Jump to content

Sony Xperia XA Ultra


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ !!!! Βασικα εινα 32 GB ο αποθηκευτικος χωρος οχι 16 GB !!!Ειμαι εξερετικα ευχαριστημενος !!! Να τονισω οτι στα 2 βιντεο η αναλυση ΔΕΝ ειναι 23ΜΡ αλλα την εβαλα στα 20ΜΡ. Θα παραθεσω βιντεο αυριο μεθαυριο με 23ΜΡ αναλυση !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολυ !!!! Βασικα εινα 32 GB ο αποθηκευτικος χωρος οχι 16 GB !!!Ειμαι εξερετικα ευχαριστημενος !!! Να τονισω οτι στα 2 βιντεο η αναλυση ΔΕΝ ειναι 23ΜΡ αλλα την εβαλα στα 20ΜΡ. Θα παραθεσω βιντεο αυριο μεθαυριο με 23ΜΡ αναλυση !!

 

Φίλε μου η ανάλυση που αναφέρεις είναι ΜΟΝΟ για τις φωτογραφίες. Τα βίντεο δεν τραβιουνται σε 20 και σε 23, αλλά σε 2MP (1080) η ~9MP (4k).

Edited by Toxicity

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Ααααα οκ δεν το ηξερα !!! οκ !! Τοτε σε λιγες μερες θα παραθεσω φωτο !! Τωρα να ανοιξω θεματικα δεν ξερω κατα ποσον αυτο επιτρεπεται απο μερους μου....Μηπως αυτο το κανουν οι διαχεισησται ?
Link to comment
Share on other sites

Το Sony xperia xa1 ultra έχει αναβαθμιστεί εκεί που πονάει ο προκάτοχος του.. στον αποθηκευτικό χώρο βασικά... ανέβηκε η μνήμη στα 4 gb και η πίσω κάμερα στα 23 mp αρκεί να έχει και οπτικό σταθεροποιητή, είναι μια καλή αναβάθμιση.. Από θέμα μπαταρίας τα ίδια, ίσως στο xa2 να δούμε καλύτερη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Το Sony xperia xa1 ultra έχει αναβαθμιστεί εκεί που πονάει ο προκάτοχος του.. στον αποθηκευτικό χώρο βασικά... ανέβηκε η μνήμη στα 4 gb και η πίσω κάμερα στα 23 mp αρκεί να έχει και οπτικό σταθεροποιητή, είναι μια καλή αναβάθμιση.. Από θέμα μπαταρίας τα ίδια, ίσως στο xa2 να δούμε καλύτερη μπαταρία

 

OIS μονο στην μπροστινη φιλε μου..

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Το Sony xperia xa1 ultra έχει αναβαθμιστεί εκεί που πονάει ο προκάτοχος του.. στον αποθηκευτικό χώρο βασικά... ανέβηκε η μνήμη στα 4 gb και η πίσω κάμερα στα 23 mp αρκεί να έχει και οπτικό σταθεροποιητή, είναι μια καλή αναβάθμιση.. Από θέμα μπαταρίας τα ίδια, ίσως στο xa2 να δούμε καλύτερη μπαταρία

 

 

Σχετικα με το θεμα της μπαταριας θα πω ενα πραγμα, απο το πρωι που πηγαινω δουλεια το εχω στο 100% και με ανοιχτα τα: wifi, 4G, GPS και το Bluetooth και χρησιμποοιοντς το κανονικα και για τα media και ολα κανονικα εκτος απο παιχνιδια το βραδι που γυρναω στο σπιτι ειναι γυρω στο 25% !!! Οποτε δεν ειναι ασχημα καθολου θα ελεγα !! Το γεγονος δε οτι η τιμη ειναι χαμηλη θα ελεγα για τετοιες προδιαγραφες νομιζω οτι το κανει μια πολυ καλη επιλογη !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OIS μονο στην μπροστινη φιλε μου..

 

Ναι αν ειχε και εμπροσθιο σταθεροποιητη θα ηταν πολυ σουπερ !!!

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία κ εγώ θα πω τα ίδια, μια χαρά βγάζω την μερα με ενεργά αυτά που παραθέτεις, οπότε συμβιβαζόμαστε αφού δεν μας κάνει την χάρη η sony για μεγαλύτερη...και την φορτίζω και με διάφορους φορτιστες και με powerbanks και είναι μια χαρά βράχος.

Για το ois τι να πω, τους κοστίζει αρκετά μάλλον και σκέφτονται την τσέπη μας

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο σταθεροποιητης πισω θα ηταν οντως ενα πολύ καλο προσθετο αλλα δεν πειραζει, δεν πιστευω οτι αυτο ειναι ανασταλτικο στοιχειο για την αγορα του καθοτι οπως πολυ σωστα ειπες θα στοιχιζε πολυ παραπανω !! Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το θεμα της μπαταριας θα πω ενα πραγμα, απο το πρωι που πηγαινω δουλεια το εχω στο 100% και με ανοιχτα τα: wifi, 4G, GPS και το Bluetooth και χρησιμποοιοντς το κανονικα και για τα media και ολα κανονικα εκτος απο παιχνιδια το βραδι που γυρναω στο σπιτι ειναι γυρω στο 25% !!! Οποτε δεν ειναι ασχημα καθολου θα ελεγα !! Το γεγονος δε οτι η τιμη ειναι χαμηλη θα ελεγα για τετοιες προδιαγραφες νομιζω οτι το κανει μια πολυ καλη επιλογη !!!

