Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ήταν και μόνο 5€ το Unlimited. :angry: Μου ήρθε ο λογαριασμός και ενώ το είχα ενεργοποιημένο, με χρεώνει κάθε είσοδο με 0,35€ κανονικότατα. +το ringtone της πλάκας που διαγράφηκε αμέσως από μένα, βγαίνει ένα σύνολο 16€ περίπου (30 εισόδους είχα απότι τις μέτρησα).

 

Τουλάχιστον το καλό στην Βόνταφον είναι ότι βρίσκεις άκρη σε περιπτώσεις λαθών και αυτό οφείλω να το αναγνωρίσω.

 

Βέβαια τους τελευταίους 3 μήνες, στους λογαριασμούς πάντα υπάρχουν λάθη και όλο έχω να κάνω με πιστωτικά τιμολόγια... :down:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To N80 δεν υποστηρίζει Live Tv.......!!!!!

 

Οντως και εγω που εχω το Ν80 μου ειπαν δεν υποστηριζει Live TV και για να μπορω να δω TV θα πρεπει να το κανω Vodafone Live :(

 

Ακομα δεν σου δινει την επιλογη για ενεργοποηση των Welcome Tones και σου λεει μονο μεσω φωνητικης πυλης.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Οντως και εγω που εχω το Ν80 μου ειπαν δεν υποστηριζει Live TV και για να μπορω να δω TV θα πρεπει να το κανω Vodafone Live :(

 

Πως γίνεται live!?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν σου δινει την επιλογη για ενεργοποηση των Welcome Tones και σου λεει μονο μεσω φωνητικης πυλης.

 

Αυτο το θεωρω απαραδεκτο.

Πρεπει ντε και καλα να γινει μεσω της φωνητηκης πυλης??????

Να σκας χοντρα για καθε κληση?

:!:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα στο Vodafone live! από ένα 3G κινητό. Οι διαφημίσεις, που ήταν; Γιατί δεν είδα καμία;

 

Χαχα.

Ειναι η καταστροφολογια που λεγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτώ γιατί στο προηγούμενο θέμα δεν πρόλαβα να λάβω απάντηση λόγω βιασύνης κλειδώματος -μην χάσουμε κανένα τρένο: υπάρχουν σε συγκεκριμένη κατηγορία, διάσπαρτες στο μενού, υποστηρίζονται από συγκεκριμένες συσκευές, τι στο καλό γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Και ερωτώ γιατί στο προηγούμενο θέμα δεν πρόλαβα να λάβω απάντηση λόγω βιασύνης κλειδώματος -μην χάσουμε κανένα τρένο: υπάρχουν σε συγκεκριμένη κατηγορία, διάσπαρτες στο μενού, υποστηρίζονται από συγκεκριμένες συσκευές, τι στο καλό γίνεται;

 

Υποστιριζονται απο συγκεκριμενες συσκευες.

Πχ θα το βρεις στα παιχνιδια επιλεγοντας παιχνιδια με εκπτωση. Εκει κατα τη διαρκεια μεταβασης απο πιστα σε πιστα βλεπεις διαφημιση μεχρι να φορτωσει η επομενη.

Επισης στο live score και το live stock το ειδα. Και απενεργοποιηται.

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη ερωτηση. Η mobile tv ειναι δωρεαν για 1 μηνα με τα 5 ευρω ειτε βρισκεσαι σε δικτυο 2ης η 3ης γενιας και αξιζει πραγματικα τον κοπο παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Μια απλη ερωτηση. Η mobile tv ειναι δωρεαν για 1 μηνα με τα 5 ευρω ειτε βρισκεσαι σε δικτυο 2ης η 3ης γενιας και αξιζει πραγματικα τον κοπο παιδια?

