Jump to content

Δημοτική Αστυνομία


jimpanourgias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήδη έχω "χαρίσει" τέσσερις 80αρες σε κάποιους που ήθελαν να πιουν τον καφέ τους,να πάνε να ψωνίσουν,που βαριόντουσαν να ψάξουν για θέση πάρκινγκ ή δεν ξέρω και γω τι άλλο. Και ετοιμάζω φάκελο με φωτογραφίες από εγκαταλελειμμένα ΙΧ στην γειτονιά,έχω βρει τουλάχιστον 7 μέχρι τώρα .

 

Η κατάσταση με τα πάρκιγκ έχει παει στο απροχώρητο πλέον φίλε μου. Πληρώνουμε τέλη και τόσους φόρους στο δήμο τα οποία δεν πάνε εκει που πρέπει να πάνε. Να μεριμνήσει το κράτος να φτιάξει πάρκιγκ. Αν δεν φτιάχνει τότε πολυ απλά να μη πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας.

 

Ρουφιάνος να γίνω για να τα πάρει και να τα τσεπώσει ποιος; Το κράτος; ούτε δεκάρα τσακιστή.

 

Να σας πω και εγω για το περιστατικό που μου έτυχε πριν κάποιες μέρες. Γιατι μπαϊρακια απο ψευτόμαγκες δεν δέχομαι εγω.

 

Έφαγα κλήση (μάλλον ρουφιανιά ήτανε). Ο αστυνομικός μου ράγισε το προφυλακτήρα στη προσπαθειά του να βγάλει τις πινακίδες. Τον πέτυχα στα πράσα

την ώρα που προσπαθούσε να τη βγάλει με κοιτούσε με τα μάτια γουρλωμένα.

Τσακωθήκαμε μετά μου λεει οτι δεν εβγαινε η πινακίδα. Πήρα τα στοιχεία του όλα αυτά που έπρεπε και του έκανα μήνυση για φθορά οχήματος.

Με παρακαλούσε να μου σβήσει τη κλήση, με επαιρνε τηλέφωνο. Τίποτα εγώ..

 

Περιμένω να πληρώσει τη μύνηση

 

 

 

Στη θεσσαλονίκη όλα αυτά. Τη κατα τ'αλλα φιλόξενη πόλη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 295
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρουφιάνος να γίνω για να τα πάρει και να τα τσεπώσει ποιος; Το κράτος; ούτε δεκάρα τσακιστή.

 

 

Ρουφιάνος για να έχεις μια ποιότητα ζωής και να μη ζείς ανάμεσα σε αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Τσακωθήκαμε μετά μου λεει οτι δεν εβγαινε η πινακίδα.

 

Την Παρασκευη στην Τροχαια Καλιθεας ενας εφερε την μια πινακιδα γιατι δεν μπορουσαν να του την βγαλουν κια του ειχαν αφησει σημειωμα ναν την παραδωσει μονος του...Πιο τυχερος απο σενα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρουφιάνος για να έχεις μια ποιότητα ζωής και να μη ζείς ανάμεσα σε αυτοκίνητα.

 

Να γίνω ρουφιάνος και 10 φορές ρουφιάνος αν πληρώνω τα τέλη κυκλοφορίας, πληρώνω τους φόρους μου και βλέπω οτι αυτά τα λεφτά πιάνουνε τόπο και όταν το κράτος έχει προνοήσει να φτιάξει χώρους στάθμευσης. Αλλα σε αυτή τη χώρα τη -παράνομη- , πρέπει να εισαι και σύ παράνομος για να επιβιώσεις. Γιατί αν περιμένουμε ο καθένας απο μάς να αντιδράσει και να αλλάξει για να αλλάξουμε το σύστημα εμείς οι ίδιοι τότε τρέχα γύρευε.

Ο ρόλος του κράτους αυτός είναι βασικά: να κατευθήνει και να βάζει σε τάξη. Να βάζει τη τάξη σωστά όμως και αφού εχει προνοήσει για πολλά προποϋποθετούμενα ζητήματα.

