Jump to content

Redmi 4


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια καποιο λογο μου εμφανίζει στο device manager την συσκευη με κοτρινο θαυμαστικο προσπαθω να περασω τους drivers με mi tool αλλα μαλλον δεν επιτρεπουν τα windows ( windows 7 32 bit) καμια ιδεα... .; οταν παω να κανω χειροκινητα την αναβαθμιση (με δεξι κλικ μεσω device manager) μου λεει οτι ειναι ενημερωμένο.....

Και ναι..... Μετα απο σχεδον μιας βδομαδας προσπαθεια ελληνικη stable και twrp.......

Edited by takisdo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το 2d γυαλί της οθόνης δεν υπάρχει πρόβλημα με τα screen protectors? Εννοώ πώς θα κολλήσει ζελατίνα αν το γυαλί είναι καμπυλωτό στην άκρη?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Redmi 4 με μια ρομ global stable 8.0.3.0.0 MCECNDG με Ελληνικά. Υποθέτω ότι είναι πειραγμένη ρομ, έτσι? Διότι δεν έχει βγεί ακόμα global stable.

Τί προτείνετε, ξεκινάω την διαδικασία για Ελληνική ή υπάρχει περίπτωση να βγει σύντομα original global?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Redmi 4 με μια ρομ global stable 8.0.3.0.0 MCECNDG με Ελληνικά. Υποθέτω ότι είναι πειραγμένη ρομ, έτσι? Διότι δεν έχει βγεί ακόμα global stable.

Τί προτείνετε, ξεκινάω την διαδικασία για Ελληνική ή υπάρχει περίπτωση να βγει σύντομα original global?

 

Υπάρχει ήδη η global stable και για το Redmi 4.

Link to comment
Share on other sites

Για το redmi 4 standard δεν υπαρχει... ... Υπαρχει για το redmi 4 prime....

 

Έχεις δίκιο. Υπάρχει και για το 4Α. Έχει βάλει ο φίλος telefoneri τα link εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έφεραν στην αδελφή κατευθείαν από Κίνα με την 8.1.2.0(MBEMIDI) με ελληνικά γνωρίζεται αν είναι η επίσημη global stable ή να της περάσω την δικιά μας γιατί της έχει κλείσει 2 φορές και ανοίγει με δυσκολία μετά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έφεραν στην αδελφή κατευθείαν από Κίνα με την 8.1.2.0(MBEMIDI)

με ελληνικά γνωρίζεται αν είναι η επίσημη global stable ή να της περάσω την δικιά μας γιατί της

έχει κλείσει 2 φορές και ανοίγει με δυσκολία μετά.

 

SOFTWARE (οι official rom εχουν πλεον ελληνικα)

redmi 4 (3/32 = prime) (official global stable rom link)

redmi 4 (2/16 = standard) (ακομα δε βγηκε official global stable rom, αναμενεται. link)

redmi 4a (official global stable rom link)

 

δοκιμασε reset

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

προσπαθωντας να αποσαφηνισω λιγο την κατασταση, βαζω σε σειρα προτεραιοτητας

τις παρακατω συσκευες xiaomi redmi που ειναι ολες 5 ιντσων, ξεκινωντας απο

τη συνολικα καλυτερη κατα τη γνωμη μου.

 

δεν εχω λαβει υποψη τα εξης:

- το redmi 3s και το redmi 4a εχουν και εκδοση με 800mhz και ευρωπαϊκο φορτιστη,

ευελπιστουμε να βγουν τετοιες εκδοσεις και για τα redmi 4 ή τα redmi 4x

- το redmi 3s θεωρειται-ειναι περασμενη φουρνια και πλεον δεν το βρισκεις ευκολα σε στοκ

- καποια καταστηματα γραφουν οτι το redmi 4x δεν εχει ραδιοφωνο αλλα ισως ειναι λαθος

- το redmi 4 (2/16) και το πολυ νεο redmi 4x ακομα δεν εχουν official global rom για ελληνικα

- θεωρω το 4 πιο ομορφο απο το 4x (το 4 εχει γυαλιστερες πλαϊνες γραμμες-κοψιματα)

- διαθεσιμους χρωματισμους (δε διατιθενται ολοι οι χρωματισμοι σε ολα τα μοντελα,

πχ το redmi 4 δεν εχει μαυρο-μαυρο ουτε ροζε, ενω το 4x δεν εχει μαυρο-γκριζοασημι)

 

σειρα κυκλοφοριας: (α) redmi 3s (β) redmi 4/4a (γ) redmi 4x.

σειρα προτεραιοτητας ξεκινωντας με το συνολικα καλυτερο-προτιμοτερο:

 

redmi 4 (3/32)

redmi 4x (3/32)

redmi 3s (3/32)

redmi 4 (2/16) ~ redmi 4x (2/16)

redmi 3s (2/16)

redmi 4a (2/16)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

προσπαθωντας να αποσαφηνισω λιγο την κατασταση, βαζω σε σειρα προτεραιοτητας

τις παρακατω συσκευες xiaomi redmi που ειναι ολες 5 ιντσων, ξεκινωντας απο

τη συνολικα καλυτερη κατα τη γνωμη μου.

