Jump to content

[Επίσημο] Motorola V1050


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Θεσ/νικη - Τούμπα.

Και εγω εψαξα σε πολλα εδω αλλα μονο σε αυτο και σε ενα στο κεντρο το βρηκα.

Υπάρχει επισης και σε Γερμανο, νομιζω!

Του Γερμανού τα καλώδια δεν κάνουν. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 676
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν με τον φορτιστή αυτοκινήτου το κινητο κλεινει για να φορτισει ?

Σε μενα ετσι κανει!

Δεν ξερω γιατι? Υπάρχει λυση?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξερει κανεις κανενα αλλο προγραμμα για να διαχειριζομαστε το κινητο εκτος απο το phone mobile tools? Υπαρχει κανα καλυτερο? Εχω ακουσει για καποιο TTC ?

Τι ειναι αυτο και αν ξερει καποιος απο που να το κατεβασω?

Ευχαριστω!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν με τον φορτιστή αυτοκινήτου το κινητο κλεινει για να φορτισει ?

Σε μενα ετσι κανει!

Δεν ξερω γιατι? Υπάρχει λυση?

O original φορτιστης της Motorola δεν σβηνει το κινητο, ενω ενας που δινει η Vodafone δικιας της κατασκευης, το κλεινει. Εγω ειχα παρει της Vodafone και πηγα στο καταστημα και τον αλλαξα & πηρα τον γνήσιο.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Το εκανα ηδη!!

Για το αλλο θεμα υπαρχει καμια ενδειξη?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξερει κανεις κανενα αλλο προγραμμα για να διαχειριζομαστε το κινητο εκτος απο το phone mobile tools?

Ευχαριστω!!!

to programma pou sinithws xrisimopoiw ego einai to p2kcommander version3 pou exei epilogi gia na vlepeis ta periexomena tou kinitou H tis transflash.

Xrisimopoiontas to programma afto de xreiazetai kan na exeis transflash adapter gia na valeis paixnidia sto kinito, mporeis kai apo ekei. Fisika o adapter einai pio grigoro kai pio sigouro ergaleio alla giati na ksodefteis parapano(an eisai enas apo emas pou den perilamvanotan sto paketo).

 

Gia na doulepsei to programma prepei prota na kaneis install to Mobile Phonetools, META to PST Phone Programmer (to opoio ego de xrisimopoio pouthena alla sou fortonei tous aparaititous drivers opote panta to exo anoixto otan leitourgo to p2kcommander). meta kaneis install to p2kcommander, to p2kman i opoio allo programma.

Toulaxiston i ekdosi tou p2kman pou exo ego den doulevei apolita gia 3g kinita. Mono seem arxeia mporeis na katevaseis/anevaseis, de sou deixnei ti filelist.

 

Mobile phonetools --> apo peer2peer H google

PST PhoneProgrammer --> apo peer2peer H google

P2kman (P2kmanager) --> http://www.motomodders.net/DesktopModules/DynamicVB.Downloads/download.aspx?id=4&tabid=63

P2kCommander --> http://s5vi.cjb.net/

Link to comment
Share on other sites

Gia na doulepsei to programma prepei prota na kaneis install to Mobile Phonetools, META to PST Phone Programmer (to opoio ego de xrisimopoio pouthena alla sou fortonei tous aparaititous drivers opote panta to exo anoixto otan leitourgo to p2kcommander). meta kaneis install to p2kcommander, to p2kman i opoio allo programma.

Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις όλα αυτά τα προγράμματα για να δουλέψει το P2KCommander. Μέσα στο φάκελο του προγράμματος υπάρχει υποφάκελος με τους απαραίτητους drivers.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις όλα αυτά τα προγράμματα για να δουλέψει το P2KCommander. Μέσα στο φάκελο του προγράμματος υπάρχει υποφάκελος με τους απαραίτητους drivers.

nai to ksero! den eipa oti xreiazetai to pst gia na tous egkatastisei, alla gia na tous fortosei. Otan sindeeis to kinito arxika sto devices sto exei os modem, gia na doulepsei to p2kcommander prepei na ginoun 3alles devices pou anoikoun sto geniko sinolo me tin onomasia "motorola"... gia emena mono to PST mporei na kanei afti tin "allagi". Isos tha eprepe na ginetai aftomata kai me ta alla programmata... isos ekana kapoio lathos kata tin egkatastasi... alla afto ginetai me mena!

