Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 7 Δεκ. 2004 , 16:49)

 

Ευχαριστώ σε, Valerio...;)

 

EDIT: Mόλις το έκανα και μου βγάζει 68mb...νομίζω ότι χρειάζεται, τι λες να το χειρουργήσω?

 

Αργεί να φορτώσει και αρκετά progs και γενικά το λειτουργικό :( (Win XP SP2)...

 

Τι μνήμη φορά το συγκεκριμένο, SDRAM? :geek:

 

 

oso gia tin mnimi koita edw : http://www.crucial.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 0giorgos0 ( 8 Δεκ. 2004 , 00:17)Exo mia aporia ginete na allakseis karta grafikon se forito?

Epeidi ego exo 64mb se toshiba ginete na tin allakso se mia 128mb h 256mb gia na paizo kai kana paixnidi.

 

Ελάχιστοι υποστηρίζουν αλλαγή κάρτας γραφικών και δεν έχουν μόνο 64MB. Συνήθως αυτοί που έχουν 64 MB κάνουν κοινή χρήση της μνήμης του συστήματος οπότε μπες στο Bios και δες αν μπορείς να δώσεις παραπάνω. (εκτός κι αν είναι πολύ παλιός οπότε δεν παίζει)

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 0giorgos0 ( 8 Δεκ. 2004 , 00:17)

 

Exo mia aporia ginete na allakseis karta grafikon se forito?

Epeidi ego exo 64mb se toshiba ginete na tin allakso se mia 128mb h 256mb gia na paizo kai kana paixnidi.

 

 

genika den mporeis ektos an to notebook sou ipostirizei pci -xpress opws exei ipothei hdh sto forum.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud ( 7 Δεκ. 2004 , 21:14)

 

i mnimi einai para poly simantiki se ena sistima.kalo tha kanei sigoura..

egw exw ton A50-101.apo pou ton pires kai poso?pes mas ligo ta vasika specs.

 

 

Από το Πλαίσιο, cash στα 1650 ευρώ.

 

- Intel Pentium M 725 (2MB L2, 1.60GHz, 400MHz FSB)

- 512 MB (2 x 256 MB)

- 60 GB HDD

- 15" TFT (δεν ήθελα παραπάνω γιατί μεγαλώνει πολύ ο όγκος του φορητού)

- Ιntel 855 GME, 64MB (δεν με ενδιαφέρουν τα games)

- DVD-SMulti

- Εγγύηση : 2 έτη (μετράει πολύ για μένα)

 

και Δώρο τσάντα μεταφοράς και 12 μηνη σύνδεση internet Forthnet (καλοδεχούμενα βεβαίως βεβαίως :) )

 

Το crucial (256άρι SDRAM PC133) το ξέρω αλλά δεν έχω πιστωτική (και ούτε σκοπεύω να έχω).Υπάρχει κάτι σε ελληνικό...? :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 8 Δεκ. 2004 , 09:56)Το crucial (256άρι SDRAM PC133) το ξέρω αλλά δεν έχω πιστωτική (και ούτε σκοπεύω να έχω).Υπάρχει κάτι σε ελληνικό...? :worry:

 

Μπορείς να απευθυνθείς σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα ειδών πληροφορικής που θα στο προμυθεύσει. Επίσης για όσους δεν έχου και δεν θέλουν να έχουν πιστωτικές κάρτες ή δεν εμπιστεύονται τις Onlile αγορές με πιστωτική υπάρχουν κάποιες υπηρεσίες ειδικά για αγορές Online. Η λειτουργία τους είναι απλή. Πας στην τράπεζα δίνεις π.χ 62 ευρώ που κάνει μια μνήμη Crucial στα 133 για το Laptop του elteo :p, σου δίνουν έναν αριθμό όπως της πιστωτικής, αγοράζεις Online και το ηλεκτρονικό κατάστημα δέχεται τον αριθμό αυτό σαν κανονική πιστωτική που όμως έχει όριο τα χρήματα που έχεις πληρώσει. Έτσι α) δεν φεσόνεσαι και β) αν το site είναι απάτη γλυτώνεις μελλοντικές χρεώσεις και το ρίσκο σου περιορίζεται στα χρήματα που έχεις δώσει.

