Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file kane oti ekana ke ego to piga se enan filo ilektroniko ke mou ekane tis kolisis ke tora ine ok (pantos allo akoma ena pragma pou diloni oti to 2020i ine poli hamilotero se piotita apo to 2020)

 

μήπως μπορεις να μου πεις που μπορω να το στείλω;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως μπορεις να μου πεις που μπορω να το στείλω;;;

se enan opiodipote kalo ilektroniko pou na kseri na kani poli psiles kolisis

 

ego ekana to eksis prosarmosa to fisaki pou ksekolise ston adaptora tou autokinitou (giati autos stin ousia sou ekane tin zimia) ke to evala mesa sto qtek ke pigenontasto pano kato ida oti ekane epafi ke fortize alla ithele na to kratas ke epidi iha idi plirosi mia othoni stin ace to aniksa ke to kolisa monos mou ke me tin proti eukeria to piga se enan filo ilektroniko ke mou eftiakse tis psiles kolisis

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας παρακαλω την βοηθεια σας αγαπητοι φιλοι

1. Σκεφτομαι να αγορασω ενα 2020i στην τιμη των 500 περιπου ευρω. Αξιζει αυτα τα λεφτα?

2. Διαβασα ολες τις σελιδες και ειδα διαφορα προβληματα με wifi και αλλα. Υπαρχουν ακομα αυτα τα προβληματα?

3. Εχει βγει εκδοση αναβαθμισης σε windows 2005?

4. Eιδα οτι μοιαζουν τα καλωδια των ιpaq με αυτο του 2020ι. μηπως ειναι ιδια?

Θα ηθελα μια πληρη αποψη απο μερικους εμπειρους χρηστες του κινητου αυτου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα καινούριο qtek 2020i από την Αγγλία και ενώ όλα είναι μια χαρά , δε μπορώ να ενεργοποίησω το wi-fi. Κάνω κλικ στο εικονίδιο της σύνδεσης wifi και παραμένει κόκκινο!

 

Τί πρέπει να κάνω.

 

Έχω το παρακάτω firmware

 

rom version 1.11.00 wwe

rom date 01/27/05

radio version 1.03.00

protocol version 1337.42

extrom version 1.11.142 wwe

 

Με βλέπω να το πουλάω αν δεν καταφέρω να το ενεργοποιήσω αφού το πήρα κυρίως για την ασύρματη σύνδεση :(

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το wi-fi και μετά κάνε soft reset

και θα ενεργοποιηθεί.

 

Σου προτείνω να βάλεις την rom της i-mate

που είναι κατά πολύ καλύτερη και το link θα το βρεις

στις πίσω σελίδες.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το wi-fi και μετά κάνε soft reset

και θα ενεργοποιηθεί.

 

Σου προτείνω να βάλεις την rom της i-mate

που είναι κατά πολύ καλύτερη και το link θα το βρεις

στις πίσω σελίδες.

:)

 

Χμμ, όντως είχα διαβάσει για soft-reset, αλλά στο κείμενο έλεγε "ενεργοποιήστε το wifi και μετά soft-rest". Εγώ δεν έβλεπα κάποια αλλαγή όταν πατούσα το κουμπί για ενεργοποίηση και πίστευα πως δε μπορούσα να το ενεργοποιήσω.

 

Λίγο βλακεία είναι αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά αφού λειτουργεί θα το ανεχτούμε :)

 

Ευχαριστώ!

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, όντως είχα διαβάσει για soft-reset, αλλά στο κείμενο έλεγε "ενεργοποιήστε το wifi και μετά soft-rest". Εγώ δεν έβλεπα κάποια αλλαγή όταν πατούσα το κουμπί για ενεργοποίηση και πίστευα πως δε μπορούσα να το ενεργοποιήσω.

 

Λίγο βλακεία είναι αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά αφού λειτουργεί θα το ανεχτούμε :)

 

Ευχαριστώ!

 

Άρα τα ίδια λέμε με το κείμενο, δεν είναι χαρακτηριστικό είναι

bug της συσκευής το οποίο να (ξανά)σημειώσω ότι δεν υπάρχει

στην rom της I-mate που πραγματικά έχει κάνει πολύ καλή δουλειά!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

SOS

 

 

Kalhspera se oloys

 

Agorasa ena qtek 2020i apo dhmoprasia kai prospathisa na to anabathmisw apo to site ths QTEK.gr

Apotelesma oxi mono den anabathmistike alla moy ekleise entelws

To mono poy deixnei einai epanw "serial" kai katw "v1.01"

Sas parakalw poly opoios exei thn kalosynh kai an einai dyanto na moy dwsei mia lysh gia to problhma.

Exw prospathisei sto internet alla synexei moy leei oti exw lathos sthn xwra kai na anazhthsw thn analogh ROM

Saw eyxaristw ek twn prwterwn

Link to comment
Share on other sites

SOS

 

 

Kalhspera se oloys

 

Agorasa ena qtek 2020i apo dhmoprasia kai prospathisa na to anabathmisw apo to site ths QTEK.gr

Apotelesma oxi mono den anabathmistike alla moy ekleise entelws

To mono poy deixnei einai epanw "serial" kai katw "v1.01"

Sas parakalw poly opoios exei thn kalosynh kai an einai dyanto na moy dwsei mia lysh gia to problhma.

