Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιον φορητο και ποια οθονη εχεις;

 

Ωχ, την περιμενα αυτη την ερωτηση.. και λεω "ωχ" γιατι δυστυχως δεν εχω απαντηση. Δεν εχω laptop ακομα, ειμαι στο ψαξιμο για καποιο οικονομικο HP Compaq, Toshiba, κατι τετοιο..

 

Απο οθονη, αυτη τη στιγμη εχω μια καινουργια Asus, αλλα δεν ξερω αν θα κρατησω αυτη ή θα παρω καποια αλλη (για να ειναι και μεγαλυτερη), μιας και θα πουλησω αυτον τον υπολογιστη για να παρω laptop.

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

ωραια...τοτε κοιτα ο φορητος που θα παρεις να εχει εξοδους dvi ή hdmi οπωσδηποτε....αν η οθονη που θα παρεις εχει hdmi εξοδο τοτε συνδεεις hdmi-hdmi,αλλιως dvi με dvi...
Link to comment
Share on other sites

ωραια...τοτε κοιτα ο φορητος που θα παρεις να εχει εξοδους dvi ή hdmi οπωσδηποτε....αν η οθονη που θα παρεις εχει hdmi εξοδο τοτε συνδεεις hdmi-hdmi,αλλιως dvi με dvi...

 

Μαλιστα, καταλαβα τι λες... ;)

 

Μια διευκρινηση μονο. Οι οθονες απ'οσο ξερω, οι περισσοτερες αν οχι ολες, εχουν και τους δυο τυπους εξοδου/υποδοχης που αναφερεις, ετσι? (dvi+hdmi) Ή οχι απαραιτητα?

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, καταλαβα τι λες... ;)

 

Μια διευκρινηση μονο. Οι οθονες απ'οσο ξερω, οι περισσοτερες αν οχι ολες, εχουν και τους δυο τυπους εξοδου/υποδοχης που αναφερεις, ετσι? (dvi+hdmi) Ή οχι απαραιτητα?

 

δεν ξερω τι μεγεθος οθονης θες γιαυτο θα σου κανω καποιες προτασεις απο διαφορα μεγεθη σε καλη τιμη και ποιοτητα με hdmi εξοδο

1)19'' στα 164ευρω http://www.steel.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=55&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2123&category_id=103

2)20'' στα 213ευρω http://cosmodata.gr/product_b.php?Lang=gr&id=3&cid=191&mid=16&pid=16796

3)22'' στα 238ευρω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169352

 

οσο για λαπτοπ με εξοδο hdmi που εχει κανει παταγο και ειναι πολυ φτηνο και απο αξιοπιστη εταιρεια IBM >>>http://www.infopcstore.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=26&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=773&category_id=168 στα 449ευρω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ξέρει κανείς αν τα μοντέλα HP COMPAQ CQ60-100ED FW762EA και HP COMPAQ CQ60-120EV NF196EA έχουν θύρα express card?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ξέρει κανείς αν τα μοντέλα HP COMPAQ CQ60-100ED FW762EA και HP COMPAQ CQ60-120EV NF196EA έχουν θύρα express card?

 

ευχαριστώ!

δεν εχουν τετοια θυρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Κοιταζοντας τα διαφορα laptops, βλεπεις και τις "ονομαστικες" διαφορες των μοντελων των επεξεργαστων, (Τ3200, Ρ8400, κλπ). Εχω λοιπον μια μεγαλη απορια την οποια θελω να θεσω:

 

Ας υποθεσουμε οτι εχουμε δυο ιδια μηχανηματα με ολα τα περιφεριακα χαρακτηριστικα ιδια, (πχ Ram 2GB επεκτασιμη μεχρι 4, κι ολα τα υπολοιπα ιδια), και εχουμε μονο δυο διαφορετικους επεξεργαστες:

ο ενας T5750 στα 2.0GHz

και ο αλλος T3200 στα 2.0GHz

 

Ποια η ουσιαστικη/πρακτικη διαφορα τους??

 

Και, ειναι τοσο σημαντικη η διαφορα ωστε να σε κανει να προτιμησεις "εντονα" τον εναν αντι του αλλου?

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Κοιταζοντας τα διαφορα laptops, βλεπεις και τις "ονομαστικες" διαφορες των μοντελων των επεξεργαστων, (Τ3200, Ρ8400, κλπ). Εχω λοιπον μια μεγαλη απορια την οποια θελω να θεσω:

 

ας υποθεσουμε οτι εχουμε δυο ιδια μηχανηματα με ολα τα περιφεριακα χαρακτηριστικα ιδια, (πχ Ram 2GB επεκτασιμη μεχρι 4, κι ολα τα υπολοιπα ιδια), και εχουμε μονο δυο διαφορετικους επεξεργαστες:

ο ενας T5750 στα 2.0GHz

και ο αλλος ενας T3200 στα 2.0GHz

 

Ποια η ουσιαστικη/πρακτικη διαφορα τους??

 

Και, ειναι τοσο σημαντικη ωστε να σε κανει να προτιμησεις "εντονα" τον εναν αντι του αλλου?

 

Φιλε gilardino, oι επεξεργαστες που εφερα ως παραδειγμα ειναι τυχαιοι..

Δεν αναφερομαι σε καποιον συγκεκριμενο απο τους παραπανω που λενε τα παιδια..

 

Οποτε, αυτο που λες για την διαφορα στη μνημη του επεξεργαστη, φανταζομαι ισχυει γενικα, δηλαδη αναλογα με το μοντελο, ε?