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio ( 8 Δεκ. 2004 , 10:08)

 

Μπορείς να απευθυνθείς σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα ειδών πληροφορικής που θα στο προμυθεύσει. Επίσης για όσους δεν έχου και δεν θέλουν να έχουν πιστωτικές κάρτες ή δεν εμπιστεύονται τις Onlile αγορές με πιστωτική υπάρχουν κάποιες υπηρεσίες ειδικά για αγορές Online. Η λειτουργία τους είναι απλή. Πας στην τράπεζα δίνεις π.χ 62 ευρώ που κάνει μια μνήμη Crucial στα 133 για το Laptop του elteo :p, σου δίνουν έναν αριθμό όπως της πιστωτικής, αγοράζεις Online και το ηλεκτρονικό κατάστημα δέχεται τον αριθμό αυτό σαν κανονική πιστωτική που όμως έχει όριο τα χρήματα που έχεις πληρώσει. Έτσι α) δεν φεσόνεσαι και β) αν το site είναι απάτη γλυτώνεις μελλοντικές χρεώσεις και το ρίσκο σου περιορίζεται στα χρήματα που έχεις δώσει.

 

 

Εννοείς τις GiftCards (που έχουν φορτωμένο προκαθορισμένο ποσό μέσα) και τις electron visa που χρησιμοποιούνται μόνο ηλεκτρονικά και όχι από μηχανάκια χειρός γιατί δεν έχουν ανάγλυφα στοιχεία!

 

Τα ξέρω valerio η μητέρα μου είναι τραπεζικός...και έχουν δει τα μάτια μου να κλαίνε ανθρώποι με μαύρο δάκρυ από τους απατεώνες! :(...(μιλώ για τις καθαρόαιμες πιστωτικές όχι για τις προαναφερόμενες οι οποίες όντως έχουν δικλείδες ασφαλείας).

 

Αυτά :)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 8 Δεκ. 2004 , 10:38)

 

τις electron visa που χρησιμοποιούνται μόνο ηλεκτρονικά και όχι από μηχανάκια χειρός γιατί δεν έχουν ανάγλυφα στοιχεία!

 

egw exw xrhsimopoihsei thn electron mou kai se magazi me rouxa.otan les mhxanakia xeiros ti ennoeis?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 8 Δεκ. 2004 , 16:49)

 

Tελικά παρήγγειλα από το mgmanager.gr την Κingston 256mb.

 

Ευχαριστώ όσους βοήθησαν...

 

 

Πάντως εάν έψαχνες σε original Toshiba μνήμη ο κωδικός είναι PA3312U-1M25 και πρέπει να έχει όχι πάνω απο 100€. Πόσα έδωσες στον MG Manager?

 

Και για να μην το ξεχάσω, Μεγιά το μηχάνημα, Είναι εργαλείο όμως.

 

Η εγγύηση από 2 σε 3 είναι το OPT-5053W-G3 έχει 110€ και ειλικρινά αξίζει τον κόπο.

Different Shit Different Day
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 8 Δεκ. 2004 , 17:31)

 

Οχι γιατί σε 2 χρόνια θα πάρω άλλο, μπορεί και νωρίτερα!

 

Εργαλεία δουλειάς βλέπεις...

 

 

den katalaves.gia na exeis dio xronia egiisi prepei na kaneis register sto site!iparxei ena olokliro vivliaraki mazi me ton forito pou milaei gia ayto.twra exeis ena xrono egiisi!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud ( 9 Δεκ. 2004 , 00:54)

 

den katalaves.gia na exeis dio xronia egiisi prepei na kaneis register sto site!iparxei ena olokliro vivliaraki mazi me ton forito pou milaei gia ayto.twra exeis ena xrono egiisi!

 

 

Ok thnx for the info...τα βιβλιαράκια ποτέ δεν τα κοιτώ! :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, το είχαμε συζητήσει και σε αλλο thread αυτό αλλα θέλω να το ξαναρωτήσω γιατι θέλω τη γνώμη πολλών...

