Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέω ότι είναι το πιο ευπαθές κομμάτι, εννοώ οποιοσδήποτε δίσκος, είτε σε μηχάνημα, είτε εξωτερικός είτε οτιδήποτε. Γι'αυτό στα φορητά οι κατασκευαστές χρησιμοποιούν διάφορες μεθόδους για να τους προστατέψουν. Σκέψου ότι έχει κινούμενα μέρη.

 

Εντάξει φίλε μου καταλαβαίνω,αλλά το τι είδους ιδιαίτερη προστασία χρειάζεται ένας ηλικίας 7, 8 μηνών δίσκος

που ούτε καν μετακινηθήκε ποτέ από τη θέση του, δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά.

Αν είναι έτσι τότε θα πρεπε κάθε 5 μήνες να αλλάζουμε φορητό και να βάζουμε σκοπιές

και περίπολα γύρω από το σκληρό μας μήπως και μας πάθει τίποτα.

 

Υποτίθεται ότι ο όρος σκληρός αναφέρεται και στην αντοχή του....:)

 

Δε βαριέσαι.....

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Υποτίθεται ότι ο όρος σκληρός αναφέρεται και στην αντοχή του....:)

 

Δε βαριέσαι.....

 

Καμια, μα καμια σχεση.:lol:

 

Το πιο ευπαθες και αρχαιας τεχνολογιας τμημα των πισι ειναι.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση είναι η εξής στο Desktop μου έχω μια κάρτα

γραφικών ATI 9200 128mb και το laptop της Asus A7S

έχει μία NVidia Geforce 8400, θα παίζει η κάρτα γραφικών

του laptop καλύτερα τα παιχνίδια από την ΑΤΙ που ήδη έχω;

 

Παιχνίδια όπως AOE 3, Tiberium Wars, Warcraft, Sims 2 κτλ..

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Διάβασα και άλλα reviews για τον A7S και σε όλα διαβάζω

τα χειρότερα για την κάρτα γραφικών οπότε θα περιμένω...

 

http://www.notebookjournal.de/tests/223

http://www.netzwelt.de/news/75598-asus-a7s-im-test-santa.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καμια, μα καμια σχεση.:lol:

 

Το πιο ευπαθες και αρχαιας τεχνολογιας τμημα των πισι ειναι.

θα το μπέρδεψε με τους νέους ssd (solid state disk) που απλά ΔΕΝ καταλαβαίνουν τπτ (Δεν έχουν κινητά μέρη)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τον τελευταίο καιρό ψάχνω για laptop και έχω λιγάκι πελαγώσει. Ψάχνω laptop για δουλειά όχι για παιγνίδια αλλά με κάρτα που να σηκώνει τα vista κλπ. Δλδ αναζητώ 2Ghz επεξεργαστή με 2Gb μνήμη άνω του μετρίου κάρτα γραφικών και αρκετά καλή οθόνη 15,4" ή και 14" αν γίνεται.

 

Είχα καταλήξει πριν λίγο καιρό στο Pavilion DV6397 που είχε πολύ χαμηλή τιμή για τα 2Ghz + 2Gb + + που προσέφερε το οποίο ήταν και πολύ ωραίο σχεδιαστικά αλλά πλέον δεν το βρίσκω πουθενά. Παρατήρησα ότι βγήκε η 6500 σειρά αλλά το 6520 δεν είναι αρκετό και το 6551 δεν το έχω δει να πωλείται κάπου αν και θα ήθελα να αγοράσω ένα μοντέλο αντίστοιχο του 6397. Και αν αληθεύει αυτό που διάβασα σε προηγούμενη σελίδα ότι τα υπόλοιπα της σειράς 6500 αναμένονται από Σεπτέμβριο είναι λίγο απογοητευτικό γιατί το βιάζομαι λίγο.

 

Επίσης είδα το Acer 5920 που έχει αρκετές δυνατότητες το οποίο στις φωτογραφίες φαινόταν και ομορφούλικο αλλά αμφιβάλλω για την ποιότητα πλαστικών του και την αίσθηση γενικότερα, είδα και αυτό το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=hWm_J3HYcgw και μάλλον σκέφτομαι να το απορρίψω!

