Jump to content

Redmi 4


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η απάντηση ήταν ότι ότι χρειάζεται το γράφει αναλυτικά στα specs στην σελίδα και είναι σωστά. Στην σελίδα πάντως γράφει ότι δεν έχει ελληνικά.

 

sent on the go...

Link to comment
Share on other sites

καποιος κατοχος υπαρχει να μας πει εντυπωσεις???

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

Εχθές πήρα στα χέρια μου το νέο μου Redmi 4 Pro. Πριν είχα το redmi 1.

Σαν πρώτες εντυπώσεις (συγκριτικά βέβαια με ένα πολύ παλιό μοντέλο) είναι πως η οθόνη είναι πολύ καλύτερη, όπως και η κάμερα. Επίσης τεράστια διαφορά στην αντοχή της μπαταρίας. Κρατάει πάρα πολύ!

Για κάποιο μέλος που ρώτησε, γίνεται τηλεκοντρόλ για τηλεόραση (δοκιμασμένο σε Samsung τηλεόραση) αλλά και για DVD players, κλιματιστικά (μη δοκιμασμένο).

Επίσης το περίμενα λίγο πιο ελαφρύ. (όχι πως είναι βαρύ, σε σχέση με το 1 δεν καταλαβαίνω μεγάλη διαφορά στο βάρος).

Αυτά για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ εγώ παραγγελία το 2/16 silver από gearbest 115 ευρώ κ με κάτι wallet και bonus που είχα πήγε 103 δεν μπόρεσα να αντισταθω στην τόσο χαμηλή τιμή. Πιστεύω τα posts πρέπει να χωριστούν καθώς μιλάμε για 3 διαφορετικά μοντέλα πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω να παρω ενα καλο-value for money κινητο για δωρο στα 100-120€ και κατεληξα στο redmi 4a.

Βλεπω απο κινεζικα καταστηματα απο ebay με ελληνικα και δωρο θηκη+tempered glass free shipping 98€. Με εγγυηση τι γινεται απο εκει ξερουμε;

Εχετε να προτεινετε απο καπου αλλου αγορα πλην σκρουτζομαγαζων που ξεκιναει απο 125+5€μεταφορικα;

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα κ από πάνω .... Πήρα σήμερα από gearbest το redmi 4 (2/16), στα 115 . Πιστεύω είναι λίγο καλύτερο από από Α4. Επίσεις το έχει περίπου στην ίδια τιμή και το geekbuing.
Link to comment
Share on other sites

Από εσάς που παραλάβατε από vickmall ποιό tempered glass και θήκη σας έστειλαν ως gift?

 

Παρέλαβα εγώ από Vickmall... Το tempered glass που στέλνουν είναι no name, δεν είναι καν σε κουτί και δεν καλύπτει όλη την οθόνη... Από λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι είναι σύνηθες καθώς η οθόνη είναι 2.5 d... Το ίδιο έπαθε και φίλος μου με One plus 3T που πήρα μάλιστα το original της Oneplus και είναι μικρότερο από την οθόνη... Η θήκη που στέλνουν είναι μια απλή σιλικόνης, τίποτα το ιδιαίτερο ωστόσο καλύπτει καλά το κινητό... Προσωπικά εκτός των δώρων, παρήγγειλα ένα full face tempered στο χρώμα του κινητού και εφαρμόζει καλά στην οθόνη (δεν αφήνει μεγάλα κενά όπως το απλό), ωστόσο προσθέτει στην οθόνη στα πλάγια ένα άσπρο πλαίσιο (αν δεις εικόνες του κινητού στα πλάγια δεν έχει πλαίσια είναι μόνο η οθόνη)... Επίσης πήρα άλλη μια θήκη από Vickmall σιλικόνης και αυτή και δεν έχει ουσιαστική διαφορά από αυτή που δίνει δώρο, οπότε δεν αξίζει... Μια άλλη που πήρα από ebay, αυτή εδώ, για μένα είναι καλύτερη... Είναι πολύ λεπτή, δε δίνει όγκο επιπλέον και καλύπτει και όλο το κινητό σε σύγκριση με άλλες hard cases που αφήνουν κενά πάνω και κάτω...

Υ.Γ. Αν βρει κάποιος, κάποιο καλό tempered glass, ας ενημερώσει... Κοιτάζω μήπως πάρω ένα της Nilkin που έχω βρει, λόγω ονόματος κυρίως...