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα το` χώ δύο μήνες στο κουτί, θα περάσω firmware για το E1000, που μπορούμε να το βρούμε???
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο θα κυκλοφορήσει σύντομα και το V1000 που έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά, λέτε η λύση της απαλλαγής απο το Vodafone Live, να βρίσκεται εκεί????
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

ael1964 δεν είναι ανάγκη να κάνεις απανωτά ποστς...υπάρχει το κουμπάκι ''τροποποίηση''στο ποστ σου , σε περίπτωση που θες να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις κάτι..

thanks.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλι,

Δοκιμασα αυτα τα προγραμματα που μου ειπατε.. αλλα κανενα δεν μπορει να αποθηκευσει τα sms απο το τηλεφωνο στον Η/Υ, αν εχω καταλαβει καλα..

Ξερει καποιος καποιο προγραμμα γιαυτον τον λογο?

Ευχαριστω!!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλι,

Δοκιμασα αυτα τα προγραμματα που μου ειπατε.. αλλα κανενα δεν μπορει να αποθηκευσει τα sms απο το τηλεφωνο στον Η/Υ, αν εχω καταλαβει καλα..

Ξερει καποιος καποιο προγραμμα γιαυτον τον λογο?

Ευχαριστω!!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=921469#post921469

Post #1690

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το δοκιμασω!

Τωρα ξερει καποιος πως να λυσουμε το προβλημα με την μπαταρια?

Διαρκει πολυ λιγο και ειναι λιγακι σπαστικο.. στην αρχη νομιζα οτι δεν θα με πειραζε ... αλλα τωρα μου τη δινει λιγακι..!!

Υπαρχει ποιο μεγαλη μπαταρια η κατι που να βοηθησει?

Ευχαριστω!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σημέρα το USB μαζί με το cd.

 

To εγκατέστησα (νομίζω)... και έκανα αναβάθμιση για να αναγνωρίσει το κινητό.

 

'Ενα προβλημα είναι ότι το κινητό σβήνει όταν το συνδέσω, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι δε μπορεί να το αναγνωρίσει το 'Handset Manager' και δε μπορώ να πατήσω τις επιλογές στο setup του modem! :mad:

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?

Αν έχω κάνει κάποιο λάθος στην εγκατάσταση του λογισμικού του V1050, πως μπορώ να κάνω επανεγκατάσταση? :worry:

 

Thanks....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsintsIgnis εγω δεν εχω παρατηρησει καποιο τετοιο προβλημα...

Τωρα δοκιμασε να εγκαταστησεις ξανα το προγραμμα (μαλλον για mobile phone tools θα λες) και δες ξανα...

Εκτος αν υπαρχει αλλος εδω μεσα που να ξερει κατι γιαυτο..

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το δοκιμασω!

Τωρα ξερει καποιος πως να λυσουμε το προβλημα με την μπαταρια?

Διαρκει πολυ λιγο και ειναι λιγακι σπαστικο.. στην αρχη νομιζα οτι δεν θα με πειραζε ... αλλα τωρα μου τη δινει λιγακι..!!

Υπαρχει ποιο μεγαλη μπαταρια η κατι που να βοηθησει?

Ευχαριστω!

 

πανω σε αυτο καποιος.......??????????

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος απο κινητά θα ήθελα την βοήθεια σας :) :) .Αυτές τις μέρες σκοπεύω να αγοράσω ενα κινητό.Στην αρχή μόλις είδα τα χαρακτηριστικά και την τιμή του v1050 ενθουσιαστικα.Σήμερα όμως διάβασα το forum σας και πρέπει να πω ότι έπεσα απο τα σύννεφα :wacko: :wacko: :cry: .Η αλήθεια είναι ότι άλλες ιστο΄σελίδες γράφουν για blue άλλες όχι.Απ'ότι κατάλαβα απο το forum σας μάλλον δεν υπάρχει blue.Απ'ότι διάβασα το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει πολλά πράγματα που εννοούνται σε άλλες περιπτώσεις΄.Είδα ότι αρκαιτοί απο εσάς είχατε μικροπροβλήματα μόλις το πήρατε.

