Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι γινεται με τα καμμενα pixel?..

 

> Display (LCD) replacement for defective pixels - ThinkPad

Δε μου φαίνονται ιδιαίτερα φιλικές προς τον καταναλωτη η προϋποθέσεις...

Mimimum 11 bright pixels ή 13 dark pixels ή 16 bright & dark pixels για αντικατάσταση; Πολλά δεν είναι;

Φυσικά μπορείς να είσαι τυχερός και να μην έχεις κανένα, αλλά αν έχεις 10 και δε στο αλλάζουν, θα τραβάς τα μαλλιά σου...

 

τα IBM σε καταστημα μπορω να τα βρω;

 

Για να δεις ποιά καταστήματα λιανικής έχουν τα ibm θα χρειαστεί να δεις τα site τους. Νομίζω είχα δει στα φυλλάδια της Ηλεκτορονικής Αθηνών και στης Mediamarkt, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα βρισκω συμπαθητικα,

αλλα μου αρεσει και το MacBook..

τα IBM σε καταστημα μπορω να τα βρω;

τι γινεται με τα καμμενα pixel?..

τα IBM είναι τα απόλυτα business machines (το λέει και το όνομα ;) )

 

δες στην http://www.active.gr (αντιπροσωπεία).

 

τις καλύτερες τιμές στο ελληνικό νετ τις έχω δει στο http://www.play247.gr

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δες στην http://www.active.gr (αντιπροσωπεία).

 

Η Active ένας εξουσιοδοτημένος μεταπωλητής είναι, όχι η αντιπροσωπεία.

Aντιπροσωπεία είναι η "Lenovo Technology B.V – Greece". :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πιο sony vaio μου προτεινετε? δεν θελω να παρω κ το ακριβοτερο... να εχει γρηγορο επαξεργαστη και καλεσ προυποθεσεις για να το κρατησω χρονια. γυρω στα 1500ε... τι λεει το vgn-sz3xp/c ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

theleis apokleistika sony vaio? me tosa lefta penreis pc me polu kaluteres dunatothtes apo ena sony vaio!! se ti timh to vrhkes to vaio pou les parapano? ap oti eida kanei polla para pano apo 1500!!an den thes apokleistika vaio des kai auto http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=113079
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως... κανει 2.600. τωρα ειδα τα VGN-FE21M VGN-FE31M και VGN-FE31H που καπου εκει κυμαινομαι, αλλα μιλαο για laptop και μου αρεσουν πολυ τα sony, ποιο απο αυτα μου προτεινεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

koita ap oti eida ton pio kalo epexergasth kai ton pio megalo sklhro ton exei to fe31h !! alla tha protimousa na exei kaluterh karta grafikon !! ison na agoraza to 31m pou exei mikrotero disko kai epexergasth alla kaluterh karta grafikon !! tora den eimai kai 100% sigouros gia thn apofash pou tha eperna !!
Link to comment
Share on other sites

Εχω καταληξει να παρω toshiba! ξερω οτι ειναι αξιοπιστα και καλα μηχανηματα! απο τιμες ομως πως πανε σε σχεση με τον ανταγωνισμο? ξερω οτι τα soni ειναι ακριβα και τα acer φθηνα! απο κει και περα ομως? παντα σε σχεση με τις δυνατοτητες τους!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Είμαι σχετικά καινούρια εδώ...

Ενδιαφέρομαι για ένα laptop μέχρι 1500 ευρώ και έχω δει τα εξής:

 

1) Fujitsu - Siemens Amilo Pi 1556 V

2) Acer Aspire 5685 Wlmi

3) HP Pavilion dv6187ea

 

Περισσότερο προσανατολίζομαι για τον fs αν και οι άλλοι δύο έχουν ενσωματωμένο bt και κάμερα αλλά ο HP έχει λιγότερη μνήμη και χειρότερη κάρτα γραφικών ενώ ο Acer λίγο χειρότερη γραφικών και ακούγονται και όλα αυτά για την αξιοπιστία.

 

Ποιά η γνώμη σας;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω το HP. Για τον Acer ούτε να το σκέφτεσαι!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω το HP. Για τον Acer ούτε να το σκέφτεσαι!

αυτος ο ΗΡ ειναι απο την επαγγελματικη σειρα;

Link to comment
Share on other sites

Η Active ένας εξουσιοδοτημένος μεταπωλητής είναι, όχι η αντιπροσωπεία.

