Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, εγω ρωτησα σε αρκετούς αντιπροσωπους και μου ειπαν οτι το νεο με τα 100 hp δεν ξερουν ποτε θα ερθει. Σε ενα περιοδικο ειδα οτι λεει Νοεμβριο 2008. Α ν ξερει καποιος κατι επισημο και απο αποψη τιμης, ασ μας ενημερωσει.

 

Για την τιμη παντως που αναφερατε παραπανω , προσωπικα πολυ χαμηλη μου φαινεται..

 

Πως γινεται εν καινουργιο αυτ/το να ειναι φτηνοτερο απο το παλιοτερο και μαλιστα με καλυτερο κινητηρα που ειναι και V-tec..??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, εγω ρωτησα σε αρκετούς αντιπροσωπους και μου ειπαν οτι το νεο με τα 100 hp δεν ξερουν ποτε θα ερθει. Σε ενα περιοδικο ειδα οτι λεει Νοεμβριο 2008. Α ν ξερει καποιος κατι επισημο και απο αποψη τιμης, ασ μας ενημερωσει.

 

Για την τιμη παντως που αναφερατε παραπανω , προσωπικα πολυ χαμηλη μου φαινεται..

 

Πως γινεται εν καινουργιο αυτ/το να ειναι φτηνοτερο απο το παλιοτερο και μαλιστα με καλυτερο κινητηρα που ειναι και V-tec..??

 

αν ρωτουσες για την τιμη του καινουριου θα σου την ελεγαν οτι ειναι 300 ευρω πιο κατω.τωρα για το ποτε θα ρθη εξαρτατε απο τον Σαρακακη και το ποσο στοκ εχει απο τα (παλια)αλλα μαλλον πρωτου την πρωτοχρονια:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παδια το civic 1.4 το πενταπορτο υπαρχει περιπτωση να ειναι με αυτοματο κιβωτιο ???Ειχα δει ενα σε εμπορο οταν ειχα παρει το Jazz αλλα δεν το ξαναειδα καπου.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω ρωτησα σε αρκετούς αντιπροσωπους και μου ειπαν οτι το νεο με τα 100 hp δεν ξερουν ποτε θα ερθει. Σε ενα περιοδικο ειδα οτι λεει Νοεμβριο 2008. Α ν ξερει καποιος κατι επισημο και απο αποψη τιμης, ασ μας ενημερωσει.

 

Για την τιμη παντως που αναφερατε παραπανω , προσωπικα πολυ χαμηλη μου φαινεται..

 

Πως γινεται εν καινουργιο αυτ/το να ειναι φτηνοτερο απο το παλιοτερο και μαλιστα με καλυτερο κινητηρα που ειναι και V-tec..??

 

Μάλλον γιατί δεν πιάσαν του στόχους στις πωλήσεις στο προηγούμενο μοντέλο / εντείνεται ο ανταγωνισμός στο συγκεκριμένο μοντέλο ...

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα..

 

φεύγω για φανταρικό και στην βασική δεν θα πάρω το παλικάρι μου μαζί..(Για αυτό και κόβω αμέτρητα χιλιόμετρα μέχρι να φύγω!!!!). ΘΑ μείνει ακίνητος για κανα μήνα ας πούμε..Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα..

 

φεύγω για φανταρικό και στην βασική δεν θα πάρω το παλικάρι μου μαζί..(Για αυτό και κόβω αμέτρητα χιλιόμετρα μέχρι να φύγω!!!!). ΘΑ μείνει ακίνητος για κανα μήνα ας πούμε..Τι πρέπει να κάνω?

 

Απο οτι εχω διαβασει αν αποσυνδεσεις την μπαταρια δεν θα εχεις προβλημα.

 

Κι εμεις θα κοιμομαστε ...ησυχοι αφου θα μας φυλας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως εχει καποιος φωτογραφιες τοθ νεου Civic απο εσωτερικο και εξωτερικο μπροστα και πισω??

 

Αμεσα θα πωλειται το 5θ 1,4???

Το 1,8 θα εχει αλλαγες στον κινητηρα??

Εξωτερικα??

Τιμη για το 1.8??

 

Ευχαριστω..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως εχει καποιος φωτογραφιες τοθ νεου Civic απο εσωτερικο και εξωτερικο μπροστα και πισω??

 

Αμεσα θα πωλειται το 5θ 1,4???

Το 1,8 θα εχει αλλαγες στον κινητηρα??