Exw prospathisei sto internet alla synexei moy leei oti exw lathos sthn xwra kai na anazhthsw thn analogh ROM

Saw eyxaristw ek twn prwterwn

Όταν το έκανα κι εγώ αναβάθμιση νομίζω μου έβγαλε αρκετές φορές error για την χώρα. Όπως και να έχει το καλύτερο που έχεις να κάνεις τώρα είναι να πας στο http://www.xda-developers.com/ και να αναζητήσεις εκεί λύση, αν και προσωπική μου γνώμη ξεκίνα με μια ξένη ROM που θα είναι και σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς θα πρέπει να προσπαθήσεις με τα αγγλικά διότι δεν πρόκειται για μια απλή λύση. Δηλαδή να κάνεις κάτι και τελείωσε. Να προσπαθήσεις να λύσεις το πρόβλημα σου, γράψου στο forum τους και πήγαινε στο ftp και κατέβασε μια ROM για το κινητό σου, διάβασε το readme και κάντην install (είναι one-click διαδικασία). Νομίζω ότι θα λυθεί το πρόβλημα σου!
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς θα πρέπει να προσπαθήσεις με τα αγγλικά διότι δεν πρόκειται για μια απλή λύση. Δηλαδή να κάνεις κάτι και τελείωσε. Να προσπαθήσεις να λύσεις το πρόβλημα σου, γράψου στο forum τους και πήγαινε στο ftp και κατέβασε μια ROM για το κινητό σου, διάβασε το readme και κάντην install (είναι one-click διαδικασία). Νομίζω ότι θα λυθεί το πρόβλημα σου!

Se eyxaristw kai pali alla nomizw pws isos kapoios poy na exei to idio problhma kai to exei lysei isos moy dwsei kati pio sygkekrimeno.

An den ksereis thn glwssa einai dyskolo na breis lysh

Pantws kai pali se eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα reset το ppc σου θα επανερθει. Αν οχι πατας το κουμπι on/off και κανεις reset.

Φιλε Enema

Εκανα reset με ολουσ τουσ τροπουσ αλλα δεν γινετε τιποτα

Εχεις καμια καλυτερη λυση?????????

Απο οσο μπορω να καταλαβω χρειαζετε καπια αναβαθμιση και δεν μπορω να την βρω

Σε ευχαριστω παντως για την καλη σου διαθεση

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα οταν βαζω το qtek στην βαση του ανοιγω το active sync και παω να μεταφερω ενα αρχειο μεσα απο το qtek στον υπολογιστη. Η μεταφορα λοιπον γινεται κανονικα παω λοιπον να δω το αρχειο και το αρχειο πουθενα :blink: Οτι και να μεταφερω απο το qtek στον υπολογιστη

(φαινεται οτι γινεται κανονικα η αντιγραφη) χανεται στον δρομο.

Καμια ιδεα?

 

ρε παίδες κανείς?

και κατι ακομα μηπως ξερουμε καμια καλη rom για το 2020i? (alpine)

εχω αυτην εδω της vodafone

Rom vers. 1.11.00 WWE

ROM DATE 01/27/05

RADIO VERSION 1.03.00

PROTOCOL VERS 1337.42

EXTROM VERS 1.11.142 WWE

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην κλείνεις το παράθυρο του τηλεφώνου αν δεν ολολήρωθεί η αντιγραφή...

:lol: :lol: :lol: Καλοοοο αλλα φοβαμαι οτι δεν ειναι αυτο σε ευχαριστω πολυ παντως

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Enema

Εκανα reset με ολουσ τουσ τροπουσ αλλα δεν γινετε τιποτα

Εχεις καμια καλυτερη λυση?????????

Απο οσο μπορω να καταλαβω χρειαζετε καπια αναβαθμιση και δεν μπορω να την βρω

Σε ευχαριστω παντως για την καλη σου διαθεση

 

Μηπως να ξαναπροσπαθησεις να το αναβαθμισεις? Αυτο που λες με το serial ειναι το bootloader menu. Μαλλον η αναβαθμιση δεν εγινε σωστα. Ξαναπροσπαθησε να περασεις την rom απο το site της ace-hellas.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω την βοηθεια σας αγαπητοι φιλοι

1. Σκεφτομαι να αγορασω ενα 2020i στην τιμη των 500 περιπου ευρω. Αξιζει αυτα τα λεφτα?

2. Διαβασα ολες τις σελιδες και ειδα διαφορα προβληματα με wifi και αλλα. Υπαρχουν ακομα αυτα τα προβληματα?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Θα παρακαλουσα να πειτε δυο λογια προκειμενου να αποφασισω.

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα να πειτε δυο λογια προκειμενου να αποφασισω.

OXI φιλε αν ημουνα στην θεση σου δεν θα το αγοραζα η rom που εχει βγαλει η ace εχει τα προβληματακια της και εκτος αυτου μπορεις να βρεις και χαμηλοτερες τιμες 450 και κατω

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρουμε συσκευή με wm 2003se (όπως το 2020i) ή να κοιτάμε μόνο για τα wm5???

Αξιζει να παρεις συσκευη με wm 2003 ουτε καν 2003 se και πολυ περισσοτερο 2005 με διαφορα ειναι σταθεροτερα τα σκετα 2003 και ειμαι κατοχος και 2020 και 2020i

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...