Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς το ίδιο μου παρουσίασε και μένα χωρίς να έχω εγκαταστήσει πρόσφατα εφαρμογή, χωρίς να έχω yubrowser ή να έχουν γίνει αναβαθμίσεις. Έκανα μια επανεκκίνηση και επανήλθε ο ήχος....ποιος ξέρει;.....

 

Περίεργο! Συνέβη και σε μένα πριν από δύο μέρες. Δεν ακουγόταν κανένας ήχος, είτε ήχος κλήσεις, είτε ήχος συστήματος. Επανεκίνηση και χωρίς καμία παρενέργεια επανήλθε στο φυαιολογικό. Πάντα με την τελευταία επίσημη ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίεργο! Συνέβη και σε μένα πριν από δύο μέρες. Δεν ακουγόταν κανένας ήχος, είτε ήχος κλήσεις, είτε ήχος συστήματος. Επανεκίνηση και χωρίς καμία παρενέργεια επανήλθε στο φυαιολογικό. Πάντα με την τελευταία επίσημη ROM.

 

Είναι κάτι σαν bug στην τελευταία STABLE ROM αλλά και BETA. Είχα φτάσει σε σημείο να θέλω επανεκκίνηση κάθε μέρα για να έρχεται ο ήχος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι βλακεια μπορει να εχω κανει και δεν μπαινω you tube απ τα δεδομενα? Ουτε απ την εφαρμογη ουτε απ το chrome. Mε wifi μπαινει κανονικα.

 

Μάλλον έχεις κάνει τις ρυθμίσεις που παρατέθηκαν πριν κάποιες σελίδες εδώ και έχεις αποκλείσει τα δεδομένα απο κάποια διεργασία που χρειάζεται το YouTube. Τσέκαρε έναν έναν τους κανόνες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά! Ευτυχής κάτοχος του θηρίου πλέον! Έχω πάθει πλάκα...! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Ενώ το φορτίζω και η μπαταρία φθάνει το 100%( συνήθως το φορτίζω μέχρι 94%),το πρωί βλέπω ότι έχει φθάσει στο 96%! Επειδή είμαι και λίγο νεουδι με το android, φαντάζομαι ότι θα πρέπει να είναι κάποια εφαρμογή που τρέχει,σωστά; Που μπορώ να το ψάξω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά! Ευτυχής κάτοχος του θηρίου πλέον! Έχω πάθει πλάκα...! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Ενώ το φορτίζω και η μπαταρία φθάνει το 100%( συνήθως το φορτίζω μέχρι 94%),το πρωί βλέπω ότι έχει φθάσει στο 96%! Επειδή είμαι και λίγο νεουδι με το android, φαντάζομαι ότι θα πρέπει να είναι κάποια εφαρμογή που τρέχει,σωστά; Που μπορώ να το ψάξω αυτό;

 

Μια χαρα εισαι ,καλοριζικο ,αν θες δεις τι καταναλωνει την μπαταρια ,μπαινεις ρυθμισεις ,μπαταρια και βλεπεις εκει μεσα, προς το παρων εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι ,καλοριζικο ,αν θες δεις τι καταναλωνει την μπαταρια ,μπαινεις ρυθμισεις ,μπαταρια και βλεπεις εκει μεσα, προς το παρων εισαι οκ

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε dimtz! Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω:)

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον έχεις κάνει τις ρυθμίσεις που παρατέθηκαν πριν κάποιες σελίδες εδώ και έχεις αποκλείσει τα δεδομένα απο κάποια διεργασία που χρειάζεται το YouTube. Τσέκαρε έναν έναν τους κανόνες

 

μαλλον. μηπως ειναι πιο ευκολο να κανω μια επαναφορα ρυθμισεων? γινεται? χωρις να χασω πραγματα?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον. μηπως ειναι πιο ευκολο να κανω μια επαναφορα ρυθμισεων? γινεται? χωρις να χασω πραγματα?

