Jump to content

Αντικλεπτικά κουφωμάτων


johnakis25
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα... Μπήκαν στο σπίτι μου διαρρήκτες για δεύτερη φορά σε ενάμιση μήνα, παραβιάζοντας κούφωμα αλουμινίου υποτίθεται τύπου ασφαλείας, με πολλά πυράκια γύρω γύρω στο παράθυρο. οπότε πέρα από συναγερμό που άρχισα να ψάχνομαι μόλις, θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος αν έχει δοκιμασμένη κάποια έξτρα ασφάλεια για το κούφωμα... Είδα καποιες κλεδαριές cal που είναι φθηνες και δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά. Εχει κάποιος τοποθετήσει κάτι τέτοιο;;; Αγανάκτησα πραγματικά...
Link to comment
Share on other sites

Να τοποθετήσεις cal, έχω τοποθετήσει και πιστεύω ότι προσθέτουν σε βαθμό δυσκολίας να γίνει η διάρρηξη. Επίσης σχετικά με το συναγερμό, να πάρεις προσφορά τουλάχιστον από δύο εγκαταστάτες και να είναι ο συναγερμός wired. Το αν θα έχει και wireless ζώνες οκ, αλλά κοίτα οι βασικές ζώνες να είναι wired.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης αντί cal μπορείς να βάλεις και απλούς πυρους (σουβλια).

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ότι με τρία cal στο ένα παραθυροφυλλο του υπνοδωματίου και άλλα δύο στης κουζίνας θα είμαι καλυμμένος από την ενεργητική ασφάλεια τουλαχιστον. Και μετά συναγερμό αν και κοιτάω για αυτές τις συρόμενες πόρτες τις σιδερένιες...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το cal ρε παιδια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το cal ρε παιδια?

http://www.cal.gr/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=70&Itemid=89&lang=el

 

Δςν ξέρω αν επιτρέπεται αλλά σου βάζω το link που μου έδωσαν εμένα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κι εγώ παθών (2 φορές σε 2 χρόνια)...

 

Έχω βάλει τέτοια "κλειδαριά" σε πόρτα και παράθυρα κουζίνας, αλλά σε όλες τις μπαλκονόπορτες έχω κανονικούς μεταλλικούς πύρους (σουβλιά, που είπε εύστοχα ο jaguar13)

 

Κοίταξα τα ρολά ασφαλείας γνωστής εταιρίας, αλλά αν τέλει αποφάσισα να αλλάξω όλα τα τζάμια από διπλά 3mm έκαστο, σε triplex 4mm έξω και μονό 5mm μέσα. Ας βαράνε και με βαριοπούλα τώρα. Και τέλος, ακριβή κλειδαριά στην πόρτα ασφαλείας με πολύ κοντό και περίεργο κλειδί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Μπήκαν στο σπίτι μου διαρρήκτες για δεύτερη φορά σε ενάμιση μήνα, παραβιάζοντας κούφωμα αλουμινίου υποτίθεται τύπου ασφαλείας, με πολλά πυράκια γύρω γύρω στο παράθυρο. οπότε πέρα από συναγερμό που άρχισα να ψάχνομαι μόλις, θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος αν έχει δοκιμασμένη κάποια έξτρα ασφάλεια για το κούφωμα... Είδα καποιες κλεδαριές cal που είναι φθηνες και δεν ξέρω αν θα κάνουν δουλειά. Εχει κάποιος τοποθετήσει κάτι τέτοιο;;; Αγανάκτησα πραγματικά...

 

Και εγώ έχω βάλει 2 κλειδαριές cal επιπλέον ανά παράθυρο και μπαλκονόπορτα. Επίσης θα πρέπει όλοι μας να πάρουμε και το crocodile που πιάνει το κλειδί πίσω από την πόρτα όταν είσαι μέσα και έτσι δεν μπορεί κάποιος να βάλει αντικλείδι αλλά ούτε και να το γυρίσει.

 

http://www.cal.gr/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=95&lang=el

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το κροκόδειλακι φαίνεται πολύ καλή λύση!!! Εγώ έχω βάλει πυρους στα κουφώματα, καλή και οικονομική λύση

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βάλει 2 κλειδαριές cal επιπλέον ανά παράθυρο και μπαλκονόπορτα. Επίσης θα πρέπει όλοι μας να πάρουμε και το crocodile που πιάνει το κλειδί πίσω από την πόρτα όταν είσαι μέσα και έτσι δεν μπορεί κάποιος να βάλει αντικλείδι αλλά ούτε και να το γυρίσει.

 

http://www.cal.gr/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=95&lang=el

 

Θυμάσαι τιμη για το κροκοδειλακι?

Link to comment
Share on other sites

http://www.cal.gr/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=70&Itemid=89&lang=el

 

Δςν ξέρω αν επιτρέπεται αλλά σου βάζω το link που μου έδωσαν εμένα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίο δείχνει,υπάρχει όμως και για συρωμενη?

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατηγορίες αν μπεις στο σαιτ τους, μπες εκεί που λέει συρόμενα και θα σου βγάλει λογικά...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Καλησπέρα, βρήκα πρόσφατα ένα προιόν ψάχνοντας για ασφάλειες παραθύρων και βρήκα στο συγκεκριμένο σαιτ.. μια ασφαλεια με καρφι οπως την αποκαλει. Μπορεί καποιος να μ πει πρωτον , αν θα προστατεψει το παραθυρο μου; και δευτερον θα ηθελα να ρωτησω τι χρειαζεται να κοιταξω για να ξερω οτι "ταιριαζει" στο παραθυρο μου. Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 21/1/2024 at 11:46 ΜΜ, VANGSKG said:

Πρόσφατα τοποθέτησα κουφώματα kommerling..τι αντικλεπτικο σύστημα θα μπορούσα να τοποθετήσω?

Ενα rottweiler  στη μέση του σαλονιού είναι αρκετό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...