Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχική οθόνη πάτα παρατεταμένα το δάχτυλο σου ή με δύο ανοιχτά δάχτυλα ακουμπά ταυτόχρονα την οθόνη και κλειστά σαν να θες να κάνεις ζουμ άουτ και θα σου ανοίξει επιλογές του λαουντσερ.

Εκεί πάτα ρυθμίσεις και δες στο εικονίδια εφαρμογών σήματος αν τα έχεις επιλεγμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, αγόρασα πριν ένα μήνα το huawei mate 9. Στις ειδοποιήσεις εφαρμογών όπως Facebook, instagram, gmail, viber, δεν εμφανίζεται στο εικονίδιο των εφαρμογών, η ειδοποίηση που είναι αριθμός μέσα σε κόκκινο κύκλο. Μόνο εμφανίζεται στη μπάρα ειδοποιήσεων, το οποίο δε με βολεύει.

 

Αυτό έχει να κάνει με το launcher της Huawei. Αριθμό ειδοποιήσεων δείχνει μόνο στο Messenger (από τις γνωστές εφαρμογές - ίσως και στο WhatsApp).

 

Αν θέλεις να σου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις με αριθμό, αλλάζεις launcher.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αρχική οθόνη πάτα παρατεταμένα το δάχτυλο σου ή με δύο ανοιχτά δάχτυλα ακουμπά ταυτόχρονα την οθόνη και κλειστά σαν να θες να κάνεις ζουμ άουτ και θα σου ανοίξει επιλογές του λαουντσερ.

Εκεί πάτα ρυθμίσεις και δες στο εικονίδια εφαρμογών σήματος αν τα έχεις επιλεγμένα.

 

Είναι αυτό που ανέφερα παραπάνω... υποστηρίζει συγκεκριμένες εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει 3 χρονια,σημερα εκανα ενεργοποιηση μεσω του Hicare.Και επιπλεον

 

3 ΜΉΝΕΣ ΕΓΓΎΗΣΗ ΟΘΌΝΗΣ

Εξασφαλίστε μία δωρεάν αντικατάσταση οθόνης μετά από τυχαία πρόκληση ζημιάς, κατά τη διάρκεια των τριών πρώτων μηνών μετά την αγορά της συσκευής σας.

 

3 ΜΉΝΕΣ ΑΝΤΙΚΑΤΆΣΤΑΣΗ ΠΡΟΪΌΝΤΟΣ

Εξασφαλίστε μία δωρεάν αντικατάσταση της συσκευής σας, αντί επισκευής, αν η συσκευή σας παρουσιάσει ελαττωματικό hardware, στους επόμενους τρεις μήνες μετά την ημερομηνία αγοράς.

 

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/vipservice/

Link to comment
Share on other sites

μέσα απο το hicare μέχρι πότε λέει οτι είσαστε vip μέλος?

γιατί εμένα έβγαλε +1 χρόνο απο την ημερομηνία ενεργοποίησης, όχι +3

άσχετα οτι η απόδειξη απο cosmote λέει για +1 χρόνο πλέον των 2 κανονικών της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με το launcher της Huawei. Αριθμό ειδοποιήσεων δείχνει μόνο στο Messenger (από τις γνωστές εφαρμογές - ίσως και στο WhatsApp).

 

Αν θέλεις να σου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις με αριθμό, αλλάζεις launcher.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι αυτό που ανέφερα παραπάνω... υποστηρίζει συγκεκριμένες εφαρμογές...

Αυτό τώρα δλδ που λες το έχει και άλλος

Εμένα μου δουλεύει σε όλα.

Facebook

Messenger

Blue Mail

Viber

Μηνυματα

Επαφες

Ακόμα και ρυθμίσεις που μου είχε έρθει η αναβάθμιση

 

 

Για εμένα ο μαμά λαουντσερ είναι πάρα πολύ καλός

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις οριζόντιο scrolling ούτε φακέλους στο app drawer.

Πράγματα πολύ βασικά που τα δίνουν όλοι οι άλλοι μεγάλοι κατασκευαστές.

Ο launcher δεν είναι αργός αλλά έχει σίγουρα ελλείψεις.

Ελπίζω στο 6, που λένε ότι δεν αργεί πολύ ακόμα, να έχουν προστεθεί χαρακτηριστικά παραπλήσια με του ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις οριζόντιο scrolling ούτε φακέλους στο app drawer.

Πράγματα πολύ βασικά που τα δίνουν όλοι οι άλλοι μεγάλοι κατασκευαστές.

Ο launcher δεν είναι αργός αλλά έχει σίγουρα ελλείψεις.

Ελπίζω στο 6, που λένε ότι δεν αργεί πολύ ακόμα, να έχουν προστεθεί χαρακτηριστικά παραπλήσια με του ανταγωνισμού.

Γούστα είναι αυτά και σεβαστά απλά αυτό δεν έχει με τον φίλο από πάνω που λέει ότι δεν βγαίνουν ειδοποιήσεις στα εικονίδια.

Για του λόγου του αληθές.

e4c449eb6997e131a55a377f21512efa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher & tesla unread. Ένας συνδυασμός που δούλευε άρτια όσο το είχα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω Δωκιμασει γύρο στα 10 full cover, κανένα δεν κάθετε καλά δλδ κάθετε φαινομενικά και μετά με το παραμικρό βγαίνει
Link to comment
Share on other sites

Root μπορεί να γίνει η συσκευή με δυνατότητα επαναφορας για λόγους εγγυησησ ή όχι? Εάν όχι, υπάρχει τρόπος να εξαφανιστει η navigation bar?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σε μαγαζι Ελλαδα η συγκεκριμενη.Αυτη που βαζουν στο media markt αξιζει?