Link to comment
Share on other sites

κι αλλες πηροφοριες-διευκρινισεις για το redmi 4:

- ναι εχει tap to wake

- ναι εχει επιλογη ληψης screenshot με κινηση 3 δαχτυλων

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ομάδα

Λέω να πάρω το κινητό αυτό από εδώ http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4-5_0-inch-2_5D-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1102622.html?rmmds=search

Τι πρέπει να προσέξω για να μην έχω κανένα πρόβλημα με ROM?? Είναι για έναν φίλο μου και την γυναικά του και δεν έχουν ιδέα από (Root, ROM και ότι έχει σχέση με programming).

Βλέπω στης φώτο του site ότι θα έχει Ελληνικά. Θα λειτουργούν όλα κανονικά η θα πρέπει να το σετάρω εγώ κάπως?

Είναι πολλά αλλά δεν είναι για μένα και δεν θέλω να έχουν πρόβλημα.

Ευχαριστώ :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι να το αγοράσω για φίλο,άκουσα ότι από gearbest αν πάρω με κούριερ(dhl) θα έχω επιβάρυνση στο τελωνείο, ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο eshop έχουν αυτό με τα 2GB ή 3GB RAM; Ρωτώ γιατί έχει στα χαρ/κα 2GB και στη σύνοψη στην αναζήτηση λέει 3072MB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ομάδα

Λέω να πάρω το κινητό αυτό από εδώ http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4-5_0-inch-2_5D-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1102622.html?rmmds=search

Τι πρέπει να προσέξω για να μην έχω κανένα πρόβλημα με ROM?? Είναι για έναν φίλο μου και την γυναικά του και δεν έχουν ιδέα από (Root, ROM και ότι έχει σχέση με programming).

Βλέπω στης φώτο του site ότι θα έχει Ελληνικά. Θα λειτουργούν όλα κανονικά η θα πρέπει να το σετάρω εγώ κάπως?

Είναι πολλά αλλά δεν είναι για μένα και δεν θέλω να έχουν πρόβλημα.

Ευχαριστώ :thanks:

Δεν χρειάζεται τίποτα

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά και το δικό έρχεται και επειδή πλησιάζει ή ώρα , ξέρει κανείς αν παίζει τίποτα σε custom recovery γιατί εκτός από κάπου που είδα ένα κινέζικο δεν έχω βρεί κάτι άλλο. (Redmi 4 Prada)
Link to comment
Share on other sites

Aπο vickmall πως καβατζωνουμε σιγουρα οτι δεν θα περασει τελωνειο? Υπαρχει τροπος?

Γιατι eu warehouse εχουν μονο το prime

Link to comment
Share on other sites

Κατά την παραγγελία σου έχοντας τη σελίδα πληρωμής ανοιχτή σου εμφανίζει κάποιους μεθόδους αποστολής

Εκεί επιλέγεις: EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) $19.99

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

καλα νεα. βγηκε official global stable rom για το redmi 4 (3/32) link

 

Προσοχή όμως!!!! Είναι για το PRIME και όχι για το 4Α και το 4 το απλό.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όμως!!!! Είναι για το PRIME και όχι για το 4Α και το 4 το απλό.

 

ναι για αυτο εγραψα 3/32 και το αναφερει και στο λινκ

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα ενα redmi 4 prime, του περασα την official global stable 8.1.2.0 (εχει ελληνικα)

markw_global_images_V8.1.2.0.MBEMIDI_20161230.0000.00_6.0_global

 

πολυ συνοπτικα τα στοιχεια-πορεια μου

 

1. windows 7 x64 σε test mode

2. drivers εγκατεστημενοι

3. προληπτικος ελεγχος bootloader μεσω cmd

4. εκκινηση fastboot (volumeDOWN+power)

5. ξεκλειδωμα bootloader με xiaomi unlock tool 1.1.0317.1_en

6. εκκινηση με volumeUP+power, επιλογη download

7. mi flash tool 2016.08.30.0 (select rom, refresh, clean all, flash)

 

* παρακαλω μη μου στελνετε προσωπικα μηνυματα για

αναλυτικες οδηγιες βημα-βημα, ο χρονος μου ειναι περιορισμενος :cry:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο παίρνω το δικό μού.... Βάζω ελληνική ή κραταω όποια official έχει. Δεν με ενδιαφέρουν ελληνικά (2/16)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...