Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά. Εγω παρελαβα το 1.8 executive σε metal grey στις 31 Γεναρη μετα απο 8 μηνες αναμονη....

Αξιζε η υπομονη παντως...

Εχω κανει 6500Km. Σε ταξιδια ειναι όλα τα λεφτα.....φοβερη ανεση...ειδικα το cruise control.

Οσο για την γυαλινη οροφη αξιζει.... ειδικα τα βραδια με ξαστεριά.....!!!

Υπομονη σε οσους το περιμενουν....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι στο 3θυρο θα ανοιγει?εγω το πηρα με πανοραμικη αλλα ειμαι ακομα στο περιμενε...ελπιζς να πανε ολα καλα και τον ιουλιο βαρια τον αυγουστο να ειναι στα χερια μου!!!Ξερει κανενας με 3000 στροφες τι ταχυτητα πιανει?

 

 

αυτο καταλαβες:) ειπα πως δεν βγαινει με ανοιγομενη οροφη αλλα μονο με την πανοραμικη που ΔΕΝ ανοιγει.με 3000 στροφες και 6η εχει 117 χιλιομετρα, με 5η εχει 100 ακριβως:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο 3θυρο θα ανοιγει?εγω το πηρα με πανοραμικη αλλα ειμαι ακομα στο περιμενε...ελπιζς να πανε ολα καλα και τον ιουλιο βαρια τον αυγουστο να ειναι στα χερια μου!!!Ξερει κανενας με 3000 στροφες τι ταχυτητα πιανει?

 

με 6η και 4500 έχει 175...άρα με 3000 γύρω στα 120. Πάντα με 6η

Link to comment
Share on other sites

η δεύτερη έκδοση θα έχει διζωνικό κλιματισμό, αυτόματα αναδιπλούμενους καθρέπτες, εργοστασιακό συναγερμό, cruise control και ηλιοροφή και θα κάνει 24200

 

 

νομιζω πως με απλη ηλιοροφη δεν βγαινουν τα 5θ,3θ σιβικ.αν θες εχει εξτρα την πανοραμικη αλλα δεν ανοιγει.:)

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το 3θυρο βγαίνει και με απλή ηλιοροφή. Μα καλά πότε θα ανακοινώσουν τις εκδόσεις στο διαδύκτιο??????????????? Και καλά το site της honda αλλά ούτε autoriti δεν αναφέρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το 3θυρο βγαίνει και με απλή ηλιοροφή. Μα καλά πότε θα ανακοινώσουν τις εκδόσεις στο διαδύκτιο??????????????? Και καλά το site της honda αλλά ούτε autoriti δεν αναφέρει τίποτα.

 

εχω δει απειρες φοτο αλλα καμια δεν ειναι με κανονικη ηλιοροφη ολες με πανοραμικη .μονο το 4θ εχει κανονικη ηλιοροφη:) μπες και civinfo να δεις!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε μια χοντα στο μαρουσι να δω το σιβικ και οταν μπηκα μεσα ενω ολα ηταν τελεια με χαλασε η αισθηση του επιλογεα στις αλλαγες. πολυ "περιεργη" μου φαινοταν!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε μια χοντα στο μαρουσι να δω το σιβικ και οταν μπηκα μεσα ενω ολα ηταν τελεια με χαλασε η αισθηση του επιλογεα στις αλλαγες. πολυ "περιεργη" μου φαινοταν!

 

το εκανες βολτα?αλλιως αν ηταν σβηστο δεν μπορεις να καταλαβεις .εχει πολυ καλο κιβωτιο:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν το πηγα βολτα, ομως στις διαδρομες του ηταν αρκετα μακρυ. πιο μακρυ απο το κορσα μου. αμεσως μετα μπηκα στο S2000 και εκει ενιωσα το καλυτερο μακραν κιβωτιο εβερ (οσον αφορα την αισθηση). συγκεκριμενα μου φανηκαν καπως περιεργα τα κουμπωματα (επαναλαμβανω χωρις να το εχω παει βολτα)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν το πηγα βολτα, ομως στις διαδρομες του ηταν αρκετα μακρυ. πιο μακρυ απο το κορσα μου. αμεσως μετα μπηκα στο S2000 και εκει ενιωσα το καλυτερο μακραν κιβωτιο εβερ (οσον αφορα την αισθηση). συγκεκριμενα μου φανηκαν καπως περιεργα τα κουμπωματα (επαναλαμβανω χωρις να το εχω παει βολτα)

 

 

οκ παντος επιμενω να το κανεις βολτα για να καταλαβεις.μην συγκρινεις με το s2000 ειναι η κορυφη μαζι με το type r .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε μια χοντα στο μαρουσι να δω το σιβικ και οταν μπηκα μεσα ενω ολα ηταν τελεια με χαλασε η αισθηση του επιλογεα στις αλλαγες. πολυ "περιεργη" μου φαινοταν!

