Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βέβαια όπως σου λέει και ο φίλος πρέπει να το ενεργοποίησεις και μετά θα κλειδώνει όταν κλείνεις το καπάκι της θήκης και θα ξεκλειδώνει όταν το ανοίγεις

Δεν δίνει κάποιες άλλες λειτουργίες που είδες εσύ ότι το δουλεύεις με κλειστό το καπάκι;

 

Τελικά βρήκα το λάθος μου.

Μέσα στις ρυθμίσεις / Έξυπνη βοήθεια / Έξυπνο κάλυμμα / είχα επιλέξει το "Χωρίς παράθυρο" ενώ ήθελε το "παράθυρο.

 

Και μετά απαντούσε και απέρριπτε τις κλείσεις κανονικά με το καπάκι κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά με βολεύει πάρα πολύ.

Είναι φοβερά λεπτή, χωρίς να προσθέτει όγκο στο κινητό και έχει πολύ μαλακή αίσθηση σαν δερμάτινη.

Επίσης το ότι χειρίζεσαι το κινητό χωρίς να ανοίξεις το πορτάκι είναι πολύ βολικό.

Όπως επίσης και το ενεργό πορτάκι που ξεκλειδώνει το τηλέφωνο ανοίγοντάς το.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια όπως σου λέει και ο φίλος πρέπει να το ενεργοποίησεις και μετά θα κλειδώνει όταν κλείνεις το καπάκι της θήκης και θα ξεκλειδώνει όταν το ανοίγεις

Δεν δίνει κάποιες άλλες λειτουργίες που είδες εσύ ότι το δουλεύεις με κλειστό το καπάκι;

 

Και εγώ είχα το 8αρι και πιστεύω ότι έχουν το ίδιο πολύ καλό τατς

 

Καλός ήρθες πες μας εντυπώσεις σε σχέση με το σαμσουνγκ.

Η μεμβράνη είναι πλαστική με τέλεια εφαρμογή όπως την βλέπεις πάνω στο κινητό και είναι πάρα πολύ καλή.

 

Με τα γιαλινα απότι λένε εδώ υπάρχουν θεματακια ότι ξεκολλανε κάτι που συχαίνομαι να βλέπω στο κινητό μου έστω μια μικρή γραμμή η φουσκαλιτσα προτιμώ να το έχω γυμνό χωρίς τπτ.

 

Πλησιάζω στο να είμαι 95% ευχαριστημένος με την επιλογή μου.. Μόνο στο θέμα οθόνης κολλάω, που του s7 ήταν σαφώς ανώτερη αλλά με μόνιμο το άγχος μη σπάσει.. Γι'αυτο ψάχνομαι για tempered glass..

Link to comment
Share on other sites

Παντως η οθόνη του κινητού σε καθημερινή χρήση δεν παθαίνει κάτι, ούτε μικρογρστζουνιες ούτε τίποτε. Σχεδόν λυπήθηκα; που έβαλα τζάμι επάνω της, αλλά φοβήθηκα τις πτώσεις οπότε ήτσν μονόδρομος.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα λεφτα το τζαμακι και η μεμβρανη για την οθονη του ΜΑΤΕ 9.

 

Το εχω στην κατοχη μου απο 12/2016 χωρις καμια προστασια στην οθονη, καθημερινα ειναι μεσα στην τσαντα με τα κλειδια, ωρες ατελειωτες σαν GPS στην μηχανη εκτεθειμενο στον αερα και στην σκονη, στην παραλια το επιανα με αλατια και αμμους... η οθονη δεν εχει ιχνος γρατσουνιας.

 

Για καθαρισμα οθονης χρησημοποιω την πετσετα της κουζινας για τα πιατα, δεν νιωθει λεμε η οθονη απλα.

 

Επισης να πω οτι ειναι το μονο κινητο που με την χρηση που κανω δεν εχει εστω και μια αμυδρη γρατσουνια.

Τοσο τα ΝΟΤΕ 4-5 αλλα και τα G2 - G5 και S7 Edge που προειχα ειχαν κατι ψηλες που τις εβλεπες μονο σε συγκεκριμενη γωνια φωτος.

 

ΜΑΤΕ 9 και τα μυαλα στα καγκελα απλα....

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass δεν το θέλω για γρατζουνιές, αλλά για τη περίπτωση πτώσης.. Φοράω την spigen armor, αλλά πολλά έχουν δει τα μάτια μου.. Τις προάλλες ένα honor που έχω δώσει στη γυναίκα, έσκασε σ'ενα παιχνίδι του μικρού στο πάτωμα κι έσπασε ευτυχώς το τζαμακι μόνο...
Link to comment
Share on other sites

Την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας πώς τη βρίσκουμε? Σε κάτι εφαρμογές που τσέκαρα μου λέει 4330...Ειναι δυνατόν? Οι προδιαγραφές λένε 4000
Link to comment
Share on other sites

Την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας πώς τη βρίσκουμε? Σε κάτι εφαρμογές που τσέκαρα μου λέει 4330...Ειναι δυνατόν? Οι προδιαγραφές λένε 4000

 

Ριξε μια ματια εδώ

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Παρέλαβα και εγώ προχθές το τέρας. Ερχόμενος από MIUI, έχω 2 ερωτήσεις:

 

1. Υπάρχει κάτι σαν το mi account, που έκανε backup και συγχρόνιζε τα πάντα στο κινητό;

