Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις προβλημα με το auto locate στην εφαρμογη weather?δεν βρίσκει την τοποθεσια μου οταν το ενεργοποιώ . Δεν μου βγάζει τιποτε ουτε με ρωταει οπως παλιά να ανοίξει το gps. Ειμαι στην 7αρα global stable. Επίσης στα permissions δεν βρίσκω την εφαρμογή weather για να δω τι γίνεται.

Όντως ένα ακόμα πρόβλημα της 7. Επίσης μπορείς να επιλέξεις μόνο τη πρωτεύουσα κάθε χώρας, άλλη «βελτίωση» κι αυτή. Δεν θυμάμαι τι είχα κάνει όταν έβαλα την 7 (τώρα είμαι με την 6.3) αλλά αν κάνεις αναβάθμιση εφαρμογής weather από αυτή της 6.3 σε αυτή της 7 κρατάει τις αποθηκευμένες θέσεις, έτσι είμαι τώρα.

Οπότε η λύση μάλλον είναι weather 6.3, αποθήκευση θέσης, αναβάθμιση σε weather 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις προβλημα με το auto locate στην εφαρμογη weather?δεν βρίσκει την τοποθεσια μου οταν το ενεργοποιώ . Δεν μου βγάζει τιποτε ουτε με ρωταει οπως παλιά να ανοίξει το gps. Ειμαι στην 7αρα global stable. Επίσης στα permissions δεν βρίσκω την εφαρμογή weather για να δω τι γίνεται.

 

στο δικο μου σήμερα που το δοκίμασα με auto locate δούλεψε σε επαρχιακή πόλη

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους, θα ήθελα να εκφράσω λίγο τις εντυπώσεις μου από την Flyme 7.

Όταν την πέρασα είχα πολλά προβλήματα υπερθέρμανσης, οι εφαρμογές δεν δούλευαν και η μπαταρία τελείωνε σε μισή μέρα. Μετά έκανα επαναφορά συστήματος που με πήγε κατευθείαν στην Flyme 7 και αφού έκανα αντίγραφο ασφαλέιας όλα τα αρχεία και τις ρυθμίσεις, το τηλέφωνο πλέον προς το παρόν δουλεύει υποδειγματικά χωρίς κανένα πρόβλημα που είπα προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα στο Flyme Forum το παρακάτω:

http://forum.flymeos.com/thread-46699-1-1.html

 

Καλό θάταν να γράψουμε τα bug που παρατηρούμε στην 7.0.1 μπάς και συγκινηθούν οι της MEIZU και διορθώσουν τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα στο Flyme Forum το παρακάτω:

http://forum.flymeos.com/thread-46699-1-1.html

 

Καλό θάταν να γράψουμε τα bug που παρατηρούμε στην 7.0.1 μπάς και συγκινηθούν οι της MEIZU και διορθώσουν τίποτα!

Μπορείς να συμπληρώσεις:

Δόνηση πολύ ισχυρή που δε ρυθμίζεται

Ειδοποιήσεις της ενσωματωμένης εφαρμογής email σταμάτησαν

Χάνεται το theme / walpaper

Περιορισμένο manual mode για την κάμερα

Δε ρυθμίζεται η ανάλυση των φωτό για την κάμερα

Link to comment
Share on other sites

https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3

Βγήκε κινεζική stable την πέρασε κανείς να μας πει πως πάει σε σχέση με την global;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το play store.Δεν μου κατεβαζει καμια εφαρμογη.Σφαλμα ανακτησης πληροφοριων απο τον διακομιστη.DF-DFERH-01.Γνωριζει κανεις τι σημαινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3

Βγήκε κινεζική stable την πέρασε κανείς να μας πει πως πάει σε σχέση με την global;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

 

Καλησπέρα στην όμορφη Χίο από έναν απόδημο Χιώτη,

Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να περάσω την καινούργια 7Α πάνω από 6G, φυσικά από recovery με όλα τσεκαρισμένα.

Ρωτάω γιατί έπεσε το μάτι μου στο αντίστροφο https://forum.xda-developers.com/pro-6-plus/how-to/how-to-install-flyme-os-6-7-4-11-global-t3595361, δλδ για να περαστεί η global πάνω απ'την Κινέζικη χρειάζεται flashfire και μονταρισμένη Rom. Ισχύει ότι πρέπει να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό για να μεταβώ από την global στην Κινέζικη 7;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την περάσεις κανονικά από recovery

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ενώ στην 7.8.7.24 beta είχαν φτιάξει το πρόβλημα με την αναζήτηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες στην χθεσινή 7.0.2.0A stable το ξαναχάλασαν! πλέον όταν κάνεις αναζήτηση επαφών δε βρίσκει τίποτα! τι να πει κανείς απλά απαράδεκτοι να βγάζουν stable μ'ένα τόσο σοβαρό bug...εννοείται ότι η εγκατάσταση έγινε καθαρή από recovery και μάλιστα 2 φορές με factory reset
Link to comment
Share on other sites

