Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτούς που παραλαβατε πάντως κάποιος ήδη το έχει βγάλει στο σφυρί! Με αρκετά παραπάνω € βέβαια. Μεγάλο κρίμα η έλλειψη 800αρας ρε γμτ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@foler είδα και εγώ την αγγελία παραπάνω € αλλά αποδεκτά, έχω δει σε γειτονικά φορουμ και 300αρια, εγώ για σφραγισμένο μέχρι 200€ θα τα έδινα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με 4G και Wind/Vodafone τι λέει;;; Σημαντική η έλλειψη της 800 μπάντας αλλά στα.αστικα κέντρα λογικά δεν θα έχετε πρόβλημα....
Link to comment
Share on other sites

και εμενα στην αρχη δεν φορτιζε ενω το καλωδιο δουλευε οταν το εβαζα στο pc και ο φορτιστης με αλλο καλωδιο δουλευε...μετα απο καποιες δοκιμες τωρα λειτουργουν κανονικα μαζι.. τωρα ειναι οκ..

 

Οσον αφορά τη συσκευή ειναι εξαιρετική... οθονη απίστευτη, το λογισμικο μου φανηκε μια χαρα και η καμερα μου αρεσε αν και δεν ειμαι ειδικος.. το κορυφαιο ολων η εμφανιση, απο κοντα ειναι απίστευτο και δεν το περίμενα.. πολυ premium κατασκευή αρκετα μαζεμενο για 5.7 και πολυ ελαφρυ.. η εμφανιση ειναι ολα τα λεφτα.

Πώς το ελυσες ρε φίλε?έβαλα 2 καινούργιους διαφορετικούς Άνταπτορες τπτ το έχω αφήσει τώρα στην άκρη το κανονικό του καλώδιο type c και κάνω την δουλειά μου με ένα άλλο που τουλάχιστον εκμεταλλεύομαι την γρήγορη φόρτιση του κανονικού φορτιστή γιατί φορτίζει άμεσα πραγματικά

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό παραλάβω από Μεγαλοβδομάδα (έφτασε στη ΜΔ σήμερα), θα δοκιμάσω σκέτο το καλώδιο σε πολύμπριζο Xiaomi & με το φορτιστή του & θα ενημερώσω. Μου έχει τύχει να μην φορτίζει λόγω καινούργιου adapter που δεν έκανε καλή επαφή.
...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα, κανενα τελωνειο, σφραγισμενο

 

ουσιαστικα με το μχ5 που ειχα ειναι η φυσικη συνεχεια

με καλη βελτιωση σε ολα του, εκτος απο καμερα που ειναι πολυ καλυτερη.

 

ικανοποιημενος.

 

Παραμενει η μικρη σπαστικουρα του να το φερεις λιγο στα μετρα σου με gapps οπως καθε μειζου.

 

ωραιο κινητο, με το ολοσωμο γυαλι εβγαλε στο ξεκλειδωμα το προειδοποιητικο

μηνυμα οτι καλυψατε οθονη κλπ... εκει να η λυση..

http://en.miui.com/thread-36930-1-1.html

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό παραλάβω από Μεγαλοβδομάδα (έφτασε στη ΜΔ σήμερα), θα δοκιμάσω σκέτο το καλώδιο σε πολύμπριζο Xiaomi & με το φορτιστή του & θα ενημερώσω. Μου έχει τύχει να μην φορτίζει λόγω καινούργιου adapter που δεν έκανε καλή επαφή.
3 διαφορετικά ανταπτορακια έβαλα δηλαδή τι άλλο?συν ότι με άλλο usb type c καλώδιο και όχι το meizu γιατί δουλεύει?