 

Όπου βγήκα στο εξωτερικό απο γερμανία, αυστρία, μέχρι και βουλγαρία και σκόπια πουθενα δε βρήκα αυτό το χάλι. Να είναι πολυτέλεια δηλαδή να βρείς μια θέση να παρκάρεις;

Να προννοήσει το κράτος να υπάρχουνε θέσεις!

 

ή το άλλο το πιο χωριατίστικο που εχω δεί:

Να βγάζουνε τις πινακίδες. με ποιο δικαίωμα; Στη γερμανία μέχρι και μύνηση μπορεις να δώσεις αν σου βγάλει κάποιος ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ τις πινακίδες.

 

 

Ποιότητα ζωής σε αυτό το μπ******* που λέγεται ελλάδα... καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ε με πολίτες που δεν κάνουν τίποτα περιμένεις να πάμε μπροστά;

Αν έρθω εγώ στο σπίτι σου και τα κάνω π00τ@να και εσύ τα φτιάξεις μια, τα φτιάξεις δύο για πόσο θα γίνεται αυτό;

Στο εξωτερικό αν δουν κάποιον να παρανομεί αμέσως τον καταγγέλλουν. Δεν είναι αδιάφοροι όπως οι Έλληνες. Εσύ λοιπόν αν θέλεις να βλέπεις τους πεζόδρομους γεμάτους αυτοκίνητα μην γίνεσαι ρουφιάνος και ζήσε μέσα στο καυσαέριο και τη βρωμιά.

Link to comment
Share on other sites

Ε με πολίτες που δεν κάνουν τίποτα περιμένεις να πάμε μπροστά;

Αν έρθω εγώ στο σπίτι σου και τα κάνω π00τ@να και εσύ τα φτιάξεις μια, τα φτιάξεις δύο για πόσο θα γίνεται αυτό;

 

δεεν καταλαβαινω σε τι αναφέρεσαι. Εγω μίλησα για ανύπαρκτες θέσεις στάθμευσης.

Υπάρχουν; υπήρχαν. Αν υπήρχαν ποιοι τις κατέστρεψαν;

 

Στο εξωτερικό αν δουν κάποιον να παρανομεί αμέσως τον καταγγέλλουν. Δεν είναι αδιάφοροι όπως οι Έλληνες.

 

Στο εξωτερικό όμως τα κράτη έχουν προννοήσει για πολλά περισσότερα απ'οτι η ελλάδα. Και συνεχίζω να διερωτούμαι.. Τι να καταστρέψουμε; Τα ανύπαρκτα;

Link to comment
Share on other sites

H αισθητική μου δεν είναι ανύπαρκτη και όταν βλέπω αυτοκίνητα στον πεζόδρομο καταστρέφεται. Επίσης όταν πίνω τον καφέ μου στον πεζόδρομο δεν είμαι υποχρεωμένος να ακούω την εξάτμιση του κάγκουρα που πάρκαρε ακριβώς δίπλα παράνομα, ούτε να κάνω μανούβρες για να αποφεύγω τα αυτοκίνητα όταν φύγω.

Εσύ θέλεις θέσεις parking. Που να γίνουν στα κέντρα των πόλεων; Στις ταράτσες των κτιρίων; Άσε το αυτοκίνητο κάπου μακριά και κατέβα με τα πόδια.

Link to comment
Share on other sites

H αισθητική μου δεν είναι ανύπαρκτη και όταν βλέπω αυτοκίνητα στον πεζόδρομο καταστρέφεται. Επίσης όταν πίνω τον καφέ μου στον πεζόδρομο δεν είμαι υποχρεωμένος να ακούω την εξάτμιση του κάγκουρα που πάρκαρε ακριβώς δίπλα παράνομα, ούτε να κάνω μανούβρες για να αποφεύγω τα αυτοκίνητα όταν φύγω.

Εσύ θέλεις θέσεις parking. Που να γίνουν στα κέντρα των πόλεων; Στις ταράτσες των κτιρίων; Άσε το αυτοκίνητο κάπου μακριά και κατέβα με τα πόδια.

