Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαρπ. Σε τοτσιμπα εχω δει. Γενικα δε βαζουν πλεον. Ακριβο το πλαστικο...:p

 

Γμτ...Και θα βασανίζουν εμένα δλδ..Να υποθέσω drivers online ε?!?

 

Fab ευχαριστώ

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φυσικά και όχι. απλά σου έχει ένα πρόγραμμα και φτιάχνεις αμέσως (στο πρώτο boot) recovery discs με δικά σου δισκάκια.

 

ΑΜΕΣΩΣ όμως. αν φορτώσεις το πισί σου με δεδομένα και παραμετροποιήσεις ΔΕΝ θα είναι όπως day zero.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

epeidh egw den eftia3a recovery disk kai twra to laptop mou xreiazetai format pws 8a to kanw?

Nomizw pws epiase kapoion io o ypologisths mou, o opoios kleinei synexeia ton windows explorer kai den mporw na tre3w to task manager, den mou to emfanizei stis epiloges otan patw control-alt-delete.. Voh8eia

 

PS: to leitourgiko einai windows vista

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και όχι. απλά σου έχει ένα πρόγραμμα και φτιάχνεις αμέσως (στο πρώτο boot) recovery discs με δικά σου δισκάκια.

 

ΑΜΕΣΩΣ όμως. αν φορτώσεις το πισί σου με δεδομένα και παραμετροποιήσεις ΔΕΝ θα είναι όπως day zero.

 

Εχουν περάσει αρκετά laptops από τα χέρια μου (είτε δικά μου είτε φίλων μου) για ρυθμίσεις και διάφορα άλλα και το ξέρω το συστηματάκι...Και ναι τα έφτιαξα...3 στον αριθμό..Απλά βαριέμαι αυτήν την διαδικασία και για αυτό απόρησα πως και δεν είχαν cds ούτε με τους drivers..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

epeidh egw den eftia3a recovery disk kai twra to laptop mou xreiazetai format pws 8a to kanw?

Nomizw pws epiase kapoion io o ypologisths mou, o opoios kleinei synexeia ton windows explorer kai den mporw na tre3w to task manager, den mou to emfanizei stis epiloges otan patw control-alt-delete.. Voh8eia

 

PS: to leitourgiko einai windows vista

τα ήθελες και τα έπαθες.

 

το αν θες να κάμεις format πρέπει να βρεις όλους τους οδηγούς από το νετ (τους σωστούς πάντα) και το dvd της σωστής έκδοσης vista.

 

να τα βάλεις με τον κωδικό που έχεις και να βάλεις με τη σωστή σειρά τους οδηγούς (έχουμε πει πια είναι αυτή).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Γμτ...Και θα βασανίζουν εμένα δλδ..Να υποθέσω drivers online ε?!?

 

Fab ευχαριστώ

 

:)

 

Βασικα το ρικοβερι που σου εκανε πρεπει να ειναι μουφε, οχι το στανταρ βιστα dvd.

Anyway θα την κανει τη δουλεια αν χρειαστει.

 

Κοιτα στο C:\ μηπως εχει ενα φακελο drivers. :)

Διαφορετικα στο totsimba site.

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Βασικα το ρικοβερι που σου εκανε πρεπει να ειναι μουφε, οχι το στανταρ βιστα dvd.

Anyway θα την κανει τη δουλεια αν χρειαστει.

 

Κοιτα στο C:\ μηπως εχει ενα φακελο drivers. :)

Διαφορετικα στο totsimba site.

 

Μουφέ είναι σίγουρα..Σιγά μην δίνανε με αυτό τον τρόπο τα vista...Έφαγα όλο το laptop αλλά δεν βρήκα πουθενα φακελάκι με drivers..Θα τους βρω online να τους κατεβάσω να τους έχω πρόχειρους...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Afth th sigmh antimetwpizw ena mikro provlhmataki (enas ios katestrepse ton ypologisth mou:mad: kai xreiazetai amesws format). Mporeis se parakalw na mou peis pou mporw na vrw dvd twn vista gia na ton kanw format? Den yparxoun sth selida ths microsoft na ta katevasw kai sth synexeia na xrhsimopoihsw ton serial number mou? epishs, poia einai h seira me thn opoia prepei na egkatasthsw tous drivers? 8a epsaxna sto thread na to vrw alla einai dyskolo afou postarw apo to kinhto. An mporouses na mou ta grapseis se ena post 8a sou hmoun evgnwmwn..