 

Τέλος είδα και τα Vaio FZ11S και Vaio CR11s όπου το πρώτο πέρα από τη Cpu (που θα προτιμούσα να ήταν στα 2) είναι αρκετά καλό σε επιδόσεις, δεν το έχω δει από κοντά όμως και με απασχολεί λίγο που είναι αρκετά λιτό ενώ στο 2ο με δελεάζει πάρα πολύ ο όμορφος σχεδιασμός του και το οτι είναι 14" αλλά υστερεί αρκετά σε σχέση με το FZ11S.

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τα laptop που ανέφερα (κυρίως αν τα έχετε δουλέψει η δει από κοντά), Επίσης μήπως υπάρχει κάποιο άλλο laptop που να μου έχει ξεφύγει σε τιμή κάτω από 1400; Κοίταζα τα hp και sony κυρίως γιατί τα θεωρώ ότι έχουν χαρακτήρα (σχεδιαστικό) σε σχέση με τους άλλους κουβάδες fujitsu toshiba κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τον τελευταίο καιρό ψάχνω για laptop και έχω λιγάκι πελαγώσει. Ψάχνω laptop για δουλειά όχι για παιγνίδια αλλά με κάρτα που να σηκώνει τα vista κλπ. Δλδ αναζητώ 2Ghz επεξεργαστή με 2Gb μνήμη άνω του μετρίου κάρτα γραφικών και αρκετά καλή οθόνη 15,4" ή και 14" αν γίνεται.

 

Είχα καταλήξει πριν λίγο καιρό στο Pavilion DV6397 που είχε πολύ χαμηλή τιμή για τα 2Ghz + 2Gb + + που προσέφερε το οποίο ήταν και πολύ ωραίο σχεδιαστικά αλλά πλέον δεν το βρίσκω πουθενά. Παρατήρησα ότι βγήκε η 6500 σειρά αλλά το 6520 δεν είναι αρκετό και το 6551 δεν το έχω δει να πωλείται κάπου αν και θα ήθελα να αγοράσω ένα μοντέλο αντίστοιχο του 6397. Και αν αληθεύει αυτό που διάβασα σε προηγούμενη σελίδα ότι τα υπόλοιπα της σειράς 6500 αναμένονται από Σεπτέμβριο είναι λίγο απογοητευτικό γιατί το βιάζομαι λίγο.

 

Επίσης είδα το Acer 5920 που έχει αρκετές δυνατότητες το οποίο στις φωτογραφίες φαινόταν και ομορφούλικο αλλά αμφιβάλλω για την ποιότητα πλαστικών του και την αίσθηση γενικότερα, είδα και αυτό το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=hWm_J3HYcgw και μάλλον σκέφτομαι να το απορρίψω!

 

Τέλος είδα και τα Vaio FZ11S και Vaio CR11s όπου το πρώτο πέρα από τη Cpu (που θα προτιμούσα να ήταν στα 2) είναι αρκετά καλό σε επιδόσεις, δεν το έχω δει από κοντά όμως και με απασχολεί λίγο που είναι αρκετά λιτό ενώ στο 2ο με δελεάζει πάρα πολύ ο όμορφος σχεδιασμός του και το οτι είναι 14" αλλά υστερεί αρκετά σε σχέση με το FZ11S.

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τα laptop που ανέφερα (κυρίως αν τα έχετε δουλέψει η δει από κοντά), Επίσης μήπως υπάρχει κάποιο άλλο laptop που να μου έχει ξεφύγει σε τιμή κάτω από 1400; Κοίταζα τα hp και sony κυρίως γιατί τα θεωρώ ότι έχουν χαρακτήρα (σχεδιαστικό) σε σχέση με τους άλλους κουβάδες fujitsu toshiba κλπ...