Δεν έχει όλα τα μεγάλα κανάλια και δεν εκπέμπουν και όλες τις ώρες. Κατά τη γνώμη μου ΟΧΙ δεν αξίζουν τα 5 ευρώ. Είναι πάαρα πολλά. :down:

 

Στην ΤΙΜ, τα βλέπεις ΟΛΑ δωρεάν ακόμα και σε 3G πλέον. :shifty: Και αυτά τα λέω εγώ που έχω Vodafone συμβόλαιο και ΤΙΜ καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Απότι φαίνεται το Vodafone live άλλαξε εμφάνιση και έγινε πιο τρισδιάστατο με αποχρώσεις του κόκκινου προς το μαύρο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Απότι φαίνεται το Vodafone live άλλαξε εμφάνιση και έγινε πιο τρισδιάστατο με αποχρώσεις του κόκκινου προς το μαύρο.

 

Μην το λες γιατι θα το ψαχνουν πολλοι.

 

Μονο στο Ν95 αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά τα λέω εγώ που έχω Vodafone συμβόλαιο και ΤΙΜ καρτοκινητό.

 

Και έγω τα έλεγα και μετά από 8 χρόνια συμβόλαιο Vodafone, το έκανα φορητότητα σε Wind Flexy και φυσικά δεν χρειάζομαι τη δεύτερη SIM της Wind που είχα για το Plus Non Stop!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κριμα ομως που το ιντερνετ χρεωνεται και ειναι πανακριβο στο λαιβ...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πότε θα εφαρμοστεί και στην Ελλάδα η νέα πολιτική του Ομίλου vodafone για το "άνοιγμα" του portal του vodafone live!;

 

Συγκεκριμένα, η εν λόγω πολιτική άρχισε να εφαρμόζεται στη vodafone UK, όπου η εταιρεία προσέθεσε στο portal του vodafone live! τις mobile εκδοχές μερικών πολύ δημοφιλών site όπως το youtube, myspace κτλ. καθώς επίσης ενσωμάτωσε στο live! υποστήριξη για το yahoo! και το windows live messenger.

Ακόμα, προωθεί συσκευές με browser που μπορούν να διαβάσουν κανονικά html σελίδες (Nokia N-series, SE W880i κτλ.) και τέλος εφαρμόζει νέα πολιτική χρέωσης με σταθερό πάγιο και ενσωματωμένα μέχρι και 120 ΜΒ χρήσης για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ site (όχι μόνο για το vodafone live!) ώστε να ωθήσει τους χρήστες του live! να μπαίνουν από το κινητό τους στο internet. Περιττό να αναφέρω (όπως γνωρίζουμε ήδη από την Ελλάδα με το wind plus non-stop) ότι με τη χρήση του opera mini (και δει της 4ης beta έκδοσης) το σερφάρισμα από το κινητό γίνεται εξαιρετικά απλή υπόθεση.

 

Πότε λοιπόν θα αξιωθεί και η vodafone Ελλάδας να προβεί στην εφαρμογή της νέας αυτής πολιτικής του Ομίλου για "άνοιγμα" στον κόσμο του internet;

 

Να προσθέσω ότι σε μία εταιρική παρουσίαση που διάβασα, λέει ότι η τιμολόγηση θα προσαρμόζεται ξεχωριστά σε κάθε χώρα. Όταν λοιπόν εδώ έχουν απέναντί τους (έστω και χωρίς να διαφημίζεται επίσημα), το wind plus non-stop, θα πρέπει να παρέχουν και αυτοί κάτι αντίστοιχο! Η λύση της vodafone βέβαια βάζει περιορισμό στα 120ΜΒ (στην Βρετανία) και από εκεί και πέρα χρεώνει με την ημέρα (15ΜΒ την ημέρα) και μετά με το ΜΒ (πέρα από τα 15ΜΒ/ημέρα), αλλά αφού δεν βάζει περιορισμό στο μέγεθος των αρχείων, ουσιαστικά επιτρέπει πρόσβαση και στη mobile εκδοχή του youtube και κυρίως στους διάφορους messengers, υπηρεσία που θα αποδειχθεί πολύ δημοφιλής πιστεύω!