Aντιπροσωπεία είναι η "Lenovo Technology B.V – Greece". :)

Που ΔΕΝ κάνουν ποτέ καλύτερη τιμή εκτός και αν αγοράσεις πέρα των 10 Laptop.

 

η active και για 3 κάνει σκόντο. και σίγουρα έχει καλύτερες τιμές και πιο ολοκληρωμένα πακέτα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

...δες στην http://www.active.gr (αντιπροσωπεία)...

 

Η Active ένας εξουσιοδοτημένος μεταπωλητής είναι, όχι η αντιπροσωπεία. Aντιπροσωπεία είναι η "Lenovo Technology B.V – Greece". :)

 

Που ΔΕΝ κάνουν ποτέ καλύτερη τιμή εκτός και αν αγοράσεις πέρα των 10 Laptop.

 

η active και για 3 κάνει σκόντο. και σίγουρα έχει καλύτερες τιμές και πιο ολοκληρωμένα πακέτα.

 

Εγώ απλά ανέφερα ότι η Active ΔΕΝ είναι αντιπροσωπεία, αλλά εξουσιοδοτημένος μεταπωλητής. :)

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Active απλά προσπαθώ να εξηγήσω ότι "αντιπροσωπεία" είναι η Lenovo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι σίγουρη αν είναι από την επαγγελματική σειρα. Έχει κανείς τον Amilo 1556v ή τον HP να μας πει καμιά γνώμη?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στο μοντέλο Toshiba

Satellite A110-195, τι τύπου μνήμες παίρνει; Αν γνωρίζει κανείς ας μου πει :rolleyes:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α. υπαρχει μαγαζι με R60 IBM,

που να το ανοιγει, να δουμε οτι δεν εχει καμμενα pixel, κυριως στο κεντρο, να το πληρωσουμε και να το παρουμε..

(σε hp το ενα ειχε 1 στο κεντρο ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ και το αλλο 1 αλλα κατω-κατω στην μπαρα.. ΟΚ)

Β. φορητο με Vista ΠΟΤΕ;;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

salinas Σήμερα, 17:37 #4462

παιδιά πριν απο λίγες ημέρες απέκτησα τον VAIO AR21S. Το μηχάνημα απο πλευρας επιδόσεων ειναι απαιχτο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Πόσο κόστισε? Έχει έρθει Ελλάδα? Γιατί με ένα πρώτο googlάρισμα δεν βρήκα κάτι εντός Ελλάδος!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

salinas Σήμερα, 17:37 #4462

παιδιά πριν απο λίγες ημέρες απέκτησα τον VAIO AR21S. Το μηχάνημα απο πλευρας επιδόσεων ειναι απαιχτο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Πόσο κόστισε? Έχει έρθει Ελλάδα? Γιατί με ένα πρώτο googlάρισμα δεν βρήκα κάτι εντός Ελλάδος!

το έχει το play247 αλλά για την τιμή του... ΔΕΝ αξίζει.

 

παίρνεις ένα MCE και το έχεις στο σαλόνι. γιατί αυτό δεν είναι Laptop. Laptop με οθόνη μεγαλύτερη των 15 ιντσών απλά ΔΕΝ χωράει στον νου.

 

Υ.Γ. είναι και sony που είναι η πλέον controversial εταιρία. με πληρώρα... ασυμβατοτήτων (βλ. ΒΤ, οθόνη αφής κλπ).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Β. φορητο με Vista ΠΟΤΕ;;

 

Από τον καινούργιο χρόνο. Πάντως πολλοί κατασκευαστές ήδη συμμετέχουν στο πρόγραμμα δωρεάν αναβάθμισης της Microsoft (έχω δει για HP, IBM/Lenovo και προφανώς θα είναι και άλλοι)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κάνεις λάθος (Vaio AR21S) το μηχάνημα ειναι ελαφρύ και η 17΄ οθόνη του ειναι καταπληκτική του. Η τιμή του (2786ευρω) ειναι λίγο τσουχτερή, αλλα σε συγκριση με αλλα μηχανηματα που κάνουν 2000 ειναι πολύ πιο μπροστά. Το μόνο μειον ειναι οτι η τεχνολογία κάνει αλματα οποτε σε 5 μήνες μπορει να εχει πέσει η τιμή του. Το σίγουρο πάντως ειναι οτι θα καλυψει υπερ αρκετα τις αναγκες μας για μεγαλο χρονικό διάστημα. Εγω πάντως το βρίσκω πολυ καλο και επαναλαμβανω το προτείνω χωρις επιφυλλάξεις.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν πρόκειται να δώσεις τόσα πολλά χρήματα σε ένα φορητό -κάτι το οποίο δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αξίζει- θα πρέπει να αγοράζεις και άλλα πράγματα μαζί. Δηλαδή μεγαλύτερη σε διάρκεια εγγύηση, on-site εξυπηρέτηση κλπ.
Link to comment
Share on other sites

