Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον trod

 

Το αστειο ειναι πως ειναι γνωστο το τι μπορει να κανει η coca-cola κανενας οργανισμος δεν βγαινει να της κανει καμμια μηνυση..

 

 

An einai etsi giati den kanoun mhnysh gia to tsigaro (pou einai poly pio epiblabes kai standar edw den isxyei to pan metron ariston) kai gia alla episis blabera paraskeyasmata!

Bebea h Coca Cola DEN KANEI KALO alla otna pineis mia fora sto toso kai swsth poiothta den pathaineis tipota!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι η Coca Cola είναι άσχημη, βλάπτει σοβαρά τον οργανισμό και την υγεία, πέθαναν άνθρωποι επειδή την ήπιαν και άλλα παρόμοια. Ωστόσο, πραγματικά θα είμαι επιφυλακτικός με αυτό, αφού τίποτα από όλα όσα αναφέρονται στους "αστικούς μύθους" του πρώτου μηνύματος δεν έχω δει να επιβεβαώνεται με οποιοδήποτε αποδεικτικό στοιχείο... Σίγουρα μπορούμε να μιλήσουμε για θεωρίες συνωμοσίας, ωστόσο για να μην φθάσουμε στα άκρα, δεν έχουμε παρά να διαβάσουμε και την αντίθετη άποψη

 

 

Δίνω μόνο δύο links για τις σελίδες της Coca Cola για να να δείτε πως

ούτε καρφιά λιώνει, ούτε δόντια λιώνει, ούτε καθαρίζει σκουριά και

σημάδια. Και πως ουδέποτε κανείς δεν πέθανε από αυτήν.

 

http://www2.coca-cola.com/contactus/myths_rumors/packaging_cleaner.html

 

http://www2.coca-cola.com/contactus/myths_rumors/packaging_delhi.html

 

Καλό διάβασμα! ... πάω να πιω ακόμη μια γουλιά :)

 

BTW, ξεχάσαμε το εμπάργο στα αμερικανικά προϊόντα? :blink: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ, με πείσατε. Θα την ελαττώσω αισθητά.

Καταρραμένοι Αμερικάνοι. ΕΨΑ θα αγοράζω :p

 

Όσο για τα υπόλοιπα, ίσως να έχουν γίνει κάποια από αυτά, σίγουρα δεν είναι και το πιο υγειινό ποτό, αλλά ως εκεί.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ οτι όλοι όσοι γράψατε σε αυτό το θέμα, δεν θα ξαναπιείτε Cola, οπώτε απλά να μην το ...παρακάνουμε ! :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τωρα πρεπει να κοψω την κοκακολα ? πινω 1 1/2 λιτρο την ημερα... ποσες μερες ζωης μου απομενουν ? λετε να χασω υψος απο τα κοκκαλακια που θα λιωσουν ? :p

 

αν ηταν οντως τοσο επικυνδινο οσο παρουσιαζεται απο τους επιστημονες και τους υπολοιπους "ειδικους", θα ειχε απαγορευτει εδω και πολλα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αρχικό ποστ είναι γεμάτο "Urban Legends" σε μετάφραση "Αστικούς Μύθους" , εν ολίγεις ιστορίες που ταξιδεύουν απο στόμα σε στόμα συνήθως τρομακτικές και πάντα ανευ αποδείξεων...

 

Γενικά για όλους τους Urban Legends μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

 

Ειδικά για την coca - cola μπορείτε να δείτε εδώ.

 

:alien:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

BTW, ξεχάσαμε το εμπάργο στα αμερικανικά προϊόντα? :blink: :whistle:

 

 

Σε αυτό που λες σου αντιπαραθέτω αυτό:

 

Μποϊκοτάροντας όλα τα προϊόντα

 

Sorry για το off topic αλλα δεν άντεξα :o

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το καλοσκεφτούμε αποδείξεις του στυλ "'επεσε ο άλλος στην δεξαμενή και δεν έμεινε τίποτα" δεν είναι και τόσο μεγάλο κριτήριο!Δηλαδή εαν κάποιος πέσει σε μια τεράστια δεξαμενή κρασιού ή οτιδήποτε άλλου αναψυκτικού δεν θα πάθει τίποτα?Όπως είπαν και οι προλλαλήσαντες,παν μέτρον άριστον! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως έχει δόση αλήθειας το όλο θέμα. Είναι γνωστό ότι όποια βίδα έχει κολλήσει με λίγη coca cola ξεβιδώνεται άνετα. Ευτυχώς πάντως που την έχω κόψει εδώ και 2 χρόνια γιατί αν αληθεύουν και τα υπόλοιπα κλαύτα χαράλαμπε. :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι αν η sprite είναι τόσο τοξική η αν είναι "υγιεινή" με την έννοια ότι δεν έχει συστατικά τα οποία καθαρίζουν την σκουριά και τέτοια.
Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν φανατικός πότης Coca-Cola από το 1997. Μιλάμε για ~1 λίτρο/μέρα. Μετά από κάτι επιπλοκές στον οισοφάγο (ΟΧΙ, δεν έφταιγε η Coca-Cola. Και ΗΒΗ να 'πινα, το ανθρακικό ήταν που με πείραζε) την μετρίασα, και το γύρισα στη Light γιατί βρήκα την γεύση της λιγότερο δηλητήριο από την κανονική Coca-Cola. Πλέον τώρα πίνω περίπου 1 ποτήρι τη μέρα, κι άμα.