ενώ στην 7.8.7.24 beta είχαν φτιάξει το πρόβλημα με την αναζήτηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες στην χθεσινή 7.0.2.0A stable το ξαναχάλασαν! πλέον όταν κάνεις αναζήτηση επαφών δε βρίσκει τίποτα! τι να πει κανείς απλά απαράδεκτοι να βγάζουν stable μ'ένα τόσο σοβαρό bug...εννοείται ότι η εγκατάσταση έγινε καθαρή από recovery και μάλιστα 2 φορές με factory reset

 

Από υπερθέρμανση και αυτονομία μπαταρίας πως τα πάει η 7.0.2.0A;

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει να έχει βελτιωθεί το δικό μου στο θέμα της υπερθέρμανσης. Από μπαταρία δε μπορώ να εκφέρω άποψη. Μέτριο ως κακό μου φαινόταν ανέκαθεν και το είχα "ψήσει" άπειρες φορές. Σίγουρα η μπαταρία δεν είναι και στα καλυτερα της . Δεν έχω δοκιμάσει εδώ και καιρό την εφαρμογή της κάμερας.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τη τελευταία έκδοση είναι ότι σε μερικές εφαρμογές κρασάρει πχ sygic Ενώ έχω δει πως τουλάχιστον δύο εφαρμογές για να δουλέψουν σωστά όταν τις ανοίξεις και κολλήσουν θέλουν επανεκκίνηση κινητού .

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από υπερθέρμανση και αυτονομία μπαταρίας πως τα πάει η 7.0.2.0A;

τα πάει καλύτερα και αυτό γιατί για ένα περίεργο λόγο έχουν ρίξει την απόδοση του επεξεργαστή σχεδόν στο μισό και στην κινέζικη stable 7.0.2.0A και στην global 7.0.1.0G οπότε μακριά απ'τις τελευταίες stable :p

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να είμαι στους testers της κινεζικής ΡΟΜ (7.8.9.13). Κανένα θέμα με μπαταρία ή υπερθέρμανση.

Το θέμα των επαφών και των μηνυμάτων του flyme που είναι πολύ χάλια, το έλυσα με εγκατάσταση επαφών και μηνυμάτων Google από το store, Google phone από τη "γύρα" https://mega.nz/#!6pAAzSjL!961cKurgNdTcSErGulP1mDFndYv8J9RAiHBcdJYhIOg και πληκτρολόγιο Swype + dragon https://mega.nz/#!P0A23a7a!6j_PSQhUnbYHKhyuXE623yWcsg_Gn7HLs3wv6TGeijI που έχει φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά (αν και το έκοψαν).

Τα δικά του τα έβαλα στην άκρη με κομμένα δικαιώματα και ειδοποιήσεις και όρισα τα δικά μου προεπιλογές.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να είμαι στους testers της κινεζικής ΡΟΜ (7.8.9.13). Κανένα θέμα με μπαταρία ή υπερθέρμανση.

Το θέμα των επαφών και των μηνυμάτων του flyme που είναι πολύ χάλια, το έλυσα με εγκατάσταση επαφών και μηνυμάτων Google από το store, Google phone από τη "γύρα" https://mega.nz/#!6pAAzSjL!961cKurgNdTcSErGulP1mDFndYv8J9RAiHBcdJYhIOg και πληκτρολόγιο Swype + dragon https://mega.nz/#!P0A23a7a!6j_PSQhUnbYHKhyuXE623yWcsg_Gn7HLs3wv6TGeijI που έχει φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά (αν και το έκοψαν).

Τα δικά του τα έβαλα στην άκρη με κομμένα δικαιώματα και ειδοποιήσεις και όρισα τα δικά μου προεπιλογές.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Γνωρίζεις που μπορούμε να βρούμε την Κινέζικη (7.8.9.13);

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα πάει καλύτερα και αυτό γιατί για ένα περίεργο λόγο έχουν ρίξει την απόδοση του επεξεργαστή σχεδόν στο μισό και στην κινέζικη stable 7.0.2.0A και στην global 7.0.1.0G οπότε μακριά απ'τις τελευταίες stable :p

 

Θες να πεις ότι έχουν βάλει κόφτη; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις που μπορούμε να βρούμε την Κινέζικη (7.8.9.13);

Στη δική μου συσκευή έρχεται με την αναβάθμιση. θα μπορούσες να δοκιμάσεις με το Firmware checker https://mega.nz/#!msRmQbiA!AAAAAAAAAAA3EVBaOIJHGQAAAAAAAAAANxFQWjiCRxk.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Edited by Pavlos_P
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι έχουν βάλει κόφτη; :wacko:

Flyme 7.8.7.24 beta (24 Ιουλίου)

Geekbench: single 1497 - multi 4294

Antutu: 152972

 

Flyme 7.0.2.0A stable (13 Σεπτεμβρίου)

Geekbench: single 1485 - multi 2435

Antutu: 133226

 

επίσης στη πιο καινούρια υποτίθεται stable έχουν βάλει πιο παλιές εκδόσεις προγραμμάτων...η εφαρμογή phone στη beta είναι η 4.5.1 και στη stable η 4.4.0!

