Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα που πηγα TGI fridays..μου αλλαξαν το ποτηρι 4 φορες..:D :lol:

Λερωμένο ήταν?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εεεεελα :p

Προσωπικα με εκνευρίζει, σα να σου παίρνουν την μπουκιά μέσα απ'το στόμα σου είναι :argh:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι εδώ...:p

:O :blink: εεεμ...ανθρωπος εννοουσα:p

σημερα που πηγα TGI fridays..μου αλλαξαν το ποτηρι 4 φορες..:D :lol:

 

οχι..απλα οποτε το βλεπουν οτι εχεις πιει καποια ποσοτητα.σου φερνουν αλλο μονοι τους :D

σου συμπληρωνουν η σου φερνουν αλλο?:X :confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το αφαιρουν οτι εχει μεινει και προσθετουν και παγακια..κι ετσι οταν ερχεται την απολαμβανεις παγωμενη,παλι απο την αρχη :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απογοητεύτηκα από τη zero, περίμενα να μοιάζει την κλασική αλλά έχει τη γλυκάδα της light.

Κι εμενα δεν μ'αρεσε...Μου μοιαζει πολυ γλυκια και σαν να εχει ξεθυμανει...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα δεν μ'αρεσε...Μου μοιαζει πολυ γλυκια και σαν να εχει ξεθυμανει...:worry:

 

Σωστό κι αυτό! Δεν έχει εκείνη την αγριάδα που σου καίει τα σωθικά! Ένα βίτσιο είχαμε και παν να μας το χαλάσουν κι αυτό!

 

:offtopic: Τι γίνετε όλοι κοιμήθηκαν; Μόνο εμείς απαντάμε σήμερα! Ούτε chat να κάναμε...

...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την ζιροου!!

καλη σα γευση,αν και μου φανηκε σα λαιτ...

χρονια πολλα σε ολους(πριν μια ωρα επεστρεψα και ειμαι πτωμα)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα δεν μ'αρεσε...Μου μοιαζει πολυ γλυκια και σαν να εχει ξεθυμανει...:worry:

 

Και εμενα σαν να εχει ξεθυμανει τελειως μου φανηκε!!!! δε μου αρεσε...

Μοιαζει πολυ με τη light.... Ποιος ο λογος να τη βγαλουν αν ειναι σχεδον ιδια????:confused:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

τι ξεθυμασμενη ρε παιδια?

μηπως τις ειχατε ανοιχτες ωρα?

Με το που την ανοιγω την πινω αμεσως. Και δεν ηταν καν "κουνημενη". Και μαλιστε και τις 3 φορες που εχω πιει zero το ιδιο μου φανηκε. Δεν εχει αυτο που σε καιει στον λαιμο οπως η κανονικη, αυτο γουσταρω στην Coca Cola εγω :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνηθίσει την Light και την Zero δεν μπορώ να την πιω, ούτε κανονική είναι, ούτε light.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

τι να πω,,ισως μου φανηκε οκ επειδη ειχα να πιω κοκα κολα μηνες...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο, δεν παρατηρώ σημαντική διαφορά γεύσης μεταξύ κανονικής και zero.

 

Ίσως επειδή λένε (δεν ξέρω αν ισχύει) ότι τη διαφορά την καταλαβαίνει μόνο όποιος πίνει πολλές κοκα-κόλες; (σπάνια πίνω πάνω από 1-2 το μήνα)

 

Μεταξύ κανονικής και light πάντως, καταλάβαινα με κλειστά μάτια ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά (ασπαρτάμη sucks... αν και νομίζω ότι κι η zero έχει επίσης κάποια μικρή ποσότητα ασπαρτάμης). Μπέρδε-way η υπόθεση μ' αυτό το αναψυκτικό τελικά... :what:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαzι σου φιλε..Και γω που δοκιμασα την zero δεν παρατηρησα καποια ιδιαιτερη διαφορα με την κανονικη..Πινω τουλαχιστον 1 την ημερα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί παρατήρησα διαφόρα της κανονικής με την zero?!?Λες να φταίει που πίνω χαλαρά μία coca cola την ημέρα?!?

 

Πάντως και εγώ δεν μπορώ να πω..προτιμώ την κλασική..έχει μια σπιρτάδα άλλο πράγμα