Μπορεί κάποιος να μου πει έαν διαφέρει πολύ στην χρήση του απο τα nokia και τα sharp??Είναι αρκετά δύσκολο στην χρήση του;Πως λέγετε η κάρτα μνήμης που πέρνει αυτό το κινητό και πόσο κάνει περίπου μία στα 128 MB;

Επίσης διάβασα κάτι για tv.Μπορεί αυτό το κινητό να παίζει tv και πόσο πάει το μαλλί?Και τι είναι το flex??

Γενικά παιδιά μήπως ξέρετε κανένα κινητό που να έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτό (οπωσδήποτε εξωτερική μνήμη)αλλά και με bluetooth σε τιμή μέχρι και 320 euro,ανεξαρτήτος μάρκας.

Πραγματικά παιδιά πείτε μου αξίζει ή έχει πολλά ελατώματα στις λεπτομέριες του;;;

Πάρα πολλές ερωτήσεις το ξέρω!!Αλλά δεν ξέρω και πολλά πράγματα για κινητά. :( :w00t: :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

2 φορές (απο τις 50) κατάφερε να συνδεθεί χωρίς να σβήσει και λειτουργούσε κανονικά χωρίς να βάλω την ταινία. :D

 

Αν βάλω όμως την ταινία ,για να μη σβήνει, δεν μου αναγνωρίζει ο υπολογιστής το USB. :(

 

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να μη σβήνει το τηλέφωνο εκτός απο την ταινία που βάζω? :worry:

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

re paidia pos borw na balw paixnidia sto kinito?

bazw thn karta mnimis se card reader alla den brisko mesa k java!

prospatho na dimioyrghso fakelo me ayto to onoma k moy leei oti idi yparxei alla den fainetai poythena.

exw san epilogi na emfanizintai oi krifoi fakeloi!!!

ti prepei na kanw gia na balw paixnidia???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΜΟΤΟ V 1050

 

ΑΠΟ Ότι ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ

ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΓΝΩΣΗΣ .ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ

ΣΕ ΔΥΟ ΑΠΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΗΣ.

1] ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ(Φώτο βίντεο μουσική)ΑΠΟ ΤΗΝ

ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ

2)ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΚΗΡΙΑ ΟΘΟΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

 

ΚΑΙ ΟΧΙ Αυτό ΠΟΥ ΓΡΑΦΗ(vodafone gr 120.00 μονάδες)

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ(Φώτο βίντεο μουσική)ΑΠΟ ΤΗΝ

ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ

Ο πρώτος τρόπος είναι να επιλέξεις το αρχείο που θες, πήγαινε στο μενού επιλογών (επάνω μεσαίο κουμπί) και επέλεξε copy ή move και μετά "Copy file(s) to: Phone".

Ο δεύτερος είναι να επιλέξεις και να αντιγράψεις επιλεγμένα ή και όλα τα αρχεία μαζί. Για να το κάνεις αυτό καθώς είσαι πχ. στις φωτογραφίες πήγαινε στο μενού επιλογών και επέλεξε το Mark (και μετά τα αρχεία που θέλεις ένα-ένα) ή το Mark All. Ξαναπήγαινε στο μενού επιλογών και αυτή τη φορά επέλεξε Copy Marked Files (ή move ανάλογα τί θέλεις να κάνεις).

 

Υ.Γ. sorry, αλλά δεν έχω ελληνικά στο κινητό οπότε γράφω τις επιλογές όπως είναι στα αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

φίλτατε zetas δεν είναι ανάγκη να παρακαλάς τον κόσμο και να κάνεις νέα ποστς λέγοντας να σου απαντήσουν....κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να το κάνει και μάλιστα όταν το θες εσύ...έγκειται καθαρά στην καλή διάθεση, την γνώση και την όρεξη των μελών...please λοιπόν μην αναλώνεσαι στο να ποστάρεις συνεχώς για βοήθεια...

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

O original φορτιστης της Motorola δεν σβηνει το κινητο, ενω ενας που δινει η Vodafone δικιας της κατασκευης, το κλεινει. Εγω ειχα παρει της Vodafone και πηγα στο καταστημα και τον αλλαξα & πηρα τον γνήσιο.

Φίλε

αυτος ο γνησιος που εχεις ειναι ο vc600 οπως γραφει και το site της motorola εδω στην ελλαδα ή καποιος αλλος?

Φορτιζει το κινητο χωρις να το κλεινει υποθετω?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...