει πρέπει να είναι κάπου ανεβασμένες. Μπορείς να τις βάζεις σε κάποιο dropbox/google drive και να δημιουργείς link που θα το δίνεις εδώ και έτσι θα το βλέπουν μόνο όσοι έχουν τον link αυτό. Και εγώ διέγραψα πριν κάποιες βδομάδες λογαριασμούς μου σε flickr / instagram λόγω προσωπ. δεδομένων.

Πάντως στο SmugMug δεν αναφέρεται κάτι για συνδρομή. Δεν μου φαίνεται παράξενο, σε όλα υπάρχει κέρδος ;)

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Από όσο βλέπω δεν μπορείς να τις ανεβάζεις αν δεν έχεις κάποιο link που σημαίνει πρέπει να είναι κάπου ανεβασμένες. Μπορείς να τις βάζεις σε κάποιο dropbox/google drive και να δημιουργείς link που θα το δίνεις εδώ και έτσι θα το βλέπουν μόνο όσοι έχουν τον link αυτό. Και εγώ διέγραψα πριν κάποιες βδομάδες λογαριασμούς μου σε flickr / instagram λόγω προσωπ. δεδομένων.

Πάντως στο SmugMug δεν αναφέρεται κάτι για συνδρομή. Δεν μου φαίνεται παράξενο, σε όλα υπάρχει κέρδος ;)

για ευχαριστω για την απαντηση.προφανως δεν καταλαβαν μερικοι τι ηθελα να πω.Το σαιτ αυτο smugmag για να χεις portfolio εκει πρεπει να πληρωνεις συνδρομη, σε αντιθεση με το fliqr που σου δινει δωρεαν καπια γιγα.Το θεμα ειναι πως το fliqr εκανε ανακοινωση πως αγοραστηκε απο αυτη την εταιρια και οσοι δεν θελουν οι φωτος να περαστουν αυτομαστα στο smagmag θα πρεπει να διαγραψουν τις φοτος μεχρι 25 μαιου.Δεν ηξερα ομως οτι μπορεις να ανεβαζεις ακομα δωρεσν μετα τις 25 δηλ δεν θα αλλαξει το δωρεαν

το θεμα ειναι πως το fliqr ειναι καλο για προβολη μεν. αλλα σου κλεβουν εικονες και τις χρης χωρις την αδεια σου.Με το smagmug δεν ξερω πως θα χειροτερεψει αυτη η κατασταση.Επειδη στελνω τη δουλεια μου σε στοκ σαιτς που ειδικευονται σε πωληση φωτ δεν θελω αλλο τις φωτος 900 κατι ειχα ως τωρα να τις εχει αυτο το σαιτ

Αν μπειτε σε φορουμ για στοκ φωτ θα δειτε πως πολλοι εκλεισαν το λογ στο φλικερ

τωρα αν καπιος τις ανεβαζει για προβολη και ειναι απλα χομπιστας καλα κανει.Απλα νομιζα πως μιας και πολλοι ανεβαζουν καλες φωτος εδω θα γνωρισαν για αυτη τη κινηση του site καθως και το ρισκο να βαζεις τη δουλεια σου εκει

Αυτα.Θελω να ανεβ ασω και γω φωτος εδω απο κινητο που πιστευω ειναι καλες αλλα δεν θελω φλικερ :rolleyes:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

LG G5 με mod google camera + snapseed

 

2018-05-08_12-25-44 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

https://farm1.staticflickr.com/954/41242318114_15940c9708_c.jpg' alt='41242318114_15940c9708_c.jpg'>2018-05-08_12-24-55 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ανεβ ασω και γω φωτος εδω απο κινητο που πιστευω ειναι καλες αλλα δεν θελω φλικερ :rolleyes:

 

 

Βάζε watermark.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Τετοια παραλια στο Σουνιο;;

Μπραβο φοβερη φωτο λες κι εισαι σε νησι ειναι!!

Τέλεια!

 

.........

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τετοια παραλια στο Σουνιο;;

Μπραβο φοβερη φωτο λες κι εισαι σε νησι ειναι!!

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημέρα

 

ναι ειναι αναμεσα απο Λεγραινά & Χάρακα. ψάξε στο google maps Κ.Α.Π.Ε (Κέντρο Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας)

 

ειναι πολύ ωραία.. ανοργάνωτη , υπάρχει καντίνα

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

LG G5 με mod google camera + snapseed

 

2018-05-08_12-25-44 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

[ig]https://farm1.staticflickr.com/954/41242318114_15940c9708_c.jpg' alt='41242318114_15940c9708_c.jpg'>2018-05-08_12-24-55 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

Φοβερές.. και υπέροχο το μέρος. Που βρίσκεται;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Τετοια παραλια στο Σουνιο;;

Μπραβο φοβερη φωτο λες κι εισαι σε νησι ειναι!!

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι πολύ λογικό να μοιάζουν.

 

Το Σούνιο και γενικότερα εκείνο το κομμάτι της αττικής, είναι δίπλα στις κυκλάδες οπότε μορφολογικά είναι ίδιο.

Αν περάσεις την Παλαιά Φώκαια, από το "Αυγό"/"Χάρακα" και μετά είναι λες και είσαι στην Τζια και στην Κύθνο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φοβερές.. και υπέροχο το μέρος. Που βρίσκεται;

 

καλησπερα

Παγγαιο ορος στην Καβαλα , οι συγκεκριμενες ειναι ακριβως πανω απο το χωριο Μεσοροπη

Γενικα πολυ ομορφο μερος , μολις 100χλμ απο Θεσσαλονικη

Ανεβαινοντας προς κορυφη θα βρεις μια σπηλια οπου απο μεσα αναβλυζει μια πηγη, τα νερα της οποιας δημιουργουν καταρρακτες και λιμνουνες στο μεγαλητερο μερος της διαδρομης

 

2018-05-08_08-02-48 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

https://farm1.staticflickr.com/969/41933971842_ccea992c73_c.jpg' alt='41933971842_ccea992c73_c.jpg'>2018-05-08_08-03-13 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...