Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτηκα να συγκεντρώσω κάπου τις τιμές που έχουν γραφτεί εδω μέσα για να ξέρουμε τι πλήρωσε ο καθένας μας και σε ποια αντιπροσωπεία-συνεργείο.Οπότε θα ήταν καλό να μας λέτε που κανατε το σερβις ,έστω και με αστερακια στο όνομα αν δεν θέλετε να εμφαιχτει ολοκληρο για λογους διαφημησης.Πιστεύω μια λιστα θα βοηθούσε πολύ για να μην μας κλέβουν κιόλας.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Εγώ το πήγα σε εξουσιοδοτημένο( από εκεί το αγόρασα ) στην Λεωφόρο Μεσογείων για το πρώτο service των 10000km και πλήρωσα 102 ευρώ.. Δεληγιάννης λέγεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά τι γίνεται με αυτό το θέμα ρε παιδιά.ξερει κανείς τίποτα?ειχε γραφτεί εδώ παλιότερα κάτι για προγραμμα,εξάτμιση και φιλτρο μεσω χοντα.Και εαν συμβεί αυτό με την εγγύηση τι θα γίνει?

vatigoal εισαι ο "ΜΑΥΡΟΣ" με τα ξένον?

 

Ναι αυτός είμαι....εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Νά τό πάς στήν εταιρεία νά εντοπίσουν τούς τριγμούς καί νά επισκευάσουν ότι χρειάζεται.Είχα πρόβλημα καί εγώ μέ τριγμούς (civic sedan).Τό πήγα στά κεντρικά τού Σαρακάκη καί αντικατέστησαν κάποια τμήματα τού εσωτερικού.Όλα καλά από τότε.

mporeis na mou peis poia tmhmata sou antikatestisan?emena mou kanei ena mikro thorivo meta ta 75 xiliometra alla den mporo na entopiso apo pou einai an to vro toylaxiston tha toy po na to ftiaxei

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να συγκεντρώσω κάπου τις τιμές που έχουν γραφτεί εδω μέσα για να ξέρουμε τι πλήρωσε ο καθένας μας και σε ποια αντιπροσωπεία-συνεργείο.Οπότε θα ήταν καλό να μας λέτε που κανατε το σερβις ,έστω και με αστερακια στο όνομα αν δεν θέλετε να εμφαιχτει ολοκληρο για λογους διαφημησης.Πιστεύω μια λιστα θα βοηθούσε πολύ για να μην μας κλέβουν κιόλας.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Εγώ όπως έχω ξαναγράψει στο forum το πήγα στον "Χαλκια" στην Αλίμου για service (Λάδια, Φίλτρο λαδιού και ροδέλα) τον Ιούνιο και πλήρωσα 58 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλως ηρθες στο κλαμπ.μια λυση υπαρχει μόνο.σταματας να ασχολιέσαι με το θέμα και βάζεις λίγο πιο δυνατα τη μουσική ......και θα είναι όλα εντάξει.εγω εχω ισως τα περισοτερα προβληματα απο ολους με τριγμους.περαν του ταμπλώ που τριζει σε 2-3 διαφορετικες μεριές,τριζει η μπλαφονιερα και η κονσολα απο τη μερια του συνοδηγου.τι να παω και να τους πω?αλλαχτε τα ολα?οποτε το παρατησα εκει το θέμα και δεν ξαναασχοληθηκα

ε οχι ρε φιλε να βαζεις δυνατα την μουσικη για να μην ακους τους τριγμους!δεν λυπασαι τα λεφτα που εδωσες?να δωσεις 24500!και να ακους τριγμο απο την πρωτη μερα τρελενεσαι δεν τρελενεσαι?να πας να στο δουν.εγω παντως θα παω και θα απαιτησω να μου το φτιαξουν ασε που ειναι και λιγο σπαστικο!

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι καταλαβαινω οι πιο πολλοι που εχουν προβλημα με τριγμούς εχουν το πεντάθυρο. Στο type-s (που βγηκε αργοτερα) φαινεται να εχει διορθωθει το προβλημα. Εγω τουλαχιστον στα πρωτα 8000 km που ειμαι δεν εχω καποιο σχετικο προβλημα.