2. Στο Redmi note 3 pro που είχα, κάνοντας swipe προς τα κάτω σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, άνοιγε status bar με τις ρυθμίσεις για wifi, δεδομενα κλπ. Στο mate με τον ίδιο τρόπο ανοίγει η γρήγορη αναζήτηση. Υπάρχει τρόπος να ανοίγει και σε αυτό η notification - status bar?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Παρέλαβα και εγώ προχθές το τέρας. Ερχόμενος από MIUI, έχω 2 ερωτήσεις:

 

1. Υπάρχει κάτι σαν το mi account, που έκανε backup και συγχρόνιζε τα πάντα στο κινητό;

2. Στο Redmi note 3 pro που είχα, κάνοντας swipe προς τα κάτω σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, άνοιγε status bar με τις ρυθμίσεις για wifi, δεδομενα κλπ. Στο mate με τον ίδιο τρόπο ανοίγει η γρήγορη αναζήτηση. Υπάρχει τρόπος να ανοίγει και σε αυτό η notification - status bar?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση.

1. Oxi δεν υπάρχει κάτι

2. Εμένα κανονικά ανοίγει μπάρα με ριθμησεις κλπ όταν τραβάω από πάνω αν τραβήξω ποιο κάτω ανοίγει search bar

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Παρέλαβα και εγώ προχθές το τέρας. Ερχόμενος από MIUI, έχω 2 ερωτήσεις:

 

1. Υπάρχει κάτι σαν το mi account, που έκανε backup και συγχρόνιζε τα πάντα στο κινητό;

2. Στο Redmi note 3 pro που είχα, κάνοντας swipe προς τα κάτω σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης, άνοιγε status bar με τις ρυθμίσεις για wifi, δεδομενα κλπ. Στο mate με τον ίδιο τρόπο ανοίγει η γρήγορη αναζήτηση. Υπάρχει τρόπος να ανοίγει και σε αυτό η notification - status bar?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση.

Δυστυχώς όχι αλλά υπάρχουν 3 τρόπου που μπορείς να το κάνεις

1)κλασικα με ΝΟVA λαουνσερ

2)ανοίγοντας την επιλογή και σέρνοντας το δάχτυλο στα διαχρονικά αποτύπωματα

3)επιλέγοντας από ρυθμίσεις στο πλήκτρο πλοήγησης και κάτω εκτός από τετράγωνο τρίγωνο κύκλο θα έχει και ένα βελάκι γιαυτό που θες.

 

 

Στην 2και 3 περίπτωση το καλό είναι ότι μπορείς να κατεβάσεις την μπάρα ακόμα και όταν είσαι μέσα σε μια εφαρμογή και όχι μόνο στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενας τετοιου τυπου θηκη http://www.ebay.com/itm/HUAWEI-P10-Lite-P8-Lite-2017-Honor-9-360-FULL-PROTECTIVE-CASE-COVER-Glass-PP9-/381842232569?var=&hash=item58e79214f9:m:m7TKmt8XTzeVDOWk5IbcJkA ?παραγγειλα μια,δεν νομιζω να γδαρει το κινητο:(
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενας τετοιου τυπου θηκη http://www.ebay.com/itm/HUAWEI-P10-Lite-P8-Lite-2017-Honor-9-360-FULL-PROTECTIVE-CASE-COVER-Glass-PP9-/381842232569?var=&hash=item58e79214f9:m:m7TKmt8XTzeVDOWk5IbcJkA ?παραγγειλα μια,δεν νομιζω να γδαρει το κινητο:(

Πολύ ενδιαφέρων, μόλις έρθει ενημέρωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θώρακα ρε παιδιά... Δεν ξέρω Ν θα είναι ωραία η αίσθηση του κινητού μετά

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.επειδη σκεφτομαι να παρω το dual sim θελω να κανω μια χαζη ερωτηση.Μπορω μια απο τις καρτες να την εχω απενεργοποιημενη;ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.επειδη σκεφτομαι να παρω το dual sim θελω να κανω μια χαζη ερωτηση.Μπορω μια απο τις καρτες να την εχω απενεργοποιημενη;ευχαριστω πολυ.
Ναι μπορείς κανονικά

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, οι ρυθμίσεις σχετικά με τις εφαρμογές και την μπαταρία πως αλλάζουν? Τι εννοώ.. Σταμάτησαν να μου έρχονται μέιλ. Για να ξανά έρθουν μπήκα στην εφαρμογή και έκανα ανανέωση. Δλδ σταματάει το κινητό να ανανεωνει στο background εφαρμογές λόγω μπαταρίας (?), αλλά χωρίς να βγάλει ειδοποιήση πως καταναλωνει πολύ η εφαρμογή των μέιλ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, οι ρυθμίσεις σχετικά με τις εφαρμογές και την μπαταρία πως αλλάζουν? Τι εννοώ.. Σταμάτησαν να μου έρχονται μέιλ. Για να ξανά έρθουν μπήκα στην εφαρμογή και έκανα ανανέωση. Δλδ σταματάει το κινητό να ανανεωνει στο background εφαρμογές λόγω μπαταρίας (?), αλλά χωρίς να βγάλει ειδοποιήση πως καταναλωνει πολύ η εφαρμογή των μέιλ.
Μήπως από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, και επίσης δεν έχω καμία από τις push εφαρμογές να κλείνουν μόλις κλείνει η οθόνη. Εφαρμογές που μου τρώνε μπαταρία μου βγάζει μόνο το Viber. Επίσης μου είχε τύχει το ίδιο με το mihome πριν λίγες μέρες. Περίεργο πράγμα.

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...