Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά παιδιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το αντίστοιχο toshiba το είδα στα 990 ευρώ. Στην ουσία με αυτή τη χρηματική διαφορά και κάτι παραπάνω παίρνω και ένα netbook .

 

Υπάρχει κάποιο άλλο που θα παίρνατε με κλειστά μάτια; Εκεί στα 800-900 ευρώ ας πούμε.

 

Είμαι έτοιμος να πάω να το αγοράσω αλλά προτάσεις τελευταίας στιγμής πάντα είναι βοηθητικές :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πριν λιγες μερες

toshiba a300-1gn κ a300-1nc ηταν στην τιμη που ψαχνεις .

και ειναι ακριβως ιδια χαρακτηριστικα .ψαξε για αυτα .εγω αυτα θα προτεινα .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πριν μια βδομάδα πήρα το toshiba a300-1nc από πλαίσιο 1000ευρώ και πραγματικά τα "σπάει".

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παντως για το Toshiba που λετε η τιμή του ειναι στα 919 ευρο!!! :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο multirama έχει 999ευρώ

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

999 στο Πλαίσιο και όντως το είδα πριν λίγο και είναι πολύ όμορφο σχεδιαστικά

 

Όμως από την αρχή ρώτησα γι' αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908054 γιατί έχει τα ίδια χαρακτηριστικά αλλά με τιμή 779 δεν είναι τεράστια η διαφορά στην τιμή ρε παιδιά;

 

Στο multirama έχει 999ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Dell αγοραστε να βρειτε την υγεια σας... αυτα που στην Ελλαδα τα δινουν σε διπλασια τιμη... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μα όλα τα δίνουν διπλάσια τιμή εκτός από τα aapl. αυτά είναι παγκόσμια πρώτα στην κλεψιά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Τα 400 ευρω του ασους μήπως είναι πολλά;

πως το βλέπεις;

Go for it! ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα μια προταση για laptop μεχρι 600euro.για βασικες χρησεις υπολογιστη.επισης με καρτα γραφικων και οχι on board.σιγουρα η τιμη ειναι μικρη για καρτα γραφικων αλλα περιμενω τις προτασεις σας.επωμυνο η μη.

Ευχαριστω πολυ.

 

Multirama-HQ X-Force JHL 3400 - Pentium Dual Core T3400 2.1 GHz - 15.4" TFT

 

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0371708&catid=010200

Πως σας φαινεται...?κατεβαινει στα 600..

Link to comment
Share on other sites

να αποφεύγετε τέτοια laptops. το έχουμε πει.

 

καλύτερα acer παρά turbo x και multirama.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βρώ συμβατό dvd-rw για ένα toshiba satellite L10-193?Έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα κάτι.Στο eshop που κοίταξα έχει μεγάλη ποικιλία σε slim dvd-rw (τιμές από 35Ε και πάνω).Πέρα από σύνδεση ATAPI, τί άλλο πρέπει να προσέξω ώστε να είναι συμβατό?
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Mόλις άλλαξα το Laptop μου,toshiba a300 1nc με ένα toshiba a300 1gn λογω προβληματος.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη τρίτη είχα πάρει το Toshiba A300 1ΝC,όλα καλά,δυνατό,πολύ καλό,απλά την δεύτερη μέρα είδα ότι σαν να έχει ξεκολήσει το πλαστικό πλαίσιο της οθόνης.Το πήγα την παρασκευή στο πλαίσιο,μου είπανε αφήστε ένα αντιγραφο της απόδειξής σας,το laptop και Δευτέρα περάστε να πάρετε κάποιο άλλο.Δεν είχανε και δεν έχουν ετοιμοπαράδοτο το 1nc και έτσι πήρα το 1gn.Tο άνοιξα στο μαγαζί το κουτί αυτήν την φορά και ήταν όλα οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ετυχα σε προβληματικο A300-1GN. Ειχε μια μωβ φαρδια γραμμη στη μεση της οθονης απο πανω μεχρι κατω! Κατευθειαν το πηγα πισω κ αντικατασταθηκε..Το επομενο βεβαια το ανοιξα επιτοπου για να σιγουρευτω οτι δεν εχει τπτ κ αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Πολλά πάντως ελλατωματικά στην κατασκευή βγάζει η Τοshiba.Είχε και άλλα δύο laptop στο service ίδια με το δικό μου για αντικατάσταση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά τελικά πήρα το asus

παρόλο που το e-shop δεν σε αφήνει να τα δεις συνεπώς ρίσκαρα... είναι σούπερ εργαλείο, στιβαρό, γρήγορο, κουκλί.

 

Για τα λεφτά του τέλεια αγορά

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο..

 

τουλαχιστον η στατιστικη λεει οτι τα toshiba οτι βγαζουν το βγαζουν στην αρχη η μετα τα 4 χρονια ..κατι ειναι και αυτο..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο..

 

τουλαχιστον η στατιστικη λεει οτι τα toshiba οτι βγαζουν το βγαζουν στην αρχη η μετα τα 4 χρονια ..κατι ειναι και αυτο..

Εμενα ποτε δεν μου εχει βγαλει προβλημα και στα 2 laptop που εχω :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο..

 

τουλαχιστον η στατιστικη λεει οτι τα toshiba οτι βγαζουν το βγαζουν στην αρχη η μετα τα 4 χρονια ..κατι ειναι και αυτο..

τυχαίο πρέπει να είνα.

 

ένα gemstone φίλου έβγαλε θέμα κατασκευαστικό στο μήνα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορει και να ετυχε..παντος η Hp αν προσεξει λιγο και την αξιοπιστια νομιζω πως θα ξεπερασει την sony γιατι το ντιζαιν και την ανταγωνιστικη τιμη την εχει ..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία...το απόγευμα πάω πάλι για αλλαγή,πρόβλημα πάλι στο πλαίσιο της οθόνης του λάπτοπ συν καμένο pixel.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

μιλάς για άλλο πράγμα τώρα.

 

όλοι ξέρουν ότι την κορυφαία ποιότητα και αξιοπιστία την έχουν τα lenovo-ibm μετά τα dell και μετά τα επαγγελματικά compaq.

 

μετά χάος.

 

έχετε 4GB ραμ και 32bit xp ή vista, μην πάει χαμένο το 1GB.

 

you need to download a modified Gavotte Ramdisk at http://files.cnblogs.com/oomusou/Ramdisk_4G.7z. You can decompress the file using WinRAR. The original program is free.

 

then follow these steps.

1. Decompress the content of Ramdisk_4G.7z to C:\Program Files\Ramdisk\

 

2. run ram4g.reg to update the registry.

 

3. run ramdisk.exe, click Install Ramdisk, then set the disk size to 1G, drive letter to R:, and media type to Fixed Media, click OK.

 

4. reboot the machine. "

 

On my 4GB X301, I now have 3GB memory and an extra hard drive R:. I set windows virtual memory (start at 300MB, Max: 512MB) to the R: drive. I also move temporary internet files to R: . You can also change system environment variable TEMP and TMP to R:\Temp

 

Advantages:

1. use the extra 1GB memory.

2. increase performance

3. increase the lifespan of SSD.

 

It works with windows xp 32-bit and vista 32-bit.

 

Known limitations:

1. windows can not hibernate. but with X301's fast boot time, it is not a problem for me. Most of the time, I just use standby because SSD won't be damaged while I move the machine.

2. If you need to download big files (bigger than the space available on R:), you need to move the temporary internet files folder to SSD.

3. only works with machines with hardware support for 64-bit physical address.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Aυτήν την φορά πάντως θα κοιτάξω για ΗP.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...