Link to comment
Share on other sites

Flyme 7.8.7.24 beta (24 Ιουλίου)

Geekbench: single 1497 - multi 4294

Antutu: 152972

 

Flyme 7.0.2.0A stable (13 Σεπτεμβρίου)

Geekbench: single 1485 - multi 2435

Antutu: 133226

 

επίσης στη πιο καινούρια υποτίθεται stable έχουν βάλει πιο παλιές εκδόσεις προγραμμάτων...η εφαρμογή phone στη beta είναι η 4.5.1 και στη stable η 4.4.0!

 

ωωωωωω

 

δλδ πριν την flyme 7 στις προηγουμενες stable βλεπατε antutu 150.000? με λιγοτερα bugs κ θερμοκρασιες?

 

μιλαμε ολες με εγκατασταση μεσω recovery?

 

γιατι αν ειναι ετσι το γυρναω στην τελευταια 6αρα stable k αιντε γεια

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ωωωωωω

 

δλδ πριν την flyme 7 στις προηγουμενες stable βλεπατε antutu 150.000? με λιγοτερα bugs κ θερμοκρασιες?

 

μιλαμε ολες με εγκατασταση μεσω recovery?

 

γιατι αν ειναι ετσι το γυρναω στην τελευταια 6αρα stable k αιντε γεια

τελευταία 6 stable Flyme 6.3.0.2A

Geekbench: single 1488 - multi 5000

Antutu: 144313

 

κερδίζει στο multicore του geekbench αλλά χάνει στο antutu...για μένα η καλύτερη επιλογή μέχρι τώρα είναι η Flyme 7.8.7.24 beta ή έστω 6 stable....μακριά από flyme 7 stable global ή china, είναι σε όλα χειρότερες

Link to comment
Share on other sites

τελευταία 6 stable Flyme 6.3.0.2A

Geekbench: single 1488 - multi 5000

Antutu: 144313

 

κερδίζει στο multicore του geekbench αλλά χάνει στο antutu...για μένα η καλύτερη επιλογή μέχρι τώρα είναι η Flyme 7.8.7.24 beta ή έστω 6 stable....μακριά από flyme 7 stable global ή china, είναι σε όλα χειρότερες

 

η 7.8.7.24 beta που λες ομως δεν ειναι απροβληματιστη φανταζομαι ,εδω δεν ειναι η stable 7.0.1.0

μπορεις να ανεβασεις την beta που λες καπου να την βαλουμε να δουμε;

 

εγω στην τελευταια stable 7.0.1.0 ειδα 133.000 antutu κ με κατι λιγα bugs δεξια αριστερα

 

προσωπικα θα περιμενω την επομενη stable που ετοιμαζουν κ αν ειναι τα ιδια απο επιδοσεις γυριζω στην τελευταια 6αρα stable κ τελος

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρέχω από χθες 6.1.0.0Α μπορώ να πω ότι είναι από την καλύτερη ρομ που έχω δοκιμάσει, δεν έχω βρει κανένα πρόβλημα, τα gaps δουλεύουν τρένο και από μπαταρία πολύ καλύτερη από την 7 stable, με βλέπω να μένω εδώ μέχρι να βγει κάποια καλή stable.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η 7.8.7.24 beta που λες ομως δεν ειναι απροβληματιστη φανταζομαι ,εδω δεν ειναι η stable 7.0.1.0

μπορεις να ανεβασεις την beta που λες καπου να την βαλουμε να δουμε;

 

https://firmware.meizu.com/Firmware/Flyme/PRO6_Plus/7.8.7.24/cn_beta/20180719162346/52719f71/update.zip

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μπορεις να δεις κ λιγο antutu να μην σεταρω τσαμπα
6.1.0.0A εδώ είσαι 5ec3eadc29b9c91d646a205b899e0ef1.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

@chios k Paul64 ευχαριστω παιδες

 

οποτε για να τα μαζεψουμε λιγο, το τηλεφωνακι δεν εχει πολλες επιλογες απο ρομς,οποτε καλο ειναι να βρουμε ποια rom ειναι καλυτερη να την σεταρουμε τζετ κ να ειμαστε εκει αραχτοι κ ωραιοι

 

6.1.0.0A ,απροβληματιστη ,καλη μπαταρια 130.000 antutu

6.3.0.2A απροβληματιστη 144.000 antutu

7.8.7.24 beta συμπεριφορα κ προβληματα αγνωστα 150.000 antutu

7.0.1.0 οχι η καλυτερη μπαταρια ,fast charge ενεργο ανεξαρτητως ρυθμισης, κατι λιγα bugs δεξια αριστερα,ισως κ ελαφρως με τασεις υπερθερμανσης 133.000

antutu ισως κ λιγο παραπανω επειδη δεν την μετρησα στεγνη αλλα με apps στο παρασκηνιο κ οχι κρυο κινητο

7.8.9.13Α συμπεριφορα κ προβληματα αγνωστα 151.000 antutu

 

οποιος εχει διαφορετικη αποψη ας διορθωσει

 

μπορει καποιος να επιβεβαιωσει τα antutu με bold του paul64 που μου φαινονται ακατορθωτα για το soc

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...