Αν συγκρίνεις το κιβώτιο του νέου σιβικ με type-r, s2000 ή ακόμα και με του προηγούμενου cr-v είναι πράγματι χειρότερο. Με απλά επιβατικά όμως;

Αν το συγκρίνεις με οποιοδήποτε ευρωπαϊκό πλην ίσως των bmw...τότε θα καταλάβεις ότι το αυτοκίνητο έχει πολύ καλό κιβώτιο, ανώτερο του ανταγωνισμού. Πρόκειται για άριστο αυτοκίνητο με μοναδικό μειονέκτημα πλην της τιμής του την μειωμένη άνεση ελέω ημιάκαμπτου και 225 ελαστικών. Ειλικρινά δεν υστερεί πουθενά αλλού από την κορυφή της κατηγορίας όπως και αν την ορίζεις. Για μένα αποτελεί κορυφαία επιλογή κάτι που επιβεβαίωσα και πάλι στην διεθνή έκθεση κοιτάζοντας τα μοντέλα του ανταγωνισμού. Αρκεί να έχεις διάθεση να περιμένεις...διότι θα περιμένεις πλέον σχεδόν ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν το συνεκρινα με του S2000 (προφανως ετσι!!!). μου φανηκαν καπως μακρυες οι διαδρομες του (πιο μακρυες απο του corsa μου) ενω και σε αισθηση δεν ηταν και η καλυτερη (κατα τα δικα μου στανταρ). για να ειμαι ειλικρινης, εχοντας στο μυαλο μου τον πολυ καλο επιλογεα του mazda 6 (που το εχει ο πατερας μου) εκανα την παρατηρηση αυτη!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε....το μονο "προβλημα" ειναι ο ημιακαμπτος...αλλα το ξεχνας με ολα τα αλλα που σου παρεχει!

πρόβλημα δεν είναι σε θέματα οδηγικής συμπεριφοράς αλλά μόνο άνεσης. Σε καλό δρόμο δεν καταλαβαίνεις τίποτα...οι κλίσεις είναι μικρές και το αυτοκίνητο είναι σταθερότατο...στις λακκούβες όμως το καταλαβαίνεις...εμένα με χαλάει αυτό και ο ήχος του μοτέρ από 4000-4500 στροφές...μετά απλά γίνεται σπορ και σε προκαλεί να το φτάσεις ψηλά:)

Link to comment
Share on other sites

βρήκα 2 ιστοσελίδες με HID, http://www.hid-lights.com και http://www.hid-sin.com, μάλιστα η πρώτη στέλνει και στην ευρώπη κιτ με πλήρες πακέτο εγκατάστασης + οδηγίες και τιμές γύρω στα 200 με 300 ευρώ. Πρέπει να γνωρίζεις βέβαια ποιο τύπο παίρνει το civic. Φαίνεται απλή η εγκατάσταση αλλά με προβληματίζουν κάποια θέματα, όπως ότι στο άναμα τραβούν πολύ ρεύμα (επίφοβο) ενώ η ύπαρξη 2 μετασχηματιστών μπορεί να επηρεάσει τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου. Τώρα μόνο και μόνο για την ανασφάλεια του ότι δεν έχω ξαναπεράσει κάτι τέτοιο θα πήγαινα να μου τα βάλει κάποιος μάστορας. Όσο για την εγγύηση, είναι λογικό αυτό που λέει ο lazman, χτύπα ξύλο, αν γίνει κάτι και πάρει φωτιά το αυτοκίνητο, αντιπροσωπεία και ασφαλιστική θα χαρούν πολύ να δουν μη εγκεκριμένο εργοστασιακό εξοπλισμό κάτω από το καπώ, ούτως ή άλλως..