Εξωτερικα??

Τιμη για το 1.8??

 

Και κατι αλλο.Ο Σαρακακης για την οικονομικη κρίση τι λεει??

Εχει ευαισθητοποιηθει καθολου??

Καμια εκπτωση??

Προσφορα στον οριζοντα??

 

Ευχαριστω..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα τηλεφωνο στον Παπρα στο Φαληρο και τον ρωτησα για το νεο Civic 1.4 100hp V-tec και μου ειπε οτι το περιμενουν να το εχουν το πρωτο 10ημερο του Δεκεμβρη στις εκθεσεις.

 

Μου ειπε οτι θα υπαρχουν διαθεσιμα νεα χρώματα, ενω οι αλλαγες θα ειναι στυλιστικα μικρες...(Π.χ. αλλες ζαντες)

 

Και η τιμη του 18800 αρχικα

Ενω θα εχει και Cruise Control..

 

Αν μαθω κατι αλλο θα σας ενημερωσω..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

εαν ψαξεις λιγο πιο πισω υπαρχει λινκ για φωτογραφιες καθως και απαντηση με τις αλλαγες.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

σημερα βρηκα ευκαιρια και εκανα το σερβις των 50.000χλμ(λαδια)

 

γυρω στα 55 ευρω οπως παντα

 

 

 

ΣΕ ΚΑΝΑΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΛΜ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΓΑΛΟ...ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ?ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΩΝ 50.000 ΦΙΛΑΡΑΚΙ?

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι εμφανησιακα πολυ καλο αμαξι.Για τα υπολοιπα η λεξη HONDA τα λεει ολα.

 

Γιατι να μην μπορω να πεισω την κορη μου να το παρει ρε παιδια ???? Το θεωρει...αγοριστικο.

 

Αν δεν ειχε αυτο σαν αεροτομη πισω ισως κατι καταφερνα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι εμφανησιακα πολυ καλο αμαξι.Για τα υπολοιπα η λεξη HONDA τα λεει ολα.

 

Γιατι να μην μπορω να πεισω την κορη μου να το παρει ρε παιδια ???? Το θεωρει...αγοριστικο.

 

Αν δεν ειχε αυτο σαν αεροτομη πισω ισως κατι καταφερνα.

 

ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΟΧΟΣ 2500 WATT ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΦΕΤΕΣ ΑΠΟ CIVIC.:lol::lol::lol::lol::lol:

Λες να καταφερεις τιποτα ετσι????:D

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΟΧΟΣ 2500 WATT ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΦΕΤΕΣ ΑΠΟ CIVIC.:lol::lol::lol::lol::lol:

Λες να καταφερεις τιποτα ετσι????:D

 

Λες ????????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ?

 

Σε ποια περιοχη μενεις ??? Εχεις παραπονο απο εκει που πηγαινεις ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη μενεις ??? Εχεις παραπονο απο εκει που πηγαινεις ???

 

 

ΠΗΓΑ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ...ΜΕΝΩ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τιποτα για τα νεα χρωματα στο Civic 1.4 100 hp???

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΓΑ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ...ΜΕΝΩ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...

 

Κι εγω εκει πηγαινω το CRV .Απο εκει εχω παρει 3 Honda σε λιγοτερο απο 3 χρονια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χθές 10/11 έκανα τό ετήσιο σέρβις.Άλλαξαν λάδια,φίλτρο λαδιού (11,33),ροδέλα τάπας (0,14),φίλτρο Α/C (καμπίνας 63,09),απολυμαντικό Α/C (10,57).Τά λάδια τά είχα πάρει εγώ (Shell Helix Ultra 38 ευρώ) καί τούς τά πήγα.Κόστος υπολοίπων ανταλλακτικών 85 ευρώ.Έκαναν αντιμετάθεση τών τροχών (εμπρός-πίσω),ρύθμισαν καί τό χειρόφρενο.Κόστος εργασιών 40 ευρώ.Τό κόστος τού φίλτρου Α/C καμπίνας καί τού απολυμαντικού τό θεωρώ ληστεία.Δέν τό περίμενα.Άν τό ήξερα θά τούς έλεγα νά μήν τά αλλάξουν.Τό απολυμαντικό έχει περί τά 5 ευρώ καί τό φίλτρο περί τά 25 ευρώ στό ελεύθερο εμπόριο.Μάθημα:Ρωτάμε τίς τιμές αναλωσίμων!
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...