Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (28 Μάι. 2004 , 00:32)

 

Πράγματι, έχει Line-in, αλλά αυτή δεν χρησιμεύει για σύνδεση με άλλες συσκευές ήχου? Στον επιτραπέζιο την έχω συνδέσει με την κάρτα τηλεόρασης...

 

Όταν λες "εξωτερικό μικρόφωνο" τι εννοείς; Υπάρχει εσωτερικό και εξωτερικό; :blink:

 

Η μόνη λύση πάντως που σκέφτηκα είναι με εξωτερική κάρτα ήχου (Π.χ Creative) αλλά είναι ασύμφορη και αφόρητη λύση... :confused:

 

 

Ο δικός μου πάντως έχει line in, line out και mic. Στην τελευταία συνδέεται το εξωτερικό μικρόφωνο, όπως π.χ. αυτό . Για ψάξ' το λίγο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (28 Μάι. 2004 , 12:16)

 

Aυτό είναι το πρόβλημα, ΔΕΝ έχει mic! :confused:

 

 

Τότε το μόνο που σου απομένει είναι η line in, όπως ειπώθηκε πιο πάνω. Αν τώρα θελήσεις να συνδέσεις και άλλες συσκευές, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoz (28 Μάι. 2004 , 12:27)

 

Τότε το μόνο που σου απομένει είναι η line in, όπως ειπώθηκε πιο πάνω. Αν τώρα θελήσεις να συνδέσεις και άλλες συσκευές, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυ... :cool:

 

 

Βασικά, είναι πολύ κουφό αυτό που έγινε! Σύνδεσα το μικρόφωνο πάνω στην line-in, έτρεξα το ρεκόρντερ της Μ$ και... έκανε ηχογράφηση :wacko: Eίναι... dual mode αυτή η θύρα? :blink:

 

Μόνο που ο ήχος ήταν πολύ αχνός και αδύναμος, παρόλο που όλα τα ρυθμιστικά ήταν στο τέρμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου εξηγησετε κατι??

Γιατι τα Λαπυ που φτιαχνει το πλαισιο ειναι κατα πολυ φτηνοτερα απο τα Λαπυ που φτιαχνουν οι μεγαλες μαρκες?Τι γινεται?Τα NoName Cases υστερουν τοσο σε ποιοτητα απο τα Brand Name?

Θελω να παρω ενα Λαπυ με P4@3.2,17αρα οθονη wide etc και στο πλαισιο θα μου κοστισει 2000 ενω ενας Toshiba με τα ιδια χαρακτηριστικα (Ο πλαισιο εχει καλυτερη καρτα γραφικων και 4 ηχεια με subwoofer και 7σε1 αναγνωστη καρτων σε σχεση με τον Toshiba) θα μου κοστισει 3147 Ευρο!!!

 

Τι να κανω?????

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα Λαπυ με P4@3.2,17αρα οθονη wide etc και στο πλαισιο θα μου κοστισει 2000 ενω ενας Toshiba με τα ιδια χαρακτηριστικα (Ο πλαισιο εχει καλυτερη καρτα γραφικων και 4 ηχεια με subwoofer και 7σε1 αναγνωστη καρτων σε σχεση με τον Toshiba) θα μου κοστισει 3147 Ευρο!!!

 

Τι να κανω?????

 

 

Με αυτά τα specs??? Να πάρεις desktop!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iliasp (28 Μάι. 2004 , 14:02)

 

Παιδια μπορειτε να μου εξηγησετε κατι??

Γιατι τα Λαπυ που φτιαχνει το πλαισιο ειναι κατα πολυ φτηνοτερα απο τα Λαπυ που φτιαχνουν οι μεγαλες μαρκες?Τι γινεται?Τα NoName Cases υστερουν τοσο σε ποιοτητα απο τα Brand Name?

Θελω να παρω ενα Λαπυ με P4@3.2,17αρα οθονη wide etc και στο πλαισιο θα μου κοστισει 2000 ενω ενας Toshiba με τα ιδια χαρακτηριστικα (Ο πλαισιο εχει καλυτερη καρτα γραφικων και 4 ηχεια με subwoofer και 7σε1 αναγνωστη καρτων σε σχεση με τον Toshiba) θα μου κοστισει 3147 Ευρο!!!