τελικά τι ισχύει με τη πρώτη φόρτιση των φορητών...πρίν τον ανοίξεις καμιά 10αριά ώρες στην πρίζα;;

επεισής κάτι ασχετο, οι καλές μάρκες φορητών sony,toshiba,...ερχονατι κομπλέ απο εξω ή συναρμολογούνται εδώ....;

αυτά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bestfalcon16 (10 Δεκ. 2004 , 14:30)

 

παιδιά, το είχαμε συζητήσει και σε αλλο thread αυτό αλλα θέλω να το ξαναρωτήσω γιατι θέλω τη γνώμη πολλών...

τελικά τι ισχύει με τη πρώτη φόρτιση των φορητών...πρίν τον ανοίξεις καμιά 10αριά ώρες στην πρίζα;;

επεισής κάτι ασχετο, οι καλές μάρκες φορητών sony,toshiba,...ερχονατι κομπλέ απο εξω ή συναρμολογούνται εδώ....;

αυτά

 

 

AS FAR AS I KNOW:ta peri 10wris fortishs meta thn agora tou forhtou einai BLAKEIS :wacko: .Ayto isxye stis palies mpataries twn kinhtwn :confused:

OLES oi polyethnikes etairies [kales kai mh] sinarmologoun tous ipologistes sthn kentro-anatoliki asia[malaisia,kina,indonisia kai allou..]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή φίλε μου πόσες ώρες να το φορτίσω μολις το πάρω και πρίν το ανοίξω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις σχετικά με εγγύηση ACER.Περιμένω να μου έρθει αύριο ο ACER 1524WLMi και η εγγύηση advantage plus που παρήγγειλα.

1.Πρέπει να κάνω κάτι με την εγγύηση? Να στείλω δηλαδή κανένα mail (και πού?) για να ενεργοποιηθεί;

2.’κουσα ότι αν κάνω format το σκληρό και περάσω XP Pro αντί για Home που είναι προεγκατεστημένα,χάνω την εγγύηση.Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bestfalcon16 (15 Δεκ. 2004 , 19:36)

 

δηλαδή φίλε μου πόσες ώρες να το φορτίσω μολις το πάρω και πρίν το ανοίξω;

 

 

egw tha sou elega molis to pareis na to anoikseis, na teleiwseis th mpataria kai meta forthse to.egw ayto ekana kai eimai ok.etsi mou eipane kai apo thn yposthriksh tou plaisiou.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tpapag (15 Δεκ. 2004 , 21:03)

 

 

2.’κουσα ότι αν κάνω format το σκληρό και περάσω XP Pro αντί για Home που είναι προεγκατεστημένα,χάνω την εγγύηση.Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

 

den nomizw na isxyei.padws se kathe periptwsh mporeis apla prin to pas gia service na xrhsimopoihseis to recovery cd.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tpapag (15 Δεκ. 2004 , 21:03)

 

2.’κουσα ότι αν κάνω format το σκληρό και περάσω XP Pro αντί για Home που είναι προεγκατεστημένα,χάνω την εγγύηση.Ισχύει κάτι τέτοιο;

Όχι, αλλά διάβασε και τους όρους εγγύησης για να είσαι σίγουρος.

 

Δες επίσης τι περιλαμβάνει η εγγύηση, γιατί παίζουν πολλά κόλπα σε αυτό το θέμα (πχ. αφορά μόνο στα ανταλλακτικά και όχι στην εργασία κ.λπ.)

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yandr (16 Δεκ. 2004 , 09:48)

 

Όχι, αλλά διάβασε και τους όρους εγγύησης για να είσαι σίγουρος.

 

Δες επίσης τι περιλαμβάνει η εγγύηση, γιατί παίζουν πολλά κόλπα σε αυτό το θέμα (πχ. αφορά μόνο στα ανταλλακτικά και όχι στην εργασία κ.λπ.)

 

Την χάνεις αν κάνεις φορμάτ και βάλεις άλλο(παράνομο) λειτουργικό σύστημα ή διάφορο των windows(linux).Άν χρησιμοποιήσεις τα recovery cd τότε είναι όλα ok.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο, σε κάθε περίπτωση όμως υπάρχει έγγραφο μαζί με το μηχάνημα που περιγράφει πότε παύει να ισχύει η εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...