Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ερώτηση υποψήφιου αγοραστή στο γνωστό κατάστημα, απάντησαν έτσι

Q:

I need to know which are the Android version that comes with the phone. I know that comes wiht Flyme 6, but which version of android?

A:

Android 7.0 , flyme 6.7 is android 7.0 :D

Answered by alecuba16 on March 12,2018

Ισχύει. Τελικά έρχεται με Nougat ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά android 6 έχει το κινητό το έχουμε ξαναπεί, Android 7 φοράει το κινέζικο. Στην global άγνωστο ποτέ θα μπει.

 

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπερευχαριστημενος κι εγώ με το κινητό με μόνο θέμα όμως ένα φοβερό battery drain με αποτέλεσμα να μου βγάζει περίπου 2-2,5 ώρες SoT στην 6.1.0.0G. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα ή κάποια λύση;

Σκέφτομαι μήπως του βάλω την τελευταία κινεζική stable που έχει και nougat αποτι έχω καταλάβει μήπως λύσει και το θέμα. Έχει κανείς εμπειρία με κινεζική rom;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπερευχαριστημενος κι εγώ με το κινητό με μόνο θέμα όμως ένα φοβερό battery drain με αποτέλεσμα να μου βγάζει περίπου 2-2,5 ώρες SoT στην 6.1.0.0G. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα ή κάποια λύση;

Σκέφτομαι μήπως του βάλω την τελευταία κινεζική stable που έχει και nougat αποτι έχω καταλάβει μήπως λύσει και το θέμα. Έχει κανείς εμπειρία με κινεζική rom;

 

Πόσο καιρό το έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά android 6 έχει το κινητό το έχουμε ξαναπεί, Android 7 φοράει το κινέζικο. Στην global άγνωστο ποτέ θα μπει.

Ναι anroid 6 έχει...

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη παρέλαβα.
Το έχεις στην λειτουργία απόδοσης όχι ισορροπίας γι'αυτό και δουλεύει στο φουλ το κινητό αν θελεις διάρκεια μπαταρίας πρέπει να το βάλεις στο balanced mode δηλαδή στην ισορροπία εκει έχει αρκετά καλύτερη διάρκεια μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στην λειτουργία απόδοσης όχι ισορροπίας γι'αυτό και δουλεύει στο φουλ το κινητό αν θελεις διάρκεια μπαταρίας πρέπει να το βάλεις στο balanced mode δηλαδή στην ισορροπία εκει έχει αρκετά καλύτερη διάρκεια μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο balance το έχω και το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι το drain με σβηστή οθόνη :/

Link to comment
Share on other sites

factory reset και στήσε το από την αρχή, να δούμε αν είναι θέμα software .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπερευχαριστημενος κι εγώ με το κινητό με μόνο θέμα όμως ένα φοβερό battery drain με αποτέλεσμα να μου βγάζει περίπου 2-2,5 ώρες SoT στην 6.1.0.0G. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα ή κάποια λύση;

Σκέφτομαι μήπως του βάλω την τελευταία κινεζική stable που έχει και nougat αποτι έχω καταλάβει μήπως λύσει και το θέμα. Έχει κανείς εμπειρία με κινεζική rom;

 

Πολύ λίγο μου φαίνεται το SoT που σου έβγαλε. Από χθες που το φόρτισα μου έβγαλε 5 ώρες και 30 λεπτά οθόνη και έχω ακόμα 40%. Δοκίμασε να βγάλεις την λειτουργία always on και δούλεψε την φωτεινότητα το πολύ στο 50% χωρίς να έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα, εκτός και αν είσαι σε εξωτερικούς χώρους με πολύ φως. Διαφορετικά στήσε το κινητό ξανά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

το βλεπω ευθραυστο το κινητακι. Ποιος εχει καποια λιγο πιο rugged case να προτεινει?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπερευχαριστημενος κι εγώ με το κινητό με μόνο θέμα όμως ένα φοβερό battery drain με αποτέλεσμα να μου βγάζει περίπου 2-2,5 ώρες SoT στην 6.1.0.0G. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα ή κάποια λύση;

Σκέφτομαι μήπως του βάλω την τελευταία κινεζική stable που έχει και nougat αποτι έχω καταλάβει μήπως λύσει και το θέμα. Έχει κανείς εμπειρία με κινεζική rom;

 

Για εμένα πρέπει να ξαναεγκαταστησεις το flyme os 6 από το επίσημο site της meizu. Είναι πολύ εύκολη διαδικασία. Και όταν το κάνεις να κανεος και wipe data/cache και θα είσαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παράγγειλα κι εγώ από BG.

Το NFC παίζει για πληρωμές με wallet και σύνδεαη με "έξυπνες" συσκευές;

Οι εφαρμογές (π.χ. AlphaWallet) το αναγνωρίζουν;

Επίσης, επειδή την πάτησα και έβαλα μεταφορά με Air Parcel Register, το παρέλαβε κανείς έτσι για να μου πει τι έγινε με το τελωνείο;

Edited by Pavlos_P
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Τους έστειλα μήνυμα να μου πουν τι χρειάζεται να κάνω για να το αλλάξω σε Priority. Όταν το παράγγειλα πλήρωσα με PayPal και δεν είδα επιλογή να διαλέξεις shipping method. Νομίζω μόνο από το Check Out την έχει.

Κι άλλη απορία: το Web Banking δουλεύει ή έχουμε θέμα με το Flyme 6;

Edited by Pavlos_P
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα τις παρακάτω ερωτήσεις στο BG:

 

Meizu Pro 6 Plus with international rom ( Flyme 6):

Can I use on this phone android web banking apps at EU?

Can I make wallet payments through NFC and android apps at EU?

Is it capable to communicate with NFC smart devices?

If not, can be done with Chinese – English rom ( Flyme 6) or with android flashing?

 

Και η απάντηση είναι:

 

For your order ......., the item 1266097 don't have NFC, it is global rom.

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Το NFC όπως και το heart rate sensor δεν λειτουργεί στην global. Μπορεί να ενεργοποιηθούν μόνο μέσω κάποιου μελλοντικού update. Στο δικό μου η καρδιακή παλμοί λειτουργούν, για NFC δεν το έψαξα.
Link to comment
Share on other sites

Το NFC όπως και το heart rate sensor δεν λειτουργεί στην global. Μπορεί να ενεργοποιηθούν μόνο μέσω κάποιου μελλοντικού update. Στο δικό μου η καρδιακή παλμοί λειτουργούν, για NFC δεν το έψαξα.
Οι παλμοί λειτουργούν όντως και είναι ωραίο feauture πέφτει μέσα στον υπολογισμό και είναι τους μετράει ψιλοαμεσα....

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για root υπάρχει κάτι; Το έχει κάνει κανείς;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για root υπάρχει κάτι; Το έχει κάνει κανείς;

 

 

 

 

το ροοτ γινεται μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου!!!

Link to comment
Share on other sites

το ροοτ γινεται μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου!!!

Κι όμως δεν μπορώ να το βρω. Είδα και κάποιους οδηγούς που λένε κάτι τέτοιο αλλά εγώ λες και έχω διαφορετικό μενού!!!

Συγκεκριμένα δεν βρίσκω την επιλογή αυτή...

2. Next Go to settings > Security > Root Parmission > click on i agree and next/continue, this will look like this..

που λέει ο οδηγός αυτός

http://forum.flymeos.com/thread-31999-1-1.html

 

Αν μπορείς δείξε μου που είναι!!:)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...