 

δεν εχω λαβει υποψη τα εξης:

- το redmi 3s και το redmi 4a εχουν και εκδοση με 800mhz και ευρωπαϊκο φορτιστη,

ευελπιστουμε να βγουν τετοιες εκδοσεις και για τα redmi 4 ή τα redmi 4x

- το redmi 3s θεωρειται-ειναι περασμενη φουρνια και πλεον δεν το βρισκεις ευκολα σε στοκ

- καποια καταστηματα γραφουν οτι το redmi 4x δεν εχει ραδιοφωνο αλλα ισως ειναι λαθος

- το redmi 4 (2/16) και το πολυ νεο redmi 4x ακομα δεν εχουν official global rom για ελληνικα

- θεωρω το 4 πιο ομορφο απο το 4x (το 4 εχει γυαλιστερες πλαϊνες γραμμες-κοψιματα)

- διαθεσιμους χρωματισμους (δε διατιθενται ολοι οι χρωματισμοι σε ολα τα μοντελα,

πχ το redmi 4 δεν εχει μαυρο-μαυρο ουτε ροζε, ενω το 4x δεν εχει μαυρο-γκριζοασημι)

 

σειρα κυκλοφοριας: (α) redmi 3s (β) redmi 4/4a (γ) redmi 4x.

σειρα προτεραιοτητας ξεκινωντας με το συνολικα καλυτερο-προτιμοτερο:

 

redmi 4 (3/32)

redmi 4x (3/32)

redmi 3s (3/32)

redmi 4 (2/16) ~ redmi 4x (2/16)

redmi 3s (2/12)

redmi 4a (2/12)

 

Φίλε telefoneri για μια ακόμη φορά μας ενημέρωσες με τρόπο κατανοητό αλλά και ολοκληρωμένο. Σε ευχαριστούμε πολύ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται , ένα κολπακι για βραδινές και κυρίως κοντινές φωτογραφίες. Επειδή το λειτουργικό με την λειτουργία τους φλας δεν την παλεύει αφερεστε το auto φλας και ανάψτε το φακό. Καμία σχέση σε ποιότητα επίσης λειτουργεί κ το HDR.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το 4Α, από ότι γράφει στο Gerabest "The ROM on this Phone supports OTA and is multi language. It is the official ROM.

Unlocked for Worldwide use." MIUI 8

Φαντάζομαι ότι είναι ΟΚ...

να ζητήσω ροοτ ή όχι

θα πρέπει μετά να κάνω κάτι εγώ (είμαι λίγο άσχετος...:!:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

θα ήθελα τα φώτα σας για να επιλέξω ένα από τα 4/4Α/4Χ. Σκέφτομαι να το αγοράσω σαν πρώτο τηλ για την κόρη μου. Με την σχετικά μικρή διαφορά τιμής μάλλον προτιμώ το 4 ή 4Χ λόγω μπαταρίας, αλλά μπερδεύομαι πολύ με το θέμα της ROM (international, Global, Custom, και πάει λέγοντας). Τελικά ποια επιλογή θα μου δώσει σωστή και απροβλημάτιστη χρήση ελληνικών; Θα ήθελα να αποφύγω την εγκατάσταση εκ των υστέρων από εμένα ελληνικής ROM (εκτός αν είναι τόσο παιδαριωδώς εύκολο και ακίνδυνο).

Επίσης αν κάποιος έχει άποψη για το site To2C που δείχνει συμφερότερο αυτή την στιγμή σε τιμή.

Ευχαριστώ

 

Να συμπληρώσω, ότι στο To2C ισχυρίζονται ότι διαθέτουν το 4Χ με Official Global MIUI 8.2 (OTA update, Multi language, Google Playstore, No Chineese apps), και στα 120,87€ οπότε μοιάζει ιδανικό. Είναι όμως αξιόπιστο ή είναι "τυπογραφικό" λάθος;

Edited by Dimitris_Mast
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

θα ήθελα τα φώτα σας για να επιλέξω ένα από τα 4/4Α/4Χ. Σκέφτομαι να το αγοράσω σαν πρώτο τηλ για την κόρη μου. Με την σχετικά μικρή διαφορά τιμής μάλλον προτιμώ το 4 ή 4Χ λόγω μπαταρίας, αλλά μπερδεύομαι πολύ με το θέμα της ROM (international, Global, Custom, και πάει λέγοντας). Τελικά ποια επιλογή θα μου δώσει σωστή και απροβλημάτιστη χρήση ελληνικών; Θα ήθελα να αποφύγω την εγκατάσταση εκ των υστέρων από εμένα ελληνικής ROM (εκτός αν είναι τόσο παιδαριωδώς εύκολο και ακίνδυνο).

Επίσης αν κάποιος έχει άποψη για το site To2C που δείχνει συμφερότερο αυτή την στιγμή σε τιμή.

Ευχαριστώ

 

και εγώ περίπου αυτό ρωτάω...

έχω πάρει από το Το2C δεν υπάρχει πρόβλημα, κοίταξε και το Gearbest γιατί νομίζω ότι το έχει φθηνότερο, το 4Α τουλάχιστον που θέλω εγώ

20euro λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος του redmi 4 (2/16) (με Rom 8.0.3) εδώ και λίγες μέρες. Έχω το εξής θέμα, όταν μιλάω στο τηλέφωνο (απλή κλήση) μετά απο κάποια ώρα (5-6 λεπτά) ακούγεται θόρυβος τον οποίον τον ακούει και ο συνομιλητής μου. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει και πως μπορεί να σταματήσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το "Xiaomi Redmi Note 4 Prime 3GB RAM 32GB ROM MTK Helio X20 Deca Core¨" Είμαι στο σωστό νήμα? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το "Xiaomi Redmi Note 4 Prime 3GB RAM 32GB ROM MTK Helio X20 Deca Core¨" Είμαι στο σωστό νήμα? Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Γεια σου και εσένα. Όχι εδώ δεν το σωστό. Εδώ είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...