Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dogas (27 Οκτ. 2004 , 14:53)

 

χωρίς να έχω κοιτάξει κανένα από τα δύο θα έλεγα Vaio... έτσι από την εμπειρία μου και μόνο!για περισσότερα διάβασε όλο το thread και πολλά από αυτά που έχεις στο μυαλό σου θα βρούν απάντηση... :X

 

Το εχω διαβασει ολο..Αλλα απο acer και toshiba δεν βλεπω κανενα οπως το θελω.....Οσο αναφορα το Vαio ειναι πολυ ακριβο και δεν εχει οσα εχει το ΗΡ!Το HP κοιταξτε το εδω και πεστε μου αν ειναι καλο και αναβαθμισιμο :o ....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος loverman13 (27 Οκτ. 2004 , 15:38)

 

Το εχω διαβασει ολο..Αλλα απο acer και toshiba δεν βλεπω κανενα οπως το θελω.....Οσο αναφορα το Vαio ειναι πολυ ακριβο και δεν εχει οσα εχει το ΗΡ!Το HP κοιταξτε το εδω και πεστε μου αν ειναι καλο και αναβαθμισιμο :o ....

 

 

ναι ok είναι ένα καλό και δυνατό μηχάνημα αλλά πρέπει να σκεφτείς και αν είναι αυτές οι ανάγκες σου! Δες πάντως και εδώ έχει σίγουρα επέκταση ram σε 2 giga

'70s
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dogas (27 Οκτ. 2004 , 15:48)

 

ναι ok είναι ένα καλό και δυνατό μηχάνημα αλλά πρέπει να σκεφτείς και αν είναι αυτές οι ανάγκες σου! Δες πάντως και εδώ έχει σίγουρα επέκταση ram σε 2 giga

 

Moνο ram????Απο σκληρο,επεξεργαστη κτλ δεν γινετε?????Ξερεις τι θελω ακριβως φιλε μου??????Θελω ενα το οποιο να μην μου μεινει μετα απο 2 χρονια και να το κοιταω, αλλα να μπορω να το `δυναμωνω`συνεχεια με καινουργια και πιο γρηγορα hardware!!!!!!!!! ;) γινετε??? :o
Link to comment
Share on other sites

κοίτα αυτό γενικά δεν είναι ΑΚΟΜΗ στη φιλοσοφία των φορητών.... τώρα άν θες την Παρασκευή μπορώ να σου στείλω pm αυτά που θα μάθω.
'70s
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dogas (27 Οκτ. 2004 , 16:03)

 

κοίτα αυτό γενικά δεν είναι ΑΚΟΜΗ στη φιλοσοφία των φορητών.... τώρα άν θες την Παρασκευή μπορώ να σου στείλω pm αυτά που θα μάθω.

 

Θα σου ημουν ευγνωμων φιλε μου :o ...Αν μπορεις δες και για καλυτερους αλλα στα ιδια λεφτα... ;) Σε ευχαριστω πολυ....Περιμενω ΡΜ.... :)
Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι αλλο...Μερικοι μου λενε να μην παρω φορητο αλλα desktop(δεν ξερω πως να τον πω,τελος παντων τον κανονικο!)τι με συμβουλευετε οτι κανει ο ενας το κανει και αλλος????Υπαρχει περιπτωση σε καμια διετια να μπορουμε να τους αναβαθμιζουμε επεξεργαστες κτλ??????????
Link to comment
Share on other sites

ολα αναβαθμιζονται εκτος απο την καρτα γραφικων οπου βεβαια μεσα στον νοεμβρη βγαινουν λαπτοπ με αναβαθμισημη καρτα γραφικων.ριξε μια ματια εδωhttp://www.clevo.com.tw/products/D870P.asp
Link to comment
Share on other sites

den gnwrizw an se mia dietia tha anavathmizontai kai oi epeksergastes alla to vlepw diskolo afou i katastasi einai stasimi edw kai xronia..Lave ipopsi oti se merikes peripwtseis allagi epeksergasti smainei allagi mitriki pou ston forito einai praktika adinato! Ta pragmata einai apla.An to pc to thes gia internet kai douleies grafeiou enas foritos tha mporesei na zisei gia polla polla xronia. An omws thes na paizeis paixnidia kai na kaneis alles apaititikes ergasies tote ksexase to ;) Kai epipleon ap'oti vlepw eisai mikros ara den pigaineis se sxoli -opou exei kapoio noima na perneis ton forito mazi sou- ara den sou einai kai aparaititos...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος themob (28 Οκτ. 2004 , 20:05)

 

ολα αναβαθμιζονται εκτος απο την καρτα γραφικων οπου βεβαια μεσα στον νοεμβρη βγαινουν λαπτοπ με αναβαθμισημη καρτα γραφικων.ριξε μια ματια εδωhttp://www.clevo.com.tw/products/D870P.asp

 

 

padws as far as i know oi megaloi kataskeyastes den ipostirizoun ekteneis anavathmiseis.Twra mikroteres etairies [isws akoma kai to plaisio] prosferoun simantikes anavathmiseis.

Link to comment
Share on other sites

alithia ti lene oi foritoi tou plesiou??

leo na paro enan gia na ton valo sto aytokinito...kai anti gia hd mono live cd linux dianomi

ala einai kaloi??

exo ena toshiba satellite 1700 me celeron sta 700hz kai 64ram edo kai 4xronia peripou kai exei traviksei ta pandina ala skili!!!

 

alithia i othoni tou xanei se fotinotita kai prepei na tin piezo stin vasi tis sto kentro gia na afksithei i entasi tis...ti lete na fteei???