 

Ypologisth gia thn aderfh mou den phra akomh, mallon ena apo tous 2 pou anefera 8a parw, ton toshiba l300 (ama ton vrw sth 8essalonikh) h ton fujitsu 2636..

O dikos mou (aftos pou axrhstepsa) einai o packard bell sb86..

 

kai kati allo, to recovery disk einai 3exwristo gia ka8e ypologisth (h einai to idio gia tous ypologistes pou einai to idio montelo?) ? Vasika afto pou 8elw na ma8w einai an mporw na parw apo to katasthma pou agorasa ton ypologisth ena recovery disk gia afto to montelo kai na to xrhsimopoihsw sto diko mou..

 

PS: Den mporousa na pathsw to "tropopoihsh" gi'afto ksanapostara

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει εδς και 1+ μηνα ενα acer gemsone 6920 και τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι σε καποιες φασεις το ηχειο αν ειμαι σιγουρος "τριζει" ακομα και σε χαμηλη ενταση.To περιεργο ειναι οτι δεν γινεται παντα...Δηλαδη βλεποντας ταινια ή ακουγοντας μουσικη δεν γινεται. Τοχω παρατηρησει αν συνομιλω μεσο internet ή σε καποιους ηχους του warcraft πχ. Ειναι λγο εκνευριστικο μερικες φορες. Ξερετε αν πρεπει να το παω για service?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ίδιο δεν είναι για ακριβώς τους ίδιους υπολογιστές? Ίδιο hardware και software = Ίδιο recovery έτσι?

 

Ελπίζω να είναι έτσι, γιατι δεν το βλέπω να βρίσκω άλλη λύση.. Δεν έπρεπε όμως να υπάρχουν και στη σελίδα της packardbell τα αρχεία που πρέπει να έχει το recovery disk?

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Ποστάρω από τον σαν καινούριο υπολογιστή μου. Το μόνο που χρειαζόταν τελικά ήταν το παρατεταμενο πάτημα του f11 την ώρα που ξεκινούσε.. Υπήρχε κρυμμένο partition στο δίσκο με όλα τα files του recovery disk. Το laptop ξαναγινε πύραυλος! Ευχαριστώ όσους προσπάθησαν να με βοηθήσουν
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:D

Φιλος μου θελει να αγορασει ενα mini laptop.εχει βρει στην αγορα 4-5 επιλογες και η πιο συμφερουσα ειναι του multirama.(laptop multirama)

τωρα σε αυτα τα χρηματα (400 ευρο) μπορει καποιος να προτινει τιποτα αλλο.

επισης μου ειπε και για ενα MSI αλλα δεν βρισκω link να το :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για μένα το eeepc901 είναι ίσως το πιο τίμιο στην τιμή του.

Με 12gb σκληρο δισκο νομιζω οτι το απορριπτεις :cool:

 

Το μουλτιραμα ειναι ανωτερο!!

Κατασκευαστής  MULTIRAMA NB 

Εγγύηση (Έτη)  3 

Τεχνολογία Επεξεργαστή  Intel Atom Processor 

Μοντέλο Επεξεργαστή  Intel Atom 1.6 GHz 

Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή  1,6GHz , FSB 533MHz , cache memory 512K , 0,65nm 

Οθόνη  10, 2 " wide , Ανάλυση 1024 x 600 

Μνήμη  DDR2 1024MB 

Σκληρός Δίσκος  160GB SATA 

Κάρτα Γραφικών  Intel 945GSE 

Μαγνητικό Μέσο  3-in-1 card reader (SD/MMC/MS) 

Οπτικά Μέσα  - 

Modem  - 

Κάρτα Δικτύου  10/100 Mbps 

Κάρτα Ήχου  ALC 888s 

Ειδικές Υποδοχές  Bluetooth , WiFi 3945 

Θύρες Σύνδεσης  3xUSB v2.0 

Θύρες Εισόδου   

Θύρες Εξόδου  1x15pin CRT 

Λειτουργικό   

Μπαταρία  3 Cells (Li-On) 

Βάρος (Kgr)  Microsoft Windows XP Home Ελληνικά 

Διαστάσεις  260mm(W) x 180mm(D)x 31,5mm(H) 

 

και σε τιμη 399 ευρο.δηλαδη δεν αξιζει να το παρεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:D

Φιλος μου θελει να αγορασει ενα mini laptop.εχει βρει στην αγορα 4-5 επιλογες και η πιο συμφερουσα ειναι του multirama.(laptop multirama)

τωρα σε αυτα τα χρηματα (400 ευρο) μπορει καποιος να προτινει τιποτα αλλο.