 

Οσον για το 1ο service πληρωσα 72 euro στη Λ.Βουλιαγμενης στη Γλυφάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός είμαι....εσυ?

 

Καλησπέρα ΡΖΗ 5510 GALAXY GRAY αν με δείς πέτα καμιά πέτρα να σε καταλάβω.

αν και δεν το κυκλοφορώ πολύ τωρα το καλοκαίρι,ειμαι με 1 μαυρο τρανσαλπ.

Link to comment
Share on other sites

ε οχι ρε φιλε να βαζεις δυνατα την μουσικη για να μην ακους τους τριγμους!δεν λυπασαι τα λεφτα που εδωσες?να δωσεις 24500!και να ακους τριγμο απο την πρωτη μερα τρελενεσαι δεν τρελενεσαι?να πας να στο δουν.εγω παντως θα παω και θα απαιτησω να μου το φτιαξουν ασε που ειναι και λιγο σπαστικο!

 

Φιλέ η ποιότητα των πλαστικών είναι ότι χειρότερο θα μπορούσε να βάλει η χοντα.το μονο που θα καταφέρω αν το παω στην αντιπροσωπία είναι να βάλουν κανένα πιτσιρικά να λύσει το ταμπλώ και να μου το απο......μησουν!όποτε αστο λεω,ασ εχει και ενα κουσουρι αυτό το αμαξι ,δεν μπορει να ειναι όλα τελεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως έχω ξαναγράψει στο forum το πήγα στον "Χαλκια" στην Αλίμου για service (Λάδια, Φίλτρο λαδιού και ροδέλα) τον Ιούνιο και πλήρωσα 58 Ευρώ.

Ο Χαλκιάς είναι εξουσιοδοτημένος? Αν είναι, πλήρωσες πολύ λίγα. Τα μισά από ότι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να συγκεντρώσω κάπου τις τιμές που έχουν γραφτεί εδω μέσα για να ξέρουμε τι πλήρωσε ο καθένας μας και σε ποια αντιπροσωπεία-συνεργείο.Οπότε θα ήταν καλό να μας λέτε που κανατε το σερβις ,έστω και με αστερακια στο όνομα αν δεν θέλετε να εμφαιχτει ολοκληρο για λογους διαφημησης.Πιστεύω μια λιστα θα βοηθούσε πολύ για να μην μας κλέβουν κιόλας.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

service των 10000 χιλιομέτρων στον Ιακωβίδη-Πρέβεζα.Λάδια castrol TXT softec συνθετικά 100% 5-40 84 ευρώ,φίλτρο 11 ευρώ και εργασία 10 ευρώ.Συνολο 105 ευρώ.

service 20000km λαδια συνθετικα 100% castrol magnatec 5-40 73 ευρώ,φιλτρο 11 ευρώ,εργασία 45ευρώ,σύνολο 129 ευρώ.στην εργασια περιλαμβάνεται γενικος έλενχος του αυτοκινήτου,και τσεκάρισμα στο κομπιουτερ όλων των λειτουργειών.Εγινε και αυτό στον Ιακωβίδη-Πρέβεζα και μπορώ να πω ότι ειμαι ικανοποιημένος απόλυτα.το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν έβαλαν τα προστατευτικά πλαστικά στο κάθισμα και το τιμόνι!!!

Link to comment
Share on other sites

... και μπορώ να πω ότι ειμαι ικανοποιημένος απόλυτα.το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν έβαλαν τα προστατευτικά πλαστικά στο κάθισμα και το τιμόνι!!!

