Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδα στο site της Logitech ένα ωραίο ποντικάκι,μικρό ειδικά για φορητούς.:cool:

Logitech® Cordless Optical Mouse for Notebooks

Όπως καταλάβατε είναι οπτικό και ασύρματο και ο receiver είναι σαν τα μικρά flash memory sticks σε USB.

Aναρωτιέμαι αν θα το έχει κανείς εδώ στην Ελλάδα ;)

Γενικά θα με ενδιέφερε η γνώμη σας για αυτά τα ποντίκια ειδικά για φορητούς.

Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα.

 

----Νίκος Καζαντζάκης

Link to comment
Share on other sites

AVE se olous!exw ena toshiba satellite 2400-103 kai exei ena combo cd-rw dvd player kai 8a h8ela na to allaxw me ena dvd-rw.xerei kaneis pws vgainei to drive apo to toshiba?exei 2 vides apo oti eida,tis afairesa,to drive vgainei peripou 3cm pros ta exw kai meta deixnei na vriskei antistash kapou.kamia idea kaneis?epishs slim dvd-rw drives sthn ellada pou mporw na vrw?h antiproswpeia ths toshiba zhtaei 500 euro!!!!!!!!!!!,enw to drive pou 8elw to toshiba sd-r 6112 exei exw gyrw sta 200-250 euro.kamia idea?

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (24 Φεβ. 2004 , 15:12)

 

To diko moy acer me to toshiba sd-r 6112 exei apo katw diakopth paromoio me thn bataria kai vgainei xwris na xevidwseis kamia vida :-)

 

xairomai gia sena alla de me voh8aei auto! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (24 Φεβ. 2004 , 19:30)

 

deto pa gia na xareis alla gia na deis mipws einai kai sena etsi.

 

afou grafw re aderfe oti hdh exw vrei dyo vides,ara de paizei na nai etsi.thanks anyway!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω εναν Compaq Presario. Τι λετε αξιζει;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

andreashadji2000@ nai re aderfe kai mena exei 2 vides alla den pezoyn kanena rolo.

alla mallon se sena einai diaforetiko. na mi sto pw diladh?

 

akakios@ ayto to chipset exw ston 291lmi kalo einai apo karta (64mb) se sxesh me alles shared poy exw dei einai to kalitero kiayto giati apo pisw vrisketai o centrino :-)

 

to thema einai kathara oti desmeyei apo ram standard 16mb kai proxwraei.. pantws an kai xwris pagefile poy ton leitoyrgw egw den exw dei kapio provlhma kai i ram den anevainei panw apo 400mb.

8elw na pw oti 512 mnimh einai arketh akoma kai me shared karta gia win xp.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epicouros (24 Φεβ. 2004 , 21:04)

 

Σκεφτομαι να αγορασω εναν Compaq Presario. Τι λετε αξιζει;

 

Ποιό μοντέλο; Εγώ αγόρασα τα Χριστούγεννα το 2100 (με celeronάκο όμως...) και είμαι πολύ ευχαριστημένος... Οσο για την τιμή... περίπου... 500 ΕΥΡΩ... αλλά από πηγή στην Αμερική. Με όσους έχω μιλήσει για Presario έχω ακούσει καλά λόγια. :happy:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreashadji2000 (25 Φεβ. 2004 , 11:09)

ok apla sto diko mou to denoun to drive panw sto sasi.to provlhma mou einai oti tis vgazw k arneitai na vgei exw!!!!

Υποθέτω οτι είναι και άλλη βίδα κάπου κρυφή ή καποια καλοδιοταινία που το κρατάει.

Kοίτα στο manual ή ρώτα σε καποιο toshıba servıce μην το τραβας ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreashadji2000 (25 Φεβ. 2004 , 11:09)

 

ok apla sto diko mou to denoun to drive panw sto sasi.to provlhma mou einai oti tis vgazw k arneitai na vgei exw!!!!

 

 

"Αδερφε" εχω κι εγω ενα ιδιο..κι εμενα εχει 2 βιδες δοκιμασα και το εβγαλα χωρις κανενα προβλημα!

Εσενα γιατι δεν σου βγαινει..δεν μπορω να καταλαβω!

 

Σοβαρα σου ζητησαν 500 ευρω..(!!!!)..?

Το dvd-r ποσο το βρηκες στο εμποριο?

Θα με ενδιεφερε κι εμενα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος anderson (25 Φεβ. 2004 , 11:39)

 

Ποιό μοντέλο; Εγώ αγόρασα τα Χριστούγεννα το 2100 (με celeronάκο όμως...) και είμαι πολύ ευχαριστημένος... Οσο για την τιμή... περίπου... 500 ΕΥΡΩ... αλλά από πηγή στην Αμερική. Με όσους έχω μιλήσει για Presario έχω ακούσει καλά λόγια. :happy:

 

Σκεφτομαι να παρω το Compaq Presario 2512EU με Celeron 2,6GHz αλλα με χαλαει το οτι εχει μονο 256 RAM. Αληθεια πως θα γινει να τον παρω και εγω τοσο φθηνα οσο και εσυ; :cool:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος anderson (25 Φεβ. 2004 , 11:39)

 

Ποιό μοντέλο; Εγώ αγόρασα τα Χριστούγεννα το 2100 (με celeronάκο όμως...) και είμαι πολύ ευχαριστημένος... Οσο για την τιμή... περίπου... 500 ΕΥΡΩ... αλλά από πηγή στην Αμερική. Με όσους έχω μιλήσει για Presario έχω ακούσει καλά λόγια. :happy:

 

 

και με τροφοδοσία τι κάνεις?