 

Αυτό που θέλω όμως να μοιραστώ μαζί σας, είναι η μαρτυρία ενός φίλου που υπηρετεί στην Σούδα, στην Αμερικάνικη Βάση. Οι Coca-Colες τους έρχονται direct από το Αμέρικα, και όχι από την 3Ε. Εκεί λοιπόν, η Coca-Cola είναι σε μισόλιτρο κουτάκι (όχι 330 ml που έχουμε εμείς), και ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ!!! (προσπάθησε δηλαδή το παιδί, και την έφτυσε. Να σημειωθεί ότι είναι πότης Coca-Cola).

 

Αυτή η πληροφορία μου αιτιολόγησε όοοοολα αυτά που ακούγονται για την Coca-Cola και που εγώ δεν έπαθα 6 χρόνια τώρα. Ίσως λοιπόν όντως η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ Coca-Cola να λιώνει κόκκαλα, να λύνει βίδες, σταυρόλεξα ή και γω δε ξέρω τι άλλο, αλλά καμμία σχέση με αυτή που κυκλοφορεί στο Ελλάντα.

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι έχω ακούσει ότι η αμερικάνικη είναι καλύτερη σε γεύση και πιό "πηχτή".

Αnyway, παν μέτρον άριστον και δε θα πεθάνει κανείς μας από την Coca Cola. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα έχω να πω...

 

Το 75% του κεφαλαίου της coca cola στην Ελλάδα στηρίζεται σε μένα :P αν πάθω κάτι θα φαληρίσει :P

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σωτό ειπώθηκε, αλλά χάθηκε μέσα στις πολλές απαντήσεις.

Το στομάχι μας δεν είναι καθόλου, μα καθόλου ευαίσθητο... Τα γαστρικά υγρά είναι πολύ πιο όξινα από την Coca Cola και κάθε είδους αναψυκτικό. Μην ξεχνάμε πόσο εύκολα χωνεύουμε και τα κοκκαλάκια που προαναφέρθηκαν και κάθε είδους φαγητό. Για τις χρήσεις που ειπώθηκαν, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ένα οποιοδήποτε όξινο υγρό. Ξέρετε πόσο γρήγορα θα ξεβίδωνε η βίδα αν της ρίχναμε διάλυμα υδροχλωρικού οξέος (σαν και αυτό που έχι το στομάχι σας αυτή την ώρα; )

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχικό Μήνυμα από τον balloo

 

δυστυχως εχο συνηθήσει τη κοκα κολα στο μεσημεριανο γευμα αλλα τη συχαινομαι απο την αλη και θελω να τη κοψω.

 

Που το ξέθαψες πάλι το thread καλέ;

Πάντως εγώ τελευταία το έχω παρακάνει. 1,5 λίτρο ανά 1-2 μέρες. Δε με βλέπω καλά. Κάνει και ζέστη και τραβιέται η άτιμη.. :o

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε gkr41 τόσοι χυμοί Ελληνικοί κυκλοφορούν στο εμπόριο. Η Coke σου αρέσει?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον BestMan

Καλα ρε gkr41 τόσοι χυμοί Ελληνικοί κυκλοφορούν στο εμπόριο. Η Coke σου αρέσει?

Αφού είναι εθισμός σκέτος ρε συ Μπέστμαν, εγώ πίνω 2 λίτρα ημερησίως, άνευ πλακώς :wacko:

Link to comment
Share on other sites

kala i moufa i idia re paidia, to psofisate to thema!

eidika afto me ton typo pou epese stin deksameni... xaxaxax poly gelio!! kai ti soi deksameni itan afti?eipothike san na itan deksameni petrelaiou... apokleietai na ypirxe coca-cola kanoniki kai na itan anoixti! pou tha pigaine to anthrakiko?(ase pou mpainei teleftaio afto).o allos pou ipie 8 mpoukalia pistevo oti tha eskage kai nero na epine....

 

i vida pistevo oti tha laskarize kai me allou typou anapsyktika.

kai aaan dialyetai ena kokkalaki sto potiri, afto apexei eti fotos apo tin epidrasi pou tha exei mia fysiologiki dosi se ola mas ta osta mazi. pithanotata mideniki.

 

i ypothesi mou thymizei tin ilithia istoria pou xapsane arketoi ellines me tous olympiakous kai dithen mpoikotarane tin coca cola. les kai eftaige mono afti, emeis eimastan panetoimoi. tora den yparxei coca cola pou tous pirame emeis?

 

simera akouga sto radiofono oti kai oi kata kairous istories pou vgainoun stin eidiseis oti to krasi kanei kalo sto ena, i mpyra kanei kalo sto allo, einai ola kolpa ton paragogon (kai i epoxi pou parousiazontai einai meiomenis zitisis gia ta proionta afta)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...