 

Τι να κανω?????

 

 

Γιατί ο Toshiba είναι "σαμπάνια" και ο plaisio..."ρετσίνα" κακής ποιότητας..για αυτό! :lol:

 

Οτι πληρώνεις ..παίρνεις! Ν-Ο-Μ-Ο-Σ! :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epicouros (27 Μάι. 2004 , 23:54)

 

Λοιπόν εμένα ήταν χύμα μέσα σe μια από τις πλαστικές θήκες με τα manual και τα CD. Κοίτα μήπως είναι ανάμεσα στις σελίδες των manual.

 

 

Τί ακριβώς είναι;Κίτρινο αυτοκόλλητο όπως λέει ή κανένα χαρτί;

 

Και μήπως σου έχει βγάλει και σένα πρόβλημα η Βοήθεια και Υποστήριξη των XP;Εμένα δε λειτουργεί πλέον το ευρετήριο και γενικά όλη η βοήθεια υπολειτουργεί.Μετά από ένα format που είχα κάνει είχε φτιάξει,αλλά τώρα πάλι τα ίδια!

Trust No One
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (28 Μάι. 2004 , 00:32)

 

Πράγματι, έχει Line-in, αλλά αυτή δεν χρησιμεύει για σύνδεση με άλλες συσκευές ήχου? Στον επιτραπέζιο την έχω συνδέσει με την κάρτα τηλεόρασης...

 

Όταν λες "εξωτερικό μικρόφωνο" τι εννοείς; Υπάρχει εσωτερικό και εξωτερικό; :blink:

 

Η μόνη λύση πάντως που σκέφτηκα είναι με εξωτερική κάρτα ήχου (Π.χ Creative) αλλά είναι ασύμφορη και αφόρητη λύση... :confused:

 

 

Εσωτερικό εννοώ το ενσωματωμένο όπως έχουν αρκετά Notebooks, και εξωτερικό, το κλασικό με το στερεοφωνικό καρφί που μπαίνει στην link in. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αααααα! έτσι πες! Λοιπόν όχι, δεν έχει εσωτερικό... Δοκίμασα να κάνω ηχογράφηση και δεν έπιασε τπτ....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος trust no one (28 Μάι. 2004 , 18:20)

 

Τί ακριβώς είναι;Κίτρινο αυτοκόλλητο όπως λέει ή κανένα χαρτί;

 

Και μήπως σου έχει βγάλει και σένα πρόβλημα η Βοήθεια και Υποστήριξη των XP;Εμένα δε λειτουργεί πλέον το ευρετήριο και γενικά όλη η βοήθεια υπολειτουργεί.Μετά από ένα format που είχα κάνει είχε φτιάξει,αλλά τώρα πάλι τα ίδια!

 

Είναι ένα αυτοκόλλητο σαν αυτό που είναι στο πίσω μέρος του laptop για τα xp, επάνω γράφει works και word και στο κάτω μέρος γράφει το product key. Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με τα xp (έχω βάλει την αγγλική έκδοση).

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος a_aris (28 Μάι. 2004 , 16:06)

 

Με αυτά τα specs??? Να πάρεις desktop!!!!!!

 

φιλε μου δεν καιγομαι για αυτονομια αλλα να μπορω να πηγαινοφερνω το pc μου ιταλια!γιαυτο και χρειαζομαι ενα desktop replacement!μαλλον θα τσιμπησω τον toshiba!και ο πατερασ μου μου ειπε οτι να αφησω τισ βουρτσες και τιςσ πο@τσες του πλαισιο!καλος ο father...P25-S670 σου ερχομαι και ας μην εχεις subwoofer...αχα καλο ε! :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (28 Μάι. 2004 , 18:11)

 

Γιατί ο Toshiba είναι "σαμπάνια" και ο plaisio..."ρετσίνα" κακής ποιότητας..για αυτό! :lol:

 

Οτι πληρώνεις ..παίρνεις! Ν-Ο-Μ-Ο-Σ! :whistle:

 

 

ego pira laptop apo plaisio kai einai poli kalo kai gia osous diabazoun

pc mag as rixoun mia matia sto sigriko me ta notebook (to kouti tou foritou einai idio me ta DTK)

i diafora stin timi einai mono to autokolito kai sto kato kato ola ta prointa gia pc ena 95% einai made in china opote den me noiazei an to sinarmologise kinezos i europoaios

kai se diafora foroum olo parapona akouo gia kati "eponima" laptop

mporei na tixei ston ka8e ena apo emas

signomi an 8ixtoun kapioi alla etsi einai i alei8eia

 

kai to mic douleuei apsoga

Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΨΕΥΤΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΛΕΝΤΙΖΕΙΣ

tenten99[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ιδια η ποιότητα ενός ΙΒΜ desktop ίδια ενός συνοικιακού συναρμολογητή..?