 

Signomi pu argisa na apadiso se orismena erotimata sas kirios oson afora ta xenon. Lipon i topothetisi tus ine efkoli (ego ta topothetisa monos mu). To sigekrimeno kit travaei revma katefthian apo tin bataria, pu paei na pei pos den iparxei kanena apolitos provlima me tin paroxi refmatos. Episis exete ipopsin sas oti oi labes xenon exun katanalosi molis 35w eno oi normal 55w. Ego sigekrimena ke gia to civic ke gia tin mixani mu alla ke gia to proigumeno amaksi ta pira apo http://www.xenonhellas.gr se poli kales times (280 to set), tromeri ipostiriksi ke pano apo ola to palikari kserei ta pada giro apo ta set ke to amaksi. Molis tu ipa to modelo iksere ke tis labes pu thelei alla ke gia tin kalodiosi. Min parete apo eksoteriko tsaba lefta. Oso gia tin eggiisi tu aftoikinitu sigura oi kobogianotoadiprosopoi tha pun ta gnosta....alla as tolmisun na mu pun kati ke ta leme. ALLO mixani ALLO labes. Min trelathume kiolas. Oso gia ta original tis honda o dikos mu adiporosopos mu ipe pos extra den benun alla ke na benun tha millame gia kana 1000 euros ke de nomizo na anaferode ke stis 2 skales para mono stin mikri. Afta apo mena gia otidipote allo thelete let me know.... Tora dulevo sto megalo project tis alagis stereofoniku me MP3/DVD Touch screen, enisxites ixia ke sub.

Link to comment
Share on other sites

τι σκεφτεσαι να βαλεις απο ηχεια ενισχυτες? κοιταξε να παρεις ενα rdvd με καλες εξοδους προενισχυσης αν σκοπευεις να βαλεις αρκετα πραγματα επανω!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Den exo apofasisei akoma se markes ktl. Tha mu ta valei enas filos mu pu asxoleite me afta edo sti lefkada opote tha to sizitisume molis kataleiksume ti tha kanume tin ergistasiaki pigi ke pos tha allaksume to plaisio. Etsi ke alios de thelo na gino "kaguras" me to xeri ekso apo to parathiro ke na akugome sta 100 klm. Apla kalo poiotiko ixo me vathy basso.
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις τη συζητηση με το φιλο σου γραψε μου μια τι σου προτεινε να βαλεις και σε τι τιμες.. ετσι απο περιεργεια γιατι ασχολουμαι πολυ με ICE!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις τη συζητηση με το φιλο σου γραψε μου μια τι σου προτεινε να βαλεις και σε τι τιμες.. ετσι απο περιεργεια γιατι ασχολουμαι πολυ με ICE!

 

koita apo pigi ksero idi malon ti tha valo Kewnwood 2din DDX 7029. Tora apo ixia enisxites ktl den exo kati sto mialo mu opote opiadipote gnomi su akoma ke gia tin pigi boreis na mu peis i edo i me pm.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε μου ενα budget στο περιπου και πες μου μερικες λεπτομερειες για το αμαξι αν ξερεις. για παραδειγμα τι βαθους και διαμετρου ηχεια παιρνει στις πορτες. επισης θελεις να στησεις ενα συστημα για μουσικη (παρολο που θελεις dvd) η στυλ 5.1 (οποτε θα παιξουν και πισω ηχεια).

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι,

Οι τιμες για το TypeS ανακοινωθηκαν μονο στην εκθεση των Αθηνων? Ειναι επισημες η ανεπισημες?

Αν ειναι επισημες τοτε γιατι ακομα δεν ανακοινωθηκαν στον τυπο και στο επισημο site της Honda?

Ισχυει το 23400 που διαβασα παραπανω?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

απο καταναλωση ευτυχεις κατοχοι του civic πως περιπου τα παμε?Επισης μηπως μπορει καποιος να μου απαντησει αν ο θορυβος του μοτερ και της κυλισης ειναι αρκετα ενοχλητικος?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

απο καταναλωση ευτυχεις κατοχοι του civic πως περιπου τα παμε?Επισης μηπως μπορει καποιος να μου απαντησει αν ο θορυβος του μοτερ και της κυλισης ειναι αρκετα ενοχλητικος?

 

απο καταναλωση ειναι παρα πολυ οικονομικο απο 6.5 σε χαλαρους ρυθμους με μαξιμουμ 8 εχω δει .θορυβο κανει λιγο στις 4 και μετα εμφανιζετε μετα τις 5500 αλλα ειναι πωροτικος δεν ενοχλει.μονο αν πας πορεια γυρω στις 4000 στροφες ισως κουρασει αλλα λιγο πανω η κατω απο αυτο το οριο ειναι οκ.ο θορυβος κυλισης ειναι πολυ νορμαλ και δεν κουραζει .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...