 

Βέβαια, τι να περιμένουμε στην Ελλάδα όπου οι καινοτομίες στην τιμολόγηση του live! φτάνουν με καθυστέρηση ενός χρόνου περίπου... Το flat πάγιο στο live! ήρθε στην Ελλάδα σχεδόν ένα χρόνο μετά από την εφαρμογή του στη Βρετανία (το ίδιο είχε συμβεί και με το "εισιτήριο" εισόδου) και μάλιστα η vodafone Ελλάδας εφάρμοσε το flat πάγιο στο live! όταν στη Βρετανία είχαν ήδη παρουσιάσει το "άνοιγμα" του portal και τα νέα προγράμματα χρέωσης με ενσωματωμένο όγκο κίνησης έως 120ΜΒ!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πότε θα εφαρμοστεί και στην Ελλάδα η νέα πολιτική του Ομίλου vodafone για το "άνοιγμα" του portal του vodafone live!;

 

Συγκεκριμένα, η εν λόγω πολιτική άρχισε να εφαρμόζεται στη vodafone UK, όπου η εταιρεία προσέθεσε στο portal του vodafone live! τις mobile εκδοχές μερικών πολύ δημοφιλών site όπως το youtube, myspace κτλ. καθώς επίσης ενσωμάτωσε στο live! υποστήριξη για το yahoo! και το windows live messenger.

Ακόμα, προωθεί συσκευές με browser που μπορούν να διαβάσουν κανονικά html σελίδες (Nokia N-series, SE W880i κτλ.) και τέλος εφαρμόζει νέα πολιτική χρέωσης με σταθερό πάγιο και ενσωματωμένα μέχρι και 120 ΜΒ χρήσης για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ site (όχι μόνο για το vodafone live!) ώστε να ωθήσει τους χρήστες του live! να μπαίνουν από το κινητό τους στο internet. Περιττό να αναφέρω (όπως γνωρίζουμε ήδη από την Ελλάδα με το wind plus non-stop) ότι με τη χρήση του opera mini (και δει της 4ης beta έκδοσης) το σερφάρισμα από το κινητό γίνεται εξαιρετικά απλή υπόθεση.

 

Πότε λοιπόν θα αξιωθεί και η vodafone Ελλάδας να προβεί στην εφαρμογή της νέας αυτής πολιτικής του Ομίλου για "άνοιγμα" στον κόσμο του internet;

 

Να προσθέσω ότι σε μία εταιρική παρουσίαση που διάβασα, λέει ότι η τιμολόγηση θα προσαρμόζεται ξεχωριστά σε κάθε χώρα. Όταν λοιπόν εδώ έχουν απέναντί τους (έστω και χωρίς να διαφημίζεται επίσημα), το wind plus non-stop, θα πρέπει να παρέχουν και αυτοί κάτι αντίστοιχο! Η λύση της vodafone βέβαια βάζει περιορισμό στα 120ΜΒ (στην Βρετανία) και από εκεί και πέρα χρεώνει με την ημέρα (15ΜΒ την ημέρα) και μετά με το ΜΒ (πέρα από τα 15ΜΒ/ημέρα), αλλά αφού δεν βάζει περιορισμό στο μέγεθος των αρχείων, ουσιαστικά επιτρέπει πρόσβαση και στη mobile εκδοχή του youtube και κυρίως στους διάφορους messengers, υπηρεσία που θα αποδειχθεί πολύ δημοφιλής πιστεύω!

 

Βέβαια, τι να περιμένουμε στην Ελλάδα όπου οι καινοτομίες στην τιμολόγηση του live! φτάνουν με καθυστέρηση ενός χρόνου περίπου... Το flat πάγιο στο live! ήρθε στην Ελλάδα σχεδόν ένα χρόνο μετά από την εφαρμογή του στη Βρετανία (το ίδιο είχε συμβεί και με το "εισιτήριο" εισόδου) και μάλιστα η vodafone Ελλάδας εφάρμοσε το flat πάγιο στο live! όταν στη Βρετανία είχαν ήδη παρουσιάσει το "άνοιγμα" του portal και τα νέα προγράμματα χρέωσης με ενσωματωμένο όγκο κίνησης έως 120ΜΒ!

