Jump to content

Εφημερίδα "Πρώτο Θέμα"


crazymonkey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 405
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν κανεις μια συντομη αναφορα για οσους δεν το διαβασαν;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει δεν ειναι μονο ο Μακης και ο Θεμος :D

Υπαρχει ολοκληρο δημοσιογραφικο επιτελειο απο πισω.Προσωπικα μου αρεσε σαν περιεχομενο,λιγο ομως πρεπει να βελτιωθει ο τροπος διαρθρωσης.Ισως βεβαια ειναι θεμα συνηθειας...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν την πρόλαβα, αν και ήθελα πολύ να την αγοράσω... κατά τις 11 που βγήκα, ήταν από παντού εξαφανισμένη... τώρα, δεν ξέρω κατά πόσο ήταν η αυξημένη ζήτηση ή η μικρή παραγωγή που πιθανώς να είχαν... :rolleyes:

 

Θα δείξει την ερχόμενη Κυριακή... εκτός από τους Θέμο και Τριανταφυλλό, ποιοι άλλοι γράφουν; Ισχύει ότι γράφει και ο Ευαγγελάτος; Κάτι τέτοιο πήρε το αυτί μου και δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια ή ράδιο αρβύλα... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά,έχει εξαντληθεί πρίν καλά καλά κυκλοφορήσει.Και να σκεφτείτε οτι είχε τιράζ 170.000 φύλλα!
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όλοι σας οπαδοί της ποιότητος.... :p :p :lol:

Πες μας μια εφημερίδα στην Ελλάδα που να μη πρόσκειται σε μια μεριά...

Είτε σε αθλητικό είτε σε πολιτικό χώρο...

Άμα δεν θες να σπαταλάς τα λεφτά σου σε εφημερίδες πήγαινε και πάρε ένα βιβλίο... Τουλάχιστον μετά από χρόνια θα σου έχει μείνει και κάτι.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την αγόρασε ο πατέρας μου χθες το βράδυ απο Ομονοια (γαμωτο και πηρε αυτη αντι για την Ελευθεροτυπία που είχε τους Schooligans! :-))

 

Κριτική:

1. Μου έμοιαζε παρα πολυ στο layout με το Βημα. Την εφημερίδα αυτη καθε αυτη δεν τη διάβασα παρα κανα δυο αρθρα στα πεταχτα. Προτιμησα να διαβάσω το Βημα! :) Εγραφε και ο Χαρδαβέλλας αλλα όχι ο Ευαγγελάτος (σε ενα "αρθρο" ο Θεμος έλεγε πως ο Εισαγγελάτος τους βοηθά αλλα οχι συμμετέχοντας στο δημοσιαγραφικό team)

2. Οταν την πρωτοείδα νόμιζα οτι δεν είναι εφημερίδα αλλα το ...Video Blue σε συσκευασία εφημερίδας! Δηλαδή είχε ουτε ένα ουτε δυο, αλλα τρία DVDs! (1 DVD με την ταινία "Φρατζεσκα" -μια γχμ γχμ "τσοντα" με την Monica Bellucci--Θέμο είσαι ο ΘΕΟΣ μας!, ενα VCD με τα καλύτερα του ΟΛΑ και αλλο ένα VCD με μια "εκπομπη" που την "παρουσιαζαν" ο Θέμος με τον Μακη ενω συμετείχε και... ο Χατζηστεφάνου! Νομίζω μονο για τα 3 αυτα δισκάκια αξίζει όλη η εφημερίδα! :p

3. Είχε αλλα δυο ενθετα, σαν να βλέπετε την τυπωμένη έκδοση του ΟΛΑ.

 

Γενικά αυτη καθεαυτη η εφημερίδα μου φάνηκε αρκετα "καλή", με τα extras να της δίνουν μια πολυ τηλεοπτική πινελιά.

 

ΥΓ. Εχει κανεις σε avi τη σκηνή απο το ΟΛΑ με το ακουστικό του Γιαννη Γαλατη οπου λέει "Δεν ακουω, δεν ακουω!";; (εκει που του πευτει και αντι για ακουστικό βάζει το ...κορδόνι του!) Την είχε στα καλύτερα, όχι όμως πλήρη!

ΥΓ2. Θέμο, την επόμενη Κυριακή θέλουμε την Malena!!! :D

Link to comment
Share on other sites

3 dvd?se mia efhmerida?kai poso kostizei re paidia?oso oi alles?

a kai kati allo...ta 2/3 dvd einai me apospasmata apo ekpompes tou 8emou?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδία, τίποτα για το περιεχόμενο (άρθρα) της εφήμερίδας έχουμε;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

DVD1: Ταινία με Monica

VCD2: Best of ΟΛΑ

VCD3: Κατι σαν μια εβδομαδιαία εκπομπή του Θεμου με τον Μακη να συζητούν για την επικαιρότητα.