:rolleyes::rolleyes:ΛΥΣΕ ΜΟΥ μια απορια καλα οοοολα τα αλλα αλλα το gps γιατι το εχεις ανοιχτο ολη μερα ντελιβερι δουλευεις?η σε κλειστο χωρο γιατι αν δεν πλοηγεισαι να πας καπου που δεν ξερεις ειναι χασιμο τσαμπα ενεργειας δοκιμασε να το εχεις κλειστο θα γυριζεις σιγουρα με περισσοτερη ενεργεια.:):):):)

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι αν ειχε και εμπροσθιο σταθεροποιητη θα ηταν πολυ σουπερ !!!

 

 

 

:rolleyes::rolleyes:ΛΥΣΕ ΜΟΥ μια απορια καλα οοοολα τα αλλα αλλα το gps γιατι το εχεις ανοιχτο ολη μερα ντελιβερι δουλευεις?η σε κλειστο χωρο γιατι αν δεν πλοηγεισαι να πας καπου που δεν ξερεις ειναι χασιμο τσαμπα ενεργειας δοκιμασε να το εχεις κλειστο θα γυριζεις σιγουρα με περισσοτερη ενεργεια.:):):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes:ΛΥΣΕ ΜΟΥ μια απορια καλα οοοολα τα αλλα αλλα το gps γιατι το εχεις ανοιχτο ολη μερα ντελιβερι δουλευεις?η σε κλειστο χωρο γιατι αν δεν πλοηγεισαι να πας καπου που δεν ξερεις ειναι χασιμο τσαμπα ενεργειας δοκιμασε να το εχεις κλειστο θα γυριζεις σιγουρα με περισσοτερη ενεργεια.:):):):)

 

Ειναι αληθεια αυτο !! Απλα τα εβαλα ολα να δουλευουν για να δω ποσο παει η μπαταρια με ολα ανοιχτα ! Οχι δεν δουλευω delivery !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλημέρα. Ξαναεπανερχομαι να ρωτήσω αν κάποιος έχει ξεκλειδώσει το Xperia xa ultra Single sim και το έχει κάνει root αν μπορεί να υποδείξει την διαδικασία. Ενδιαφέρομαι μόνο για root και όχι αλλαγή rom.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλοι καλημέρα. Ξαναεπανερχομαι να ρωτήσω αν κάποιος έχει ξεκλειδώσει το Xperia xa ultra Single sim και το έχει κάνει root αν μπορεί να υποδείξει την διαδικασία. Ενδιαφέρομαι μόνο για root και όχι αλλαγή rom.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Διαβάζοντας λίγο, αν κατάλαβα καλά μπορούμε να κάνουμε backup τα DRM Keys και να τα ξανά βάλουμε όταν γυρίσουμε σε stock firmware? Και αν όντως είναι έτσι, ο τρόπος ποιος, με τον sa Manager?

 

Συγγνώμη που δεν έκανα πιο πάνω τροποποίηση και άνοιξα νέα παράθεση.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Κάτοχος xa1 ultra από σήμερα το κινητό δείχνει φινετσάτο είναι γρήγορο και απολαυστική οθόνη.

Για θέματα όσον αφορά γράφουμε σε αυτό το νημα ή υπάρχει κάτι για το xa1 που δεν βρήκα; Ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη !! Δεν λαγκαρει, δεν κολλαει εχει κατσε καλα σελφι καμερα και απιστευτη εμπροσθια !! Και ας μην ξεχναμε το οτι ειναι mid-range συσκευη !! Οποτε σουπερ !!!!

Παραθετω και βιντεο οταν το πηρα να μπορουν οι φιλοι να εχουν μια πρωτη εικονα....

 

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

αξιζει σαν τηλεφωνο το xa ultra το εχω βρει σε εξαιρετικα χαμηλη τιμη καινουργιο ( αν και ειχα βαλει σαν οριο τις 5" )και το σκεφτομαι
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει φιλε μου !! Προσωπικα το εχω διαπιστωσει και το γεγονος οτι ειναι 6αρι κανει την πλοηγηση πολυ πιο ανετη απο ενα 5αρι !!;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχει κανείς θέμα με την εφαρμογή τηλέφωνο και επαφές; και γενικά με διαχείριση ram?

ΤΑ κρατάω πάντα ανοιχτά τα έχω βάλει και να μην βελτιστοποιουνται αλλά μετά από κάποια ώρα τα ξαναφορτώνει.

Μιλάω για το Xa1 ultra.

Είναι το μόνο που με χαλάει μέχρι στιγμής. Γενικά το κινητό είναι άψογο.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοιο θεμα με τις επαφες μου !! Ολα φορτονονται κανονικα ! Οι επαφες ειναι μονιμος φορτομενες.......

Το εχω περιπου 2-3 εβδομαδες τωρα και ολα ρολοι !!!! Φωτο αναλυση τρομερη και ολα καλα !! Τα bluetooth ακουστικα δεν αποσυνδεονται και ομοιως το smartwatch !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοιο θεμα με τις επαφες μου !! Ολα φορτονονται κανονικα ! Οι επαφες ειναι μονιμος φορτομενες.......

Το εχω περιπου 2-3 εβδομαδες τωρα και ολα ρολοι !!!! Φωτο αναλυση τρομερη και ολα καλα !! Τα bluetooth ακουστικα δεν αποσυνδεονται και ομοιως το smartwatch !!!

 

Τελικά έκανα hard reset και όντως δεν έχω κανέναν θέμα μέχρι στιγμής . Δεν ξέρω τι σκάλωμα είχε φάει.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανα hard reset και από τότε δεν μ ακούνε καλά όταν μιλαω. Είναι λογικό; να κάνω πάλι η έχει κακό μικρόφωνο;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε αναβαθμιση την 7.0 μεσω pc companion.την κατεβαζω τωρα.ελληνικο αγορα απο mediamarkt Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...