Δεν νομίζω...

Αν αποκτήσεις έναν θα καταλάβεις τι εννοώ..

 

Οσον αφορά τα laptop δεν είναι μόνο η ποιότητα αλλά επειδή πάσχουν από τις υψηλές θερμοκρασίες οι build2order δεν είναι κ ότι καλύτερο σε αυτό...θα το καταλάβεις πιο μετά από τα κολλήματά..

 

ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ..ΠΑΙΡΝΕΙΣ..το ξαναλέω...εάν δεν υπάρχουν χρήματα καλώς...αλλά όχι να παρουσιάζονται και καλύτεροι από τους επωνύμους..

 

p.s. Εχω Toshiba...και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδια...ειχα IBM Compaq τωρα εχω ACER διαφορα δεν μπορω να δω καθως κανενας δεν μου παρουσιασε ποτε προβλημα!

 

Α!πηγα πλαισιο σημερα!καλα απο χαρακτηριστικα σκιζει ο turbo-x αλλα γενικως δεν ξερω πως τα παει!θα τον κοιταξω καλυτερα το επομενο σαββατο που τελειωνω με το σχολειο(μια και καλη) και θα ειμαι ετοιμος να παρω!ειδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V500/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από iliasp

Kai kati akoma paidia....anamesa se aytes tis dyo kartes grafikwn poia einai h kalyterh????

 

1)ATI RADEON 9700 256MB

2)Nvidia GeForce FX5700 128MB

 

Gia paradeigma egw sto laptop mou thelw na paizw aneta FarCry

 

paidia kai gw 8a parw mallon tou plaisiou me 2000Eurw.den exw allon sto mualo mou toso kalo mexri 2500Eurw.file mou polu kaluterh h radeon!eksallou einai kai 256mb.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LENOX86 (30 Μάι. 2004 , 10:26)

 

Wirelessly posted (MOT-V500/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

paidia kai gw 8a parw mallon tou plaisiou me 2000Eurw.den exw allon sto mualo mou toso kalo mexri 2500Eurw.file mou polu kaluterh h radeon!eksallou einai kai 256mb.

 

οκ απο μνημη ειναι καλυτερη...ομως ο επεξεργαστης τους...ποιος ειναι καλυτερος?

Εμαθα η RADEON φοραει τον M11 που εχει βελτιωθει σε θεμα καταναλωσης και επιδοσεων!

Ομως μηπως το chipaki της nvidia stin FX5700 ειναι καλυτερο?δεν τισ εχω δει ποτε να παιζουν παιχνιδακι και επειδη ψαχνω ενα laptop σαν desktop replacement δεν θελω να υστερει σε αυτον τον τομεα!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.1 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

H Ati radeon 9600 ti mnhmh exei? Aythn tha exei o hp pavilion zx5649ea poy parigkhla.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.1 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

5049 sorry, alla den exei edit sto wap. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.1 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από iliasp

βγαινει και σε 128mb 128bit αλλα και 64mb 128bit...

o hp που παρηγγειλες εχει 64MB!

 

Argotera tha mporw na thn alaksw? Einai kalh? Ta bit ti rolo baranai? Sthn taxythta?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (30 Μάι. 2004 , 16:01)

 

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.1 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Argotera tha mporw na thn alaksw? Einai kalh? Ta bit ti rolo baranai? Sthn taxythta?

 

Μονο αν αλλαξεις ολο το Μ/Β με καποιο αλλο που πιθανον θα βγει με ενα νεο μοντελο και θα κουβαλαει καλυτερη καρτα γραφικων!

Αυτο διοτι ειναι on board!

Αρα αν θελησεις θα μπορεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...