 

kai oi xrewseis einai poli diaforetikes episeis se ola

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσουμε κάποια στιγμή εμείς οι συνδρομητές της vodafone και κάτοχοι του Sony Ericsson K810i να έχουμε και Live! TV στο κινητό μας;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Γνωρίζει κάποιος (που προφανώς έχει δοκιμάσει και τις 2 υπηρεσίες) αν το Vodafone Unlimited προσφέρει πρόσβαση σε Internet σελίδες όπως το Wind Plus Non-Stop (και ενδεχομένως σύνδεση από υπολογιστή με GPRS) για χρήση MSN Messenger και κανονικής πλοήγησης, καθώς και Live TV;

 

Thanx.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν προσφερει αυτα που λες.

 

Το μονο που προσφερει unlimited ειναι οι εισοδοι στο menu του Live και απεριοριστη LiveTV + 1 download ενως ringtone καθε μηνα. Ολα τα αλλα εκτως του Live ειναι κανονικα με χρεωση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν έχουμε κινητό που δεν έχει vodafone live, σε ποια διεύθυνση πάμε για να δούμε LiveTV? Η πως μπορούμε να βάλουμε το vodafone live;

Tech Ministry -> http://techministry.gr

TechMinistry: Thessaloniki's Hackerspace

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε κινητό που δεν έχει vodafone live, σε ποια διεύθυνση πάμε για να δούμε LiveTV? Η πως μπορούμε να βάλουμε το vodafone live;

 

Είναι συγκεκριμένα κινητά που υποστηρίζουν 3G VF LiveTV μερικά είναι εδώ (δεν είναι πλήρως ενημερωμένη) και συνέχεια βγαίνουν.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Αφού βάλεις τις ρυθμίσεις για το VF Live μπαίνεις στην διεύθυνση http://live.vodafone.com . Απλό. Αν τώρα το κινητό σου δεν υποστηρίζει το live tv δεν θα μπορείς να το δεις.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιημένο το Vod. unlimited από 26 Ιουνίου 2007. Στον μήνα επειδή δεν το διέκοψα, ανανεώθηκε αμέσως (με κόστος 5€) μέχρι 26 Αυγούστου 2007. Επειδή η συσκευή μου (3G) πήγε στο servis θεώρησα καλό να διακόψω την υπηρεσία. Έτσι, όπως υποδεικνύει και στο site της η vod., έστειλα το (SMS) μήνυμα "OFF" στο 2222 για να απενεργοποιηθεί. Το πρώτο sms το έστειλα την περασμένη εβδομάδα αλλά δεν πήρα απάντηση απενεργοποίησης. Το δεύτερο και το τρίτο το έστειλα σήμερα. Πάλι δεν πήρα απάντηση απενεργοποίησης. Έτσι κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και διαπίστωσα ότι δεν έλαβαν κανένα sms δικό μου για την απενργοποίηση της υπηρεσίας. Δηλαδή εξακολουθούσε να είναι ενεργοποιημένη, παρά το έλαβα ένα sms (μετά το 3ο δικό μου) το οποίο έλεγε ότι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία. Τελικά την απενεργοποίησαν τηλεφωνικά αλλά η απενεργοποίηση έγινε αμέσως, δηλαδή από σήμερα δεν έχω vod. unil. παρότι έχω προπληρώσει την υπηρεσία μέχρι 26-8-2007. Κουλουβάχατα αν καταλάβατε!!

Γι'αυτό αν κάποιος την έχει ενεργοποιημένη και ζήτησε την απενεργοποίησή της μέσω sms, καλά θα κάνει να το επιβεβαιώσει και τηλεφωνικά !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...