Link to comment
Share on other sites

ολα αναβαθμιζονται εκτος απο την καρτα γραφικων οπου βεβαια μεσα στον νοεμβρη βγαινουν λαπτοπ με αναβαθμισημη καρτα γραφικων.

 

κάπως έτσι είναι. Σωστός! :!:

 

alithia i othoni tou xanei se fotinotita kai prepei na tin piezo stin vasi tis sto kentro gia na afksithei i entasi tis...ti lete na fteei???

 

επειδή οι επαφές της lcd βρίσκονται εσωτερικά και μέχρι ένα σημείο μου φαίνεται απίθανο να έχει πρόβλημα επαφής που θα λύνεται όταν την τοποθετείς σε μια μόνο θέση (άσε που θα είχε άλλα συμπτώματα!), μάλλον οι υγροί κρύσταλλοι τα έχουν δει όλα. Έχω πάθει το ίδιο με οθόνη lcd αλλά όχι σε laptop. Εμένα όμως είχε και προβλήματα με τα χρώματα... Στείλε κανά mail στην toshiba...Απαντάνε! Διάβασε πιο πίσω στο thread και θα το μάθεις και από άλλους.

 

Kαι κατι αλλο...Μερικοι μου λενε να μην παρω φορητο αλλα desktop

 

Είπαμε, ανάλογα τη χρήση! :blink: :blink: :blink:

Και σχετικά με την αναβάθμιση το ψάχνω ακόμη και θα σου πω όσα μάθω.

'70s
Link to comment
Share on other sites

gia sovari enasholisi kai megali epaktisimotita xoris periorismous sigoura i lisi desktop einai i kaliteri.....

forito kata tin gnomi mou prepei na agorazoun atoma pou exoun provlima xorou kai metakinounte poli.

episis i agora enos foritou thelei poli skepsi mias kai prepei na ginei sovari meleti gia to ti thelei na kanei kanis me afton kai ti efarmoges thelei na xrisimopioi..

px ego ton agorasa me tis apetisis pou zitage ena sigekrimeno programa.....tora kai 18 xronia na perasoun ean eksakoloutho na xrisimopio to idio programa den epivalete na alakso ipologisti....(arki na exo ksexasei nees ekdoseis tou programatos pou kata kanona kathe fora ginonte pio adifages)

 

oso gia tin othoni pou mou kanai afta ta nera me tin fotinotita me tosa xronia xrisis kai skliris metaxirisis den me kanoun na exo parapona apo tin toshiba san eteria

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μόλις χθες πήρα το πρώτο μου laptop. Ένα Acer travel mate Tm292Lci.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα έξεις¨

1.τα windows είναι στα αγγλικά έχω βάλει μέσα το office αλλά στο word δεν μπορώ να γράψω ελληνικά, ξέρει κανείς γιατί?

2.έχω 256 μνήμη και θα ήθελα να προσθέσω αλλά 256 πρέπει να πάω τον υπολογιστή στην Acer?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Georgel (30 Οκτ. 2004 , 08:01)

 

1.τα windows είναι στα αγγλικά έχω βάλει μέσα το office αλλά στο word δεν μπορώ να γράψω ελληνικά, ξέρει κανείς γιατί?

 

Control Panel --> Regional and Language Options και τα βάζεις όλα στα ελληνικά. Δηλαδή στο tab Regional Options το Standards and Formats και το Location και στο tab Advanced το Language for non-Unicode programs.

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Georgel (30 Οκτ. 2004 , 08:01)

 

2.έχω 256 μνήμη και θα ήθελα να προσθέσω αλλά 256 πρέπει να πάω τον υπολογιστή στην Acer?

 

Συνήθως αυτές τις αλλαγές μπορεί να τις κάνει και μόνος του ο χρήστης, δες το manual.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud (28 Οκτ. 2004 , 21:04)

 

den gnwrizw an se mia dietia tha anavathmizontai kai oi epeksergastes alla to vlepw diskolo afou i katastasi einai stasimi edw kai xronia..Lave ipopsi oti se merikes peripwtseis allagi epeksergasti smainei allagi mitriki pou ston forito einai praktika adinato! Ta pragmata einai apla.An to pc to thes gia internet kai douleies grafeiou enas foritos tha mporesei na zisei gia polla polla xronia. An omws thes na paizeis paixnidia kai na kaneis alles apaititikes ergasies tote ksexase to ;) Kai epipleon ap'oti vlepw eisai mikros ara den pigaineis se sxoli -opou exei kapoio noima na perneis ton forito mazi sou- ara den sou einai kai aparaititos...

 

Φιλε μου πυργο εχω ηδη για παιχνιδια κτλ....Το λαπτοπ το θελω για ιντερνετ ,για για αντιγραγη εγγραφων σε DVD και για αλλα....Οσο για το αν μου ειναι απαραιτητος ασε να το κρινουν αλλοι ;) .........
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Georgel (30 Οκτ. 2004 , 08:01)

 

1.τα windows είναι στα αγγλικά έχω βάλει μέσα το office αλλά στο word δεν μπορώ να γράψω ελληνικά, ξέρει κανείς γιατί?

 

Έλεγξε ότι έχεις εγκαταστήσει το ελληνικό πληκρολόγιο κάτω δεξιά στο taskbar, και ότι στα Regional Options (Control Panel) όλα τα default λένε Greek/Greece.

2.έχω 256 μνήμη και θα ήθελα να προσθέσω αλλά 256 πρέπει να πάω τον υπολογιστή στην Acer?

 

Όχι. Πήγαινε στο http://www.crucial.com/eu και βάλε το μηχάνημα που έχεις (π.χ. travelmate 290 series). Θα σου πει ποιά μνήμη χρειάζεσαι και σε 2 μέρες θα την έχεις στην πόρτα σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...