Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο θέμα πήγαινα να ανοίξω και εγω για την κόρη μου.

Περιμένουμε εναγωνίως.

Η συσκευή μπορει να ειναι απο εδώ η και κινεζική.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σημείωση : Στην επαρχία χωρίς 800 έχεις θέμα μόνο αν έχεις Wind.

Όπου και να πήγα με το OnePlus παντού είχα 4G.

Cosmote + Vodafone

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και αυτό αλλά φοβάμαι τα μεγάλα κινητά παντόφλα! Ήδη είχα τρομάξει να συνηθίσω το G4
Τότε θα έχεις πρόβλημα με όλες. Το G4 είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη το μικρότερο 5.5". Οτιδήποτε άλλο σε 5.5 μου φάνηκε μεγαλύτερο από το G4

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ο αδερφός μου θα ήθελε ενα κινητό.

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε. (250 εως 300. Όχι παραπάνω.)

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε. (5 μεχρι 5,5).

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος; ( Ελλαδα)

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; (επαρχια χωρις 800αρα εχεις σοβαρο θεμα) (ναι 800αρα)

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc? ( αδιαφορο αν ειναι ντουαλ ή σινγκλ. και nfc θελω σιγουρα.)

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα; ( αδιάφορο. Οχι φλασαρισμενο ομως.)

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono. (αδιαφορο).

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια. ( ταχυτητα, βαρυ γκειμνιγκ, αυτονομια, καμερα.).

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη. ( Lenovo a536)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι για την αγορά φθηνού κινητού με μεγάλη οθόνη και αξιόπιστου

Αυτή τη στιγμή έχω το Lenovo a7000 αλλά τα έχει παίξει τελείως

Ήμουν αρκετά ευχαριστημένος από αυτό και θα ήθελα να ξέρω αν και το Alcatel είναι κάτι αντίστοιχο

ευχαριστώ πολύ

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι κάτοχος ενός red note 2. Σήμερα τα πλήκτρα σταμάτησαν να αποκρίνονται( ίσως βέβαια φταίνε και οι δύο αλλαγές οθονών :rolleyes:). Όπως καταλαβαίνετε είμαι στην αναζήτηση ενός νέου κινητού.

 

Διαβάζοντας παρόμοια θέματα κλίνω προς το καινούριο "αδερφάκι" red note 4. Δυστυχώς, δεν έχω πλέον την υπομονή να περιμένω από την Κίνα οπότε η αγορά θα γίνει από ελληνικό σκρουτζομάγαζο. Εδώ όμως αρχίζουν τα δύσκολα.. Προτείνετε το 4 ή το 4Χ (δεν έχω καταλάβει, τι διαφορά έχουν τα δύο μοντέλα). Φυσικά αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη.

 

Οι μοναδικές απαιτήσεις που έχω είναι να έχει ισάξια, αν όχι καλύτερη καμερα από το red note 2 από το οποίο ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Παιχνίδια, μουσική με αφήνουν αδιάφορο. Λίγο fb, insta, browsing κλπ.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για το χρόνο σας και συγγνώμη αν η απορία μου χωρούσε σε νήμα άλλου παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

χωρις πολλα πολλα φιλος θελει κινητο απο κινα με κανα 80αρι.το xiaomi 4a ειναι μονοδρομος η υπαρχει κατι αλλο μεχρι 80 βαρια 85 ευρω?με 2 ram δηλαδη και σχετικα αξιοπιστο!σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

αν θελει από ελλαδα για ποιο γρηγορα ας δει αυτά.δεν ξερω κατα ποσο είναι αξιοπιστα.https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/516988/%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-2GB.html?price_max=85&price_min=80

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...