 

το βρηκα. ρυθμισεις>εφαρμογες>youtube>χρηση δεδομενων. Εδω ειχα ενεργοποιημενη την επιλογη "Μεταδοση δεδομενων απενεργ". Μολις την απενεργοποιησα δουλεψε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με το θεμα της μπαταριας μιας και εκανα παλι μια πληρη φορτιση και το πρωι η μπαταρια ηταν στο 96%.Απο οσο ειδα ειχαν καταναλωση απο 1% οι εξεις λειτουργιες: Το τηλ ειναι αδρανες , ετοιμοτητα κυψελης , οθονη , συστημα android. Ειναι φυσιολογικο?Ρωταω γιατι στο z ultra που ειχα ,σε αντιστιχη περιπτωση , η σταθμη της μπαταριας επεφτε μονο 1%
Link to comment
Share on other sites

0.5%/h φυσιολογικό μου φαίνεται. Το άλλο τηλέφωνο που λες είναι Sony; Ίσως είχε stamina mode που κλείνει τα πάντα. Σου έρχονταν ειδοποιήσεις στην ώρα τους σε αυτό το τηλέφωνο ή έσκαγαν όταν άνοιγες την οθόνη; Ή ανά 2ωρο-3ωρο;

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις την εφαρμογή Naptime και να ενεργοποιήσεις aggressive doze και να απενεργοποιήσεις τα motion sensors (doze-on-the-go). Απλά έτσι δεν έρχονται τα email άμεσα αλλά όταν κάνει maintenance το doze. Αλλά και πάλι πιστεύω ότι είσαι πολύ καλά.

 

Η στάθμη της μπαταρίας στο Android στο 100% είναι λίγο σαν τον δείκτη βενζίνης στο αμάξι. Δείχνει γεμάτο, δείχνει γεμάτο, δείχνει γεμάτο, μπουμ 85%. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα πληρες (και γι'αυτο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ) συγκριτικο! :)

Galaxy S8 Plus 6GB RAM vs OnePlus 3T - Speed Test! (Watch The Rematch):

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα πληρες (και γι'αυτο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ) συγκριτικο! :)

Galaxy S8 Plus 6GB RAM vs OnePlus 3T - Speed Test! (Watch The Rematch):

 

Το είχα δει κ εγώ κ η διαφορά τεράστια!Γι αυτό έφυγα από το S7 edge κ γενικά κ από άλλες συσκευές Samsung γτ το TouchWiz ανέκαθεν ήταν και είναι πολύ βαρύ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου έκανε κάτι πολύ περίεργο. Ενώ μιλούσα έχασε το σήμα και μετά για να ανοίξει μου ζητούσε το pin για επιβεβαίωση (έχω κλείδωμα με αποτύπωμα αλλά δεν άνοιγε μόνο με τον αισθητήρα). Έχανε τελείως το σήμα και μετά επανερχόταν. Μετά από επανεκκίνηση έστρωσε μόνο του. Θα το παρακολουθώ και θα επανέλθω! Είμαι με Beta 6.

 

Sent from me

Link to comment
Share on other sites

Beta 7 από σήμερα και μετά από ένα cache wipe περιμένω να δω πως τα πηγαίνει. Σίγουρα έφτιαξαν τις επαφές (και διπλές και αναζήτηση)!

 

Sent from me

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι αναφερουν στο community οτι αυτες οι beta εκδοσεις θα γινουν σταθερες οταν βγει το One Plus 5 και πως ειναι κυριως γι αυτο.

Επειδη ουκ ολιγες φορες εχω διαβασει παρομοια σχολια και σε αλλα sites, τελικα τι συμβαινει? Με την ελευση του νεου μοντελου η OP ξεχναει τα παλια της μοντελα η συνεχιζει την υποστηριξη τους? Και οταν λεω υποστηριξη, δεν εννοω προφανως μονο security patches αλλα και νεες εκδοσεις του λειτουργικου.

 

Καποιοι απο εμας εδω λενε με "σιγουρια" πως θα δουμε και την "O" εκδοση android στο 3/3Τ. Το OP2 ας πουμε γιατι δεν πηγε ποτε σε Nougat και πρεπει να ισχυει κατι τετοιο για το 3T?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντως είναι λίγο τραγικό που η τελευταία beta έχει ακομα security update 1 Μαρτίου
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "οι beta θα γίνουν σταθερές". Εγώ εκτιμώ ότι μετά το 5 τα Update θα αραιωσουν, και αν πάρουμε Android O θα μου κάνει εντύπωση . Ούτως ή άλλως όλοι εκτιμήσεις κάνουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "οι beta θα γίνουν σταθερές". Εγώ εκτιμώ ότι μετά το 5 τα Update θα αραιωσουν, και αν πάρουμε Android O θα μου κάνει εντύπωση . Ούτως ή άλλως όλοι εκτιμήσεις κάνουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Εννοω οταν οι Beta γινουν επισημες stable.