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

οι διαφορες στους επεξεργαστες φορητων με αλλα λογια ειναι στη συχνοτητα του επεξεργαστη,στη μνημη και στο fsb...για μενα ολα παιζουν ρολο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Κοιταζοντας τα διαφορα laptops, βλεπεις και τις "ονομαστικες" διαφορες των μοντελων των επεξεργαστων, (Τ3200, Ρ8400, κλπ). Εχω λοιπον μια μεγαλη απορια την οποια θελω να θεσω:

 

Ας υποθεσουμε οτι εχουμε δυο ιδια μηχανηματα με ολα τα περιφεριακα χαρακτηριστικα ιδια, (πχ Ram 2GB επεκτασιμη μεχρι 4, κι ολα τα υπολοιπα ιδια), και εχουμε μονο δυο διαφορετικους επεξεργαστες:

ο ενας T5750 στα 2.0GHz

και ο αλλος T3200 στα 2.0GHz

 

Ποια η ουσιαστικη/πρακτικη διαφορα τους??

 

Και, ειναι τοσο σημαντικη η διαφορα ωστε να σε κανει να προτιμησεις "εντονα" τον εναν αντι του αλλου?

Παιδια για εναν οπως εγω, που στο παρον & στο προσεχες μελλον, με ενδιαφερει κυριως το internet , οι ταινιες , και σιγουρα κατι απο office,

 

ειναι ικανοποιητικο ενα οικονομικο μηχανημα με επεξεργαστη Τ3200 2.0GHz (που παιζουν πολυ απ'οτι βλεπω) και 2-3GB RAM,

 

για να με βγαλει και 1 με 2 χρονια ακομα??

 

Θα ηταν εμφανης η διαφορα, για τις δικες μου αναγκες, με εναν επεξεργαστη παλι στα 2.0 GHz, αλλα απλα λιγο πιο καινουργιο μοντελο επεξεργαστη?

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

εμενα η απορια μου ειναι η εξης : ενα laptop με ανεξαρτητη καρτα γραφικων ειναι πιο δυνατο απο ενα αλλο χωρις ανεξαρτητη αλλα με ακριβως ιδια χαρακτηριστικα ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

στα παιχνιδια ναι η διαφορα ειναι εμφανεστατη...για τις υπολοιπες χρησεις το ιδιο ειναι(σχεδον)...
Link to comment
Share on other sites

ναι φτανει αλλα πες μας και ενα συγκεκριμενο μοντελο φορητου....

 

Ναι, εχεις δικιο, γιατι μιλαμε στο "γενικα", απλα αυτο θελω κι εγω αρχικα.. να δω τι παιζει, τι ισχυει, σχετικα με καποια τεχνικα χαρακτηριστικα και μετα να ψαχτω με συγκεκριμενα μοντελα, ωστε να συγκρινω και να καταληξω.. Καταλαβες?

 

Επισης κατι αλλο που θελω να ρωτησω.. Τι ειναι καλυτερο/προτιμοτερο ?

 

Ενας επεξργαστης Core2Duo 2,50GHz και δυνατοτητα επεκτασης RAM μεχρι 4GB.... ??

Ή ενας επεξεργαστης Core2Duo 2.0GHz και δυνατοτητα επεκτασης RAM μεχρι 8GB.... ??

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,εσείς που έχετε κάποιο ή έχετε ψάξει καλύτερα το θέμα με τα μίνι λαπτοπ ποιο θα μου προτείνατε.;;

Den θα ήθελα όμως με λειτουργικό λίνουξ γιατί εχω βρει τα προγράμματα που θα δουλεύω στα windows.

Εκείνο που θα κάνω πολύ θα είναι browsing με πολλά παράθυρα ανοιχτα. Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

.........ο ενας T5750 στα 2.0GHz

και ο αλλος T3200 στα 2.0GHz

 

Ποια η ουσιαστικη/πρακτικη διαφορα τους??

 

anonym...το πρωτο...

 

 

:worry: - σε αυτο του απαντησες το 1ο φιλε ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι αλλο που θελω να ρωτησω.. Τι ειναι καλυτερο/προτιμοτερο ?

 

Ενας επεξργαστης Core2Duo 2,50GHz και δυνατοτητα επεκτασης RAM μεχρι 4GB.... ??

Ή ενας επεξεργαστης Core2Duo 2.0GHz και δυνατοτητα επεκτασης RAM μεχρι 8GB.... ??

 

αναμεσα σ αυτα εννοουσα το πρωτο....αλλα και εκει που λες εσυ το πρωτο θα διαλεγα....

Link to comment
Share on other sites

θέλει και ρώτημα?

 

μια ματιά στο goog θα σου λύσεις τις απορίες.

 

είναι σχεδόν κανόνας για τους c2d: μεγαλύτερος αριθμός είναι πιο καινούριο ή πιο εξεληγμένο μοντέλο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

θέλει και ρώτημα?

 

μια ματιά στο goog θα σου λύσεις τις απορίες.

 

είναι σχεδόν κανόνας για τους c2d: μεγαλύτερος αριθμός είναι πιο καινούριο ή πιο εξεληγμένο μοντέλο.

 

ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ.ΠΙΟ OFFSIDE ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...

ΤΕΛΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω εδω και καιρο που ψαχνω για λαπτοπ δεν ξερω και παρα πολλα για αυτα.θα ηθελα για 900€ και κατι απο hp.τοσιμπα .και acer απλα να εχει καμερα μικροφωνο και καρτα 3-4.θα ηθελα μια γνωμη παραπανω ευχαρηστω.:!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...