 

Στις άλλες πρωτεύουσες και μεγάλες πόλεις στο εξωτερικό θές να πείς οτι έχουνε στις ταράτσες τους; Υποχρεωμένος να μυρίζει καυσαέριο κανείς δεν είναι, αλλα πρέπει να ληφθούν μέτρα.Το πρόβλημα δεν ειναι ουτε δικό σου ούτε δικό μου. Άλλος πληρώνεται και τα τρώει για να καθομαστε εγώ και εσυ αυτή τη στιγμή να βρίσκουμε με τόσο κόπο ποιό ειναι το σωστό.

 

Χίλιοι δυο τρόποι και μετρα μπορούν να ληφθούν. Δεν είμαστε εμείς οι έξυπνοι και όλοι οι άλλοι λαοί να ειναι οι κακοί και οι εξωπραγματικοί.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος πληρώνεται και τα τρώει για να καθομαστε εγώ και εσυ αυτή τη στιγμή να βρίσκουμε με τόσο κόπο ποιό ειναι το σωστό.

 

Το σωστό σίγουρα ΔΕΝ είναι να παρκάρεις στον πεζόδρομο.Και επειδή άλλαξες την κουβέντα και την πήγες εκεί που ήθελες να σου υπενθυμίσω ότι αρχίσαμε να μιλάμε για κλήσεις πάνω σε πεζόδρομο.Να δεχτώ ότι υπάρχει πρόβλημα με τις θέσεις στάθμευσης,μαζί σου.Να δεχτώ ότι εν μέρει το κράτος είναι υποχρεωμένο να φτιάχνει νέες θέσεις,εν μέρει.Δεν μπορώ όμως με τίποτα να δεχτώ ότι εσύ που πληρώνεις τα τέλη σου και απαιτείς να έχεις θέση πάρκινγκ όπου κι αν πηγαίνεις,όταν δεν βρίσκεις να λες "εγώ θα το βάλω στον πεζόδρομο αφού δεν βρίσκω αλλού".Τουλάχιστον σεβάσου αυτούς που ΔΕΝ έχουν ΙΧ όπως έχεις εσύ και γω και χρησιμοποιούν τους πεζόδρομους για να περπατήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται με τα κατάλληλα κίνητρα.

 

π.χ. ας επιβληθεί επιτέλους να μην χτίζεται τίποτε αν δεν μπορεί να στεγάσει τουλάχιστον ένα αυτοκίνητο ανά διαμέρισμα. Έστω και με ασανσέρ στο μπαλκόνι, κάποιος το έγραψε σε ένα άλλο θέμα ότι έγινε στο Βερολίνο σε μια πολυκατοικία, το βρίσκω καλή ιδέα. Και με χειροκίνητο βαρούλκο για το ασανσέρ αν τυχόν κοπεί το ρεύμα :lol:

 

Να πληρώνουμε ετήσια τέλη στάθμευσης, ανάλογα με το μήκος του αυτοκινήτου. Όλοι και τα μεγάλα περισσότερο (αφού πιάνουν περισσότερο χώρο). 500-1000 €. Να απαλλάσσονται όσοι φέρνουν κανονικές αποδείξεις ότι πλήρωσαν πάρκινγκ ή ελεγχόμενη στάθμευση, για το ποσό που πλήρωσαν. Να μάθουμε ότι κατοχή αυτοκινήτου σημαίνει και extra πληρωμή ούτως ή άλλως.

 

Οι κάτοικοι που τα σπίτια τους βλέπουν σε πεζόδρομους να πληρώνουν extra δημοτικά τέλη αφού πλεονεκτούν σε σχέση με τους υπόλοιπους που φιλοξενούν τα αυτοκίνητά τους. Βλέπετε αν κάποιος μένει σε πεζόδρομο το αυτοκίνητό του (θεωρητικά) βρίσκεται παρκαρισμένο στον δρόμο κάποιου άλλου. Επίσης και οι καταστηματάρχες που απολαμβάνουν το extra πλεονέκτημα του πεζόδρομου...αν και ακούγεται ότι πολλοί πεζόδρομοι γίνονται για τις καφετέριες...