 

http://www.smartfun.gr/index.php?route=product/product&product_id=1072,φιλε μου για δες εδω:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα δλδ που λες το έχει και άλλος

Εμένα μου δουλεύει σε όλα.

Facebook

Messenger

Blue Mail

Viber

Μηνυματα

Επαφες

Ακόμα και ρυθμίσεις που μου είχε έρθει η αναβάθμιση

 

 

Για εμένα ο μαμά λαουντσερ είναι πάρα πολύ καλός

 

Καταρχήν, να πω ότι έχω το mate 8 (αν και φοράνε το ίδιο emui, αν δεν κάνω κάτι λάθος). Δεν ανέφερα ότι δεν έχει εικονίδια σημάτων, ανέφερα ότι έχει σε συγκεκριμένες (PlayStore, Τηλέφωνο, Ρυθμίσεις, Μηνύματα, Θέματα, Email, Messenger, Pockee). Viber δεν έχω για δω, αλλά βλέπω το υποστηρίζει κανονικά. Όμως, Facebook και Twitter δεν εμφανίζει εικονίδιο ειδοποιήσεων (στο Facebook τις εμφανίζει στη μπάρα ειδοποιήσεων, στο Twitter πρέπει να μπεις στην εφαρμογή). Επίσης, δεν υποστηρίζει τα εικονίδια ειδοποιήσεων στο Hangouts.

 

Το έχω αφήσει με το launcher της Huawei γιατί είχα ψιλοβαρεθεί να το ξαναστήνω, αλλά μάλλον πως θα βάλω το Nova Prime (και το tesla unread...) [μην πάνε τζάμπα και τα 50 λεπτά που είχαμε δώσει ;);) ....]

Link to comment
Share on other sites

Πως κλεινω-ανοιγω το κινητο χωρις το πλαινο κουμπι εν λειτουργια

δηλαδη με double tap?

 

Δεν υποστηρίζει double tap to wake

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως κλεινω-ανοιγω το κινητο χωρις το πλαινο κουμπι εν λειτουργια

δηλαδη με double tap?

Double tap δεν έχει άλλα τι μπορείς να κάνεις για να μην δουλεύεις το πλαϊνό κουμπί.

 

Κλειδώνει με το γουιτζετ κλείδωμα οθόνης (πατάς δλδ την εφαρμογή και θα κλειδώνει η οθόνη)

 

Ξεκλειδώνει με δακτυλικά αποτύπωματα.

 

Γνώμη μου.

Αν και είναι ωραίο το νταπλταπ νομίζω πως είναι βολικότερο με δακτυλικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σε μαγαζι Ελλαδα η συγκεκριμενη.Αυτη που βαζουν στο media markt αξιζει?

Yπάρχει στην Ελλάδα στο smartfun.Eγώ αυτό έβαλα σε μαύρο.Προς το παρόν άψογο

 

Εdit: τώρα είδα το ανέφερε πριν ο alucard82

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειλικρινά αξίζει να φύγω από mate 8 για το 9? Τι κερδίζω τι χάνω; Σας ακούω!!

 

Είχα κάνει αυτήν την αλλαγή. Το Mate 8 είναι μια εξαιρετική συσκευή. Την απόλαυσα όσο την κράτησα. Το Mate 9 είναι αναβάθμιση όμως. Καλύτερη οθόνη, περισσότερη RAM, πολύ καλύτερη κάμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το 8; ήταν λίγο πιο μεγάλο αν συσκευή κι σου γέμιζε κι το χέρι κι το μάτι.

Αλλά κάποια κομπιασματα τ είχε λόγο μνήμης κυρίως κι επεξεργαστή.

Το 9 δεν είναι έτσι... Δίνει την εντύπωση π ο συμμαζεμενου κινητού και μιλάμε για ωμή δύναμη την οποία καταλαβαίνεις άμεσα.. Ελπίζω Ν σε κάλυψα

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειλικρινά αξίζει να φύγω από mate 8 για το 9? Τι κερδίζω τι χάνω; Σας ακούω!!

Αν διαθέτεις για να πας σε ΜΑΤΕ10 η κάποιο από τα νέα που θα βγουν περιμένεις. Αν δεν σκέφτεσαι να δώσεις τόσα χρήματα πάρε το 9αρι που σίγουρα θα είναι πολύ ψιλά για ένα χρόνο ακόμα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση την b190. Είχα βάλει να ενεργοποιειτε η ανακούφιση ματιών από τις 11 μ.μ μέχρι τις 7 το πρωί και δούλευε μια χαρά. Μόλις έκανα την αναβάθμιση δεν λειτουργεί. Έτυχε σε κανένα άλλο;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω μια θήκη που πήρα και είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα.. ΠΟΛΥ λεπτή και μέτρια σε θέμα μαλακότητας ωστέ να έχει κάποια προστασία..

δεν ειναι hard case όπως οι Nillkin αλλά ουτε ζελέ σαν κάτι άλλες.

http://www.ebay.com/itm/Luxury-CAFELE-For-Huawei-Mate-8-9-Pro-Ultra-Thin-Slim-Soft-TPU-Back-Cover-Case/122440654573?_trksid=p2485497.m4902.l9144

 

Συστήνεται ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...