 

Όσο για το περιεχόμενο, όσο και αν σας φαίνεται απιστευτο μετά τα ...DVD :) θα έλεγα πως ήταν αρκετά ικανοποιητικό, ιδιαίτερα αν αναλογιστούμε πως έχουμε το φυλλο 01. Πολυ γεμάτη εφημερίδα, χωρίς ιδιαίτερη σκανδαλοθηρική χροιά. Σας λέω, δεν τη διάβασα αναλυτικά αλλα δεν μου έδωσε καθόλου την εντύπωση εφημερίδας του ποδιού, φάνηκε δουλεμένη. Τωρα όλα τα ενθετα+προσθετα CDs την έκαναν μια προέκταση των τηλεοπτικών εκπομπών, αλλα αυτη καθε αυτη η εφημερίδα δεν ήταν σε αυτο το κλίμα.

ΥΓ. Είχε και μια αρκετα σημαντική δημοσκόπιση για τον Αρχιεπίσκοπο.

Link to comment
Share on other sites

2 και 3 DVD πλέον μοιράζουν όλες οι μεγάλες ελληνικές εφημερίδες, σε αυτό ακολούθησε την πεπατημένη.

 

Όσο αφορά το περιεχόμενο/ποιότητα, η τηλεοπτική (και όχι μονο) ιστορία τον δυο ιδιοκτητων(?) με κάνει κάπως επιφυλακτικό...

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

ναι απ οτι ειδα στις ειδησεις λεει παλι γι ακαποιους δικαστες που εχουν λογαριασμο με 2-3 δις ο καθενας,offshore εταιριες κτλ...περα απο τα γνωστα θεματα...

ειχε κ ενα περιοδικο με car αν δεν κανω λαθος...

για 1η φορα ολα καλα αν συνεχισουν να πουλανε ετσι τοτε παει να πει οτι πετυχε...

Link to comment
Share on other sites

171.000 φύλλα είχαν εξαντληθεί στις 09:30 (σύμφωνα με τις πληροφορίες που έδωσαν).

Την επόμενη Κυριακή θα τυπωθούν και θα κυκλοφορήσουν 500.000 φύλλα.

Η τιμή γνωριμίας της εφημερίδας ήταν 2 ευρώ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

H εφημεριδα δεν ειναι κακη. Εχει 2 ενθετα με πολυ κουτσομπολιο, ενω το κυριως σωμα της ειναι καθαρα δημοσιογραφικο. Ειχε πολλα ενδιαφεροντα θεματα, απο μια 'διαφορετικη' σκοπια (inside information).

 

Οσον αφορα τα DVD και την ποιοτητα, το 'ποιοτικο' βημα εχει δωσει 'καλλιγουλα' (σκληρο πορνο) και εμμανουελλα (σοφτ πορνο). Μιλαμε για πολυ πχοιοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που πιστεύουν ότι η εφημερίδα ξεπούλησε λόγο της ταινίας κάνουν λάθος άλλωστε η ταινία δεν ήταν ούτε καν σοφτ πορνό.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Toso megalh epityxia eixe h efhmerida;H diafhmistikh kampania ths apodeixthke 100% epityxhmenh.

Den perimena oti o Themos kai o Makhs tha htan toso dhmofileis kai...emporikoi.Sigoyra vevaia kai h MONIKA vohthhse shmantika :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Toso megalh epityxia eixe h efhmerida;H diafhmistikh kampania ths apodeixthke 100% epityxhmenh.

Den perimena oti o Themos kai o Makhs tha htan toso dhmofileis kai...emporikoi.Sigoyra vevaia kai h MONIKA vohthhse shmantika :rolleyes: .

Πως είναι δυνατόν να μην το περίμενες. Δες τηελεθέασεις που κάνουν και οι 2 στις εκπομπές τους. Συν η διαφήμιση που είχε "φάση". Επίσης βοήθησε το ότι ήταν ο Μάκης στη μέση, σου λέει ο άλλος "θα βγάλει κανένα θέμα πάλι θα γίνει χαμός". Συν ότι ήταν κάτι καινούριο. Όλα αυτά την έκανα ανάρπαστη.

Link to comment
Share on other sites

Μας πρηξανε με τη διαφημιση το Σαββατο.Καθε 5 λεπτα πεταγοντουσαν ο ''τρελος'' και ο ''χοντρος''.Εγω παντως και dvd με τα βιντεο της Paris Hilton να βαλουν δε την αγοραζω!
Link to comment
Share on other sites

θεσ/νικη 8+30 το πρωι,τιποτα :O πιο πολυ ηθελα να την διαβασω απο περιεργεια.δεν επρεπε να βγαλουν και 2 εκδοση?υπηρχε περιπτωση να μην εξαντληθει και αυτη.μπραβο τους τους μαγκες παντως αν και προσωπικα μου προκαλουν αηδια.ο ενας βρησκει ολα τα παρατραγουδα και τα κοραιδευει :tease: και ο αλλος :innocent: ο υπερασπιστης του νομου,ο αναμαρτητος.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:πιστευω οτι δεν εχει να προσφερει κατι καινουργιο,απλα να κερδισει κατι απο το μεριδιο των αλλων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...