Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Guest lagoudakis
παιδια το 2020i συνεχιζει να εχει προβληματα με το wi-fi η ειναι οκ;βασικα μου ειπαν απο την εταιρεια μου να παρω 1 qtek και λεω η 9000 η 2020,το 2020 μου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα,και δεν βλεπω τεραστια διαφορα των win 2003 με τα 5
Link to comment
Share on other sites

παιδια το 2020i συνεχιζει να εχει προβληματα με το wi-fi η ειναι οκ;βασικα μου ειπαν απο την εταιρεια μου να παρω 1 qtek και λεω η 9000 η 2020,το 2020 μου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα,και δεν βλεπω τεραστια διαφορα των win 2003 με τα 5

Δουλεύει αρκετά εώς πολύ καλά αρκεί να γνωρίζεις ότι εξακολουθούν να υφίστανται κάποιες ιδιοτροπίες στη χρήση του και κυρίως ότι θα πρέπει να έχεις το Qtek σε flight mode off δηλαδή να είναι ενεργοποιημένο και το κινητό τηλέφωνο. Από εκεί και πέρα αφού το ψάξεις λίγο (κυρίως με τις ρυθμίσεις που θα έχεις κάνει στο router που έχεις στο χώρο σου) όλα θα δουλεύουν ρολόι με μοναδική ενόχληση κανένα soft reset αραιά και που όταν δεν θα μπορεί να συνδεθεί. Παρεπιμπτόντως έχει εκπληκτική λήψη σήματος σε όποιο χώρο του σπιτιού και αν βρίσκεσαι, καλύτερη απ' ότι έχω με την κεραία από το desktop pc μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια μια βοηθεια!!!!παλευω εδω και 2 ωρες με ενα 2020i να στειλω πχ μια φωτο με bt και δεν μπορω με τιποτα!!!!δεν βρισκει συσκευες,ενω παιρνω κανονικα,τι στο διαβολο δεν κανω καλα;πολλες ρυθμισεις εχει ρε γαμωτο!!!στο s100 ολα ειναι απλα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια....Εκει που επαιζα με ενα παιχνιδι,αρχισε να μην ανταποκρινεται κανονικα η οθονη.Δηλαδη μεταφεροταν το σημειο επαφης δεξια ή αριστερα.Εκανα align screen 3 φορες φτιαχνοταν για λιγο το προβλημα αλλα μετα παλι τα ιδια.Μετα αποφασισα να κάνω Hard Reset αλλα τωρα επαθα χειροτερα...Εκει που ξεκινάει μετα τοHard reset σταματάει την διαδικασια στο Align Screen(εκει που σεταρουμε την οθονη).HELP!!!:(
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια....Εκει που επαιζα με ενα παιχνιδι,αρχισε να μην ανταποκρινεται κανονικα η οθονη.Δηλαδη μεταφεροταν το σημειο επαφης δεξια ή αριστερα.Εκανα align screen 3 φορες φτιαχνοταν για λιγο το προβλημα αλλα μετα παλι τα ιδια.Μετα αποφασισα να κάνω Hard Reset αλλα τωρα επαθα χειροτερα...Εκει που ξεκινάει μετα τοHard reset σταματάει την διαδικασια στο Align Screen(εκει που σεταρουμε την οθονη).HELP!!!:(

Καποτε υπηρχαν κατι τυποι φοβερα ενημερωμενοι που μπορουσαν να σε βοηθησσουν σε δυσκολα και ουσιαστικα προβληματα δυστηχως ομως αυτοι εχουνε χαθει και ειναι λυπηρο

Δες αυτο http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=38706 ως εκει μπορω να σε βοηθησω

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια!!!!παλευω εδω και 2 ωρες με ενα 2020i να στειλω πχ μια φωτο με bt και δεν μπορω με τιποτα!!!!δεν βρισκει συσκευες,ενω παιρνω κανονικα,τι στο διαβολο δεν κανω καλα;πολλες ρυθμισεις εχει ρε γαμωτο!!!στο s100 ολα ειναι απλα

 

Πώς προσπαθείς να τη στείλεις?

Μέσω ποιου προγράμματος?

 

Δεν έχω 2020, αλλά θα σου γράψω ότι στο ipaq2790 μου δεν μπορώ να στείλω με BT μέσω του Resco Explorer. Μέσω του κανονικού explorer (τον δικό του, των windows) αποστέλεται χωρίς κανένα πρόβλημα.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ευχαριστω για την απαντηση muck δεν εχω τωρα μπροστα μου το 2020,ναι με το resco προσπαθω:O θα το δω με τον δικο του και θα σου πω;)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση muck δεν εχω τωρα μπροστα μου το 2020,ναι με το resco προσπαθω:O θα το δω με τον δικο του και θα σου πω;)

 

Υπάρχει πρόβλημα στην αποστολή αρχείων από το 2020ί

με ρέσκο. Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα. Να τα στέλνεις

με τον windows.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν πάτε στις επιλογές του Resco Explorer και απενεργοποιήσετε την επιλογή "Use IrDA via OBEX" στην καρτέλα "General" τότε θα στείλετε ότι θέλετε μέσω ΒΤ.

