Jump to content

Επιλογη κινεζικου smartphone με την καλυτερη καμερα


agganis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ειναι dual sim

Να εχει 5,5 - 5,7 οθονη

Χρηματα μεχρι 250 ευρω

Την καλυτερη καμερα θελω...

 

Ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εγγυωμαι οτι δε μου εχει διαφύγει κάτι κατα 100%, ακριβώς σε αυτα που θελεις, ειδικα σε καμερα (πιο καλη απο xiaomi redmi) είναι το Leeco -Coolpad Cool1. Για κατι παραπανω μπορεις να ρωτησεις στο thread της συσκευής εδω. Η κάμερα του (διπλη κιολας) δεδομενων χρηματων, Κινας και κατηγοριας ειναι απαιχτη και ξεχωριζει απο παρα πολλα κινεζικα. Δες εδω http://m.geekbuying.com/item/Coolpad-LeEco-Cool1-Dual-C106-5-5-inch-FHD--4G-LTE-Android-6-0-Smartphone-Snapdragon-652-MSM8976-Octa-Core-3GB-32GB-8-0MP---Dual-13-0MP-Touch-ID-Type-C-VoLTE---Silver-371398.html

 

Περα απο αυτο που το εχω τσεκαρει απο φωτογραφιες συγκριτικά κτλ που κυλοφορουν, μετα, οριακα στα 268 (geekbuying) μπορεις να πας σε αλλη κστηγορια, στη ναυαρχιδα της Xiaomi, το mi 5s που υποθετικά απο καμερα θα σε καλυψει και αυτο.

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

οριακα στα 268 (geekbuying) μπορεις να πας σε αλλη κστηγορια, στη ναυαρχιδα

της Xiaomi, το mi 5s που υποθετικά απο καμερα θα σε καλυψει και αυτο.

 

το 5s εχει οθονη 5.15" ενω αυτος θελει 5.5-5.7"

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Και το meizu mx6 φαίνεται να έχει δυνατή καμερα. Ειμαι κι εγω μεταξυ αυτου και leeco cool1. Γουσταρω πολύ την εμφάνιση του meizu αλλα θελω τη μπαταρια του leeco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το 5s εχει οθονη 5.15" ενω αυτος θελει 5.5-5.7"

Εν γνωσει μου, ετσι ειναι. Το ανεφερα ως ιδιαιτερα value for money και λογω καλης κάμερας αφου τη τονίζει πολύ. Αν είναι τόσο κακο ή απορριπτέο που το ανέφερα, γραψτε λαθος :cool:

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν γνωσει μου, ετσι ειναι. Το ανεφερα ως ιδιαιτερα value for money και λογω καλης κάμερας αφου τη τονίζει πολύ. Αν είναι τόσο κακο ή απορριπτέο που το ανέφερα, γραψτε λαθος :cool:

 

εσυ καλα εκανες που το ανεφερες-προτεινες

και εγω καλα εκανα το που επεσημανα-διευκρινισα :mobile:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

επειδη κ εμενα με ενδιαφερει η καμερα στην καλυτερη τιμή , αυτο εδω πως σας φαινεται ? (Original Huawei Honor 7 Mobile Phone)

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Huawei-Honor-7-Mobile-Phone-Hisilicon-Kirin-935-Octa-Core-FDD-LTE-4G-Android-5/32686315782.html?spm=2114.01010208.3.11.MapvcJ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_9009_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=cc9534ff-2ffd-41c1-b669-65f21fa2a29d

 

Με την εκπτωση που εχει στις 11/11 νομιζω ειναι σε πολυ δελεαστική τιμή . (στα 200 ευρ περιπου)

Edited by lovePrincess
I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

επειδη κ εμενα με ενδιαφερει η καμερα στην καλυτερη τιμή , αυτο εδω πως σας φαινεται ?

