Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη «πλατφόρμα» για παιχνίδια;


MsK
 Κοινοποίηση

Ποια είναι/ήταν η καλύτερη «πλατφόρμα» για παιχνίδια;  

274 members have voted

  1. 1. Ποια είναι/ήταν η καλύτερη «πλατφόρμα» για παιχνίδια;

    • Amiga
    • Atari Jaguar
    • Commodore 64
    • Sega (Saturn, Genesis, Dreamcast...)
    • Nintendo (NES, Super, 64, GameCube...)
    • Gameboy (Original, Pocket, Color, Adv., SP, DS...)
    • PC
    • Playstation (PS1, PS2, PSP...)
    • Xbox
    • Άλλη (προσδιορίστε με μήνυμα...)


Recommended Posts

Έτσι έτσι! Βέβαια τώρα κατά τη γνώμη μου κορυφή θα είναι το ps3!!!

Pc κορυφή.Αν και υπάρχουν κάποιεσ δυσκολίες στον χειρισμό,ξεπερνιούνται με ένα καλό gamepad

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορω να παω πισω ο χρονο θα ελεγα AMIGA και παλι AMIGA (500αρα !!!)

Που πηγαν αυτα τα γ@μ@τ@ παιχνιδακια που ειχε η Amigουλα; Monkey Island 1-2, Leisure Suit Larry (το 1ο) και δεν συμμαζευεται...

 

Ο παλιατζουρας sadiagraxa :p :cool:

Link to comment
Share on other sites

BIG N (nintendo) giati eime pedi toy 90 kai megalosa m ena game boy sta xeria! to 89 peira to proto moy otan eixe tote 49000!!!! wrea, panemorfa games poy eixan alo skopo kai oxi na skotonis h na "pinis" to aima toy antipaloy!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε αντιθεση με πολλους θα ελεγα παντως οχι το pc , και θα πω γιατι.

Μπορει να εχει τις περισοτερες δυνατοτητες απο τα υπολοιπα άλλα , αλλά για να μπορεις να παιξεις τα τελευταια παιχνιδια θα πρεπει να κανεις αναβαθμιση συνεχεια στο PC. :) τη μια δεν αντεχει ο επεξεργαστης , την αλλη η καρτα γραφικων.

Με τα λεφτα που εχω ξοδεψει τα προηγουμενα 15 χρονια θα επρεπε να ειχα porshe τωρα :lol: .

Τουλαχιστον με τις κλασικες παιχνιδομηχανες δεν υπαρχει περιπτωση να μην παιζει το παιχνιδι ( με οποιους συμβιβασμους και να υπαρχουν :rolleyes: ) και για την ευκολια που εχουν στην εγκατασταση του παιχνιδιου.

Απλως βαζεις το cd και παιζεις. :cool:

Τωρα απο παιχνιδομηχανες θα ελεγα amiga 500 και μετα Playstation 2 , για παιχνιδια GTA , Grand turismo και ICO.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ουσιαστικα το XBOX εχει καλυτερο επεξεργαστη κατα πολυ αλλα τοPS2 εχει καλυτερα παιχνιδια.Διαλεγετε και παιρνετε....!!!!!!! :rolleyes:
You see things and say why, but I dream them and say why not?
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα το XBOX εχει καλυτερο επεξεργαστη κατα πολυ αλλα τοPS2 εχει καλυτερα παιχνιδια.Διαλεγετε και παιρνετε....!!!!!!! :rolleyes:

Ναι αλλα τώρα τελευταία έχουν αρχίσει να βγαίνουν πάρα πολλά παιχνίδια και στο XBOX, έτσι βλέπουμε ότι όσα παιχνίδια είναι και στο PS2 είναι και στο XBOX... τουλάχιστον τα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

ma ti lete mwre oti exei perisotera games ke aidies, ne ok to ps2 exei 6000titlus mazi me to ps1 eke?ti simenei ayto?ke to xbox exei konta 1000titlous ine ligoi e? opios apo esas exei sto ps2 tu pexei panw apo 150 pexnidia tu egw 8a tu xarisw to ps2slim m;p exw ke xbox ke ps2slim alla to xbox ine makran mprosta apo to ps2!to ps2 ine ya gran turismo mono ;p
Link to comment
Share on other sites

fusika kai to pc prosferei to kalutero gaming gia mena kai ta paixnidia pou paiz(strategy, rpg, action)w alla ws opados tis nintendo aurio me8aurio 8a parw prwta mia konsola nitntendo sta paidakia mou kai meta pc...

(exw xronia akomi 21 eimai:P)

Gia pio logo i diaforopoihsh meta3u nintento kai gameboy gia enosteto..

Link to comment
Share on other sites

ma ti lete mwre oti exei perisotera games ke aidies, ne ok to ps2 exei 6000titlus mazi me to ps1 eke?ti simenei ayto?ke to xbox exei konta 1000titlous ine ligoi e? opios apo esas exei sto ps2 tu pexei panw apo 150 pexnidia tu egw 8a tu xarisw to ps2slim m;p exw ke xbox ke ps2slim alla to xbox ine makran mprosta apo to ps2!to ps2 ine ya gran turismo mono ;p

 

 

ετοιμάσου φιλε μου να μου χαρίσεις το ps2 slim :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και γω πιστεύω ότι είναι η καλύτερη παιχνιδομηχανή μιας που μπορείς να την αναβαθμίζεις συνεχώς με νέα πράγματα (καλύτερες κάρτες γραφικών, ηχεία, μοχλούς...) Αλλά και έχει και την δυνατότητα να παίζεις και κάποια παιχνίδια από άλλες κονσόλες...

Gia ellinika alla k 3ena mp3...

 

 

Link to comment
Share on other sites

:D kata thn tapeinh mou gnwmh san paixnidomhxanh nomizw oti uperexei o pc sto oti exei polu kala grafika kai para polla paixnidia alla mporei na antimetwpiseis problhmata sthn egatastash tous kai oxi mono ekei!!giauto to logo bazw ligo parakatw apo to pc h kai mazi to ps2 .......ps3!!! :D..alla kai pshfizw pc!!! :mad:
perasa xhmiko mhxaniko patras..e re gledia..patra s erxomai..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

C=64 Μακραν ο καλυτερος της εποχης του (ειχαμε πατησει spectrum & amstrad)

 

Amiga 500 Τι να λεμε τωρα..........Οι Atariστες και οι PCαδες το 89 που εμφανιστηκε ακομα τρεχουν για να καταφερουν τα ακατορθωτα στα γραφικα και στον ηχο. :)

 

PS1, PS2, PSP Ουδεν σχολιο.........................

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω νομιζω οτι η καλυτερη παιχνιδομηχανη ειναι το ps2 γιατι στο pc χρειαζεται συνεχως αλλαγη σε καρτες γραφικων και επεξεργαστη.(Εξαλλου το GRAN TURISMO βγαινει μονο στο ps) :p :p :p :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια θα παρω ps2 η xbox τι λετε να παρω απο τα 2? το ps2 απλα το σκευτομαι γιατι μου αρεσει πολυ το iss pro.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα σου έλεγα να πάρεις Ps2 λόγο τις πληθώρας τον games και λόγο ότι είδη κυκλοφόρησε νέα κονσόλα η microsoft.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρησιμοποιεί από παλιά PC και έχει παίξει τα κλασικά παιχνίδια, είμαι σίγουρος ότι δεν θα διαλέξει τίποτα άλλο από PC.