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by neverbackdown
Link to comment
Share on other sites

Με 4G και Wind/Vodafone τι λέει;;; Σημαντική η έλλειψη της 800 μπάντας αλλά στα.αστικα κέντρα λογικά δεν θα έχετε πρόβλημα....
Έτσι για δοκιμή, αν και δεν ήθελα ( το δίνω κιόλας...), μόνο καθαρά για λόγους feedback, του έβαλα μια sim cosmote που έχω δεδομένα, μια χαρά 4G σήμα έχει επαρχεία ( Τρίπολη ).cd5b72805498038492337d54e6fbea5b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για δοκιμή, αν και δεν ήθελα ( το δίνω κιόλας...), μόνο καθαρά για λόγους feedback, του έβαλα μια sim cosmote που έχω δεδομένα, μια χαρά 4G σήμα έχει επαρχεία ( Τρίπολη ).cd5b72805498038492337d54e6fbea5b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα.φιλε Κώστα,με Cosmote συνήθως έχει σήμα....Με Wind/Vodafone είναι το θέμα...Είμαι και εγώ επαρχία συγκεκριμένα στην Άνδρο,αλλιώς θα το είχα πάρει...Καλή κάμερα,και γενικά καλά τα Meizu....Απλά δεν ξέρω τι παίζει με Store,και άλλες εφαρμογές της Google...Λογικά η Global έκδοση είναι πλήρης...

Για να μας απαντήσει κάποιος κάτοχος...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

@jimlost κάνεις εγκατάσταση ο ίδιος το google installer και μετά μπαίνει και το playstore και είναι όλα οκ...είναι εύκολη διαδικασία όσον αφορά την γλώσσα είναι κανονικά στα ελληνικά χωρίς θέματα το κινητό...!!!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@jimlost κάνεις εγκατάσταση ο ίδιος το google installer και μετά μπαίνει και το playstore και είναι όλα οκ...είναι εύκολη διαδικασία όσον αφορά την γλώσσα είναι κανονικά στα ελληνικά χωρίς θέματα το κινητό...!!!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς αυτό έκανα και εγώ, όλα καλά, και Play store και τα λοιπά καλούδια της Google, το τηλέφωνο έχει παντού Ελληνικά, κανένα ίχνος κινέζικων...

@jimlost Δημήτρη δεν έχω φίλε μου δυστυχώς με vodafone δεδομένα, αλλιώς θα την δοκίμαζα και αυτήν...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για δοκιμή, αν και δεν ήθελα ( το δίνω κιόλας...), μόνο καθαρά για λόγους feedback, του έβαλα μια sim cosmote που έχω δεδομένα, μια χαρά 4G σήμα έχει επαρχεία ( Τρίπολη ).cd5b72805498038492337d54e6fbea5b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν λες το δίνω κιόλας εννοείς το πουλάς;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το δίνω κιόλας εννοείς το πουλάς;
Ναι δυστυχώς, πολύ ωραίο τηλέφωνο, αλλά το miui δεν το αλλάζω. Πρώτη φορά meizu, δεν μου έκατσε. Μισή ώρα το " σκάλισα", δεν μπορώ να το συνηθίσω... Το έχω βάλει αγγελία εδώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 4g έχω κανονικά. Η μπαταρία απίστευτη μετά από 26 ώρες έχω 60 τις εκατό με 2.5 ώρες οθόνης. Η οθόνη πολύ καλή, τελικά έφταιγε η ζελατίνα. Το full cover τζαμάκι από Bangood ταιριάζει γάντι, πολύ καλή και η θήκη της Nillkin και τα δύο προτείνονται ανεπιφύλακτα. Το 3d touch δουλεύει κανονικά αλλά το απενεργοπίοισα. Για το μήνυμα που βγάζει στο κλείδωμα όταν βάλετε τζαμάκι, πάτε προσβασιμότητα και απενεργοποιείτε την απόριψη παλάμης. Μένει μόνο το θέμα με την φόρτιση, δεν έχω πάρει ακόμη αντάπτορα.

 

Υ.Γ. Το meizu pro 6 plus για όσους δεν το γνωρίζουν έχει δύο modes για την cpu, balanced και performance. Η ρύθμιση out of the box είναι στο balanced. To performance mode έχει τεράστια διαφορά σε απόδοση, δεν έχω βρει ακόμα πως το ενεργοποιείς.

