Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως πριν το τρεξεις επαζες κανα game ή γενικα πειραζες τη συσκευη και ειχε ζεσταθει;

 

οχι,ειναι ζεστο το τηλ,τωρα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λες και έχει μεγάλη σημασία, ο ένας αναβαθμίζει και κάνει συσκευές βαριές και δυσχιρστες ο άλλος κόβει ο τρίτο γεμίζεις bugs κλπ σε όλες της περιπτώσεις σε αναγκάζουν για νέα συσκευή ανά τόσο

 

Καλά δεν είναι πάντα έτσι. Υπάρχουν και εταιρείες που δίνουν σωστά updates

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα antuntu benchmark ένα όμορφο 14700 βάρεσε!!! Με κινιτο να είναι φίσκα με free ram 1.5 gb, καλά πάει το εργαλείο βλέπω
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι με την αναβάθμιση βελτιώθηκε και η αυτονομία. Άρα είναι αλήθεια αυτά που λέγονται. Θα δείξει και τις επόμενες ημέρες ή αν απλά ήταν κάτι που έτυχε
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι πάντα έτσι. Υπάρχουν και εταιρείες που δίνουν σωστά updates

 

όπως?

samsung: κάθε νέο update κάνει την συσκευη χειρότερη

lg: αξιοπιστία στα τάρταρα (ακόμη και στα update)

htc: άπειρες γκάφες με προβληματικά updates

xiaomi: bug free? υπάρχει και αυτό?

one plus: τα ιδια με την xiaomi

sony: σε καποια κινιτα καλα τα παει σε καποια τινγα στα bugs

 

τι μας μενει?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω σκασει,μου βγαζει συνεχεια το antutu εως 67000,δεν ξερω τι γινεται,ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα,απλα το κινητο ζεστενeται σχετικα ευκολα,5 μερες κινητο ρε γμτ και το εχω ερωτευτει το ατιμο,μαλλον απο δευτερα με βλεπω στο service:cry:
Link to comment
Share on other sites

όπως?

samsung: κάθε νέο update κάνει την συσκευη χειρότερη

lg: αξιοπιστία στα τάρταρα (ακόμη και στα update)

htc: άπειρες γκάφες με προβληματικά updates

xiaomi: bug free? υπάρχει και αυτό?

one plus: τα ιδια με την xiaomi

sony: σε καποια κινιτα καλα τα παει σε καποια τινγα στα bugs

 

τι μας μενει?

Εγώ από Sony είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε όσες συσκευές είχα και έχω ακόμα το τάμπλετ της.

 

Αν είναι έτσι να βγαίνουν όλα με KitKat και να μην παίρνουν updates, αν είναι να δικαιολογούμε το ότι δεν μας δίνουν updates

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Sony είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε όσες συσκευές είχα και έχω ακόμα το τάμπλετ της.

 

Αν είναι έτσι να βγαίνουν όλα με KitKat και να μην παίρνουν updates, αν είναι να δικαιολογούμε το ότι δεν μας δίνουν updates

 

z3 ειχα και ενα xa και τα δυο μετα το update παρακάλαγα για επομενο Update να διορθώσει τα bugs που έφερε το καινούργιο... σε καποια μοντελα καλα τα πηγενε σε καποια οχι

 

μεχρι τωρα το ποιο bug free os ειναι της huawei (περρισοτερο και απο pure android)

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω παιδια εχω σκασει,μου βγαζει συνεχεια το antutu εως 67000,δεν ξερω τι γινεται,ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα,απλα το κινητο ζεστενeται σχετικα ευκολα,5 μερες κινητο ρε γμτ και το εχω ερωτευτει το ατιμο,μαλλον απο δευτερα με βλεπω στο service:cry:

 

μπας και εκει που είσαι έχει 30+ βαθμούς?

factory reset δοκίμασες?

 

εμενα πάντως ακομη και με antuntu δεν ζεσταθικε (ειμουν βεβαια σε δωματιο με 25 βαθμους)

Link to comment
Share on other sites

z3 ειχα και ενα xa και τα δυο μετα το update παρακάλαγα για επομενο Update να διορθώσει τα bugs που έφερε το καινούργιο... σε καποια μοντελα καλα τα πηγενε σε καποια οχι

 

μεχρι τωρα το ποιο bug free os ειναι της huawei (περρισοτερο και απο pure android)

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπας και εκει που είσαι έχει 30+ βαθμούς?

factory reset δοκίμασες?