para polla lefta gia forhto ! oute ego pisteuo oti polu axizei !! alla o mcde exei dikio an doseis tosa polla lefta kalo einai na pareis megaluterh diarkeia egguhshs !! giati an xreiastei kati kai pas sto service kai sou poun timh tha protimhseis na ton pulhseis etsi opos einai !!:)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κάνεις λάθος (Vaio AR21S) το μηχάνημα ειναι ελαφρύ και η 17΄ οθόνη του ειναι καταπληκτική του. Η τιμή του (2786ευρω) ειναι λίγο τσουχτερή, αλλα σε συγκριση με αλλα μηχανηματα που κάνουν 2000 ειναι πολύ πιο μπροστά. Το μόνο μειον ειναι οτι η τεχνολογία κάνει αλματα οποτε σε 5 μήνες μπορει να εχει πέσει η τιμή του. Το σίγουρο πάντως ειναι οτι θα καλυψει υπερ αρκετα τις αναγκες μας για μεγαλο χρονικό διάστημα. Εγω πάντως το βρίσκω πολυ καλο και επαναλαμβανω το προτείνω χωρις επιφυλλάξεις.

Φίλε αξίζει,δεν νομίζω να ξεπεραστεί εύκολα.

Εχει τεράστιο σκληρό δίσκο και γρήγορο.

Συγχρονη καρτα γραφικων με πολυ μνημη.

Blue ray το πιο σημαντικο με εγγραφη και αναπαραγωγη.

οθόνη hd ready.

Δεκτη τηλεορασης αναλογικο και ψηφιακό.

Αξίζει τα χρήματα του σε κάθε περίπτωση,Εδώ εγώ πήρα τον sony vaio fe21m το καλοκαίρι 1700 ευρώ.

Επισης εχει πολύ προχωρημένο σχεδιασμό!

Μονο να κάνεις επεκταση εγγυησης!

Αυτά δεν τα έχω βρει σε αλλο laptop.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν πρόκειται να δώσεις τόσα πολλά χρήματα σε ένα φορητό -κάτι το οποίο δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αξίζει- θα πρέπει να αγοράζεις και άλλα πράγματα μαζί. Δηλαδή μεγαλύτερη σε διάρκεια εγγύηση, on-site εξυπηρέτηση κλπ.

στο notebookreview μια έρευνα (πρόσφατα) έδειξε ότι ούτε ένας στους 5 δεν χρησιμοποιεί την επέκταση εγγύησης που αγόρασε.

 

@salinas

 

το αν είναι καλή η οθόνη... αυτό έλειπε να μην ήταν που έδωσες τόσα λεφτά.

 

πάντος δεν αλλάξω με τίποτα μια 17άρα lcd γραφείου ή ακόμα καλύτερα μια 19άρα HD.

 

τώρα το λάπτοπ που πήρες, όσο και αν στο πούλησαν (ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο) ως mobile τότε απλά είναι άριστοι πωλητές!

 

λάπτοπ πάνω από 2.5-3 κιλά ΔΕΝ μπορείς να το κουνάς πέρα δόθε (από εργαστήριο σε σχολή, από εργοτάξιο σε γραφείο κλπ)

 

είναι καλό για το σπίτι.

 

αλλά και πάλι, μια τέτοια Media center επιλογή χάνετε μπροστά σε έναν Viiv με HD capability.

 

τώρα για τα Vista, έχει αναφερθεί αρκετές φορές για ποιοι δικαιούνται δωρεάν αναβάθμιση και ποιοι discount. και τι συμφέρει να αγοράσει κάποιος.

 

genuine Home or Pro?

 

όλα αυτά με μια αναζήτηση (που πάντα καλό κάμει) στο ομόνυμο θρεντ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...