 

Να πέφτουν κλήσεις βροχή και όχι μόνο τις εργάσιμες αλλά και το βράδυ (που οι "έξυπνοι" κάτοικοι της περιοχής χρησιμοποιούν τον πεζόδρομο για πάρκινγκ). Πεζόδρομος για όλους όχι πάρκινγκ για τους μόνιμους κατοίκους! Βέβαια τότε θα ξηλωθούν οι πεζόδρομοι (αφού παύει άλλος ένας λόγος για την ύπαρξή τους) αλλά να μια ευκαιρία να τεστάρουμε και το πόσο οικολόγοι είναι οι "αγανακτισμένοι κάτοικοι".

 

Αν βάλεις πολύ καφέ το πρωί....:O:X

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται με τα κατάλληλα κίνητρα.

 

π.χ. ας επιβληθεί επιτέλους να μην χτίζεται τίποτε αν δεν μπορεί να στεγάσει τουλάχιστον ένα αυτοκίνητο ανά διαμέρισμα. Έστω και με ασανσέρ στο μπαλκόνι, κάποιος το έγραψε σε ένα άλλο θέμα ότι έγινε στο Βερολίνο σε μια πολυκατοικία, το βρίσκω καλή ιδέα. Και με χειροκίνητο βαρούλκο για το ασανσέρ αν τυχόν κοπεί το ρεύμα :lol:

 

υπάρχουν οι σχετικοί νόμοι πολλά χρόνια , άσχετα εαν οι θέσεις πάρκιγνκ γίνονται καταστήματα ( άρα περισσότερα αυτοκίνητα )

 

Να πληρώνουμε ετήσια τέλη στάθμευσης, ανάλογα με το μήκος του αυτοκινήτου. Όλοι και τα μεγάλα περισσότερο (αφού πιάνουν περισσότερο χώρο). 500-1000 €. Να απαλλάσσονται όσοι φέρνουν κανονικές αποδείξεις ότι πλήρωσαν πάρκινγκ ή ελεγχόμενη στάθμευση, για το ποσό που πλήρωσαν. Να μάθουμε ότι κατοχή αυτοκινήτου σημαίνει και extra πληρωμή ούτως ή άλλως.

 

Προτιμώ να γίνει με βάση τους ρύπους ... εννοείται ότι τα μεγάλα καίνε πιο πολύ ...

 

Οι κάτοικοι που τα σπίτια τους βλέπουν σε πεζόδρομους να πληρώνουν extra δημοτικά τέλη αφού πλεονεκτούν σε σχέση με τους υπόλοιπους που φιλοξενούν τα αυτοκίνητά τους. Βλέπετε αν κάποιος μένει σε πεζόδρομο το αυτοκίνητό του (θεωρητικά) βρίσκεται παρκαρισμένο στον δρόμο κάποιου άλλου. Επίσης και οι καταστηματάρχες που απολαμβάνουν το extra πλεονέκτημα του πεζόδρομου...αν και ακούγεται ότι πολλοί πεζόδρομοι γίνονται για τις καφετέριες...

 

Δεν ακούγεται λογικό ... αυτός που έχει πεζόδρομο ή όχι μπροστά του αναγκάζεται το αυτοκίνητο να το αφήνει μακριά ...

 

Να πέφτουν κλήσεις βροχή και όχι μόνο τις εργάσιμες αλλά και το βράδυ (που οι "έξυπνοι" κάτοικοι της περιοχής χρησιμοποιούν τον πεζόδρομο για πάρκινγκ). Πεζόδρομος για όλους όχι πάρκινγκ για τους μόνιμους κατοίκους! Βέβαια τότε θα ξηλωθούν οι πεζόδρομοι (αφού παύει άλλος ένας λόγος για την ύπαρξή τους) αλλά να μια ευκαιρία να τεστάρουμε και το πόσο οικολόγοι είναι οι "αγανακτισμένοι κάτοικοι".