 

 

 

parelipses na deis to Hp Compaq 6510b pou einai idio me Sony Vaio CR11s alla sta 990 euro,me alla 120 euro tou vazi kai alla 2GB RAM sto sinolo 3GB kai pai sfaira>>>http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=11740

Link to comment
Share on other sites

parelipses na deis to Hp Compaq 6510b pou einai idio me Sony Vaio CR11s alla sta 990 euro,me alla 120 euro tou vazi kai alla 2GB RAM sto sinolo 3GB kai pai sfaira>>>http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=11740

+1

 

ακριβώς. άριστο μηχάνιμα με santa rosa και δεύτερη καλύτερη εταιρία στα επαγγελματικά μοντέλα (μετά την ibm-lenovo)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

parelipses na deis to Hp Compaq 6510b pou einai idio me Sony Vaio CR11s alla sta 990 euro,me alla 120 euro tou vazi kai alla 2GB RAM sto sinolo 3GB kai pai sfaira>>>http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=11740

 

Ευχαριστώ! Και 14άρης που ήθελα και καλός και φτηνός πάνω απόλα! Θα κοιτάξω λίγο καλύτερα ίσως και προς αυτή την κατεύθυνση. Η intel x3100 είναι καλή κάρτα; Σε σχέση με την nvidia 7400 που κινείται; Επίσης για firewire-webcam-card reader δεν αναφέρει κάτι το site. Συγκρινόμενος με pavilion ο Compaq τι λέει;

 

edit: ο compaq 6910p σε τι διαφέρει από τον 6510p πέρα από τον μεγαλύτερο επεξεργαστή για να κάνει 500 ευρώ παραπάνω;

edit2: επίσης είδα και τον 6710b http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=5674 ο οποίος είναι και φτηνός και με οθόνη 1680x1050! έχω μπερδευτεί....! :(

Link to comment
Share on other sites

geia sas pedes arxika 8a i8ela na sas rotiso se oti exei na kanei me ton torino mou lap top exo ena sony vaio vgn fs 215s kai edo kai arketo kairo antimetopizo provlima sto na grafo cd i dvd

afto arxika ksekinise otan evala to nero 7 spasmeno vevea kai meta apo ligo kero stamatise na grafei cd dedomenon argotera stamatise na grafei otidipote oute me convertx to dvd ena programmataki oute me sonic....tespa meta kai apo ena format sto c ta pragmata epanalif8ikan arxika egrafe me ta kolise kai egrafe mono cd audio kai meta tipota...

exete mipos kamia idea me to pos na dior8o8ei to provlima ...ta cd ta diavazei kanonika ola ara den nomizo na exei xalasei..exo to pioneer DVD-RW DVR-K15 alla osos kai an exo psaksei kai afta pou exo katevasei apo to net den voi8ane toulaxiston den to entopizoun tin monada...

 

sti sinexeia 8a i8ela na rotiso an kserei kapoio kapoio site na enoimero8o gia opoies nes kiklofories genikotera gia laptop kai eidikote gia vaio giati skeftomai na paro kainourio teli avgoustou kai teino malon pors ta vaio pali...apo timi den 8elo na ksepernaei tis 1.800....

sas efxaristo prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Και 14άρης που ήθελα και καλός και φτηνός πάνω απόλα! Θα κοιτάξω λίγο καλύτερα ίσως και προς αυτή την κατεύθυνση. Η intel x3100 είναι καλή κάρτα; Σε σχέση με την nvidia 7400 που κινείται; Επίσης για firewire-webcam-card reader δεν αναφέρει κάτι το site. Συγκρινόμενος με pavilion ο Compaq τι λέει;

 

edit: ο compaq 6910p σε τι διαφέρει από τον 6510p πέρα από τον μεγαλύτερο επεξεργαστή για να κάνει 500 ευρώ παραπάνω;

edit2: επίσης είδα και τον 6710b http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=5674 ο οποίος είναι και φτηνός και με οθόνη 1680x1050! έχω μπερδευτεί....! :(

υπάρχει καταρχήν διαφορά στο μέγεθος.

 

651x -> 14.1inch screen

671x -> 15.4inch

6910 -> 14.1inch + αναγνώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων για μεγαλύτερη ασφάλεια + windows xp pro (είναι εταιρικούς συνήθως πελάτες που ΔΕΝ θέλουν vista για πολλούς λόγους)

 

όταν λέμε compaq εννοούμε επαγγελματικά μηχανήματα. όταν λέμε pavillion μιλάμε για home pcs χωρίς να είναι πολύ χειρότερα (έχουν όμως κάποια flaw στην ποιότητα, flex etc)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καταρχήν διαφορά στο μέγεθος.