Edited by Jeetkunedo
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το antutu και ενεργοποίησα το perfomance mode. Το σκορ που μου έβγαλε 135000. Στο performance mode το κινητό πραγματικά πετάει.(Θα τρώει όμως και παραπάνω μπαταρία)
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το antutu και ενεργοποίησα το perfomance mode. Το σκορ που μου έβγαλε 135000. Στο performance mode το κινητό πραγματικά πετάει.(Θα τρώει όμως και παραπάνω μπαταρία)
Τι διαδικασία έκανες φίλε μου για να το βάλεις στο perfomance mode?

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι διαδικασία έκανες φίλε μου για να το βάλεις στο perfomance mode?

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν κατεβάσεις το antutu από το playstore και τρέξεις το benchmark, θα σου βγάλει μήνυμα αν θες να το τρέξεις σε balanced ή σε performance mode. Ή ποιο εύκολα, πήγαινε διαχείριση μπαταρίας, πατάς το πλήκτρο ρυθμίσεων που είναι πάνω δεξιά και επιλέγεις λειτουργία απόδοσης.

Edited by Jeetkunedo
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάσεις το antutu από το playstore και τρέξεις το benchmark, θα σου βγάλει μήνυμα αν θες να το τρέξεις σε balanced ή σε performance mode. Ή ποιο εύκολα, πήγαινε διαχείριση μπαταρίας, πατάς το πλήκτρο ρυθμίσεων που είναι πάνω δεξιά και επιλέγεις λειτουργία απόδοσης.
Οκ το βρήκα ευχαριστώ...όντως πάντως πρέπει να έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία αλλά και πάλι δεν συζητάμε ότι βγάζει μια μέρα ολόκληρη ακόμα και να το ξεσκίσεις σε όλα οπότε εγώ είμαι ευχαριστημένος αν σκεφτείς ότι φορτίζει και αστραπιαία

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να βγάλετε φώτο μέρα και νύχτα, θέλω να δω πριν το πάρω, ευχαριστώ.
Μόλις έβγαλα μια αλλά έχει συννεφιά πολύ οπότε δεν είναι και η καλύτερη και άλλη 1 χτες το βράδυ μέσα από τη αυτοκίνητο χωρίς φλας και πολύ στιγμιαία Γενικά πιστεύω είναι πολύ καλή η κάμερα του...!!!aa46a4f117b669b512e784a53ec91d10.jpga6505e5aee1a0ff75ed937f79ba6a951.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο SoT βγάζετε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε 26 ώρες είχα 60 τις εκατό με 2.5 ώρες οθόνης.(Το δουλεύω σε χαμηλή φωτεινότητα) Εγώ υπολογίζω από 4 έως 7 ώρες για ένα εικοσιτετράωρο ανάλογα την χρήση και τις ρυθμίσεις που θα έχεις. Το πρόβλημα με την φόρτιση λύθηκε, απλά θέλει λίγο να παίξεις με το καλώδιο type c, όταν το συνδέσεις με τον φορτιστή σε συνδυασμό με τον αντάπτορα (Απλά τράβηξα λίγο το καλώδιο προς τα έξω επειδή δεν κάνει καλή επαφή) .

Link to comment
Share on other sites

@jeetkunedo όντως έφτιαξε και μένα η φόρτιση όπως είπες λίγο πιο πίσω το καλώδιο του usb....που να σου πάει το μυαλό ότι ήθελε κάτι τέτοιο πάλι καλά όλα κομπλέ τώρα

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο SoT βγάζετε;

Στην πρώτη φόρτιση έβγαλε περίπου 5,5 ώρες, με πάρα πολλές φωτο και μια επανεκκίνηση

 

Καλησπέρα, μπορείτε να βγάλετε φώτο μέρα και νύχτα, θέλω να δω πριν το πάρω, ευχαριστώ.

Δες νυχτερινές

26272456927_016126e730_c.jpgP80331-212837 by ssoklis, on Flickr

 

39335164680_8ac42fdfe7_c.jpgP80331-211623 by ssoklis, on Flickr

 

40245970855_35f42d7c19_c.jpgPic_2018_03_31_21_37_33 by Andreas L., on Flickr

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...