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου , και μια ερώτηση ,όταν λες προστατευτικά εννοείς ότι βάζουν κάτι για να μην λερωθούν ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτά που ειναι λεπτο ναύλον και προστατευει το τιμόνι και το κάθισμα απο τις μουτζούρες που εχουν τα χέρια και η φόρμα του μάστορα.......ευτυχώς ο δικός μου ήταν καθαρός και την γλύτωσα!!!!
Link to comment
Share on other sites

mporeis na mou peis poia tmhmata sou antikatestisan?emena mou kanei ena mikro thorivo meta ta 75 xiliometra alla den mporo na entopiso apo pou einai an to vro toylaxiston tha toy po na to ftiaxei
Όταν τούς τό πάς,θά τούς πείς τί ακούς καί θά τό ψάξουν καί αυτοί.Πάντως εμένα μέ εξέπλησαν ευχάριστα γιατί από τόν Σαρακάκη δέν είχα καί τίς καλύτερες εμπειρίες,όταν πρό 25 ετών,χρειάστηκα ανταλλακτικά γιά μιά μηχανή Honda πού είχα τότε.Αντικατέστησαν τήν ζώνη ασφαλείας τού οδηγού,τήν ταπετσαρία τού συνοδηγού,ένα πλαστικό τμήμα τού ταμπλώ καί τήν ανοιγόμενη ταπετσαρία τής οροφής.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι και εγω κατοχος ενος civic executive 1.8 εδω και μια εβδομαδα.Οσο μπορω και εγω θα βοηθησω και αν μου βγαλει καποιο προβλημα θα το γραψω κατευθειαν.
Link to comment
Share on other sites

Ο Χαλκιάς είναι εξουσιοδοτημένος? Αν είναι, πλήρωσες πολύ λίγα. Τα μισά από ότι εγώ.

Εννοείτε οτι είναι εξουσιοδοτημένος! Δεν θα πήγαινα το αυτοκίνητο σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο πριν ακόμα τελειώσει η τριετής εργοστασιακή εγγύηση του. Επίσης υπάρχει στο επίσημο site του Σαρακάκη οτι είναι εξουσιοδοτημένος. Για περισσότερη πληροφόρηση τα λάδια που χρησιμοποιεί είναι της εταιρείας Fuchs. Επίσης ήταν το πρώτο service του αυτοκινήτου και άλλαξα μόνο λάδια, φίλτρο λαδιού και την ροδέλα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε οτι είναι εξουσιοδοτημένος! Δεν θα πήγαινα το αυτοκίνητο σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο πριν ακόμα τελειώσει η τριετής εργοστασιακή εγγύηση του. Επίσης υπάρχει στο επίσημο site του Σαρακάκη οτι είναι εξουσιοδοτημένος. Για περισσότερη πληροφόρηση τα λάδια που χρησιμοποιεί είναι της εταιρείας Fuchs. Επίσης ήταν το πρώτο service του αυτοκινήτου και άλλαξα μόνο λάδια, φίλτρο λαδιού και την ροδέλα.

Γιατί λες τριετής εγγύηση; 7 χρόνια δεν έχει; και τώρα 10;

Link to comment
Share on other sites

τα ματια σας 100 με τα σερβις......

 

οποιος σας χρεωνει για σερβις των 10.000χλμ(λαδια) παραπανω απο 55-60 ευρω ειναι ΚΛΕΦΤΗΣ....

 

μπορείται να πάτε εσείς τα λάδια , οπότε το κόστος θα πέσει ακόμα παρακάτω.

αρκεί τα λάδια να πληρούν τις προδιαγραφές της Honda

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες τριετής εγγύηση; 7 χρόνια δεν έχει; και τώρα 10;

 