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χορτάσει τη γεύση τόσο της κανονικής όσο και της light ήθελα κάτι ελαφρώς διαφορετικό. Ούτε τη βαριά σιροπιαστή γεύση της πρώτης με την πολλή ζάχαρη που δε σε ξεδιψάει, ούτε τη νερουλιάρικη και ξεπλυμένη αίσθηση της δεύτερης. Η εναλλακτική μου επιλογή ήταν η coca-cola χωρίς καφεΐνη στο χρυσαφί κουτάκι που μάλλον δεν έπιασε στην αγορά (όπως άλλωστε και αυτή με τη γεύση βανίλιας) - γι'αυτό και δεν την βρίσκω πια πουθενά. Με το που είδα τη zero στα μέσα Φεβρουαρίου θέλησα να τη δοκιμάσω αμέσως και δικαίωσε τις προσδοκίες μου. Βεβαίως κατάλαβα διαφορά στη γεύση από τις άλλες, την οποία όμως δεν μπορώ να προσδιορίσω και να περιγράψω με λόγια. Σου αφήνει μια "άλλη" γλύκα. Από τότε την αγοράζω με τις εξάδες από το σούπερ-μάρκετ, κάτι που δεν συνήθιζα ούτε με άλλα αναψυκτικά που πίνω. Αν δεν μου άρεσε, θα χαρακτήριζα τη γεύση της "ερμαφρόδιτη", μια γεύση που ακροβατεί από αυτή της κλασσικής σε αυτή της light. Αντίθετα μου φαίνεται ιδανικά ισορροπημένη. Είναι ιδέα μου ότι κάνει πιο πολύ αφρό απ'τις άλλες αν τη βάλεις σε ποτήρι με παγάκια; Υποτίθεται ότι απευθύνεται σε αντρικό αγοραστικό κοινό ηλικίας γύρω στα 30, αντίθετα με τη light που απευθύνεται κυρίως σε γυναίκες αλλά σημασία έχει ότι αρέσει σε μένα παρά τη μαυρίλα της συσκευασίας της. Και κάτι ακόμα: Δεν έχω παρατηρήσει επιπτώσεις στην υγεία μου από αναψυκτικά αυτού του τύπου - πέρα από αυτές της καφεΐνης. Αν όμως καταναλώσω κάτι που περιέχει αλκοόλ μπορεί να έχω από υπνηλία, κόπωση και πτώση στην απόδοση μέχρι πονοκέφαλο.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου άρεσε η coca cola χωρίς καφεΐνη αλλά δυστυχώς επειδή δεν προχώρησε την σταμάτησαν..Πάντως η coca cola με την βανίλια δεν ήταν και πολύ ωραία γιατί χανόταν τελείως η κλασικά γεύση και ένιωθες μια υπερβολική γλύκα λόγω της βανίλιας..

 

Πάντως πράγματι η zero απευθύνεται σε αντρικό αγοραστικό κοινό της ηλικίας των 30 εξού και η διαφήμιση που της γίνεται...

 

Πάντως είναι σαν γεύση αρκετά ισορροπημένη..Έχεις δίκιο σε αυτό..

 

Και τρελαίνομαι για το μαύρο της συσκευασίας της!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα.

την πρωτη φορα που δοκιμασα δε βρηκα καμια διαφορα.

χτες που πηρα και παλι δε μου αρεσε καθολου.

ενα μαυροζουμι σκετο..τι μπορει να φταιει?

η παρτιδα?το γεγονος οτι την 1η φορα που ηπια ειχα να πιω καιρο?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί παρατήρησα διαφόρα της κανονικής με την zero?!?Λες να φταίει που πίνω χαλαρά μία coca cola την ημέρα?!?

 

Πάντως και εγώ δεν μπορώ να πω..προτιμώ την κλασική..έχει μια σπιρτάδα άλλο πράγμα

+1 ..

μονο οσοι πινουν συχνα μαλλον θα εχουν καταλαβει τη διαφορα..

μαζι κ αυτους κ εγω !:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μερικά παραδείγματα:

 

- Πριν μερικούς μήνες, έγινε ένας διαγωνισμός στο πανεπιστήμιο

Delhi «Ποιος θα πιει την περισσότερη Coke;" Ο νικητής ήπιε 8

μπουκάλια και πέθανε επί τόπου από την υπερβολική δόση

«μελανικής διοξύνης» στο αίμα του και μη επαρκής οξυγονώσεως.

Από τότε, ο πρύτανης απαγόρεψε τα αναψυκτικά από την καντίνα

του πανεπιστημίου.

 

Κάποιος έβαλε ένα σπασμένο δόντι σε ένα μπουκάλι Pepsi όπου

μετά από 10 ημέρες αυτό διαλύθηκε! Τα δόντια και τα κόκαλα

είναι τα μόνο ανθρώπινα όργανα που μένουν άθικτα αρκετό καιρό

μετά από τον θανατό μας.

 

Φανταστείτε τι μπορεί να κάνει αυτό το αναψυκτικό στα ευαίσθητα

έντερά σας και στο εσωτερικό του στομάχου σας που καταλήγει! :whistle:

 

Καλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα. Δεν πέθανε κιόλας, λιποθύμησε ο άνθρωπος από υπερβολική δόση CO2. Ούτε μελανική διοξύνη κλπ. Το αυθεντικό άρθρο(έτους 2000) είναι αυτό (9η παράγραφος).

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..με τόση coca cola που πίνω εδώ και 9 χρόνια φαντάζομαι τι μπορεί να έχω πάθει....

 

Πάντως πράγματι το έχω ακούσει και από άλλα άτομα ότι αν δεν πίνεις συχνά coca cola δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά με την zero...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...