 

Τα χάλια των αρμοδίων σε αυτό το θέμα δεν λέγονται σκατά αλλά χειρότερα ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τον περασμενο Αυγουστο (2008) στις μερες της μεγαλης κινησης στο κεντρο συγκεκριμενα στις 21 :lol: εφαγα την πρωτη μου κληση. Απο την δημοτικη αστυνομια. Ο λογος ηταν οτι συμφωνα με τους δημοτικους παρκαρα σε θεση μονιμου κατοικου. Απο οσο ξερω ο μονιμος κατοικος δεν εχει προσωπικη θεση οποτε οι χωροι που αναφερονται σαν θεσεις μονιμων κατοικων αποκλειεται να επαρκουν (την κανετε τη *******, καντε την τουλαχιστον σωστα). Επισης απο οσο ξερω για να εχουν αυτοι την μονιμη θεση τους δεν πληρωνουν κατι παραπανω απο τα τελη κυκλοφοριας που πληρωνω κι εγω και που αν δεν απατωμαι περιλαμβανουν και τα εξοδα κινησης αλλα και τα εξοδα σταθμευσης... Φορος που χησιμοποιεις τους δρομους ΤΟΥΣ που φτιαχτηκαν με δικα ΣΟΥ λεφτα....

 

Οπως και να χει ετσι ειναι η κατασταση, γελοια ή οχι, αυτη ειναι...

 

Το θεμα τωρα ειναι το εξης. Αυτην την κληση (Αυγουστος 2008) δεν την πληρωσα ποτε. Ηταν 80 ευρω... Πριν λιγες μερες ενα χαρτι απο το Δημο Αθηναιων ηρθε στο σπιτι μου σαν ειδοποιηση φειλης των 80 ευρω. Ληξη προθεσμιας 31/3/2009.

Σε σχετικο πλαισιο ειδοποιουμαι οτι "Μετα τη ληξη της προθεσμιας πληρωμης το ποσο θα πληρωνεται ΜΟΝΟ στα ταμια του δημου και θα εχει τις νομιμες προσαυξησεις. Εαν δεν εξοφληθει θα ακολουθησει η διαδικασια ΠΕΡΙ ΕΙΣΠΡΑΞΕΩΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ Ν.Δ. 356/74"

 

Στο πισω μερος επισης μου γινεται γνωστο οτι οταν οι ληξιπροθεσμες οφειλες ανερχονται ανω των 293,47 ευρω θα γνωστοποιουνται στην αρμοδια ΔΟΥ για δεσμευση φορολογικης ενημεροτητας.

 

 

Σκεφτομαι αρκετα σοβαρα να μην την πληρωσω και να δω τι θα γινει.

 

Ειχε καποιος απο εσας προσφατα αντιστοιχη εμπειρια; Τι εγινε τελικα; Πως το χειριστηκατε;

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος ηταν οτι συμφωνα με τους δημοτικους παρκαρα σε θεση μονιμου κατοικου

 

Eιχε καμια πινακιδα που να απογορευε το παρκαρισμα????Τιποτα απο αυτες τις μετακινουμες που τοποθετουνται πανω στον δρομο?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα κανει αυτο... Ειχε δεν ειχε εχουν περασει 8 μηνες και η ειδοποιηση ειναι στα χερια μου...
Link to comment
Share on other sites

Δεν στο συνιστώ.. Κι ο λόγος είναι ότι αυτά τα λεφτά θα τα εισπράξει ο Δήμος θες δεν θες. Αν δεν τα πληρώσεις τώρα, θα σου έρθουν προσαυξημένα στην φορολογική σου δήλωση. Αν δεν θες να πληρώσεις, ο μόνος τρόπος τώρα είναι να κινηθείς δικαστικά, δεν ξέρω όμως κατά πόσον αυτά που αναφέρεις (τα οποία είναι σωστά βέβαια) επαρκούν για να γλυτώσεις το πρόστιμο, άσε που τα δικαστικά έξοδα θα είναι σαφώς περισσότερα..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα και θα ειναι π[ερισσοτερα και δεν διατιθεμαι ουτε στο ελαχιστο να το παω δικαστικα! Αλλωστε να παω να βρω το δικιο μου στο παραλογο στο βασιλειο των παραλογων? Τρεις αφ' υψηλου ξερολες δε νομιζω οτι ειναι οτι χρειαζεται ουτε σε αυτη την κατασταση ουτε σε πολλες αλλες...