 

εμενα πάντως ακομη και με antuntu δεν ζεσταθικε (ειμουν βεβαια σε δωματιο με 25 βαθμους)

εχει ζεστη εδω που ειμαι κανα 34 σιγουρα αλλα που οφειλεται τοση διαφορα ,οταν αλλα παιδια βγαζουν 150000-120000 με απανωτα τεστ,σε ευχαριστω για το ενδιαφερον

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ζεστη εδω που ειμαι κανα 34 σιγουρα αλλα που οφειλεται τοση διαφορα ,οταν αλλα παιδια βγαζουν 150000-120000 με απανωτα τεστ,σε ευχαριστω για το ενδιαφερον

 

το εβαλα σε πιο ψυχρο μερος και μου εβγαλε 127000,λες να ειναι λογο της ζεστης στο χωρο που καθομαι?παιδια συγνωμη για την κουραση απο τα ποστ μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι η ζέστη παίζει τον κύριο λόγο.

Άλλοι το βάζουν κατάψυξη για να δουν μεγάλο σκορ και ας μην το λένε ξέρω τι σου λέω.

Μην ασχολείσαι καθόλου με αυτά τα νούμερα δεν λένε τίποτα έχω να βάλω τέτοιες εφαρμογές τουλάχιστον 3 χρόνια που έχω αλλάξει 2-3 κινητά.

 

Φυσικά το κινητό πρέπει να δουλεύει σφαίρα στα πάντα και να μην ζεστενετε για πλάκα αν δουλεύει έτσι το κινητό σου είσαι οκ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

@egodemis εγώ πάντως βρήκα bug και μάλιστα σοβαρό. Όταν είσαι σε κλήση ακούγονται οι ειδοποιήσεις κανονικά. Αν αυτό δεν είναι bug τουλάχιστον θα έπρεπε να υπήρχε επιλογή να κλείνει
Link to comment
Share on other sites

@egodemis εγώ πάντως βρήκα bug και μάλιστα σοβαρό. Όταν είσαι σε κλήση ακούγονται οι ειδοποιήσεις κανονικά. Αν αυτό δεν είναι bug τουλάχιστον θα έπρεπε να υπήρχε επιλογή να κλείνει

Μπορεί ν έχεις δίκιο αλλά σοβαρό δεν το λες κιόλας

μπορεί και να μην το ξέρουν, ένα mail σε αυτούς θα βοηθούσε για μελλοντικη αναβάθμιση ή διορθώσεις σε νέες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ν έχεις δίκιο και μπορεί και να μην το ξέρουν ένα mail σε αυτούς θα βοηθούσε για μελλοντικη αναβάθμιση ή διορθώσεις σε νέες συσκευές.
Τι να μην το ξέρουν, το γράφουν παντού στο XDA και είναι θέμα του emui και όχι αποκλειστικά της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Ναι η ζέστη παίζει τον κύριο λόγο.

Άλλοι το βάζουν κατάψυξη για να δουν μεγάλο σκορ και ας μην το λένε ξέρω τι σου λέω.

Μην ασχολείσαι καθόλου με αυτά τα νούμερα δεν λένε τίποτα έχω να βάλω τέτοιες εφαρμογές τουλάχιστον 3 χρόνια που έχω αλλάξει 2-3 κινητά.

 

Φυσικά το κινητό πρέπει να δουλεύει σφαίρα στα πάντα και να μην ζεστενετε για πλάκα αν δουλεύει έτσι το κινητό σου είσαι οκ.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι,το κινητο παει σφαιρα οντως,τωρα για την ζεστη δεν καιει αλλα ειναι ζεστο βεβαια εδω που ειμαι κανει πιο πολυ ζεστη εξω παρα μεσα,σε ευχαριστω και παλι:p

Link to comment
Share on other sites

εχει ζεστη εδω που ειμαι κανα 34 σιγουρα αλλα που οφειλεται τοση διαφορα ,οταν αλλα παιδια βγαζουν 150000-120000 με απανωτα τεστ,σε ευχαριστω για το ενδιαφερον

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το εβαλα σε πιο ψυχρο μερος και μου εβγαλε 127000,λες να ειναι λογο της ζεστης στο χωρο που καθομαι?παιδια συγνωμη για την κουραση απο τα ποστ μου

 

οταν η θερμοκρασία του sassι ξεπερνάει τα 32 33 για πάνω απο καποια λεπτά ρίχνει σχεδον στα μισά την δύναμη (καποια κινητά ακομη περρισοτερο)

Link to comment
Share on other sites

οταν η θερμοκρασία του sassι ξεπερνάει τα 32 33 για πάνω απο καποια λεπτά ρίχνει σχεδον στα μισά την δύναμη (καποια κινητά ακομη περρισοτερο)

Όχι και στα μισά δλδ λέμε ότι στην παραλία το κινητό είναι αδύναμο.

