Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως ήταν [thread=253474]αναμενόμενο[/thread], η Vodafone παρουσίασε σήμερα το Vodafone 360, μία νέα σειρά διαδικτυακών υπηρεσιών για κινητά τηλέφωνα και ηλεκτρονικούς υπολογιστές η οποία ουσιαστικά αντικαθιστά το γερασμένο «live!»

Σταδιακά λοιπόν το live! αποσύρεται. Το θέμα είναι κοινό και γι αυτό το λόγο και επειδή οι υπηρεσίες συγκλίνουν αν θέλετε στο κομμάτι που λέγεται mobile portal.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως και οι δυο συσκευές για το 360 ειναι τέλειες...

 

Παιδιά εάν έχει πάρει κανείς κάποια από τις δυο και έχει χρησιμοποιήσει 360 ας πει τις εντυπώσεις του. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και οι δυο συσκευές για το 360 ειναι τέλειες...

 

Παιδιά εάν έχει πάρει κανείς κάποια από τις δυο και έχει χρησιμοποιήσει 360 ας πει τις εντυπώσεις του. :)

 

Υπάρχει άλλο thread γι' αυτά man. [ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung 360 H1 & M1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγω εκανα λογαριασμο στο σιτε του 360 εβαλα και καποιες επαφες απο το facebook για να δω αν θα μπουνε στο κινητο δοκιμασα μετα να κανω εισοδο απο το Μ1 με cu και με wind συνδεση με data αλλα τιποτα.και στις 2 περιπτωσεις λεει οτι εβαλα λαθος στοιχεια και δεν βγαζει καποιο πιο συγκεκριμενο μηνυμα.στην εξυπηρετηση πελατων της βοντα μ ειπαν οτι δεν παιζει με cu προς το παρων αλλα καπου εδω μεσα διαβασα οτι παιζει μονο το people αλλα τζιφος....

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Είμαι κάτοχος nokia e63 και samusng pixon12.Τις τελευταιες μέρες προσπάθησα να μπω στο vodafone live με παταγώδη επιτυχία,δηλαδή μπαίνω σε μια πολύ απλή σελίδα χωρίς καλά γραφικά και επίσης δεν εμφανίζεται πουθενά το menu live tv.Είναι δυνατόν τέτοιες high end συσκευές να μην είναι συμβατές με τα γραφικά του vodafone live.Επίσης είναι δυνατόν με προγενέστερο κινητό που είχα,το οποίο χρησιμοποιούσε το real player για να μου δίνει streaming tv,να μην γίνεται μην γίνεται πιο νέα κινητά που έχουν πάλι real player για streaming videos να μην μπορούν να μπουν στο live tv.Έχει βρεθεί κάποιο κόλπο ή κάποιος browser oy λύνει το πρόβλημα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται.

 

Δεν είνα θέμα δυνατοτήτων, είναι θέμα σχεδίασης. Τα κινητά, όσο καινούρια και να έιναι, δεν είναι "συμβατά" με το live, μόνο αν είναι "VF Live" κινητά.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Χρήσιμα resources για το Vodafone 360

 

http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=39883

 

Χρήσιμο! Ευχαριστώ. :)

 

Συγχρονισμός με Mac γίνεται ή μόνο με PC? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα,μήπως γνωρίζει καποιος πως μπορω να αογράσω πρόγραμμα καιρού για το n95 απο το vodafone live?? ή μηπως εχετε καποια αλλη λύση για να βλεπω τον καιρο? ειχα ενα πιο παλιο μοντελο nokia και ειχα αγορασει ενα προγραμμα καιρου απο το vodafone live αλλα πηρα το nokia n95 και τωρα δεν μπορω να τα ξανααγορασω γιατι λεει δεν το υποσστηριζει η συσκευη?αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
σήμερα άνοιξα το κινητό και από τότε δεν μπορώ να συνδεθώ στο 360. Έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα; Εχθές λειτουργούσε ρολόι!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απλή ερωτησούλα.

Έχω cu!

Με apn wapkarta.vodafone.gr μπαίνω κανονικά στο ίντερνετ ενώ με apn webkarta.vodafone.gr δεν μπαίνω. Τι καθένα από αυτά βρε παιδιά?

Και κάτι άλλό, τι είναι αυτό το 360?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απλή ερωτησούλα.

Έχω cu!

Με apn wapkarta.vodafone.gr μπαίνω κανονικά στο ίντερνετ ενώ με apn webkarta.vodafone.gr δεν μπαίνω. Τι καθένα από αυτά βρε παιδιά?

Και κάτι άλλό, τι είναι αυτό το 360?

 

για το cu δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν είχα ασχοληθεί πολύ, αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι ο τρόπος με τον οποίο θα συνδέεσαι στο internet (wap ή web). Ας το επιβεβαιώσει κάποιος βέβαια.

 

 

όσο για το 360, είναι οι νέες υπηρεσίες της vodafone οι οποίες κυρίως βοηθούνε στο συγχρονισμό διάφορων accounts (πχ facebook,windows live, google accounts) σε κινητό και υπολογιστή. Μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα, αλλά και να κάνεις τα αρχεία σου backup (αυτόματα ή χειροκίνητα) στον server του 360 ώστε να μην τα χάνεις ποτέ!