Κάντε μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν πάτε στις επιλογές του Resco Explorer και απενεργοποιήσετε την επιλογή "Use IrDA via OBEX" στην καρτέλα "General" τότε θα στείλετε ότι θέλετε μέσω ΒΤ.

Κάντε μια δοκιμή.

 

Ίσως βοηθήσει το συγκεκριμένο tip σε 2020,

στο ipaq πάντως δεν άλλαξε τίποτα, συνεχίζει να μη λειτουργεί.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα ειμαι εντελως ΜΠΑΓΛΑΜΑΣ:O !!!!απο συνηθεια λογω του s100 που εχω επελεγα απλα αποστολη αρχειων και δεν ειδα οτι λιγο παρακατω εχει την επιλογη αποστολη σε bt:dizzy:με αποτελεσμα να παω σημερα φτιαγμενος στην ace και τελικα να γινω ρομπα!!!μετα απο αυτο αποφασισα να μην ξαναπιασω ppc για 10 μερες λογω τιμωριας!!!και να κυκλοφορω ολο αυτο το διαστημα με νοκια:devil:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.Θα προσπαθησω να το ξαναφερω στη ζωη.Κριμα πάντως.Ουτε 6 μηνες δεν το χαρηκα.Το εχω παρει εντωμεταξυ απο το εξωτερικο και αντε να το στελνεις πισω...
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα ειμαι εντελως ΜΠΑΓΛΑΜΑΣ:O !!!!απο συνηθεια λογω του s100 που εχω επελεγα απλα αποστολη αρχειων και δεν ειδα οτι λιγο παρακατω εχει την επιλογη αποστολη σε bt:dizzy:με αποτελεσμα να παω σημερα φτιαγμενος στην ace και τελικα να γινω ρομπα!!!μετα απο αυτο αποφασισα να μην ξαναπιασω ppc για 10 μερες λογω τιμωριας!!!και να κυκλοφορω ολο αυτο το διαστημα με νοκια:devil:

 

:chair:

τώρα τι να σου γράψω?

 

που και να σφύξουν οι ζέστες...:hypno:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.Θα προσπαθησω να το ξαναφερω στη ζωη.Κριμα πάντως.Ουτε 6 μηνες δεν το χαρηκα.Το εχω παρει εντωμεταξυ απο το εξωτερικο και αντε να το στελνεις πισω...

 

WWW.9VOLTO.GR

Κανε μια βολτα απο εκει πριν το στειλεις εξω, απο οτι θα καταλαβες ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα οπως και αλλοι σε εκεινο το forum και φτιαχτηκε ;)

Δεν ειναι κατι δυσκολο υποθεση software ειναι.

Σου ευχομαι καλα ξεμπερδεματα σε καταλαβαινω απολυτα

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια η μπαταρια του με χρηση περιπου κανενα 5ωρο την ημερα χωρις wifi αλλα με ανοιχτο το bt και καμμια 10αρια sms,ποσο κραταει;ειναι λογικο μονο15 ωρες;ειναι καινουργιο το 2020i,θα στρωσει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια του με χρηση περιπου κανενα 5ωρο την ημερα χωρις wifi αλλα με ανοιχτο το bt και καμμια 10αρια sms,ποσο κραταει;ειναι λογικο μονο15 ωρες;ειναι καινουργιο το 2020i,θα στρωσει;

 

Αν το έχει βάλει στο turbo και το έχει φορτώσει με πολλά

today plugin και ειδικά wisbar και τα γνωστά λογικό είναι.

Τώρα αν όχι και είναι καινούργιο σίγουρα θα στρώσει.

 

το δικό μου κρατούσε περίπου 1,5 μέρα με wisbar και turbo με την

εργοστασιακή μπαταρία.

:)

Μεγειά

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ok μανο θα το δω,ακομα 2 φορτισεις του εχω κανει,η today ειναι λιγο φορτωμενη:O χωρις το wisbar.ισως φταιει οτι δεν του εκανα μια πληρη αποφορτιση-φορτιση
Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi skeftomai na agoraso ena 2020i enos filou mou se aristi katastasi ajizei?exei polla provlimata?to wifi leitourgei kala? giati to kuriotero xarakthristiko tou gia mena einai to wifi.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Απλα εχει μια ιδιοτροπια,την πρωτη φορα που το ανοιγεις δεν ανοιγει και θελει ετσι οπως το εχεις επιλεξει να κανεις 1 reset και τοτε ειναι οκ,αφου ειναι φιλος σου γιατι δεν το δοκιμαζεις και να αποφασισεις αν σου κανει;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Προσωπικα ειχα πριν το 2020 και εδω και 1 εβδομαδα το 2020i μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπιση το παραμικρο
Link to comment
Share on other sites

Εάν γράφετε μηνύματα SMS μέσω κάποιας εφαρμογής στο PC (πχ Jeyo Mobile Companion) και θέλετε να έχετε 160 χαρακτήρες με Ελληνικά στα μηνύματα σας δοκιμάστε την παρακάτω εφαρμογή.

Είναι νέα έκδοση v1.1. Η προηγούμενη είχε κάποιο μικρό bug αυτή όμως είναι ΟΚ.

 

Θα το βρείτε εδώ :

http://www.applai.gr/downloads/SaeSMSGr_v1.1.zip

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...