Το δουλεύω χειμώνα καλοκαίρι και σφαίρα είναι παντού. Δεν έχω καταλάβει ποτέ και κόβει

Link to comment
Share on other sites

@egodemis εγώ πάντως βρήκα bug και μάλιστα σοβαρό. Όταν είσαι σε κλήση ακούγονται οι ειδοποιήσεις κανονικά. Αν αυτό δεν είναι bug τουλάχιστον θα έπρεπε να υπήρχε επιλογή να κλείνει

 

Οχι μονο τις ακουω εγω αλλα και ο συνομιλητης μου. Αυτο δεν μου αρεσει και τοσο.....

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα πρόσφατα τη συσκευή από "Γερμανό". Την έχει (ακόμα) σε προσφορά στα 399€, με +1 χρόνο εγγύηση, 3 στο σύνολο (και δυνατότητα άτοκων δόσεων κλπ κλπ).

Νομίζω ότι είναι μία από τις καλύτερες συσκευές που μπορεί να αγοράσει κάποιος αυτή τη στιγμή, ειδικά σε αυτά τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο τις ακουω εγω αλλα και ο συνομιλητης μου. Αυτο δεν μου αρεσει και τοσο.....
Σε εμένα δεν τις ακούει ο συνομιλητής, αλλά δεν ξέρω αν έχει να κάνει επειδή μιλάω μέσω bluetooth. Δεν έχω δοκιμάσει από το ακουστικό. Επειδή μάλλον σε αυτή την περίπτωση ο ήχος της ειδοποίησης βγαίνει από το ηχείο της συσκευής, για αυτό ακούγεται στον συνομιλητή. Όταν μιλάς με bluetooth πάντως η ειδοποίηση ακούγεται μόνο μέσω αυτού και όχι από το ηχείο.

Όπως και να έχει είναι απαράδεκτο bug.

 

Edit: Μόλις το δοκίμασα χωρίς bluetooth και ο ήχος ακούγεται από το ακουστικό πάλι και όχι από το ηχείο. Επίσης ο ήχος δεν περνάει στον συνομιλητή. Μήπως στο κάνει σε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή μόνο;

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Τα ντιν ντιν του Messenger οταν ερχοταν μηνυμα τα ακουγε ο συνομιλητης.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Τα ντιν ντιν του Messenger οταν ερχοταν μηνυμα τα ακουγε ο συνομιλητης.
Λοιπόν μόλις το δοκίμασα. Κανονικά δεν ακούγεται. Μέσω bluetooth σίγουρα δεν ακούγεται. Αν ακούς όμως από το ακουστικό του κινητού, η ειδοποίηση ακούγεται από εκεί και περνάει ο ήχος στο μικρόφωνο και τον ακούει ο συνομιλητής σου λίγο, αλλά τον ακούει
Link to comment
Share on other sites

Όχι και στα μισά δλδ λέμε ότι στην παραλία το κινητό είναι αδύναμο.

Το δουλεύω χειμώνα καλοκαίρι και σφαίρα είναι παντού. Δεν έχω καταλάβει ποτέ και κόβει

γιατί νομίζεις καταλαβαίνεις διαφορά κιόλας? τόσο δυνατά που έχουν γίνει και 50% να ρίξει δεν βλέπεις διαφορα

Link to comment
Share on other sites

γιατί νομίζεις καταλαβαίνεις διαφορά κιόλας? τόσο δυνατά που έχουν γίνει και 50% να ρίξει δεν βλέπεις διαφορα

Ίσως.

 

Πάντως για τις ειδοποιήσεις εγώ θέλω όταν μιλάω με κάποιον να ξέρω αν μου έχει έρθει mail η κάποιο μήνυμα πολλές φορές βάζω ανοιχτή ακρόαση συνεχίζω να μιλάω και βλέπω και το mail που μου έχει έρθει δεν ξέρω γιατί να είναι κακό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως.

 

Πάντως για τις ειδοποιήσεις εγώ θέλω όταν μιλάω με κάποιον να ξέρω αν μου έχει έρθει mail η κάποιο μήνυμα πολλές φορές βάζω ανοιχτή ακρόαση συνεχίζω να μιλάω και βλέπω και το mail που μου έχει έρθει δεν ξέρω γιατί να είναι κακό αυτό.

Είναι κακό γιατί δεν σου δίνει επιλογή να το κλείσεις αν δεν το θέλεις. Είναι κακό γιατί δεν μπορώ εγώ να μιλάω και να χάνω τι μου είπε ο άλλος επειδή ήρθε ειδοποίηση. Μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις ένα bug επειδή εσένα δεν σε ενοχλεί. Σε καμία άλλη συσκευή που είχα δεν γινόταν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...