 

Οπως και να χει ετσι κι αλλιως δεν αρνουμαι οτι παρκαρα στο συγκεκριμενο σημειο. Απλα ρωταω αν καποιος αλλος εχει ηδη παρει την αποφαση που λεω και ποια ηταν τα αποτελεσματα ή ακομη καλυτερα αν ξερει κατι εκ των εσω και πιο υπευθυνα...

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα κανει αυτο... Ειχε δεν ειχε εχουν περασει 8 μηνες και η ειδοποιηση ειναι στα χερια μου...

 

Το λεω γιατι αν οντως ησουν παρανομος ωφειλεις να πληρωσεις την κλιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπηρχε μια πισω απο μια νερατζια που παρατηρησα σε επομενη φορα που περασα απο κει... Λοιπον;
Link to comment
Share on other sites

παλια οι κλησεις της δημοτικης αστυνομιας αν εμεναν απληρωτες δεν ειχες προβλημα και αυτο που ισχυει στην Θεσσαλονικη ειναι οτι αν δεν σου παρουν πινακιδα και να μην την πληρωσεις δεν τρεχει κατι γιατι δεν ειναι συνδεμενες με την εφορια..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαστε σοβαροί; Αξίζει για 80 ευρώ να ρισκάρεις να μπλέξεις με εφορίες, ταλαιπωρία, δικαστήρια και πιθανά επιπρόσθετα έξοδα; Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ δεν θα την άφηνα απλήρωτη. Έχω φάει 2 κλήσεις για παράνομο παρκάρισμα στη ζωή μου και τις πλήρωσα αμέσως το επόμενο πρωί. Αν απ' την άλλη θεωρείς ότι αδικήθηκες, πήγαινέ το δικαστικά, αλλά επίσημα, χωρίς να φανεί ότι κρύβεις κάτι. Στειλ' τους μια επιστολή ότι εναντιώνεσαι στην κλήση και ότι επιθυμείς την εκδίκαση της υπόθεσης. Ίσως να υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία γι' αυτές τις περιπτώσεις, ψαξ' το. Πάντως ξαναλέω (κι εσύ άλλωστε το είπες) ότι, ειδικά στην Ελλάδα, δεν αξίζει τον κόπο και τη φθορά ψυχής και χρήματος να μπλέξεις έτσι...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαστε σοβαροί; Αξίζει για 80 ευρώ να ρισκάρεις να μπλέξεις με εφορίες, ταλαιπωρία, δικαστήρια και πιθανά επιπρόσθετα έξοδα; Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ δεν θα την άφηνα απλήρωτη. Έχω φάει 2 κλήσεις για παράνομο παρκάρισμα στη ζωή μου και τις πλήρωσα αμέσως το επόμενο πρωί. Αν απ' την άλλη θεωρείς ότι αδικήθηκες, πήγαινέ το δικαστικά, αλλά επίσημα, χωρίς να φανεί ότι κρύβεις κάτι. Στειλ' τους μια επιστολή ότι εναντιώνεσαι στην κλήση και ότι επιθυμείς την εκδίκαση της υπόθεσης. Ίσως να υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία γι' αυτές τις περιπτώσεις, ψαξ' το. Πάντως ξαναλέω (κι εσύ άλλωστε το είπες) ότι, ειδικά στην Ελλάδα, δεν αξίζει τον κόπο και τη φθορά ψυχής και χρήματος να μπλέξεις έτσι...

 

εγω προσωπικα στις Σερρες που εφαγα κληση απο δημοτικη αστυνομια δεν την πληρωσα γιατι ακριβως απεναντι ειχε αυτοκινητο αλλα με Σερραικες πινακιδες και δεν ειχε χαρτακι .

 

κ δεν ξερω τι θα γινοταν στην περιπτωση που και οι μπροστα μου δεν ειχαν χαρτακι ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εν τελει, τις πληρωνουμε τις κλησεις της δημοτικης, σωστα??

 

Και εγω που ειμαι φοιτητης σε αλλη πολη, και παλι να παω να πληρωσω, ε?

 

Και θα μου ερθει και 50% λιγοτερα γιατι ειναι μεσα σε 10 εργασιμες η πληρωμη..

 

Αλλα δεν μπορεις να τις σβησεις ομως ε?....:O

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...