 

Όσοι λέτε ότι χρειάζεται συνέχεια αναβαθμίσεις το PC, φυσικό δεν είναι αν θέλετε να παίζετε πάντα με την λεπτομέρεια στο φουλ; Έχω ένα PC με P3 στα 1000 και GeForce3 Ti200 πάνω και το κάπου 6 χρόνια (περισσότερο από όσο είναι το ΧΒΟΧ στην αγορά δηλαδή). Τα παίζει ΟΛΑ τα παιχνίδια μέχρι τώρα. Δεν έχει σημασία αν στα σύγχρονα κατεβάζεις την λεπτομέρεια. Φυσικό δεν είναι; Έχετε δει εσείς κονσόλα που με την πάροδο του χρόνου να αναβαθμίζονται τα γραφικά των παιχνιδιών της;

 

ΥΓ Για όσους μιλάνε για πληθώρα παιχνιδιών η απάντηση νομίζω ότι είναι εδώ. Δεν υπάρχει μηχάνημα με περισσότερα παιχνίδια από ένα PC. Έχει ένα σωρο παιχνίδια δικά του, εκατοντάδες emulators + ΟΛΑ τα παιχνίδια του PS1.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κοιταξε εχω κανει ενα λαθος νομιζα οτι το xboxπου ελεγε οταν πηγα να ψηφισω νομιζα οτι ηταν το xbox360 και τοτε καταλαβα οτι ειχα κανει λαθος πως μπορο να το διορθοσω παντως εγω προτιμο το xbox360 λογω τον απιστευτον γραφικον του αλλα και σαν 2 καλυτερη κονσολα πιστευω οτι το ps2 την κανει την δουλεια του
Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώνεται τώρα αυτό. Η δημοσκόπηση είναι παλιά, δεν είναι δυνατόν να περιέχει τις νεότερες παιχνιδομηχανές.
Link to comment
Share on other sites

Το pc την κανει τη δουλεια του και μια μια καλη καρτα γραφικον ειναι souper και μετα οι καλυτερες για μενα ειναι οι παιχνιδομηχανες sony αλλα ψηφιζουμε μονο ενα αλλα δεν πηραζει.:ninja: :ninja: :ninja: :ninja:
ΠΑΟ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΜΟΝΟ Ο ΠΑΟ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ:p
Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρησιμοποιεί από παλιά PC και έχει παίξει τα κλασικά παιχνίδια, είμαι σίγουρος ότι δεν θα διαλέξει τίποτα άλλο από PC.

 

Όσοι λέτε ότι χρειάζεται συνέχεια αναβαθμίσεις το PC, φυσικό δεν είναι αν θέλετε να παίζετε πάντα με την λεπτομέρεια στο φουλ; Έχω ένα PC με P3 στα 1000 και GeForce3 Ti200 πάνω και το κάπου 6 χρόνια (περισσότερο από όσο είναι το ΧΒΟΧ στην αγορά δηλαδή). Τα παίζει ΟΛΑ τα παιχνίδια μέχρι τώρα. Δεν έχει σημασία αν στα σύγχρονα κατεβάζεις την λεπτομέρεια. Φυσικό δεν είναι; Έχετε δει εσείς κονσόλα που με την πάροδο του χρόνου να αναβαθμίζονται τα γραφικά των παιχνιδιών της;

 

ΥΓ Για όσους μιλάνε για πληθώρα παιχνιδιών η απάντηση νομίζω ότι είναι εδώ. Δεν υπάρχει μηχάνημα με περισσότερα παιχνίδια από ένα PC. Έχει ένα σωρο παιχνίδια δικά του, εκατοντάδες emulators + ΟΛΑ τα παιχνίδια του PS1.

 

file mou to saravalaki pou exeis amfibalw pws 8a paizei to DOOM3 to HALF LIFE 2 kai to FAR CRY.. to XBOX 5 xronia twra me karta grafikwn kai CPU san to PC sou , ta paei nero afta ta games se analisi pou to PC sou den mporei kan na ftasei, prepei poloi edwmesa na katalaboun ti 8a pei ftiaxnw ena game gia mia konsola kai to hardware tis kai ti 8a pei ftiaxnw ena game gia to PC... exei poly megali diafora

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...