επισης μου ειπε και για ενα MSI αλλα δεν βρισκω link να το :blink:

 

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=271859 ;)

 

Σε συνεργασία MSI με Multirama, τα Multirama κατασκεύασαν ένα πιστό και ακριβές αντίγραφο του MSI Wind! Ακριβός ίδιο σχεδιασμός χωρίς καμία διαφορά. Στο

κάλλυμα βέβαια έχει το σήμα από το Multirama αλλά απουσιάζει τελείως το σήμα της εταιρείας που έχει το MSI στο πάνω αριστερό μέρο στην εσωτερική μεριά.

Η ουσιαστική διαφορά των δύο μοντέλων, είναι ότι το Multirama-HT Xpress Netbook έχει 3 χρόνια εγγύηση και έχει 160άρι σκληρό άντι 80άρι που φέρει το MSI.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα κάποιος να μου προτείνει το καλύτερο (ανεξαρτήτως τιμής) convertible Tablet PC που μπορώ να αγοράσω αυτή τη στιγμή στις 12 ή το πολύ στις 14 ίντσες.

Περισσότερο με ενδιαφέρει η ταχύτητα(επιδόσεις) αν και δεν με απασχολούν ιδιαίτερα τα γραφικά καθώς δεν παίζω παιχνίδια, θα ήθελα ωστόσο να τρέχει άνετα το Vista Aero.

Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το αρθρο αυτο.οντως οπως προκυπτει ειναι πολυ καλη προσφορα.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hands on Asus 1000H σήμερα σε ιταλικό κατάστημα Fnac. Διαθέσιμο κομμάτι ένα λευκό ενώ δίπλα του ένα μαύρο 904HD.

 

Πρώτο και κυριότερο τεστ το πληκτρολόγιό του: ΠΟΛΥ άνετο, δε δυσκολεύτηκα καθόλου να συντάξω κείμενο στο εγκατεστημένο Star Office, με δεδομένο ότι έχω μάλλον μεγάλα δάχτυλα. Κανένας τζόγος, καλή διαδρομή πλήκτρων, μέτριος ο ήχος που κάνουν όταν πατιούνται. Καλές εντυπώσεις μου άφησε και η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείται (ναι, καλά διαβάσατε, μοιάζει, αν δεν είναι η ίδια, με αυτή του netbook της HP), τουλάχιστον στο ιταλικό μοντέλο (δεν ξέρω αν είναι η ίδια και στο ελληνικό) ενώ είναι εύκολα αναγνώσιμη τόσο στην άσπρη όσο και στη μαύρη έκδοση, πράγμα που θα βολέψει άτομα που δεν ξέρουν τυφλό σύστημα γραφής. Το γεγονός οτι το δεξί Shift βρίσκεται δεξιά από το πλήκτρο με το επάνω βέλος προσωπικά δε με απασχολεί καθόλου μιας και δε χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το εν λόγω πλήκτρο. Άλλους πάντως ίσως να μην τους βολέψει, κυρίως όσους γράφουν με τυφλό.

 

Το touchpad, αν και με Elantech drivers που δεν ακούγονται τα καλύτερα γι' αυτούς, είναι απλά ερωτεύσιμο: λειτουργίες όπως το σκρολάρισμα πάνω-κάτω και η μεγένθυση-σμίκρυνση φωτογραφιών που απαιτούν χρήση και με τα δύο δάχτυλα γίνονται πανεύκολα, με εξαίρεση ίσως την περιστροφή δεξιά μιας φωτογραφίας λόγω του ότι τα δάχτυλα του δεξιού χεριού περιστρέφονται πολύ πιο εύκολα από δεξιά προς τα αριστερά. Ανάλογο πρόβλημα μπορεί να αντιμετωπίσουν οι αριστερόχειρες κατά την περιστροφή αριστερά. Το μέγεθός του είναι πολύ καλό και η επιφάνειά του ματ, πράγμα που με χαροποίησε ιδιαίτερα (όποιος έχει δουλέψει έστω και για λίγο στο σπαστικό γυαλιστερό touchpad των Pavilion καταλαβαίνει τι εννοώ). Δυστυχώς τα πλήκτρα του touchpad είναι πολύ σκληρά και δύσκολα στο πάτημα. Ίσως καλόμαθα βέβαια από αυτά του HP Compaq που είναι από καουτσούκ και πατιούνται με ευκολία και διαδρομή ανάλογη με αυτών του πληκτρολογίου.