Δέχεται 110/230 ?

~j77
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 (25 Φεβ. 2004 , 20:06)

 

και με τροφοδοσία τι κάνεις?

Δέχεται 110/230 ?

 

τα περισσότερα laptop σήμερα δέχονται από 100 εως 240V και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αλλάξεις το φις ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευκολα απλα αλλαζεις τον ανταπτορα...στο δικο μου Toshiba γινεται στο αψε σβησε!

Ας το εβρισκα 500 ευρω και στο αλλαζα μεχρι να πεις κυμινο!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (25 Φεβ. 2004 , 17:43)

 

"Αδερφε" εχω κι εγω ενα ιδιο..κι εμενα εχει 2 βιδες δοκιμασα και το εβγαλα χωρις κανενα προβλημα!

Εσενα γιατι δεν σου βγαινει..δεν μπορω να καταλαβω!

 

Σοβαρα σου ζητησαν 500 ευρω..(!!!!)..?

Το dvd-r ποσο το βρηκες στο εμποριο?

Θα με ενδιεφερε κι εμενα...

 

se agglia,italia,germania paizei gyrw sta 200-250 euro.emena opws koitas to drive apo mprosta,sthn aristerh meria trwei to kollhma kai de vgainei.to giati de to katalavainw....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (25 Φεβ. 2004 , 14:10)

 

Υποθέτω οτι είναι και άλλη βίδα κάπου κρυφή ή καποια καλοδιοταινία που το κρατάει.

Kοίτα στο manual ή ρώτα σε καποιο toshıba servıce μην το τραβας ετσι.

 

nai alla an htan kai allh vida den 8a kounouse ka8olou apo th 8esh tou enw emena vgainei toulaxiston 3cm exw kai meta kapou vriskei antistash.oso gia to manual einai gia petama,den anaferei apolytws tipota!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Epicouros

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος anderson (25 Φεβ. 2004 , 11:39)

 

Ποιό μοντέλο; Εγώ αγόρασα τα Χριστούγεννα το 2100 (με celeronάκο όμως...) και είμαι πολύ ευχαριστημένος... Οσο για την τιμή... περίπου... 500 ΕΥΡΩ... αλλά από πηγή στην Αμερική. Με όσους έχω μιλήσει για Presario έχω ακούσει καλά λόγια. :happy:

 

Σκεφτομαι να παρω το Compaq Presario 2512EU με Celeron 2,6GHz αλλα με χαλαει το οτι εχει μονο 256 RAM. Αληθεια πως θα γινει να τον παρω και εγω τοσο φθηνα οσο και εσυ; :cool:

 

kai tha se xalasei akoma pio poli otan diapistoseis oti i diathesimi mnimi ram einai 192 mb.

telospanton,an den thes na klais meta ta lefta sou min diatheseis pano apo 1000 euro gi' auto to "kouti".

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (25 Φεβ. 2004 , 20:39)

 

τα περισσότερα laptop σήμερα δέχονται από 100 εως 240V και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αλλάξεις το φις ;)

 

ΣΩΣΤΑ!!! Εγώ δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα με αυτό... :)
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epicouros (25 Φεβ. 2004 , 18:08)

 

Σκεφτομαι να παρω το Compaq Presario 2512EU με Celeron 2,6GHz αλλα με χαλαει το οτι εχει μονο 256 RAM. Αληθεια πως θα γινει να τον παρω και εγω τοσο φθηνα οσο και εσυ; :cool:

 

Στις ΗΠΑ ισχύει στις μεγάλες αλυσίδες ηλεκτρονικών το λεγόμενο rebate... Δίνεις το ποσό που κάνει η συσκευή και σου επιστρέφουν μέρος των χρημάτων ως προσφορά μετά από 6-8 εβδομάδες... Εγώ το πήρα 500 ευρώ ενώ πλήρωσα σχεδόν 1000 αλλά μου επιστράφηκαν τα 500... ;)
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος anderson (26 Φεβ. 2004 , 03:55)

 

Στις ΗΠΑ ισχύει στις μεγάλες αλυσίδες ηλεκτρονικών το λεγόμενο rebate... Δίνεις το ποσό που κάνει η συσκευή και σου επιστρέφουν μέρος των χρημάτων ως προσφορά μετά από 6-8 εβδομάδες... Εγώ το πήρα 500 ευρώ ενώ πλήρωσα σχεδόν 1000 αλλά μου επιστράφηκαν τα 500... ;)

 

 

Τι κόλπο είναι αυτό πάλι; :alien:

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το rebate υπάρχει χρόνια τώρα, αλλά απ'όσο θυμάμαι τα ποσά που επιστρέφουν δεν είναι τόσο μεγάλα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...