 

651x -> 14.1inch screen

671x -> 15.4inch

6910 -> 14.1inch + αναγνώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων για μεγαλύτερη ασφάλεια + windows xp pro (είναι εταιρικούς συνήθως πελάτες που ΔΕΝ θέλουν vista για πολλούς λόγους)

 

όταν λέμε compaq εννοούμε επαγγελματικά μηχανήματα. όταν λέμε pavillion μιλάμε για home pcs χωρίς να είναι πολύ χειρότερα (έχουν όμως κάποια flaw στην ποιότητα, flex etc)

 

na prostheso oti o 6910p einai pio elafris(2kg) enanti 2,4kg tou 6510b,episis exi 3 xronia eggiisi se sxesi me ton 1xrono sto6510b kai einai ftiagmeno me pio kala ilika...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά ενός μικρού φορητού (9ιντσου).

Σαν λύση το προαναφερθέν λαπτοπ είναι ιδανικό. Το βρίσκω 800-900 ευρώ μεταχείρο. Το θέμα είναι όμως η άγνωστη αξιοπιστία του και σχετικά κακή ποιότητα κατασκευής (πολύ flimsy).

 

Κοιτώντας εναλλακτικές στα μεταχείρο πάντα βρίσκω Vaio Picturebooks τα οποία όμως είναι σαφώς υποδεέστερα σε σπεκς αλλά καλύτερα σε αξιοπιστία και ποιότητας συναρμογής.

Ενδεικτικά ένα σαν αυτό κοστίζει στο ebay $999 δηλ ~ €770. Ακριβό!

 

Τι προτείνετε;

 

Δεν θέλω κλασσικό λαπτοπ...μικρό και απόλυτα φορητό θέλω να μπορώ να δουλέψω όμως XP και κάποια progz όπως το Paintshop.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

geia sas pedes arxika 8a i8ela na sas rotiso se oti exei na kanei me ton torino mou lap top exo ena sony vaio vgn fs 215s kai edo kai arketo kairo antimetopizo provlima sto na grafo cd i dvd

afto arxika ksekinise otan evala to nero 7 spasmeno vevea kai meta apo ligo kero stamatise na grafei cd dedomenon argotera stamatise na grafei otidipote oute me convertx to dvd ena programmataki oute me sonic....tespa meta kai apo ena format sto c ta pragmata epanalif8ikan arxika egrafe me ta kolise kai egrafe mono cd audio kai meta tipota...

exete mipos kamia idea me to pos na dior8o8ei to provlima ...ta cd ta diavazei kanonika ola ara den nomizo na exei xalasei..exo to pioneer DVD-RW DVR-K15 alla osos kai an exo psaksei kai afta pou exo katevasei apo to net den voi8ane toulaxiston den to entopizoun tin monada...

 

sti sinexeia 8a i8ela na rotiso an kserei kapoio kapoio site na enoimero8o gia opoies nes kiklofories genikotera gia laptop kai eidikote gia vaio giati skeftomai na paro kainourio teli avgoustou kai teino malon pors ta vaio pali...apo timi den 8elo na ksepernaei tis 1.800....

sas efxaristo prokatavolika

 

kanenas apantisi edo??

Link to comment
Share on other sites

kanenas apantisi edo??

 

1. Αν θέλεις απαντήσεις, καλό είναι το κείμενό σου να είναι ευανάγνωστο. Greeklish χωρίς στίξη ελάχιστοι έχουν την υπομονή να διαβάσουν. Εγώ τα προσπερνάω όπως είναι.

 

2. Νομίζω ότι πρέπει να επικοινωνήσεις με το service για το DVD-RW.

 

3. Ένα καλό site για ενημέρωση σχετικά με φορητούς είναι το notebookreview.com.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά ενός μικρού φορητού (9ιντσου).