 

Το σχήμα του πλησιάζει πολύ αυτό των κανονικών φορητών, αφήνει μια αίσθηση πολυτέλειας, είναι elegant, πώς να το κάνουμε. To μέταλλο γύρω από το touchpad, το κάτω μέρος που είναι σχεδιασμένο να δέχεται την μπαταρία 6 κελιών (παρατηρήστε το Wind με τη μεγαλη μπαταρία: τα πίσω ποδαράκια δεν πατάνε κάτω και η μπαταρία έχει δύο πολύ μικρότερα ποδαράκια για να στηρίζεται) η webcam που δεν είναι απλά μια τρύπα με το φακό μέσα όπως στο Wind, είναι λεπτομέρειες που το κάνουν πιο όμορφο και πιο ολοκληρωμένο σα σχέδιο.

 

Η οθόνη του είναι πολύ φωτεινή και θεωρώ ότι σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού μπορείς να δουλέψεις άνετα και ακούραστα ακόμα και με τη φωτεινότητα ρυθμισμένη στη μέση. Τα εικονίδια στο desktop μου φάνηκαν λίγο μεγάλα αλλά αυτό μάλλον είναι επειδή έχω συνηθίσει σε ανάλυση 1920x1200 σε 17άρα οθόνη. Κρίμα που το εκθεσιακό μοντέλο δεν ήταν συνδεδεμένο στο ίντερνετ ώστε να διαπιστώσω πώς φαίνονται οι ιστοσελίδες.

 

Η webcam του (την ενεργοποίησα και έβλεπα την αφεντομουτσουνάρα μου σα χαζό) είναι ικανοποιητική και δε θα απογοητεύσει σε online συνομιλίες. Άλλωστε αυτός είναι ο σκοπός της και τίποτε περισσότερο.

 

Ένα πολύ σημαντικό πλεονέκτημα είναι ότι το 1000Η δε ζεσταίνεται ΚΑΘΟΛΟΥ. Το έπιασα παντού (με εξαίρεση την μπαταρία όπου δεν ήταν κουμπωμένη στο φορητό) και έμεινα έκπληκτος με το πόσο κρύο είναι. Πραγματικά ο Intel Atom κάνει δουλειά και δε ζεσταίνεται. Το 904HD δίπλα, το οποίο φοράει Intel Celeron και έβραζε από κάτω.

 

Μιας και ανέφερα το 904HD να πω απλά πως είναι η πετσοκομμένη έκδοση του 1000Η, με 9άρα οθόνη σε 10άρι σασί, Intel Celeron, χωρίς Wireless /n (μόνο b/g), χωρίς πιστοποίηση Dolby για τα ηχεία, με webcam 0.3MPixel (αντί 1.3 του 1000Η) και μπαταρία 4 κελιών (αντί 6 του 1000Η). Είναι ο άμεσος ανταγωνιστής του MSI Wind U90, το οποίο έχει πάλι 9άρα οθόνη στο σασί του U100,webcam VGA και μπαταρία 3 κελιών αλλά φοράει τον Intel Atom.

 

Έχοντας δίπλα μου λοιπόν το 904HD ήμουν σε θέση να διαπιστώσω κατά πόσον φαίνονται οι δαχτυλιές στο μαύρο χρώμα. Με μια λέξη: απογοητεύτηκα. Οι δαχτυλιές ξεχωρίζουν και μάλιστα φωνάζουν από μακριά. Το ότι στη συσκευασία υπάρχει πανάκι καθαρισμού μπορεί να φαίνεται παρήγορο αλλά είναι μάλλον ειρωνικό: τι πιστεύουν οι ιθύνοντες της Asus, ότι θα βγάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι το πανάκι να καθαρίζουμε; Πάντως στο άσπρο οι δαχτυλιές δε φαίνονται σχεδόν καθόλου, ενώ ως χρώμα περίμενα να δείχνει φτηνό αλλά κάτι τέτοιο δε συμβαίνει. Ανησυχία έχω όμως για τη βρωμιά που θα περνάει από τις χαραμάδες ανάμεσα από τα πλήκτρα και θα φαίνεται άσχημα στο -επίσης άσπρο- κάτω μέρος του keyboard.

