Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Toshiba umber alles!

 

5400 είναι στροφές του 100άρη δίσκου στο Α100-906. Περίμενα κι εγώ απάντηση από τον κάτοχο αλλά με γείωσε...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οι Vaio έχουν φοβερή οθόνη, αλλά όταν μου χάλασε έπρεπε να τον στείλω στο Βέλγιο και να τους προκαταβάλω 800 Ευρώπουλα για την επισκευή. Εννοείται ότι δεν τον έστειλα και ψάχνω να αγοράσω ένα καινούργιο.

Γιατι?Εισαι εκτός εγγυησης?

τι πρόβλημα εχει?

Οντως εχουν φοβερη οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ για την "ποιότητα" της Media Markt (άλλωστε ποτέ δεν μου άρεσε η ιδέα του να παίρνω υπολογιστή από εκεί που παίρνω...φριτέζα), αλλά θεωρείς σωστό να πας και να αρχίσεις τα "ουρλιαχτά" σε κάποιον πωλητη;;

 

Εξ άλλου δεν είναι καν δικό τους μηχάνημα. Είναι HP. Δεν βάζουν αυτοί τίποτα πάνω, απλά μεταπώληση κάνουν. Μην λέμε και οτι θέλουμε παιδιά. Σαν πωλητής πληροφορικής, εχώ ακούσει και εγώ τα χίλια κουφά για πράγματα που δεν έφταιγε το μαγαζί στο οποίο δουλεύω. Απλά θεωρώ ηλίθιο το να κατηγορείς κάποιον πωλητή γιατι το μηχάνημά σου έχει πρόβλημα, λες και το κατασκευάζει εκείνος.

 

Μπορείς απλά και ήρεμα να το πας στο aftersales service της Media Markt, να τους εξηγήσεις την κατάσταση και ΑΝ σου κάνουν νερά στην εξυπηρέτηση...τότε μπορείς να βάλεις τις φωνές!

 

 

 

και εγω μαζι σου ειμαι ηθελα να το παρω απο πλαισιο.

το παρηγγειλα περιμενα 1 βδομαδα αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση!

παιρνω τηλ στην Αθηνα και μου λενε οτι δεν υπαρχει,τους εβρησα μια γιατι περιμενα μια βδομαδα και κανεις δεν με ενημερωσε οτι δεν υπαρχει για να ξερω..

το βρηκα στο media markt και το πηρα..

το ειχε και ο γερμανος αλλα επειδη εχω ακουσει αρκετα για τον γερμανο δεν ηθελα να το παρω απο εκει!

 

τωρα που πρεπει να παω?στο media markt η στin hp?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά η Markt θα μπορεί να στο στείλει στο service της hp. Αλλά καλύτερα πριν τους το πας, πάρε τηλέφωνο και ρώτα. Βέβαια, αυτά τα ρωτάνε πριν την αγορά, για να ξέρεις τι ακριβώς να περιμένεις!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

εμενα με βολευει οτι ειναι πιο γρηγορο!

αν ειναι να κανουν καμια βδομαδα να το στειλουν θα παω εγω κατευθειαν!

ουτε μηνα δεν τον εχω!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα φορητά είναι καλύτερο σε περίπτωση προβλήματος να τα πηγαίνουμε απευθείας στην αντιπροσωπεία. Κανένα μα κανένα κατάστημα δεν θα το κάνει πιο γρήγορα απο εμας. Απλά ίσως μας βολεύει οτι πχ το κατάστημα είναι δίπλα στο σπίτι μας, αλλά μέχρι αυτοί να το πάνε στην αντιπροσωπεία και να το πάρουν ξανα πίσω, θα περάσει πολύς καιρός.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα φορητά είναι καλύτερο σε περίπτωση προβλήματος να τα πηγαίνουμε απευθείας στην αντιπροσωπεία. Κανένα μα κανένα κατάστημα δεν θα το κάνει πιο γρήγορα απο εμας. Απλά ίσως μας βολεύει οτι πχ το κατάστημα είναι δίπλα στο σπίτι μας, αλλά μέχρι αυτοί να το πάνε στην αντιπροσωπεία και να το πάρουν ξανα πίσω, θα περάσει πολύς καιρός.

Να πηγαινει στην αντιπροσωπια εφοσον εχεις εγγυηση,τωρα εαν εχει ληξει..το πας στο καταστημα που νομιζεις εσυ καλυτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oute mhna den to exei opote exei egguhsh gia ola ta merh tou upologisth !!:) pantos ego mia fora pou phga sto service ths compaq/hp sthn athina (sthn infoquest dld ) htan poloi exuphretikoi kai ekana thn douleia mou polu grigora!!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίοι στο Πλαίσιο....

 

είχαν στο ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ το Toshiba A100-906 στα 1099 ευρώ. Και μπαίνω την επομένη και βλέπω πάλι ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ αλλά στα 1199 ευρώ. :mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σας. Εχω αγοράσει ενα λάπτοπ vaio, με ενσωματώνει κάμερα. Δεν γνωρίζω, ομως, πως πρέπει να την ενεργοποιήσω. Γνωρίζει κανεις να μου πεί τον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως όταν πηγαίνεις στο My Computer δεν στην εμφανίζει κάτω-κάτω!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής: σε ένα καινούργιο VAIO VGNSZ2XP η διαχείρηση ενέργειας των Windows είναι OFF και το ίδιο ισχύει και για τη διαχείριση ενέργειας του VAIO. Παρόλα αυτά εξακολουθεί κάποιες φορές όταν τον συνδέω στο ρεύμα η φωτεινότητα της οθόνης να πέφτει αντί να ανεβαίνει (γι΄ αυτό και η απενεργοποίηση του power management).

 

Έχει τύχει και σε κανένα άλλο αυτό;

Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ποιές μάρκες είναι πιο αξιόπιστες σε notebook?

 

+++DELL για παντα φιλε,αξιοπιστια και το καλυτερο service..................

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...