Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε να δούμε...... f951822a57c16b16af7c7536db46d7d4.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντε να δούμε.... f0b7716b6f8195ad795c1f0a88b9e104.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και σε μενα 550 mb

τελος..... την εκανε

διαφορά δεν βλέπω μόνο στο gallery έχουμε dynamic photos και έχω το wifi calling (αν και ειναι γκρι ακόμη)

 

αν και απο οτι έκατσα και έκανα ανάλυση πακέτου σχεδόν ολα είναι patchakia για το system (google security updates με απλα λογια)

 

μαρεσει που περιμενουμε να δουμε κατι........ bugs δεν εχει της δυνατοτιτες του 7,0 της εκμεταλευτικε 100% ουσιαστικα μονο security patches (που στην πραξη δεν τα βλεπουμε

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Wifi calling πού το βλέπεις?Και το dynamic photos δεν το βρίσκω.. Μόνο τις κινούμενες φωτογραφίες στη κάμερα βρήκα.. 1 στα 3 Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Wifi calling πού το βλέπεις?

 

αστο εκανα restart τελειος πηρε ποδι........

 

μετα το update εφμφανιστικε στης κλεισεις (ρυθμίσεις τους) άλλα ήταν γκρι ακριβός http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=165647#statsόπως στου p10 ) τώρα εκανα restart τελείως χάθηκε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση που αφορά το δικαρτο.

Θέλει ένας φίλος που το αγόρασε να ορίσει στην πρώτη κάρτα που έχει 4g να μετράει τα mb από 6 κάθε μήνα και όταν αυτά τελειώνουν να γύρνα στην 3g...ειναι εφικτό αυτό;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις δυναμικές φωτογραφίες στη συλλογή, το βρήκε κανείς?

Όταν ανοίγεις την κάμερα πατάς αυτό το στρογγυλό που έχω βάλει στην φώτο τραβάς την φώτο.

Μετά από την συλλογή πατάς και ανοίγεις την φώτο και η πατάς πάνω της το δάχτυλο ή παράς ένα στρογγυλό που έχει πάνω αριστερά και παίζει.

efc1c5933b8f1172dbc7fff013c11f23.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις δυναμικές φωτογραφίες στη συλλογή, το βρήκε κανείς?
Yes στην camera έβγαλε ένα κουμπί παραπάνω (αυτή είναι όλο και όλο η αλλαγή +security patches)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. Σαν να τραβάς βίντεο είναι.. Αναβάθμιση με τα όλα της.. Χαχαχαχα

 

live photo ειναι σαν αυτα που εχουν iphone.......

 

κατα τα αλλα στην εκδοση 7 δεν εχει μινει κατι να αναβαθμισουν απλα δινουν για να λενε οτι δινουν.....

Link to comment
Share on other sites

live photo ειναι σαν αυτα που εχουν iphone.......

 

κατα τα αλλα στην εκδοση 7 δεν εχει μινει κατι να αναβαθμισουν απλα δινουν για να λενε οτι δινουν.....

Το έχουμε ξαναπεί το κινητό δουλεύει τόσο καλά που απλά δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

Τώρα ότι προσθέτουμε αφού δεν χαλανε τα παλιά ευπρόσδεκτο φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να δίνουν τα security patches γρηγορότερα...

Στο Samsung Note 4 που έχω, το security του Αυγούστου είχε έρθει πολυυύ καιρό πριν...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβάθμιση πάντως συνεχίζει να με πετάει έξω απο πολλα apps. Το πρόβλημα ειναι γνωστό και συζητιέται σε ολα τα ευρωπαϊκά φόρουμ.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβάθμιση πάντως συνεχίζει να με πετάει έξω απο πολλα apps. Το πρόβλημα ειναι γνωστό και συζητιέται σε ολα τα ευρωπαϊκά φόρουμ.

 

όταν λες σε πετάει? εκεί που δουλεύεις δλδ καταρρέει η εφαρμογή?(force close δλδ?) αν ναι δοκίμασες fatctory reset και set as new?