Σαν λύση το προαναφερθέν λαπτοπ είναι ιδανικό. Το βρίσκω 800-900 ευρώ μεταχείρο. Το θέμα είναι όμως η άγνωστη αξιοπιστία του και σχετικά κακή ποιότητα κατασκευής (πολύ flimsy).

 

Κοιτώντας εναλλακτικές στα μεταχείρο πάντα βρίσκω Vaio Picturebooks τα οποία όμως είναι σαφώς υποδεέστερα σε σπεκς αλλά καλύτερα σε αξιοπιστία και ποιότητας συναρμογής.

Ενδεικτικά ένα σαν αυτό κοστίζει στο ebay $999 δηλ ~ €770. Ακριβό!

 

Τι προτείνετε;

 

Δεν θέλω κλασσικό λαπτοπ...μικρό και απόλυτα φορητό θέλω να μπορώ να δουλέψω όμως XP και κάποια progz όπως το Paintshop.

για πέταμα.

 

άθλια υλοποίηση.

 

κοίτα κάτι σε f-s p1610 (ή σε νεώτερο)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

για πέταμα.

 

άθλια υλοποίηση.

 

κοίτα κάτι σε f-s p1610 (ή σε νεώτερο)

 

θα προτιμήσω αυτό το 11ιντσο τελικά αν και όχι tablet ...(δεν με νοιάζει ούτως ή άλλως)

 

 

Sony Vaio VGN-TX2XP

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Sony-Vaio-VGN-TX2XP-B.1612.0.html

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1. Αν θέλεις απαντήσεις, καλό είναι το κείμενό σου να είναι ευανάγνωστο. Greeklish χωρίς στίξη ελάχιστοι έχουν την υπομονή να διαβάσουν. Εγώ τα προσπερνάω όπως είναι.

 

2. Νομίζω ότι πρέπει να επικοινωνήσεις με το service για το DVD-RW.

 

3. Ένα καλό site για ενημέρωση σχετικά με φορητούς είναι το notebookreview.com.

 

 

εχεις δίκιο φιλε!!!

τεσπα 8ενκς!!

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνοντας υπόψη και αυτά που μου είπατε κατέληξα... δυστυχώς σε 3 ακόμα!

 

-Sony FZ11S (το πιο όμορφο από τα 3, με την οθόνη διπλής λυχνίας που επίσης θεωρώ ότι είναι η καλύτερη με το μόνο μείον του τον επεξεργαστή του)

-HP Compaq 6510b (λόγω μεγέθους και μόνο γιατί cpu έχει ίδια με το παραπάνω και επίσης θα πρέπει να διαθέσω έξτρα λεφτά για μνήμη)

-HP DV6551 (λόγω τιμής και δυνατοτήτων και επειδή είναι και εμφανίσιμο, οκ με χαλάει λίγο η κάρτα γραφικών αλλά δεν περιμένω μέχρι Σεπτέμβρη ούτως η άλλως δε θα τη χρειαστώ και τόσο)

 

Εσείς τι λέτε; Εγώ τείνω προς το 6551 και έπειτα προς το sony.

 

Sorry για το πρήξιμο αλλά όσο διαβάζω τόσο περιπλέκονται τα πράγματα! Και εν τω μεταξύ πήγα στα Multirama σήμερα μιας και είναι το μόνο "σοβαρό" κατάστημα στην πόλη που μπορώ να τα δω από κοντά και εκτός ότι δεν είχαν κανένα ανοικτό να δω, οι περιγραφές είναι επιεικώς απαράδεκτες και επίσης τα Compaq δεν τα έφερναν καν...!

 

 

Υ.Γ. Αναρωτιέμαι η σειρά DV2000 (ή 2500) της HP (τα 14" εννοώ) που πωλείται κανονικά στο εξωτερικό γιατί δεν έρχεται στην Ελλάδα; Μήπως θα μπορώ εγώ να το παραγγείλω από εξωτερικό κάπως; Ούτως η άλλως τα αγγλικά Windows θέλω. Αν ναι αυτό θα ήταν η επιλογή μου τελικά....