για περισσότερα μπορείς να δεις τα παρακάτω λινκ

 

http://info.vodafone360.com/el/experience/index

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1082

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Πάντως ακόμα δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τα webkarta και wapkarta.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα κινητά που είναι vodafone 360 (από vodafone shop) έχουν κάποιους περιορισμούς στη χρήση? Π.χ. θυμάμαι παλιά που τα vodafone live είχαν κάτι αισχρά αλλαγμένα μενού και υπήρχαν και κάποιοι περιορισμοί. Υπάρχουν αντίστοιχα θέματα με το 360? Ρωτάω διότι επρόκειτο να αγοράσω το Samsung wave από vodafone shop, αλλά τώρα είδα ότι είναι vodafone 360.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

ειναι συμβατο με το 360 δεν εχει μενου της vodafone οπως τα samsung m1 h1

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα..

Έχω 2 ερώτησεις: Εδώ και κανα 4μηνο έχω το 6730.

Πρόσφατα ανακάλυψα τις εφαρμογές, το λεγόμενο (Nokia) Application Store, που μπορείς να κατεβάσεις διάφορες χρήσιμες κ άχρηστες εφαρμογές.

 

Η ερώτηση είναι η εξής (σημείωση: το 6730 δεν έχει wi-fi):

Συνδέθηκα, έτσι από περιέργεια, μέσω διαδικτύου (εφόσον υπήρχε η δυνατότητα στο χώρο που βρισκόμουν κ Vodafone live άρα) και όχι μέσω Υπηρεσιών wap.

Η διαφορά σ αυτά τα 2 ποιά είναι-χρεωστική κυρίως μ ενδιαφέρει να μάθω...

 

Κ κατά δεύτερον, έχω κατεβάσει 3-4 applications από το "μαγαζί",μιας που ήταν τζάμπα..Την όποια εφαρμογή δεν την χρεώθηκα που την κατέβασα, ο μετρητής δεδομένων όμως μετά που τον είδα, είχε ανέβει..Υπάρχει χρέωση με το "καλημέρα σας" (στο Application Store ή γενικά στον Ιστό) ακόμα κ αν στον χώρο υπάρχει ασύρματο δίκτυο για να συνδεθώ μέσω Διαδίικτύου (κ όχι μέσω Wap,το τονίζω)?

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε είσοδος στο vodafone live, ανεξάρτητα με το χρόνο παραμονής, κοστίζει 0,52 €.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε είσοδος στο vodafone live, ανεξάρτητα με το χρόνο παραμονής, κοστίζει 0,52 €.

 

24 ωρες μεγιστο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενώ από το κατάστημα της vodafone μου είπαν ότι το GT-S5620 είναι συμβατό με το vodafone360.... η συσκευή δεν υπάρχει στο site και έτσι δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό.

 

Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό???

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

να σας ρωτήσω ρε παιδιά k εγώ. άλλαξα τo πρόγραμμα μου τελευταία k πήγα στο 25 unlimited, και έχω και 100 MB intenret! είναι αρκετό για να ανοίγω κάποιο mail και να μπαίνω λίγο facebook η skype?

 

επίσης πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμισεις? πρέπει να έχω ανοιχτό k το 3G?

σας ευχαρτιστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπήκα από το facebook να κατεβάσω, λέει δωρεάν το άλμπουμ του Μύρωνα Στρατή.

Από εκεί μέσω ενός λινκ, βρέθηκα να προσπαθώ να γραφτώ στο vf 360. Στο οποίο η εγγραφή δεν ολοκληρώνεται σωστά. Δεν μου στέλνουν το smsπου λέει ότι χρειάζεται για να ολοκληρωθεί η εγγραφή. 5 φορές το έκανα, μόνο μία ήρθε sms από το 54912 και δεν το δέχτηκε, είναι λάθος, μου είπε ο κωδικός :wacko:.

 

Λειτουργεί κανονικά το 360 ή είναι μούφα;

Πώς να γραφτώ; Και θα πάρω το τζάμπα άλμπουμ η κι αυτό μούφα;

Link to comment
Share on other sites

^ καλά, κανείς δεν ασχολείται με το θέμα του Δωρεάν άλμπουμ ή του 360...

Τα απαντητικά SMS μου ήρθαν την άλλη μέρα το μεσημέρι που άνοιξα το κινητό :mad:.

Δεν ξαναδοκίμασα από τότε, βαρέθηκα.

 

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα:

κάποια από τα κινητά μου δεν μπαίνουν στο http://live.vodafone.com.

Ούτε το VF joy 845 και τώρα ούτε το ZTE221R το οποίο σήμερα το απόγευμα έμπαινε κανονικά!

Πώς μπορώ να μπω στο VF live;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μόνη μου ρωτάω, μόνη μου απαντάω.

Βρήκα κάπως άκρη και συνδέθηκα στο VF live, τελικά, λίγο το apn έφταιγε, λίγο τα cookies...

Και επίσης, φαίνεται πως εκείνο το βράδυ κάτι είχε κολλήσει, γιατί τώρα πήγαν όλα καλά και γράφτηκα και επιβεβαιώθηκα στο 360 και κατέβασα το άλμπουμ που λέγαμε.

Βέβαια, οι τίτλοι των mp3 είναι καλικαντζαράκια, αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας :rolleyes:

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...