 

Εγω εκτιμω οτι το 3T θα μπορουσε να παρει Android O επειδη βγηκε 4-5 μηνες μετα το απλο 3αρι.

Απο την αλλη μερια ομως δεν νομιζω γιατι αυτο θα "εριχνε" για ακομη μια φορα οσους πηραν το απλο 3 και ενας λογος ακομα ειναι οτι η εταιρια θεωρητικα βγαζει ενα μοντελο τον χρονο, επομενως δεν θα το υποστηριξει με αλλα major updates με την ελευση της νεας συσκευης.

 

Θεωρω παντως πως ακομα ενα Android update θα επρεπε να το δινει σε ολες τις συσκευες της, παλιες η καινουριες! Δηλαδη και το One Plus 2 θα επρεπε να παρει Nougat και τα 3/3Τ να παρουν την επομενη. Αν το εκανε αυτο, θα κερδιζε ακομα περισσοτερο κοσμο! Αλλες επωνυμες εταιριες (να μην πουμε ποιες :lol:) μπορει μεν να καθυστερουν τα updates σε σχεση με την One Plus, αλλα τουλαχιστον δυο major updates τα δινουν.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν έχει ανακοινώσει η εταιρία υποστήριξη για 2 χρόνια το κάθε μοντέλο ? Λάθος θυμάμαι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν θα πάρει το 3Τ Android 8 η όπως αυτό θα αναφέρεται; αν το κάνει αυτό τότε τι να πω, πρώτη φορά αγόρασα 1+ και θα είναι η τελευταία

 

ONEPLUS 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν έχει ανακοινώσει η εταιρία υποστήριξη για 2 χρόνια το κάθε μοντέλο ? Λάθος θυμάμαι ?

 

Τα δυο χρονια υποστηριξης δεν σημαινουν και μεγαλα Android updates ομως. Μπορει απλα να τα υποστηριζει με bug fixes και security patches.

Μακαρι βεβαια να δωσει αλλο ενα μεγαλο update σε επομενη εκδοση Android αλλα βασει οσων βλεπω σε προηγουμενες συσκευες της, δεν....

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν αγοράσω την συσκευή είχα ρωτήσει εδώ μέσα και μου είπαν ότι σίγουρα θα πάρει και το επόμενο Android, τεσπα, κακός φυσικά που πιστεύουμε στο τι λέει ο καθένας εδώ , όπως και με την μπαταρία, λέγανε βγάζει μέχρι και 6 ώρες οθόνη, κολοκύθια......... να μη πω τίποτε άλλο, η αλήθεια είναι ότι δεν μετάνιωσα για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού, αν ήξερα όμως μερικές λεπτομέρειες ίσως να μη το αγόραζα

 

ONEPLUS 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν αγοράσω την συσκευή είχα ρωτήσει εδώ μέσα και μου είπαν ότι σίγουρα θα πάρει και το επόμενο Android, τεσπα, κακός φυσικά που πιστεύουμε στο τι λέει ο καθένας εδώ , όπως και με την μπαταρία, λέγανε βγάζει μέχρι και 6 ώρες οθόνη, κολοκύθια......... να μη πω τίποτε άλλο, η αλήθεια είναι ότι δεν μετάνιωσα για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού, αν ήξερα όμως μερικές λεπτομέρειες ίσως να μη το αγόραζα

 

ONEPLUS 3T

 

Η αυτονομια της συσκευης δεν ειναι καθολου κολοκυθια. Βεβαια εξαρταται απ το ποσο φορτωμενη εχεις την συσκευη σου, τι εφαρμογες εχεις σε αυτην και αν πολλες απο αυτες τρεχουν στο παρασκηνιο η ειναι και προβληματικες εφαρμογες που καταναλωνουν μπαταρια.

Εννοειται παιζει ρολο και η χρηση που κανει ο καθενας μας η αν για παραδειγμα αφηνεις ανοιχτα data και wifi την νυχτα οταν κοιμασαι, αν χρησιμοποιεις δυο sim και ποσο καλο σημα εχουν κλπ. Αυτα λιγο πολυ ολοι μας τα γνωριζουμε. Προσωπικα εχω δει φοβερες αυτονομιες με αυτο το κινητο!

 

Τωρα για τα updates, θα στεναχωρηθω πολυ και εγω αν δεν δωσει αλλο ενα τουλαχιστον μεγαλο update, μονο και μονο για να μας παροτρυνει να παμε στην νεα τους συσκευη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε ρε παιδιά ότι δεν θα πάρει android O

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...