Link to comment
Share on other sites

ως εταιρίες πάνε compaq->sony->hp (για επαγγελματικά laptops etc)

 

προσοχή η hp μπορεί να έχει την compaq αλλά οι σχέσεις τους τελειώνουν εκεί :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

-Sony FZ11S (το πιο όμορφο από τα 3, με την οθόνη διπλής λυχνίας που επίσης θεωρώ ότι είναι η καλύτερη με το μόνο μείον του τον επεξεργαστή του)

 

Τί είναι η οθόνη διπλής λυχνίας;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ως εταιρίες πάνε compaq->sony->hp (για επαγγελματικά laptops etc)

 

προσοχή η hp μπορεί να έχει την compaq αλλά οι σχέσεις τους τελειώνουν εκεί :)

 

Η ταξινόμηση που έκανες με βάση τι είναι; Ποιότητα κατασκευής, υποστήριξη (ενημερώσεις, οδηγοί κλπ) ή κάτι άλλο; Γιατί εγώ τα έκρινα καθαρά με βάση τα χαρακτηριστικά τους. Άμα έχεις κάτι συγκεκριμένο υπέρ ή κατά των 3 λαπτοπ (ή των εταιριών τους) plz ανάφερέ το

 

Τί είναι η οθόνη διπλής λυχνίας;

 

Δε γνωρίζω πολλά αλλά όπως αναφέρει η Sony η οθόνη διπλής λυχνίας είναι πιο φωτεινή με πιο ζωντανά χρώματα, όσοι την έχουν δει έχουν μαγευτεί :p

Link to comment
Share on other sites

καθαρά με βάση 3 πράγματα: quality(+υλοποίηση), service&support(drivers, updates etc), προτίμηση εταιριών (γιατί και αυτό έχει μεγάλη σημασία)

 

και γιατί? όταν η dell ήταν βασιλιάς (τη θέση της την πήρε η hp) όλοι θαύμαζαν το service της και το support. τώρα απλά τα πράγματα (είναι γνωστό σε όλους) έχουν αλλάξει. ευτυχώς με το site [url-http://www.ideastorm.com/]αυτό[/url] προσπαθεί να αλλάξει τα πράγματα και μπορώ να πω ότι είναι μια καλή νέα αρχή. οι πελάτες όμως (εταιρικοί και μη) αν απογοητευτούν μια φορά δύσκολα γυρνούν πίσω.

 

επίσης πρώτη έρχεται η ibm-lenovo αλλά στα λεφτά που το θες εσύ έχει κάπως πιο "κουτσουρεμένα" χαρακτηριστικά. το t61wide σίγουρα είναι ο βασιλιάς των laptops.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καθαρά με βάση 3 πράγματα: quality(+υλοποίηση), service&support(drivers, updates etc), προτίμηση εταιριών (γιατί και αυτό έχει μεγάλη σημασία)

 

και γιατί? όταν η dell ήταν βασιλιάς (τη θέση της την πήρε η hp) όλοι θαύμαζαν το service της και το support. τώρα απλά τα πράγματα (είναι γνωστό σε όλους) έχουν αλλάξει. ευτυχώς με το site [url-http://www.ideastorm.com/]αυτό[/url] προσπαθεί να αλλάξει τα πράγματα και μπορώ να πω ότι είναι μια καλή νέα αρχή. οι πελάτες όμως (εταιρικοί και μη) αν απογοητευτούν μια φορά δύσκολα γυρνούν πίσω.

 

επίσης πρώτη έρχεται η ibm-lenovo αλλά στα λεφτά που το θες εσύ έχει κάπως πιο "κουτσουρεμένα" χαρακτηριστικά. το t61wide σίγουρα είναι ο βασιλιάς των laptops.

 

Καλά όταν είπα ότι θέλω το laptop για δουλειά και όχι παιγνίδια δεν εννοούσα ότι θέλω fingerprint reader και τόσα καλούδια ασφαλείας...! Για να προγραμματίζω το θέλω και να έχω το pc μαζί μου όπου και όποτε το χρειάζομαι. Ίσως γιαυτό δε με εντυπωσιάζει τόσο πολύ το lenovo και τα business laptop που μου έδειξες, γιατί πολλά από αυτά που έχουν δυστυχώς μπορεί να μην τα χρησιμοποιήσω και ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...