Jump to content

Όλα για το skateboard


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω συχνά παιδιά να κάνουν skateboard στην πλατεία του Νέου Ηρακλείου,καθώς και κοντά στον σταθμό του τρένου της Κηφισιάς.

Πολύ λίγες φορές όμως έχω δει skateboard σε άλλες περιοχές της Αθήνας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα σπαει το skate να μαθετε ολοι μη φοβαστε να ανεβειτε στη σανιδα ρεεεεε :lol: :p :happy:

 

Ok. Την αλλη φορα σου ειπα δεν φοβαμαι! :)

 

Βλέπω συχνά παιδιά να κάνουν skateboard στην πλατεία του Νέου Ηρακλείου,καθώς και κοντά στον σταθμό του τρένου της Κηφισιάς.

Πολύ λίγες φορές όμως έχω δει skateboard σε άλλες περιοχές της Αθήνας...

 

Οντως. Το sk8 στην Ελλαδα εχει πεθανει πια δυστηχως!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ok. Την αλλη φορα σου ειπα δεν φοβαμαι! :)

 

 

 

Οντως. Το sk8 στην Ελλαδα εχει πεθανει πια δυστηχως!!! :mad:

Το skate στην Ελλαδα θα αναστηθει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις το σημερινο με το sk8 πριν 5 χρονια, και καταλαβαινεις οτι κανω πλακα ε? Χμμμμ.... Οτι πεις....
Link to comment
Share on other sites

καποτε ειχα μια σαντα κρουζ με 17 στρωματα ξυλου...δωρακι...

κατεβηκα πολλες φορες τα σκαλια της εκκλησιας...ειτε πανω σε αυτην ειτε με τα μουτρα:lol: :lol: :lol:

μετα την χαρησα οπως ακριβως ηρθε και σε μενα...δωρακι:p

Link to comment
Share on other sites

Ολοι εσεις που κανατε παλια σκεητ και εχετε ακομα σανιδες ψηθειτε να κανονισουμε ενα μιτινγκ και να παμε για σκεητ!!!:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις το σημερινο με το sk8 πριν 5 χρονια, και καταλαβαινεις οτι κανω πλακα ε? Χμμμμ.... Οτι πεις....

TOTE όσοι έκαναν έκαναν για κάποιο ουσιαστικό λόγο. ΤΩΡΑ όμως, λόγω trendιάς, βλέπεις το κάθε ποζέρι που ούτε ollie δεν μπορεί να βγάλει, να πηγαίνει παντού αγκαλιά με το skate του μπας και βρεί γκόμενα...

Συμπέρασμα: τότε περισσότεροι έκαναν ουσιαστικό skate, τώρα πιο πολλοί νομίζουν οτι ασχολούνται...

Link to comment
Share on other sites

TOTE όσοι έκαναν έκαναν για κάποιο ουσιαστικό λόγο. ΤΩΡΑ όμως, λόγω trendιάς, βλέπεις το κάθε ποζέρι που ούτε ollie δεν μπορεί να βγάλει, να πηγαίνει παντού αγκαλιά με το skate του μπας και βρεί γκόμενα...

Συμπέρασμα: τότε περισσότεροι έκαναν ουσιαστικό skate, τώρα πιο πολλοί νομίζουν οτι ασχολούνται...

Ποιος ήταν λοιπόν αυτός ο ουσιαστικός λόγος;

Link to comment
Share on other sites

Άσε που όταν ξεκινάς να κάνεις κάτι όπως το skate (για οποιονδήποτε λόγο ),εφόσον το ξεκινάς,προσπαθείς να γίνεις και καλύτερος σε αυτό.

Δεν είναι ότι "τώρα πιο πολλοί νομίζουν οτι ασχολούνται".Ο καθένας κάνει ότι μπορεί.Τώρα...αν στην πορεία το βαρεθεί...αυτό είναι άλλο θέμα...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έκαναν πρίν λίγα χρόνια, το έκαναν επειδή ήθελαν να ασχοληθούν με το "άθλημα". Σήμερα οι περισσότεροι που αρχίζουν το skate δεν το κάνουν γι'αυτό, αλλά επείδη νομίζουν οτι αυτό θα τους βοηθήσει να βρούν γκόμενα. Προφανώς δεν έχω την απαίτηση να ξεκινήσει κάποιος skate ξέροντας κόλπα, αλλά το να έχεις βιδωμένο ένα skate στην πλάτη σου (επείδη ούτε να τσουλίσεις δεν μπορείς :rolleyes:) όπου και αν πας απλά και μόνο για το image δεν το καταλαβαίνω... Άμα θες μάθε πρώτα skate και μετά έχε μαζί σου παντού το skate... (κάτι που παρ' όλα αυτά όσοι κάνουν καλό skate σπάνια κάνουν)

ΥΓ: προφανώς πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως υπάρχουν και εξαιρέσεις. Είναι τουλάχιστον χαζό το να σκεφτείς πως αν σε δει κάποια να κάνεις skate θα σε "ερωτευτεί".Δεν λέω,θα γνωρίσεις κόσμο λόγω νέων ( κοινών ) ενδιαφερόντων και μπορεί να κάνεις οφέλιμες γνωριμίες αλλά σε καμία περιπτωση δεν θα θεωρούσα το skate "γυναικομαγνήτη".

Γνώμη μου...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ότι το σκεητ καλως ή κακως εχει γινει γυναικομαγνητης για οσες δεν ξερουν να κρινουν και εντυπωσιαζονται απο το καθε ποζερι που κουβαλαει μαζι του μια σανιδα και το παιζει μουρη... Σωστα? Τοτέ, ισχυει αυτο. Κακως, αλλα ισχυει.:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει την φάση με τα glamour αυτοκίνητα κι έτσι.

Τέλοσπάντων.Μακριά από μας πάντως.Εντάξει,να σου αρέσει να κάνεις παρέα με άτομα που ασχολούνται με το skate αλλά όχι κι έτσι...

Να δούμε εγώ πότε θα μάθω...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά δεν ξέρω πως να έρθω στην Αθήνα.Έχω τόσες πολλές επιλογές.Αεροπλάνο,πλοίο ή ακόμα και κολυμπώντας!

Όταν αποφασίσω για το πως θα έρθω από Κρήτη στην Αθήνα θα σας πω!:p

no sig...
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Αντε ρε Κρητη μενεις??? Σορυ δεν το ηξερα!!! Εγω νομιζα οτι μενεις "on the darkside eating the cookies" που ειναι εδω πιο πανω....:p Παντως να ψαχτεις. Εγω που ξεκινησα να μαθαινω εχω πωρωθει :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα να πω αληθεια οποιος και αν είναι ο λόγος που κάνει κάποιος skate δε με χαλάει, αλλά με χαλάει ο κάθε καραγκιόζης που παίρνει την bmw του πατέρα του για να κάνει μόστρα η ζητά αμάξι απο τους γονείς του για να βρει γκόμενα έλεος,υπάρχουν και χειρότερα οπως βλέπετε,εγω απλα ακούω HIPHOP και φοράω φαρδιά επειδή με εκφράζει κάτι τετοιο για μένα και μόνο και ας φαίνεται σε άλλους ξενέρωτο
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Ε μετακόμησα και βαριέμαι τώρα να αλλάζω το προφίλ.:p

Πάντως παιδιά έχετε να μου προτέινετε εξοπλισμό και τίποτα άλλα που θα έπρεπε να ξέρει ένας αρχάριος?

Thanks!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...