Η εγγύηση μας ειναι 3 χρόνια εργοστασιακη απο τη χοντα και αλλα 4 δυναμική.αυτή την προσφέρει εξτρα ο σαρακάκης αλλά καλύπτει εξισου καλά απο ότι ακούγεται.στη 10ετή εγγυηση πρεπει να υπάρχουν περικοπές στις καλύψεις.εν ολίγης η πραγματική εγγύηση ειναι 3 χρονια.απο κει και περα βλέπουμε.σου έχουν δώσει και σχετικό βιβλιαράκι αν κοιτάξεις για την δυναμική εγγυηση,που λεει ακριβώς τι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τούς τό πάς,θά τούς πείς τί ακούς καί θά τό ψάξουν καί αυτοί.Πάντως εμένα μέ εξέπλησαν ευχάριστα γιατί από τόν Σαρακάκη δέν είχα καί τίς καλύτερες εμπειρίες,όταν πρό 25 ετών,χρειάστηκα ανταλλακτικά γιά μιά μηχανή Honda πού είχα τότε.Αντικατέστησαν τήν ζώνη ασφαλείας τού οδηγού,τήν ταπετσαρία τού συνοδηγού,ένα πλαστικό τμήμα τού ταμπλώ καί τήν ανοιγόμενη ταπετσαρία τής οροφής.
και τωρα δεν εχεις κανενα προβλημα δηλαδη?η αληθεια ειναι οτι σου αντικατεστησαν πολλα πραγματα.πετυχα τυχαια τον αντιπροσωπο εχθες του ειπα οτι απο καπου τριζει και μου ειπε φερτο να το δουμε θα το παω απο εβδομαδα και ελπιζω να μπορεσουν να καταλαβουν απο που προερχεται το τριξιμο και να μην μου αρχισουν τις φθηνες δικαιολογιες τυπου δεν ακουγεται τιποτα η δεν μπορουμε να βρουμε απο που ειναι.παντως το δικο σου πρεπει να ειχε αρκετα μεγαλο προβλημα γιατι πολλα πραγματα αλλαξες
Link to comment
Share on other sites

παιδες αυτο το υβριδικο με τα 1300 κυβικα αξιζει;διαβασα πως εχει επιδοσεις οπως ενας 1800αρης κινητηρας,ειναι ετσι;
Link to comment
Share on other sites

και τωρα δεν εχεις κανενα προβλημα δηλαδη?η αληθεια ειναι οτι σου αντικατεστησαν πολλα πραγματα.πετυχα τυχαια τον αντιπροσωπο εχθες του ειπα οτι απο καπου τριζει και μου ειπε φερτο να το δουμε θα το παω απο εβδομαδα και ελπιζω να μπορεσουν να καταλαβουν απο που προερχεται το τριξιμο και να μην μου αρχισουν τις φθηνες δικαιολογιες τυπου δεν ακουγεται τιποτα η δεν μπορουμε να βρουμε απο που ειναι.παντως το δικο σου πρεπει να ειχε αρκετα μεγαλο προβλημα γιατι πολλα πραγματα αλλαξες
Δικαιολογίες καί προφάσεις τού τύπου "εμείς δέν ακούμε τίποτε" δέν υπήρξαν.Γενικά ή αντιμετώπιση από τήν εταιρεία ήταν πολύ καλή.Μετά απ'όλα αυτά δέν ξανάκουσα κάποιο τριγμό.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση μας ειναι 3 χρόνια εργοστασιακη απο τη χοντα και αλλα 4 δυναμική.αυτή την προσφέρει εξτρα ο σαρακάκης αλλά καλύπτει εξισου καλά απο ότι ακούγεται.στη 10ετή εγγυηση πρεπει να υπάρχουν περικοπές στις καλύψεις.εν ολίγης η πραγματική εγγύηση ειναι 3 χρονια.απο κει και περα βλέπουμε.σου έχουν δώσει και σχετικό βιβλιαράκι αν κοιτάξεις για την δυναμική εγγυηση,που λεει ακριβώς τι ειναι.
Όταν το αγόρασα εγώ ήταν τότε που θα γινόταν 10 χρόνια η εγγύηση και με ρώτησε αν θέλω τα 7 ήτα 10 χρόνια. Μου είπε ότι η διαφορά ήταν ότι στα 10 χρόνια έχεις εγγύηση για τα ηλεκτρικά 3 χρόνια μόνο, ενώ στα 7 χρόνια έχεις 7 χρόνια εγγύηση και στα ηλεκτρικά.
Link to comment
Share on other sites

παιδες αυτο το υβριδικο με τα 1300 κυβικα αξιζει;διαβασα πως εχει επιδοσεις οπως ενας 1800αρης κινητηρας,ειναι ετσι;

 

Για το Υβριδικό Honda Civic μπορεις να διαβασεις τα παντα απο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199427

;)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Για το Υβριδικό Honda Civic μπορεις να διαβασεις τα παντα απο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199427

;)

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...