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Huawei-Honor-7-Mobile-Phone-Hisilicon-Kirin-935-Octa-Core-FDD-LTE-4G-Android-5/32686315782.html?spm=2114.01010208.3.11.MapvcJ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_9009_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=cc9534ff-2ffd-41c1-b669-65f21fa2a29d

 

Με την εκπτωση που εχει στις 11/11 νομιζω ειναι σε πολυ δελεαστική τιμή . (στα 200 ευρ περιπου)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=419023

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση , εννοω σε σύγκριση με τα υπόλοιπα που προτάθηκαν εδω !
I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό και με πολύ καλές κάμερες μπρος πίσω είναι και το Leeco 2 pro x625 που πήρα στη γυναίκα μου και είναι καταενθουσιασμένη. 200 ευρώ το κινητό είναι τούμπανο.
Link to comment
Share on other sites

εσυ καλα εκανες που το ανεφερες-προτεινες

και εγω καλα εκανα το που επεσημανα-διευκρινισα :mobile:

 

σωστος! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

 

Ιδια καμερα με το meizu pro 6. Σε reviews το mx6 φαίνεται καλυτερο σε καμερα. Πολυ δυνατη συσκευή παρ ολα αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πολύ δυνατό και με πολύ καλές κάμερες μπρος πίσω είναι και το Leeco 2 pro x625 που πήρα στη γυναίκα μου και είναι καταενθουσιασμένη. 200 ευρώ το κινητό είναι τούμπανο.

 

 

Ναι.

Και αυτο επισης με καμερα 21MP, Σονυ IMX230

 

**Το Leeco Cool1, στη τιμη που μπορεις να το βρεiς τωρα (kimovil) ...νομιζω δεν υπαρχει!

Kινηταρα ειναι. Δεν κολλαει με τιποτα.

Και dual camera, Sony IMX258 Exmor RS w/Phase detection

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ό,τι φακό και να έχει ένα κινητό, ο τομέας κάμερα κρίνεται σε σημαντικό βαθμό από το software και την επεξεργασία των φωτογραφιών που καταλήγουν σε jpeg κλπ.

Σε αυτό το κομμάτι από τις κινεζικές σε αυτά τα χρήματα, που κάνουν καλή δουλειά, είναι λίγες. Zte, Meizu, Lenovo είναι κάποιες από αυτές. Προσωπικά θα πήγαινα σε Meizu γιατί μετά από διάφορες επιλογές, μου είναι ξεκάθαρο το πόσο καλή είναι στον τομέα κάμερας. Έχω δοκιμάσει m1 note, Pro 5.

Το software στην κάμερα είναι από τα καλύτερα συνολικά. Έχεις φουλ manual controls για πολύ καλές νυχτερινές λήψεις (Xiaomi Redmi και νομίζω Leeco δεν έχουν) και επίσης ο ψηφιακός θόρυβος σε λογικά iso διατηρείται σε πολύ χαμηλά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει m1 note, Pro 5.

Το software στην κάμερα είναι από τα καλύτερα συνολικά. Έχεις φουλ manual controls για πολύ καλές νυχτερινές λήψεις (Xiaomi Redmi και νομίζω Leeco δεν έχουν) και επίσης ο ψηφιακός θόρυβος σε λογικά iso διατηρείται σε πολύ χαμηλά επίπεδα.

To Leeco Cool1, εχει και πολυ καλa μαλιστα manual controls, στην Pro mode (kαι επι πλεον εχει night mode, και το καλυτερο bokeh (SLR mode))

 

ΥΓ το Meizu Pro 6s που αναφερεται πιο πανω, ναι εχει τον τελευταιο σενσορα της Σονυ (ΙΜΧ386), αλλα εχει και ..κατωτερη(!) τιμη στο Κιμοβιλ , στα 367 ευρω (εως 500+)

Το Cool1 στην τιμη του (τωρα) δεν παιζεται γενικα

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

To Leeco Cool1, εχει και πολυ καλa μαλιστα manual controls, στην Pro mode (kαι επι πλεον εχει night mode, και το καλυτερο bokeh (SLR mode))

 

ΥΓ το Meizu Pro 6s που αναφερεται πιο πανω, ναι εχει τον τελευταιο σενσορα της Σονυ (ΙΜΧ386), αλλα εχει και ..κατωτερη(!) τιμη στο Κιμοβιλ , στα 367 ευρω (εως 500+)

Το Cool1 στην τιμη του (τωρα) δεν παιζεται γενικα

 

Σωστός! Τα απλά Leeco δεν έχουν το manual και τα μπέρδεψα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...