αν δεν είναι αυτό γράψε μας τι ακριβός κάνει να καταλάβουμε μήπως κάνει και σε μας και απλά χαμπάρι δεν παίρνουμε (πχ να κλείνουν εφαρμογές στο backroung)

αν λες για το δεύτερο το κάνουν ολα τα κινιτα της huawei απο p8 μεχρι και το τελευταιο αν θελεις να λισεις το θεμα κλινεις ολες της επιλογες για power saving (βασικά οχι μόνο της huawei αλλα σχεδόν όλα τα android με aggresive doze mode)

https://i.imgsafe.org/0f/0f2ca507a3.png

https://i.imgsafe.org/0f/0f2cc18a88.png

https://i.imgsafe.org/0f/0f2c958905.png

 

+κάτι άλλο που παρατήρησα (και μπορεί να ευθύνεται για αυτό) είναι οτι εφαρμογές όπως viber facebook messenger κλπ έχουν γίνει τόσο βαριές που πολλές φορές βλέπω να εχω free ram 500 mb (και ειναι λογικό να κλείνουν οταν φτάνει τοσο ψιλά ram usage) αν βγάλω αυτά τα 3 app εχω μόνιμα ελεύθερα 2,5 gb και μπαταριά βγάζει αιώνες... με αυτά τα 3 app στα τάρταρα και ram και μπαταρία

και ξανα λέω είναι λογικότατο να φέρετε συσκευή ετσι με αυτό που έχουν κάνει στης εφαρμογές (ουτε crysis for pc να ηταν τοσο βαριές είναι)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβάθμιση πάντως συνεχίζει να με πετάει έξω απο πολλα apps. Το πρόβλημα ειναι γνωστό και συζητιέται σε ολα τα ευρωπαϊκά φόρουμ.

Δεν έχω εντοπίσει τίποτα.

Σε εμένα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μου κατι!Οταν μας τηλεφωνουν επαφες που τις εχουμε με φωτο,γιατι στο αρχειο κλεισεων (που δειχνει ποσο χρονο μιλησες κλπ.), δε φαινονται οι μικρογραφιες των φωτο τους οπως σε ολα τα κινητα??Θελει καποια ρυθμιση μηπως?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μου κατι!Οταν μας τηλεφωνουν επαφες που τις εχουμε με φωτο,γιατι στο αρχειο κλεισεων (που δειχνει ποσο χρονο μιλησες κλπ.), δε φαινονται οι μικρογραφιες των φωτο τους οπως σε ολα τα κινητα??Θελει καποια ρυθμιση μηπως?

Όχι είναι έτσι και εκεί δεν φαίνονται.

Ρύθμιση δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι έτσι και εκεί δεν φαίνονται.

Ρύθμιση δεν έχει.

 

Μαλιστα!Μικρο το κακο,αλλα μου κανει εντυπωση...:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πειτε μου κατι!Οταν μας τηλεφωνουν επαφες που τις εχουμε με φωτο,γιατι στο αρχειο κλεισεων (που δειχνει ποσο χρονο μιλησες κλπ.), δε φαινονται οι μικρογραφιες των φωτο τους οπως σε ολα τα κινητα??Θελει καποια ρυθμιση μηπως?

 

οχι δεν φαινοντε αν εισαι root μπορεις απο build.prop να το αλλαξεις αλλα να ξερεις αν εχεις πολλες επαφες με φωτογραφίες lag στα contacts θα παει συννεφο για αυτο και ειναι disabled by default σε ολες της android συσκευες και αν θελει ο κατασκευαστης το βαζει μπρος

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα!Μικρο το κακο,αλλα μου κανει εντυπωση...:(
Βάζεις κάποιον άλλο dialer αν θες να φαίνονται
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν φαινοντε αν εισαι root μπορεις απο build.prop να το αλλαξεις αλλα να ξερεις αν εχεις πολλες επαφες με φωτογραφίες lag στα contacts θα παει συννεφο για αυτο και ειναι disabled by default σε ολες της android συσκευες και αν θελει ο κατασκευαστης το βαζει μπρος

 

Βάζεις κάποιον άλλο dialer αν θες να φαίνονται

 

Οκ παιδια,ευχαριστω!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλό μήνα και καλή εβδομάδα.

Έβαλα τον αγορασμένο NOVA Lancher, έστησα το περιβάλλον του κινητού όπως το θέλω,αλλά έχω ενα πρόβλημα,το οποίο δεν είχα στις προηγούμενες συσκευές μου LG g3 και g5.

Στις αναπάντητες κλήσεις και στα μηνύματα sms,δεν μου εμφανίζει ειδοποίηση στο αντίστοιχο εικονίδιο.Τι λέτε να φταίει;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλό μήνα και καλή εβδομάδα.

Έβαλα τον αγορασμένο NOVA Lancher, έστησα το περιβάλλον του κινητού όπως το θέλω,αλλά έχω ενα πρόβλημα,το οποίο δεν είχα στις προηγούμενες συσκευές μου LG g3 και g5.

Στις αναπάντητες κλήσεις και στα μηνύματα sms,δεν μου εμφανίζει ειδοποίηση στο αντίστοιχο εικονίδιο.Τι λέτε να φταίει;

Κατεβασε και εγκατεστησε το Tesla unread απο το play store και θα εισαι κομπλε...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...