 

Μιας και μίλησα για τη συσκευασία, να προσθέσω ότι ΔΕΝ περιλαμβάνεται τσάντα μεταφοράς -update: περιλαμβάνεται θήκη μεταφοράς τελικά- όπως στο Wind και speaking of Wind, κάποια online καταστήματα στην Ιταλία το διαθέτουν ΧΩΡΙΣ το τσαντάκι μεταφοράς τη θήκη μεταφοράς, το οποίο πουλάνε χωριστά στα 20 ευρώ. ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, αν μη τι άλλο.

 

Ένα ακόμα πράγμα που με απογοήτευσε, όσο κι αν φαίνεται ασήμαντο, είναι η έλλειψη υποδοχής καρτών MS (δέχεται μόνο SD και MMC), καθώς η φωτογραφική μου είναι Sony και θα ήθελα να μπορώ να περνάω τις φωτογραφίες μου κατευθείαν από την κάρτα χωρίς τη μεσολάβηση καλωδίου (το οποίο ούτως ή άλλως δε χρησιμοποίησα ποτέ και είναι κάπου καταχωνιασμένο σε κάποιο συρτάρι στο σπίτι στην Αθήνα - τρέχα γύρευε δηλαδή). Tο πρόβλημα λύνεται με τη χρήση αντάπτορα MS σε usb (μια καλή πρόταση είναι ο Sandisk MobileMate MS στα 14 ευρώ από το Mediaworld).

 

Αξίζει μια αναφορά στο μετασχηματιστή του, ο οποίος είναι λιλιπούτειος για φορητό, έχοντας μέγεθος όσο αυτός του σκληρού μου δίσκου (ένας LaCie Porsche) αλλά και ελαφρύς.

 

Τέλος, η τιμή του: στα 449 στη Fnac, γύρω στα 430 σε γνωστά online ιταλικά καταστήματα και μόλις 392 ευρώ σε ένα online shop σε περιοχή κοντά στο Milano με δυνατότητα παραλαβής από το κατάστημα.

 

Εν κατακλείδι: Προτείνεται ανεπιφύλακτα για δεύτερο μηχάνημα που μπορεί να κάνει βασικές, και κάτι παραπάνω, εργασίες. Θα το πάρω κι εγώ σε άσπρο, σιχτιρίζοντας που το μαύρο αφήνει τόσες πολλές δαχτυλιές.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΟΣ!!!!!!!

Περιμενω να το φερουν στο pda4u sta 545 Ε.

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πέτρο, θεωρώ μεγάλη κοροϊδία την προσφορά του pda4u στα 545 ευρώ με 80άρη σκληρό δίσκο. Θα μπορούσες ίσως να περιμένεις να το φέρει το play247 με 447 ευρώ και 160GB δίσκο. Μιλάμε για 100 ευρώ διαφορά από τη φτηνότερη τιμή στο skroutz.gr και για 154 ευρώ διαφορά από τη φτηνότερη τιμή στο ciao.it!
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου ενα σχετικα παλιο tablet αλλα μου αρεσε .μπορω να βρω το φιλμ της touch screen ?το μοντελο ειναι stylistic LT c-500
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!:)Είμαι πλέον εδώ και ένα μήνα σχεδόν κάτοχος ενός Acer 5920G .Το ερώτημά μου είναι πώς δημιουργούμε recovery cd/dvd για τον Acer καθώς στην συσκευασία του δεν εμπεριείχε recovery dvd ούτε dvd με drivers.Ευχαριστώ!:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε επρεπε ηδη να το εχεις κανει απο οταν τον πηρες διοτι τωρα τα windows δεν ειναι θα σου ειναι κ τοσο καθαρα. σε ενα sony vaio που εκανα backup ειχε βιβλιαρακι με αναλυτικες οδηγιες μεσα. μηπως εχει κ ο δικος σου?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...